Niezastąpiona

Wydawnictwo WasPos
2023-09-27
2023-09-27

Okładka książki Weselny galimatias Paula Ciulak, Agata Mania, Charlotte Mils
Weselny galima... Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magdalena Jachnik
Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magda...

Od początku nie miałam jakoś mocno wygórowanych oczekiwań wobec tej książki. Zaintrygował mnie opis i miałam nadzieję, że będę się przy niej po prostu dobrze bawić.

I tak też było.

Mega przyjemnie czytało mi się tą książkę, a następne strony mijały naprawdę szybko. Już od początku dużo się działo, a przewijające się retrospekcje bohaterów tylko urozmaicały tą historie.

Nie pogardziła bym, gdyby niektóre momenty czy sytuacje były bardziej rozwinięte, bo miałam wrażenie, że niektóre kwestie są dość powierzchownie omówione patrząc na to, że książka porusza dosyć poważny temat.

Przez książkę przewija się wiele emocji i choć może ja na sobie nie odczułam ich jakoś mocno to odgrywają w tej historii naprawdę ważną rolę.

Główni bohaterowie muszą zmierzyć się z własnymi demonami i trudna przeszłością, która wcale nie jest tak odległa. Walczą o samych siebie jak i swoją relację co autorka bardzo dobrze opisała.

Bohaterowie przeszli naprawdę wiele i dużo kosztowalo ich dotarcie do momentu, w którym ostatecznie się znaleźli.

Relacja między Vaiola i Lyricem była naprawdę piękna. Według mnie rozwijała się w idealnym tempie, a to jak zachowywali się wobec siebie było cudne.

Pomimo tego, że ta książka nie zachwyciła mnie nie wiadomo jak bardzo i nie poczułam względem niej jakiś większych emocji to na pewno będę bardzo miło ją wspominać, bo naprawdę dobrze spędziłam przy niej czas.

⭐7/10

[ Współpraca reklamowa @waspos
@paulaciulak.autorka ]

I tak też było.

Cześć! Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją “Niezastąpionej” autorstwa Pauli Ciulak. Książka opowiada losy Vaioli Losie, dziewczyny, której życie zostało ułożone przez jej rodziców już od samych narodzin. Jej mężem ma zostać Darring Jennings, a intratny mariaż znacząco powiększyć bogactwo jej rodziny. Vaiola przez lata znosi szereg upokorzeń i ogrom cierpienia, by sprostać wymaganiom rodziców, a także być idealną narzeczoną dla narzuconego jej z góry wybranka. Gdy jednak pewnego dnia mężczyzna porzuca ją dla innej kobiety, a rodzice obwiniają o zerwane zaręczyny, pojawia się Lyric – nieszanowany kiedyś chłopak, który ciężką pracą osiągnął spektakularny sukces i deklaruje, że chce uczynić Vaiolę swoją żoną.

“Niezastąpiona” to dość typowy romans opierający się na pewnych obecnie popularnych schematach w literaturze kobiecej. Młoda dziewczyna doświadcza niezliczonych przeciwności losu, by w końcu na horyzoncie pojawił się książę na białym koniu, który powoli udowadnia jej, że jest warta miłości i zasługuje na największe szczęście. I jest to motyw, który sama osobiście bardzo lubię, nawet jeśli jest poprowadzony dość stereotypowo. Niestety przy lekturze “Niezastąpionej” uważam, że jego potencjał nie został w pełni wykorzystany ze względu na to, że książka jest zbyt uboga fabularnie. Powieść jest niewielka objętościowo i Autorka wedle mojej opinii stworzyła historię aż nadto prostą, pozbawioną wydarzeń, które mogłyby czytelnika rozemocjonować i utrzymać w napięciu. Relacja Vaioli i Lyrica jest bardzo zdrowa, niemal idealna, ale i tutaj nie czuję, by zbudowano odpowiednie podwaliny, aby był to dla mnie związek autentyczny, a nie bajkowy. Po prostu w “Niezastąpionej” dzieje się zbyt mało w dodatku zbyt szybko.

Nie jest to jednak powieść zła. To przyjemna lektura, którą da się pochłonąć w jeden jesienny wieczór i na pewno wielu osobom pragnącym znaleźć oderwanie od rzeczywistości, przyniesie oczekiwaną rozrywkę. Ja jednak spodziewałam się po niej nieco więcej. Na sam koniec Autorka serwuje czytelnikom zwrot akcji, który może zaskoczyć. Niestety w moim przypadku, gdy tylko Lyric wspomniał Vaioli o swojej przeszłości, wydawało mi się, że wiem, dokąd zmierza fabuła nakreślona przez Autorkę. I finalnie okazało się, że nie myliłam się w kwestii rozwiązania pewnych kluczowych wątków.

Na pewno Lyric jest postacią, która zasługuje na uwagę. Dla wielu czytelników może okazać się “comfort person”, książkowym mężem, który na stałe zagości w serduszku niejednej książkary. Fajnie, że Autorka udowadnia, iż nie każdy ciekawy męski bohater w powieści musi być bezdusznym, zapatrzonym w siebie macho. Vaiola była momentami dla mnie zbyt anemiczna, ale podobało mi się, że czytelnik może dostrzec ewolucję jej postaci. To naprawdę duży plus kreacji tej bohaterki.

Styl Autorki jest przyjemny i pozwala płynąć przez tekst z zawrotną prędkością. Chwilami odrobinę brakowało mi chemii między bohaterami i zbyt wiele dialogów sprawiało wrażenie powtarzanych bez końca, ale myślę, że ostatecznie relacja Vaioli i Lyrica może być wciągająca i dla czytelników szukających budującego romansu z nutką pieprzu będzie satysfakcjonująca. Musicie sprawdzić sami, czy ich pełna przeciwności losu historia z dającym nadzieję happy endem akurat Wam przypadnie do gustu.

[współpraca reklamowa z wydawnictwem]
IG: lexywish_bookstagram

Często stawiacie siebie na pierwszym miejscu? 😉

Książka z kategorii romans, która naprawdę przypadła mi do gustu. Opowiada ona historię Vaioli, której całe życie zostało zaplanowane przez rodziców. Dziewczyna nie ma własnego zdania i musi podporządkować się do każdej decyzji swojej rodzicielki, w przeciwnym wypadku zostanie wydziedziczona. Drugim bohaterem jest Lyric, który wcześniej nie miał nic a teraz jest bogaczem posiadającym wiele klubów i innych instytucji. Od najmłodszych lat zakochany w nieosiągalnej dla niego Vaioli.

Przy czytaniu towarzyszy nam wiele emocji. W głównej mierze współczucie do naszej głównej bohaterki. Rodzice należący do bogaczy, nie widzą żadnych innych wartości życiowych. Liczą się tylko pieniądze i dobra pozycja. Bogacze w tej książce są ukreowani na ludzi bezdusznych. Ułożyli całe życie Vaioli, to jak ma się ubierać, za kogo ma wyjść za mąż, jak się ma zachowywać. Wszystko po to żeby podłączyć się pod bogactwo rodziny Darringa. Drugą stroną bogaczy jest Lyric. Mimo, że należy do bogaczy, na wszystko zapracował sam. Najważniejszymi dla niego aspektami są miłość i własne zdanie drugiej osoby. Nie narzuca on Vaioli tego co ma robić, pozostawia jej wolną rękę. Pomaga jej wrócić na dawne tory, gdy potrafiła sama o sobie decydować a nie spełniać oczekiwania innych.

Bohaterów książki, czyli Vaiole i Lyrica polubiłam od razu. Bardzo było mi szkoda Vaioli, i razem z nią odczułam triumf nad jej matką, kiedy Lyric przyszedł z pomocą i dał jej nowe życie na jej zasadach a nie wykreowanych przez kogoś. Nie uważam, że każdy bogacz jest taki sam, jednak tutaj rodzina Vaioli została wykreowana w taki sposób, że nie dało się jej nienawidzić.

Książka doprawdy była przyjemnym romansem. Innym niż wszystkie. Był lekki, krótki i pokazał, że pieniądze wcale nie są najważniejsze aby osiągnąć pełnię szczęścia, a niektórzy potrafią być obłudni posiadając fortunę. Najważniejsze co wyniosłam z książki, to kierować się własnym zdaniem i nie pozwolić komuś aby układał nasze życie, bo mamy je tylko jedno. Mamy prawo do popełniania błędów i wyciągania z nich wniosków, mamy prawo do własnego szczęścia i miłości wybranej przez nas.

Polecam książkę każdemu miłośnikowi lekkich romansów. Książka idealna na weekend. Dajcie znać czy lubicie takie lekkie romanse ❤️.

🧡 W książce rozdziały zostały podzielone na dwie perspektywy naszych bohaterów, dzięki czemu jesteśmy w stanie odczytać emocje jednej i drugiej strony. Pierwszy raz spotkałam się w książce z „retrospekcjami”. Zabieg ciekawy i ukazujący życie Lyrica i Vaioli gdy byli młodzi i chodzili razem do szkoły.
🧡 Książka ukazuje wiele wartości, od samej przyjaźni po miłość. Możemy wraz z Vaiola przejść jej drogę przemiany, która jest niezwykle piękna. Możemy zauważyć, że wcale nie jest to takie proste i potrzeba naprawdę wiele czasu żeby wyzbyć się złych nawyków i zastąpic je nowymi, a przedewszystkim zaakceptować siebie i posiadać własne zdanie.
🧡 Mimo iż książka, tak naprawdę miała wszystko co potrzebne, to lepiej by wypadła gdyby była jednak trochę dłuższa, a niektóre aspekty bardziej rozwinięte. Chciałabym też wiedzieć co o tym wszystkim myśli siostra Vaioli, która była przez rodziców traktowana w dokładnie taki sam sposób.

Często stawiacie siebie na pierwszym miejscu? 😉

💜"Niezastąpiona" Paula Ciulak; Wydawnictwo Waspos 💜

Ta książka to coś więcej niż tylko przyjemna lektura. To również historia, z której wiele można wyciągnąć i zauważyć 💜 Dla mnie to nie tylko patronat, ale też wspaniała książka, którą z chęcią będę polecać dalej 🥰

"Niezastąpiona" to Vaoila Losie, która w swoim życiu przeszła naprawdę wiele. Dziewczyna od młodości była uczona na żonę jednego mężczyzny, który traktował ją...dosłownie jak przedmiot. Jej rodzice można powiedzieć, że nie traktują jej poważnie- są źli, że ostatecznie nie jest z nim, gdy to nawet nie jej wina. Jednak na tej jednej imprezie, zjawia się Lyric. Dzisiaj biznesmen, kiedyś wyśmiewany i nie lubiany chłopak. Ratuje Vaoilę z opresji i chce sprawić, by jej życie stało się czymś lepszym. Para zna się od dawna, bo przyjaźni się już w szkole, gdy byli młodsi. Teraz znowu mają okazję się do siebie zbliżyć 💜 Lyric chce pokazać dziewczynie jak tak naprawdę traktuje się kobiety 💜 szczerze mówiąc, to od samego początku bardzo spodobało mi się to, jakie podejście mieli nasi bohaterowie do siebie. Ich relacja kwitła, cały czas się poznawali, a to dodawało im coraz większe przekonanie, że chcą być ze sobą.

Bardzo podoba mi się to, że nie dość, że czytaliśmy o obecnej sytuacji bohaterów, to również dostajemy "retrospekcje", które w tej książce są wspomnieniami bohaterów. To właśnie te momenty dają nam możliwość jeszcze bardziej zbliżyć się do bohaterów, poznać ich i dowiedzieć się, dlaczego dzisiaj są takimi ludźmi. Uważam, że to świetny zabieg i w tym przypadku- bardzo trafiony 🥰

Książka ta poruszona również trudniejsze tematy- rany po toksycznym związku, trudne relacje rodzinne. I w tym momencie warto się zatrzymać i powiedzieć o tym, jak trudno jest przedstawić coś takiego w dobry sposób, co autorka tutaj zrobiła świetnie. Rany po toksycznym związku potrafią odcisnąć naprawdę mocne piętno na człowieku i tutaj też to widzimy- dziewczyna cały czas myślami wracała do chwil, w których czuła się źle i musiała ciągle pracować nad sobą, żeby móc otworzyć się na nowe 💜 dodatkowo trudne relacje rodzinne...to takie przykre, gdy człowiek pomyśli, że kogoś naprawdę może spotykać coś takiego...że mierzy się z takimi ludźmi na codzień i nie ma tak naprawdę żadnego wsparcia 😔 to straszne...Vaoila w książce też przez to jest bardzo stłamszona, niepewna siebie, bo już w domu, w którym powinna czuć się bezpiecznie i dobrze...była bardzo źle traktowana :(( Całe szczęście, trafiła na dobrego człowieka, który pomógł jej z tego wyjść 💜 również Lyric jest bardzo pokiereszowany przez los..nigdy go nie lubił i szydził z niego, gdy był biedny, natomiast teraz gdy stał się bogaty- wszyscy chcą z nim kontaktu...to musi go bardzo boleć ;( przeżycia z dzieciństwa również ukształtowały bohaterów 💜

Każdemu polecam, bardzo. Książka jest bardzo poruszająca i daje poczucie, że naprawdę warto walczyć o swoje lepsze jutro 💜 i że jeśli otaczamy się dobrymi ludźmi to damy radę 💜 piękna, poruszająca historia ☺️ Polecam z całego serca!

⭐️5/5
💜10/10
🌶️1,5/5
☺️15+

📖stron: 271
💜seria: ❌
🔡litery: bardzo przyjemne do czytania
📍gatunek: romans

💜"Niezastąpiona" Paula Ciulak; Wydawnictwo Waspos 💜

,,Chciałem być tym, którego potrzebowała. Chciałem ją mieć. Chciałem być jej rycerzem, który ochroni ją przed tym całym mrokiem. Być dla niej nadzieją, radością I ucieczką. Być dla niej wszystkim, czym ona była dla mnie, I jeszcze więcej.”

Vaiola Losie jest młodą, zamkniętą w sobie kobietą. Już od urodzenia wiedziała jaką drogę w życiu obierze – miała zostać żoną Darringa Jenningsa. Jej rodzice nakazywali jej być uległą I bez zdania tylko po to, żeby nie odstraszyć swoją prawdziwą osobowością wybranka jej rodziców.

Na szczęście końcowo główna bohaterka nie została z Darringiem, ponieważ na jej drodze stanął Lyric. Milioner, który już od nastoletnich lat podkochiwał się w Losie. Jest on kompletnym przeciwieństwem Jenningsa, ponieważ szanuje zdanie kobiet I jest największym słodziakiem ever. Bardzo polubiłam jego wyjątkową osobowość I jest on według mnie etosem chłopaka. Dla mnie – jako fanki ,,Pamiętników Wampirów" I ,,The Originals" plusem było wspomnienie przy opisie Lirica o Damonie Salvatorze I o Klausie! Jest to taka malutka rzecz, a uśmiech mi się od razu pojawił na ustach.

Największym minusem tej książki jest stereotypowość I pewna powtarzalność, która występuje w wielu książkach. Już na początku książki można domyśleć się, jak się ona zakończy. Dla mnie była to wada, ale jeśli lubicie “klasyczki” to na pewno się nie zawiedziecie! Kolejną rzeczą, jaką można byłoby zmienić to okładka. Na pierwszej stronie jest napisane, że jest ona stworzona przez ADOBE AI, także super, że jest to podkreślone, ale wygląda ona sztucznie I mi się ona po prostu nie podoba. Pamiętajcie jednak, że książki się nie ocenia po okładce, a treść książki mimo kilku wad, jest naprawdę świetna!

❤️Recenzja❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Niezastąpiona
Autor: @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @waspos
📖

Vaiola Losie żyje w świecie wielkiego bogactwa, w którym umowy znaczą więcej niż uczucia. Od zawsze wiedziała, że będzie żoną Darringa Jenningsa, ale nagle wszystko się zmienia. Ta dziewczyna przez lata znosząca ogrom cierpienia i upokorzenia dowiaduje się, że Darring wybrał inną kobietę na narzeczoną i Vaiola zostaje teraz sama. I wtedy zjawia się on - Lyric. Kiedyś był nieszanowanym chłopakiem a teraz jest biznesmenem, który z uwagi na ich wspólną historię postanawia uwolnić ją od tego toksycznego środowiska.
„Bogactwo, pasja, złota klatka, mroczne sekrety, odkrywana namiętność, wywalczona miłość.
Kiedyś on nie miał nic, ona widziała w nim wszystko.
Teraz on jest gotów dać jej cały świat.
Tylko dla siebie nawzajem są niezastąpieni.”

Vaiola to dziewczyna, która od zawsze wpajane miała, że we wszystkim musi być najlepsza, a rodzice, którym musiała być posłuszna wychowywali ją na idealną żonę Daringa, mężczyzny, który jej nie szanował, ale miał wnieść do jej rodzony spory majątek i który teraz wybrał sobie inną narzeczoną a Vaiolę zostawił samą. Dziewczyna po raz kolejny musi znosić przykre słowa ze strony rodziców, którzy nie traktują jej jak prawdziwie kochający rodzice traktują swoje dziecko.

Lyric kiedyś nieszanowany chłopak, teraz ceniony biznesmen, chce utrzeć nosa tym, którzy kiedyś gdy nie miał bogactwa nie tylko uważali ale też i traktowali go jak kompletne zero.
Gdy widzi jak traktowana jest Vaiola, jak bardzo smutna, i stłamszona jest przez rodzinę postanawia uratować ją gdy traktują ją jak przedmiot na sprzedaż.

„Niezastąpiona” to kolejna książka spod pióra @paulaciulak.autorka
Tym razem nie jest to romans mafijny a główna bohaterka to niepewna siebie dziewczyna, która przez bliskich traktowana jest jak przedmiot, który ma im przynieść władzę i bogactwo.
Zarówno Vaiola jak i Lyric mają za sobą przeszłość, która odcisnęła swoje piętno na ich psychice.
Ciężko jest mi zrozumieć jak rodzice mogą traktować swoje dziecko w taki sposób w jaki traktowali Vaiolę jej rodzice. Ta dziewczyna nie mogła o niczym decydować , niczego jej nie było wolno, była całkowicie podporządkowana swoim rodzicom i narzeczonemu. Vaiola godziła się na to wszystko, aż w pewnym momencie jej życia pojawił się Lyric. To wtedy zaczęła się zmieniać, to wszystko dzięki niemu. Co prawda był to dla niej ciężki proces, no bo w końcu gdy przez całe życie ma się wpajane pewne zasady, ciężko jest pozbyć się ich ze swojej głowy, wracają one do nas, z automatu postępujemy tak jak zawsze. Ale nie tylko Lyric ma dobry wpływ na Vaiolę. On dzięki niej również się zmienia.
„Niezastąpiona” to pełna przeróżnych emocji książka. Czytelnik będzie odczuwał między innymi złość na rodziców dziewczyny, która była przez nich okropnie traktowana. Ja sama osobiście miałam ochotę dać im po twarzach. Zaznacie też smutku z powodu tego przez co musiała przejść Vaiola. Radość też się tu znajduje. Ja z radością obserwowałam relację między tą dwójką skrzywdzonych ludzi, którzy mają wspólną przeszłość.
Nie zabraknie również pożądania i namiętności.
Retrospekcje, które Paula wplotła w teraźniejszość naszych głównych bohaterów dają nam możliwość nie tylko poznania ich bliżej ale również poznania ich przeszłości.
Jakie tajemnice wyjdą na jaw i czy wszyscy będą w stanie się z nimi pogodzić? Czy zemsta za doznane w przeszłości krzywdy będzie skuteczna? Czy ta skrzywdzona dwójka zazna tej prawdziwej miłości? No bo w końcu gdy kochamy prawdziwie jesteśmy w stanie wiele osiągnąć.
Każdy powinien walczyć o siebie ponieważ wszyscy mamy prawo do tego żeby decydować o swoim życiu, a przede wszystkim wszyscy mamy prawo do szczęścia.
Polecam Wam sięgnąć po tę emocjonującą książkę opowiadającą o tym jak trudną dla niektórych może okazać się walka o swoje życie, o swoją wolność.

#niezastąpiona #paulaciulak #wydawnictwowaspos #czytambokocham #czytanieuzależnia #książka #book #instabook #instagramczyta #bookstagram #polskiebookstagramy #ksiazka_i_dobre_wino #recenzja #współpracareklamowa #romansowelove

❤️Recenzja❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Niezastąpiona
Autor: @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @waspos
📖

Macie w swoim życiu taką osobę, która mimo wszystko zawsze was wspiera, a w razie czego wyciągnie was z tarapatów, chociaż kontakt z nią macie utrudniony?

Vaiola spotkała w swoim życiu wiele przykrości ze strony najbliższych. Od małego żyła z myślą, że musi wyjść za mąż za Darringa Jenningsa, znosząc wiele cierpień i upokorzeń. Stało się jednak coś nieoczekiwanego. Darring na swoją narzeczoną wybrał inną kobietę, zsyłając na Vaiolę lawinę pogardy ze strony jej rodziców. Wtedy pojawia się Lyric - kiedyś nieszanowany chłopak, teraz ceniony biznesmen, który postanawia wyrwać dziewczynę z sideł toksycznych rodziców.

„Kiedyś on nie miał nic, ona widziała w nim wszystko.

Teraz on jest gotów dać jej cały świat.

Tylko dla siebie nawzajem są niezastąpieni.”

Powiem wam, że uwielbiam czytać książki, które wywołują we mnie dużo emocji.
„Niezastąpioną” przeczytałam w jeden dzień. Jest to dość krótka historia, ale pełna niesprawiedliwości losu i walki o lepsze jutro. Jeśli ma się przy boku odpowiednią osobę, to można zdziałać naprawdę wszystko, nie ważne ile kłód pod nogi rzuca nam życie.

Piękna, wzruszająca i poruszająca najgłębsze zakamarki serca. Jest to książka, którą koniecznie musicie przeczytać, ponieważ zmusi was do refleksji i zatrzymania się na chwilę, by pomyśleć.

Relacja Vaioli i Lyrica jest po prostu niesamowita. Cała jego postać ogromnie przypadła mi do gustu, to jak się troszczył o Vaiolę i dzielnie o nią walczył, ale mimo wszystko zawsze pozostawiał jej wybór, nie zmuszając jej do niczego.

A koniec książki? No lepiej autorka nie mogła go napisać. Jest idealny! Ale o tym już musicie przekonać się sami!

Książkę jak najbardziej wam polecam!

🩶🩶 RECENZJA 🩶🩶

Paula Ciulak "Niezastąpiona"

Vaiola całe życie musiała być podporządkowana rodzicom, ich wyborom i decyzjom. Niestety przewrotny los sprawił że Darring mężczyzna który miał zostać jej mężem i wnieść spory majątek do rodziny zrywa z nią tym samym wystawiając na pośmiewisko i drwiny ze strony bliskich. Lyric kiedyś nie miał nic teraz ma wszystko i postanowił utrzeć nosa tym którzy w przeszłości traktowali go jak skończone zero. Gdy los stawia na jego drodze wycofaną, pokorną i smutną Vaiolę ten postanawia zrobić wszystko aby obudzić w niej dziewczynę którą pamiętał ze szkoły, dziewczynę która tak bardzo wyryła się w jego duszy. Czy spotkanie po latach zaowocuje czymś więcej? Czy latami wpajane wartości uda się pokonać?

"Niezastąpiona" to niezwykle poruszająca historia miłosna. Autorka wykreowała główną bohaterkę na tak stłamszoną, niepewną siebie i zaszczutą młodą kobietę że aż serce się ściska gdy czytelnik wyobraża sobie jak to jest być traktowanym przez wszystkich jako przedmiot który ma być przepustką do władzy i bogactwa. Aż trudno uwierzyć że rodzic może w tak perfidny sposób postępować z dzieckiem nie patrząc na jego uczucia. Na szczęście pojawienie się Lyrica dało mi nadzieję że ta historia może mieć szczęśliwe zakończenie. Jego troska, bezinteresowność i ciepło sprawiły że stał się dla mnie mężczyzną idealnym. Tych dwoje połączyło coś wyjątkowego a wydarzenia które im towarzyszą rozbudzają ciekawość i zachęcają do czytania. To bardzo zróżnicowana historia, mamy tu trudne przeżycia, strach, bezsilność, wyzysk, manipulację, chciwość ale też wiarę w lepsze jutro, cierpliwość, oddanie, odwagę, namiętność i miłość, a wszystko połączone w jedną spójną całość pełną emocji. Podsumowując to książka która wywołała przyspieszone bicie serca, współczucie, a finalnie uśmiech na waszych twarzach bo zakończenie pokazuje że karma wraca i każdy dostaje to na co zasłużył. Jeżeli szukacie lekkiej, przyjemnej i wciągającej historii to pozycja stworzona dla was.

🩶🩶 RECENZJA 🩶🩶

Paula Ciulak "Niezastąpiona"

„Niezastąpiona” Paula Ciulak.
Recenzja Patronacka.

Zacznijmy od dedykacji, słowa „Każdemu, kto choć raz czuł się niewystarczający. Nie musicie być idealni, wystarczy, że będziecie sobą”. Uderzyły we mnie dosyć mocno. Totalnie utożsamiam się z nimi i bardzo, ale to b bardzo mi się ona spodobała.

Jednak żeby nie przedłużać, przejdziemy do recenzji mojego patronatu medialnego, na co przyznam szczerze, bardzo czekałam, bo pokochałam tę książkę niesamowicie mocno.

Vaiola Losie od swoich najmłodszych lat miała zaplanowane całe życie. W świecie bogactwa uczucia nic nie znaczyły, stąd z góry narzucone małżeństwo z Darringiem Jenningsem. Do czasu przełomowego momentu w życiu dziewczyny. Darring wybrał inną kobietę, a ona upokorzona została z niczym. Ogromne naciski ze strony rodziców, aby zrobiła wszystko, byleby tylko Jennings zwrócił na nią uwagę i wrócił do niej spełzły na. Czym, ponieważ w życiu Vaioli pojawił się mężczyzna z jej przeszłości.

Od momentu, w którym Lyric spotyka się z Vaiolą, jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Już nie jest kobietą, która ma tylko ładnie wyglądać, a kimś, kto ma własne zdanie, a uczucia czy emocje są stawiane na pierwszym miejscu. Dziewczyna ma sporo wątpliwości, ale daje się porwać znajomości z lat szkolnych, a sam Lyric po latach myślenia o niespełnionej miłości, w końcu ma ją przy sobie i pragnie dla niej wszystkiego, co najlepsze.

Autorka w swojej książce zrobiła naprawdę niesamowitą robotę. Czyta się ją niesamowicie przyjemnie, a cała fabuła idzie gładko do przodu. Oczywiście bohaterowie po drodze mają kilka zawirowań, czy nawet zmagają się z trudną przeszłością Losie, ale każdy wątek jest tutaj wspaniale rozbudowany. Przy czytaniu nie idzie się nudzić, wręcz przeciwnie. Możemy również dostrzec przemianę głównej bohaterki z nieszczęśliwej w taką, która żyje pełnią życia i w końcu jest szczęśliwa.

Paula wykreowała świat, w którym bogactwo i umowy zawarte pomiędzy rodzinami były bardzo ważne, kładli oni niesamowity nacisk na to, by wszystko szło tak, jak to było zaplanowane. Jedna sytuacja odmieniła wszystko, co sprawiło, że świat dziewczyny się zmienił. Co stworzyło niesamowitą atmosferę i nie było momentu, w którym chciałoby się odłożyć książkę na bok.

Całość liczy niemal 271 stron i czyta się bardzo szybko. Co jednocześnie jest dobre, ale ja nie chciałam żegnać się z bohaterami. Pokochałam ich całym sercem i mam nadzieje, że również ich pokochacie. To jest książka, do której się wraca z uśmiechem na twarzy i pragnie więcej.
Dla mnie ta opowieść to coś więcej niż tylko książka i dziękuję z całego serca Pauli oraz wydawnictwu WASPOS za możliwość opiekowania się nią. Kocham.

„Niezastąpiona” Paula Ciulak.
Recenzja Patronacka.

Jednak żeby nie przedłużać, przejdziemy do recenzji mojego patronatu...

"Nie mogłem co prawda cofnąć czasu i uchronić jej przed doznanymi krzywdami, ale mogłem pomóc jej teraz. Z własnego doświadczenia wiedziałem, że to, co zrani najbardziej, później stanie się największą siłą; ona potrzebowała tylko lekkiego popchnięcia, aby uwierzyć w siebie i wreszcie rozłożyć skrzydła. Bo na pewno umiała latać. Była pięknym łabędziem, któremu wmówiono, że jest brzydkim kaczątkiem."
Cudowna historia, od której nie można się oderwać i której nie sposób zapomnieć.
Viola Losie odkąd się urodziła wiedziała, że będzie żoną Darringa Jenningsa. Tak zostało postanowione przez jej rodziców, którzy dokładali wszelkich starań, by doszło do tego małżeństwa.
W świecie bogaczy umowy znaczyły dużo więcej niż uczucia, które albo nie istniały, albo schodziły na dalszy plan.
Dziewczyna przez lata cierpiała w milczeniu pomimo upokorzeń. Bogactwo nie dało jej szczęścia lecz stanowiło złotą klatkę, z której trudno się było wydostać.
Jednak przyszedł dzień, gdy Darring wybrał inną kobietę na swoją narzeczoną, w Viola została sama.
I wtedy pojawił się Lyric...
Niezastąpiona jest historią poruszającą najgłębsze struny w naszej duszy. Jest to piękna opowieść o dwójce młodych, poranionych ludzi.
Każde z nich pomimo startu z różnej pozycji społecznej walczy ze swoimi demonami.
Zarówno Vaiola, jak i Lyric są poturbowani psychicznie przez bezduszność najbliższych osób.
Ci, którzy powinni nas kochać i wspierać zadają nam najgłębsze rany.
Niezastąpiona to historia o poznawaniu się, walce o swoją godność, o siebie samego.
Każdy z nas ma swoją wartość. Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej. Bo, gdy na to pozwolicie, oni złamią was psychicznie.
Niektórzy ludzie są jak "wampiry energetyczne". Żerują na naszych emocjach i szczęściu podcinając nam skrzydła i sprawiając, że przestajemy w siebie wierzyć.
Prawdziwa miłość nie stawia warunków. Jeśli prawdziwe kochamy, pozwalamy drugiej osobie być sobą. Akceptujemy ją, nie staramy się jej na siłę zmienić i wpasować w swoje standardy.
Prawdziwa miłość potrafi uleczyć zadane rany. I tak, jak w przypadku Vaioli i Lyrica daje im siłę do walki z własnymi demonami i z całym światem.
Niezastąpiona to historia, od której nie można się oderwać, a wszystkie emocje przeżywamy razem z jej bohaterami.
Gorąco polecam. Koniecznie musicie ją przeczytać.
Współpraca barterowa z Wydawnictwem WasPos
Wydawnictwo WasPos