Makowiec na zgodę

Okładka książki Makowiec na zgodę M. F. Mosquito
Okładka książki Makowiec na zgodę
M. F. Mosquito Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2023-12-06
2023-12-06

Lekkie i przyjemne opowiadanie z magią Świat Bożego Narodzenia.

Warto przeczytać . Dużą rolę odgrywa tu wybaczenie i danie drugiej szansy ...często się tego boimy ,ale czasami warto zaryzykować.

Lekkie i przyjemne opowiadanie z magią Świat Bożego Narodzenia.

6/2024
M.F.Mosquito "Makowiec na zgode" wyd.magiasłów.

Opowiadanie o młodej kobiecie o imieniu Amelia która spełnia się w swojej pracy.Od ślubu swojej siostry nie spędza świąt z rodziną.
Pod wpływem chwili idzie do szefa i prosi o urlop który dostaje,pakuje swoje rzeczy i jedzie do swojego domu rodzinnego.
Cała rodzina jest w szoku że Amelia bez zapowiedzi przyjechała mimo że tak bardzo wykręcała się od przyjazdów w ostatnim czasie.
Kiedy wszyscy są w kuchni ktoś puka do drzwi i wchodzi Bruno.

Kim jest Bruno?
Czy makowiec coś zmieni?

Ostatnio bardzo polubiłam takie nowelki,można na chwilę poczuć że jest się z bohaterami i razem z nimi wszystko przeżywać.Przyznaje się że kiedy czytałam byłam sceptycznie nastawiona do jednego z bohaterów lecz potem to się zmieniło.
Autorka pokazała jak łatwo Nam się pomylić,nie wyjaśnione sytuacje a tyle zmarnowanego czasu.
Polecam na miłe spędzenie wieczoru i wyciszenie się.Barwa dla autorki i wydawnictwa za tak świetną nowelkę i wydanie.

6/2024
M.F.Mosquito "Makowiec na zgode" wyd.magiasłów.

Cała rodzina jest w szoku że Amelia bez zapowiedzi przyjechała...

Uwielbiam nowelki, a świąteczny czas umiliło mi opowiadanie M.F. Mosquito “Makowiec na zgodę”, które zostało wydane w wersji papierowej przez Wydawnictwo Magia Słów.
To historia Amelii, ambitnej młodej kobiety, która pod wpływem chwili, decyduje się na spędzenie świąt z rodziną. Nie wiedziała jednak, że rodzinne spotkanie zmieni się również w powrót do przeszłości, która zostawiła w niej swój nieprzyjemny ślad.
Autorka wprowadza nas w niezwykle przyjemny, świąteczny klimat. Robi do bardzo umiejętnie, tak że niemal można poczuć zapach choinki i tytułowego makowca. Bez problemu mogłam wczuć się w rodzinną atmosferę, wypełnioną przygotowaniami do Bożego Narodzenia ale i uczuciami, bliskością, a także bólem na wspomnienia o zranieniu.
To piękna opowieść o drugiej szansie, o tym że niewyjaśnione sprawy ciągną się za nami przez lata nie dając nam wytchnienia i spokoju. Warto je zawsze zamknąć by wkroczyć w przyszłość pełną spokoju i nadziei. Jak będzie w przypadku Amelii i niespodziewanego gościa, którego pojawienie się burzy spokój, jaki wybudowała wokół siebie bohaterka?

“Makowiec na zgodę” przeczytałam w mgnieniu oka, ponieważ bardzo przyjemne pióro autorki sprawia, że czyta się go niezwykle szybko. To opowiadanie pozwoli przedłużyć Wam bożonarodzeniowy okres, który co prawda już minął ale za sprawą stron tej pozycji bez problemu poczujecie go ponownie. Towarzyszyć Wam będzie sporo emocji więc warto sięgnąć po niego w każdej chwili.

Makowiec na zgodę - to świąteczna nowelka, w którą się z przyjemnością zaczytacie .

" Czy można czuć tęsknotę za kimś, kogo znało się tak krótko? Niekiedy ludzie, którzy pojawiają się w naszym życiu na chwilę,pozostawiają ślad w sercu na długie lata "

Amelia od 3 lat nie spędziła świąt z rodziną, ciągłe wymówki pracą już chyba nie wystarczają. Ale czy to jest główny powód, by unikać spotkań rodzinnych ?
Tydzień przed świętami podczas spaceru po mieście-kobieta postanawia zrobić niespodziankę rodzicom i pojawić się dzień przed wigilią.
Nie tylko rodzice mieli niespodziankę,Amelia również. Jak się okazało co roku święta z jej najbliższymi spędza Bruno . Mężczyzna, o którym od lat kobieta próbuje zapomnieć...
Czy wspólne zadanie jakim jest przygotowanie we dwoje makowca,jakoś ich do siebie zbliży? Co wydarzy się w ten magiczny czas ?

Skupiająca się na pracy Amelia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia czuje potrzebę odwiedzenia rodzinnego domu, choć przez ostatnie lata unikała tego. Gdy niespodziewanie przyjeżdża do domu, ją też czeka mała niespodzianka w postaci osoby, której nie chce oglądać.

Świetna nowelka, która otula nas świątecznym klimatem. Ale również potrzebie bycia z bliskimi, dawaniu drugiej szansy i wysłuchaniu osób. Święta Bożego Narodzenia to szansa na pojednanie się z drugim człowiekiem.

Dzień Dobry wszystkim. Kochani. Teraz zapraszam Was na opinie książki pt ,, Makowiec Na Zgodę.
Premiera tego dzieła odbyła się dnia ,, 6.12.2023 Roku. W Mikołajki.

Autorka: M. F. Mosquito.
Tytuł: Makowiec Na Zgodę.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Opinia:

Nie długo są Święta Bożego Narodzenia. Amelia na ten czas postanowiła wziąć urlop z pracy. Chciała odwiedzić swoją rodzinę.
Czy będzie czymś zaskoczona?
Pojawi się pewien mężczyzna o imieniu Bruno. Jak potoczą się ich losy? Czas pokażę. Atmosfera Świąt w tej historii narobiła mi smaka. Przede wszystkim na Makowiec.

Moja ocena to: 1000 /1000.
Książka liczy 96 strony.
Zapraszam i wszystkim życzę powodzenia.

Premiera tego dzieła odbyła się dnia ,, 6.12.2023 Roku. W Mikołajki.

Autorka: M. F. Mosquito.
Tytuł: Makowiec Na Zgodę.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Opinia:

Amelia za wszelką cenę omijała święta Bożego Narodzenia przez ostatnie trzy lata. Młoda oraz ambitnych kobieta skupiała się za bardzo w swojej pracy. A może jednak robiła to celowo? W końcu na ślubie swojej siostry pokłóciła się z pewnym mężczyzną. Nie jest w stanie wybaczyć mu tego co zrobił, więc za wszelką cenę nie chce go spotkać. Jednak gdy postanawia zrobić niespodzianek swojej rodzinie mogłoby się wydawać, że ona dostaje jeszcze większą. W końcu ma okazję spędzić czas ze swoim szwagrem. Absolutnie nie jest tym zachwycona i jest skłonna spędzić kolejne święta sama...

„Makowiec na zgodę” jest to kolejna świąteczna pozycja, którą miałam okazję przeczytać w tym roku. Okładka niesamowicie skradła moje serce bo jest po prostu piękna! Jest to moja pierwsza styczność z piórem autorki ale już wiem, ze nie ostatnia. W tej ledwo 100 stronicowej nowelce została upakowana świetna fabuła, charakterni bohaterowie oraz ciekawe zwroty akcji. Absolutnie nie żałuję, że zakupiłam książkę bo bardzo mi się podobała. Dobrze było obserwować zmianę w zachowaniu u głównej bohaterki jak i relacje pomiędzy bohaterami. Myślę, że będę chciała w przyszłości wracać do tej historii. Polecam! 🎉

"Życie jest zaskakujące. Ma swój własny, nikomu nieznany plan i realizuje go według swoich upodobań. Niekiedy czegoś nie rozumiemy, nie zgadzamy się. Wydaje nam się bezsensowne. Dopiero z biegiem czasu okazuje się, że to coś było potrzebne."

Trzy lata temu, wydarzyło się coś, co zaraz, po czymś najpiękniejszym, okazało się być, jak szpila wbita prosto w serce.
Rzucenie się w wir pracy, unikanie rodzinnych spotkań i gdy w końcu, Amelia, decyduje się spędzić święta z rodziną, nie dająca o sobie zapomnieć, tak samo, wspaniała, co bolesna przeszłość wydarzeń sprzed paru lat, staje także w progu domu jej rodzinnego domu.

I pytanie - zostać czy wiać?

A może zmierzyć się z tym, co nieuniknione i dać szansę miłości?

Czasem warto, dać drugą szansę, bo może okazać się, że, nie dając jej, może nam przejść koło nosa prawdziwe szczęście. Tym bardziej w święta, które tworzą jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną, pachnącą atmosferę.

Świąteczna nowelka z fajną historią.
Uroczy bohaterowie, uczucia, wątpliwości i nutka pikanterii.
To jest właśnie przepis na miły wieczór z "Makowcem na zgodę".

Bardzo lubię twórczość M.F.Mosquito, i choć świetnie czytało mi się to cudeńko, to było stanowczo za krótkie.

Pięknie dziękuję autorce za egzemplarz. Śliczna okładka.

Rzucenie...

"Makowiec na zgodę" opowiada historię Amelii, która niespodziewanie przyjeżdża do domu rodziców na święta. Zaskakuje ich, gdyż dziewczyna przez ostatnie trzy lata nie spędzała Bożego Narodzenia w domu rodzinnym. Amelia czuje, że święta w tym roku będą magiczne, jednak nie spodziewa się, że mężczyzna o którym próbowała zapomnieć od trzech lat, również będzie obecny na Wigilii.

Kochani, jeśli chcecie poczuć magię świąt to zdecydowanie polecam tę nowelkę, która idealnie wprowadzi Was w cudowny świąteczny klimat 🌲❄️
Jest to historia o tym, że czasami trzeba wejść do tej samej rzeki drugi raz i należy dać komuś szansę na wytłumaczenie się.
A ten szczególny magiczny okres w roku oraz wspólne pieczenie makowca zdecydowanie sprzyja na godzenie się. ❤️

Polecam ❤️

Uwielbiam twórczość @m.f.mosquito_autor za klimat, który tworzy w swoich historiach. MAKOWIEC NA ZGODĘ jest kolejnym przykładem jej magicznych zdolności. To nowelka, a na ledwie 100 stronach autorka tworzy ciepłą atmosferę pachnącą zieloną choinką i świeżo upieczonym makowcem. To emocjonalne i ciepłe opowiadanie, które rozgrzewa serducho jak ciepły kocyk w zimowy wieczór. Idealna do kubka herbaty.
Fantastyczny przedsmak Świąt i atmosfery miłości, ktorej każdy z nas szuka.

• CHRISTMAS
  • Christmas
  • Przeczytane 2024
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Magia Słów

Dodaj cytat z książki Makowiec na zgodę