Ciemną nocą przez świat

Okładka książki Ciemną nocą przez świat Kamila Lesiak
Okładka książki Ciemną nocą przez świat
Kamila Lesiak Wydawnictwo: Empik Selfpublishing literatura piękna
Empik Selfpublishing
2023-10-30
2023-10-30

Recenzja patronacka

„Nie wiem, co będzie, ale mam nadzieję. Wierzę, że będzie dobrze. Wystarczy, żebym zrobiła krok."

Przytłoczeni przez trudności życiowe, niepowodzenia i ciągłe upadki, doświadczamy bólu, który rozdziera nasze serca. Odczuwamy bezsilność i brak wsparcia najbliższych osób, które powinny nas kochać. W wyniku tego, tracimy nadzieję i wiarę w sensowność naszych działań. W końcu, tracimy wiarę w siebie.

Miriam to młoda kobieta, która znalazła się na rozdrożu. Samotnie podąża ścieżką beznadziei i braku sił. Jednak jej jedynym sposobem na ocalenie jest znalezienie w sobie odrobiny nadziei, która pomoże jej przetworzyć przebyte traumy i rozpocząć prawdziwe szczęśliwe życie.

Czy uda jej się odnaleźć to szczęście ?

„Ciemną Nocą przez Świat” to opowieść, która dotyka wielu istotnych tematów, takich jak DDA, depresja, przemoc psychiczna, trauma po stracie bliskiej osoby oraz poszukiwanie własnej tożsamości. Dodatkowo, w książce pojawiają się subtelne elementy fantastyki, co bardzo mi się podobało, gdyż ten zabieg ożywił lęki bohaterki.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to inspirująca i głęboko poruszająca lektura. Autorka wspaniale przenosi czytelnika w świat bohaterki, Miriam, która staje w obliczu licznych trudności i przeciwności losu. Historia Miriam pełna jest lęków, tragedii i samotności, jednak mimo tego pokazuje, że nawet najtrudniejsze sytuacje można przezwyciężyć. Przez całą książkę towarzyszymy bohaterce w jej poszukiwaniu odkupienia i poczucia winy, jednocześnie dochodząc do wniosku, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe.

Książka jest pełna mądrych przemyśleń i refleksji, które skłaniają do stawiania sobie pytań o własne życie i dokonywane wybory. Każdy może odkryć w niej coś innego, gdyż każdy doświadcza różnych trudności i ma swój indywidualny punkt widzenia.

Osobiście ta książka przypomniała mi, że czasem droga może wydawać się beznadziejna i może brakować nam siły do działania. Jednak w takich właśnie momentach musimy odnaleźć w sobie iskrę nadziei. Życie nie jest łatwe, ale kiedy jesteśmy uzbrojeni w nadzieję, a dodatkowo wyposażeni w determinację i odwagę, możemy stawić czoła wszelkim przeszkodom.

Podsumowując, "Ciemną nocą przez świat" to niezwykła i inspirująca opowieść, która nie tylko porusza problemy trudności życiowych, ale także daje nadzieję na lepsze jutro. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto poszukuje poruszającej historii o odwadze i determinacji w walce z własnymi demonami.

Kamila Lesiak "Ciemną nocą przez świat" Cieszyn 2023

....
NADZIEJA
Z filiżanką w dłoni wróciła za blat,gdzie niepewnie znów zaczęła mielić kawę.Zerknęła czy aby nikt nie wchodził.Nie czuła się w pełni sił,a te konfrontacje były dla niej wyczerpujące.Łapała głębsze oddechy,by zbyt nie dać się ponieść myśli,która mogłaby napełnić ją jeszcze większym drżeniem.Westchnęła i obróciła głowę.Przy pechowym stoliku siedział On,ten sam,co ostatnio.
.....

Miriam doświadcza spotkań z osobami które były ważne w jej życiu.Widzi jak była traktowana,każdy coś od niej chciał,nie Ona była najważniejsza.Podczas takich spotkań odczuwa różne emocje od strachu po radość.
Autorka pokazała nam świat do którego nie ma dostępu.Nikt z Nas nie umie czytać w myślach drugiej osoby.
Główna bohaterka doświadczyła samotności mimo iż wiele osób było obok.Czy nie tego oczekujemy żeby obok nas był ktoś kto nas kocha,szanuje i akceptuje?Tego Miriam dowie się poprzez doświadczanie spotkań.
Moja ocena 5/5

Czytając ebooka można odnieść wrażenie,że autorka pisząc chciała pobudzić czytelnika do refleksji.Każdy osoba powinna doświadczyć tego co Miriam,aby móc zobaczyć jak naprawdę inni Go traktują.Powinniśmy pomyśleć ile osób przez to,że inni wykorzystują ich popadają w depresje,mają nerwice,lęki i niską samoocenę.Osoba która poświęca się dla kogoś robi to z dobrego serca,lecz wiele razy jest tak że właśnie Ją obwinia się o problemy czy niepowodzena.Ktoś jak coś takiego usłyszy nie wierzy w siebie cały czas będzie uważała iż nie zasługuje na nic dobrego,będzie się bała wyjść do ludzi.

Ebook wywarł na mnie ogromne wrażenie,można poczuć emocje Miriam i napewno znajdą się tacy czytelnicy którzy zastanowią się jak byli traktowani.Moim zdaniem książka jest inspiracją żeby zawalczyć o siebie i pokazać jak wiele są warci.

Kamila Lesiak Dziękuję Ci za szansę jaką mi dałaś,dla mnie jest to wielkie wyróżnienie być patronem.Szczerze powiem,że czakam na kolejne książki w Twoim wydaniu.

Kamila Lesiak "Ciemną nocą przez świat" Cieszyn 2023

....
NADZIEJA

Dziękuję za recenzje i opinię. Cieszę się, że książka dotyka głębi. Mam nadzieję, że jeszcze nie jedna osoba się w niej odnajdzie i pomoże jej stawiać czoła trudom życia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Recenzja patronacka
W życiu bywa tak, że w pewnym momencie gubimy się i nie dostrzegamy tak jakby drugiego planu naszego życia. Bardzo często nasza przeszłość nie pozwala nam cieszyć się życiem w pełni, dopóki nie stawiamy jej czoła i nie przepracujemy jej.
Dla mnie ta pozycja to była taka podróż przez czyściec za życia, który ukazywał prawdę o naszej bohaterce. Prawdę, której ona sama nie dostrzegała, a podróż, którą odbyła, miała uzdrowić jej duszę, pozwolić zrozumieć siebie i pożegnać przeszłość, aby właśnie odetchnąć, zacząć życie na nowo. Jednak żeby to zrobić, musi wybaczyć innym. Dla samej siebie, aby czuć się dobrze.
Z pomocą przychodzą jej różne postacie, czasami wręcz wyimaginowane, ale też na tym ta cała opowieść polega. Postacie to lęki Miriam, którym stawia czoła, które przez całe jej życie przewijały się w jej psychice.
Motyw kawy jest tutaj bardzo trafiony. Autorka poruszyła również temat DDA, który jest ciężkim tematem, ale bardzo poetycko został przez nią tutaj przedstawiony.
Jak zakończy się podróż Miriam?
,,Ciemną nocą przez świat" Kamili Lesiak to pozycja, która jest według mnie takim oczyszczeniem i wybaczeniem. Pisana sercem i z emocjami. Bardzo psychologiczna i dająca do myślenia drugiemu człowiekowi. Ukazująca, że warto mieć nadzieję, nawet jeśli wszystko inne nam mówi, że nic już nie da się zrobić. Walka o siebie jest najtrudniejszą walką. Zakończenie wycisnęło ze mnie łzy. Można je interpretować na różne sposoby, a i tak poruszy wnętrze czytelnika. Poza tym każdy, kto przeczyta tę pozycję, będzie interpretował ją inaczej i to jest piękne.

Po przeczytaniu utwierdzam się w przekonaniu, że warto żyć dla siebie, a nie dla innych, gdyż ci inni bardzo często wysysają z nas siły jak wampir krew, a my w pewnym momencie zostajemy sami jak ten zwiędnięty kwiat, który sam dawał siebie, a nic w zamian nie otrzymywał. Kwiat bez wody umiera. Człowiek bez poczucia własnej wartości jest tłamszony i wewnętrznie również umiera. Poza tym lęk i strach odcina nas od ludzi, których kochamy.
Kamilo, z każdą stroną utwierdzałam się w przekonaniu, że masz wielki talent do przelewania emocji na kartki papieru. To dla mnie zaszczyt podpisać się pod tym, co stworzyłaś.
Niesamowite to było...

Recenzja patronacka

Historia Miriam jest pełna emocji.
Niemalże dotykają nas te same emocje, co bohaterkę a to świadczy o wrażliwości i umiejętnościach pisarskich autorki.

Spotykamy się tutaj z DDA i przemocą psychiczną, z demonami przeszłości i z walką o swoje ja.

Bohaterka mierzy się ze swoimi lękami i myślę, że każdy by chciał mieć taką możliwość - by ktoś wyciągnął do nas pomocną dłoń, wskazał nasze słabości i nasze mocne strony.

Od przeczytania tej historii, zawsze gdy piję kawę, mam przed oczami obrazy z książki - te z mojej wyobraźni, opisane w Ciemną nocą przez świat.

Bo, jeszcze tego nie wiecie, kawa ma tutaj ogromne i wielowymiarowe znaczenie.

Są delikatne elementy fantastyki, nadprzyrodzone zjawiska - jednakże są one metaforą, wyobrażeniem aniżeli zjawami nas straszącymi.

Pełna pięknej, smutnej a zarazem tak potrzebnej i wzruszającej przemiany Miriam.

Z wielką przyjemnością zagłębiłam się w ten eteryczny świat, płynęłam z nim i żałuję tylko jednego - że ta historia tak szybko się skończyła!

Niemal na bezdechu pochłonęła mnie ją w całości a wrażenia po lekturze są wciąż żywe w mojej pamięci i myślę, że jeszcze bardzo długo ze mną zostaną.

Pióro autorki jest bardzo przyjemne, docierające do głębi naszej duszy.
Nie ma tu ani grama zbędnych elementów niczego także nie brakuje, to wspaniały debiut i żywię głęboką nadzieję, że sięgnięcie po niego i pokochacie tak jak ja.

Nie było tu miejsca na nudę mimo, że akcja nie była mocno dynamiczna to jednak słowa sprawiały, iż od lektury nie można się oderwać póki się nie skończy.

Pozostaje mi także mieć nadzieję na to, iż powstaną kolejne, tym razem dłuższe historie.

Historia Miriam jest pełna emocji.

Kamila Lesiak Ciemną nocą przez świat Zobacz więcej