Wwierszowzięci - w imię miłości

Okładka książki Wwierszowzięci - w imię miłości praca zbiorowa
Okładka książki Wwierszowzięci - w imię miłości
praca zbiorowa Wydawnictwo: Fundacja Poetariat poezja
200 str. 3 godz. 20 min.
Kategoria:
poezja
Wydawnictwo:
Fundacja Poetariat
Data wydania:
2023-09-21
Data 1. wyd. pol.:
2023-09-21
Liczba stron:
200
Czas czytania
3 godz. 20 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Krzysztof Jeleń
Tagi:
rocznik liryka miłosna wiersze miłosne polsko-włoska Wwierszowzięci w imię miłosci
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6030
1386

Na półkach: ,

Miłość – temat najbardziej eksploatowany w sztuce, a jednak stale podejmowany. Poeci też sięgają po ten motyw najchętniej. „Wwierszowzięci” to kolejna antologia, której patronuje to najpotężniejsze z uczuć.


I jak to już bywa przy publikacjach zbiorowych, obok wierszy zaskakujących, odświeżających, zwyczajnie dobrych, stoi gromada wtórnych, naiwnych, banalnych.

Ja zawsze szukam tego, co mnie zachwyci w książkach, chętnie podejmuję trop autora, który pozostawi mi jakiś fascynujący ślad. Bo w przypadku tej książki mamy zaledwie jakiś posmak tego, co poeci zostawiają. Sporo nazwisk, ale niedużo miejsca na zaprezentowanie się pełniej. Dwa utwory to stanowczo za mało, by móc powiedzieć cokolwiek więcej.

Dlatego skupiam się podczas lektury na tych impulsach, pojedynczych błyskach. Czy poeci są jeszcze w stanie pisać o miłości w sposób oryginalny, bez poczucia ze strony czytelnika, że gdzieś to już czytał?

Łucja Dudzińska pochyliła się nad wszechobecną potrzebą miłości we współczesnym świecie ludzi samotnych. Jej podmiot rozkłada też miłość na czynniki pierwsze i oto okazuje się, że ona jest! Blisko.

Świetne wrażenie robią pełne plastycznych, ale i zmysłowych, opisów wiersze Renaty Iwaniec. Dotykające także kwestii języka jako środka wyrażania uczuć.

Mięsiste, bezkompromisowe teksty Dagmary Kacperowskiej to zdecydowanie mocny punkt tego zbioru.

W ciekawy sposób potraktowała temat Monika Magda Krajewska. To świetnie zbudowane wiersze, podczas czytania wyrastają (z każdym wersem!) kolejne odgałęzienie, treść się rozrasta w trakcie lektury i nie wiadomo dokąd zaprowadzi czytelnika, który odnajdzie w nich trochę z własnych doświadczeń.

W miłosne gierki Mariusz S. Kusion wplótł także gry językowe. Znakomite wiersze pełne napięć i zagadek, ubrane w nieoczywiste metafory.

Podoba mi się również nieoczywistość i subtelność w liryce Sławomiry Sobkowskiej-Marczyńskiej.

Cenię też poezję Moniki Milczarek, za wielkie poruszenia, konteksty i liryczną opowieść.

U Klaudii Orpik zaś podoba mi się operowanie symbolem oraz zmienną perspektywą – od planu ogólnego do obrazu mikro (choćby i ścięgien!).

Najbardziej sensualne wiersze zaprezentowała (w moim odczuciu) Anna Paszkiewicz. To gra zmysłów i emocji!

U Pauliny Sacharczuk podobały mi się koncept i utrzymywanie napięcia na przestrzeni całego wiersza, szczególnie w „Dwadzieścia tysięcy oddechów mniej”.

Nieodmiennie też zachęcam do lektury, do wyszukania sobie wierszy, które do Was przemówią najmocniej, a jest w czym wybierać.

A zatem czytajmy poezję i kochajmy się!

Miłość – temat najbardziej eksploatowany w sztuce, a jednak stale podejmowany. Poeci też sięgają po ten motyw najchętniej. „Wwierszowzięci” to kolejna antologia, której patronuje to najpotężniejsze z uczuć.


I jak to już bywa przy publikacjach zbiorowych, obok wierszy zaskakujących, odświeżających, zwyczajnie dobrych, stoi gromada wtórnych, naiwnych, banalnych.

Ja zawsze...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1
  • 2023
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wwierszowzięci - w imię miłości


Podobne książki

Przeczytaj także