Księżniczka

Okładka książki Księżniczka Laura Passer
Okładka książki Księżniczka
Laura Passer Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Pajęczyna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pajęczyna (tom 1)
Dlaczemu
2023-03-31
2021-01-01
literatura polska

Fajna, akurat na wieczór przy winie :) zdecydowanie lepiej wypada "Jak trafić do piekła", ale cóż, widocznie od czegoś musiało się zacząć. Podobała mi się atmosfera, enemies to lovers wątek i cześć kryminalna. Nie podobało się - ciągle opisy, kto w co się ubrał i super szczegółowe opisy każdego ruchu. Można byłoby tego oszczędzić, miałam czasami wrażenie, że czytam scenariusz, a nie powieść

W świecie brutalnej mafijnej rzeczywistości, między Jaydenem, twardym żołnierzem z lojalnością wobec rodziny, a Katją, kapryśną księżniczką mafii, rozkwita zakazane uczucie. Ta relacje hate-love zaczyna zmieniać priorytety w ich życiu.
Jayden, poświęcony rodzinie i oddany zasadom mafii, staje w obliczu trudnego wyboru między lojalnością a miłością. Z drugiej strony Katja, choć wychowana w środowisku zimnej surowości, odkrywa w sobie pragnienie wolności i prawdziwej miłości. Ta konfliktowa sytuacja rzuca ich w wir emocji, gdzie namiętność miesza się z niebezpieczeństwem.
Błędne decyzje z przeszłości wywołują cienie na ich drodze, a zmiana priorytetów stawia ich przed dylematami moralnymi. Będą musieli wybrać między bezpieczną lojalnością a ryzykowną miłością. Ta opowieść nie tylko odkrywa burzliwy romans, lecz także rzuca światło na to, jak niebezpieczna może być miłość, gdy stawia się ją w sprzeczności z zasadami mafijnego świata.
Laura Passer mistrzowsko buduje atmosferę, kreując kopalnię sekretów i niedopowiedzeń, gdzie czytelnik musi odkrywać tajemnice razem z bohaterami. Poruszanie się między nimi to jak spacer po polu minowym, gdzie każde zbłądzdnie może wywołać tragiczne skutki.
W tej emocjonalnej fali przeżyć, zostajemy zanurzeni w świat bohaterów, doświadczając ich uczuć, dylematów i zmagań. To nie tylko opowieść o miłości, ale również o odkrywaniu własnej tożsamości i zmianie priorytetów życiowych. Książka pozwala wczuć się w bohaterów, łącząc emocje czytelnika z burzliwym światem, gdzie tajemnice są kluczowe, a każde działanie może skutkować nieprzewidywalnymi konsekwencjami.

Katja jest córką szefa mafii.
Za swoje karygodne zachowanie zostaje wysłana na studia do Kanady.
Po kilku latach wraca w rodzinne strony.
Wie jednak,że największy boss mafii tak łatwo nie zgodzi się na jej powrót na stałe.
To jej nie zniechęca, wręcz przeciwnie.
W głowie układa już plan jak przekonać go by pozwolił jej zostać na stałe.
I w tym celu zatrudnia się w agencji reklamowej by być bardziej niezależną finansowo od ojca.
Niestety ojciec dziewczyny nie bardzo jest zadowolony z powrotu córki, a to wszystko przez konflikt z ruskimi.
Mimo wszystko przydziela Katji ochroniarza - Jaydena.
Oboje mają wybuchowe charaktery.
Oboje za sobą nie przepadają.
On uważa ją za rozkapryszoną księżniczkę. Ona go za wiernego żołnierza mafii.
Niestety sytuacja zmusza ich do tego , że muszą spędzać sporo czasu w swoim towarzystwie.

Czy tych dwoje będą potrafili się dogadać?

Czy mimo tych różnic pojawi się coś co ich połączy?

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. I jestem nim zachwycona.
Książkę czyta się wyjątkowo szybko , a to za sprawą tej wciagajacej i pelnej akcji fabuły.
Jest to historia pełna namiętności, pożądania, intryg, tajemnic oraz porachunków mafijnych.
W skrócie mówiąc posiada wszystko czego potrzeba dobremu romansowi mafijnemu. Ja osobiście uwielbiam takie wątki. Dodatkowo jest tu wątek z motywem hate-love jak i zakazanej miłości.

Jedynym jak dla mnie minusem była postać Katji na samym początku, która zachowywała się jak rozpieszczona księżniczka.
Ale z każdym rozdziałem jej zachowanie zmieniało się na plus.
Ogromnym jak dla mnie plusem był symbol pająka 🕷😍(kocham tatuaże , a opis tatuażu pająka po prostu sztosss).😻❤️‍🔥
Z wielką ciekawością sięgnę po kolejny tom.❤️

Katja jest córką szefa mafii.
Za swoje karygodne zachowanie zostaje wysłana na studia do Kanady.
Po kilku latach wraca w rodzinne strony.
To jej nie zniechęca, wręcz przeciwnie.
W głowie układa już plan jak przekonać go by pozwolił jej zostać na stałe.
I w tym celu zatrudnia się w agencji...

Dosyć fajna. Związki mafijne są najczęściej między bossem a jakas przypadkowa dziewczyna. Tym razem, zwykły żołnierz i corka bossa. Inaczej, nie znaczy zle. Podobało mi się.

DNF
Kiepska.
Irytujący bohaterowie, mafia jak nie mafia. Księżniczka tatusia niby wie, co robi tatuś, ale potem wielkie zdziwienie, bo jak to tak, jest bossem półświatka i zleca zabójstwa? Niemożliwe.
Jayden to taka kluska, w złym tego słowa znaczeniu niestety.
Mafijny żołnierz nie bardzo tu wyszedł, bardziej zwykły chłopak z normalną ilością testosteronu.
Wiadomo, na dłuższą metę samiec alfa jest przesadą, ale tu by się to dobrze czytało. W końcu miała z tego wyjść mafia, a nie collegowy romans z hokeistą.

DNF
Kiepska.
Jayden to taka kluska, w złym tego słowa znaczeniu niestety.
Wiadomo, na...

Książka stanowi pierwszą cześć mafijnego cyklu „Pajęczyna” autorstwa polskiej autorki Laury Passer.
Główna bohaterka Katja jest córką szefa mafii, która za złe sprawowanie się została wysłana na studia do Kanady. Teraz wraca do domu i planuje odbyć praktyki w agencji reklamowej. Jako ochroniarza ojciec przydziela jej jednego ze swoich najlepszych żołnierzy - Jaydena. Dziewczyna nie ma do niego zaufania, gdyż cały czas pamięta, że właśnie on ją zdradził i odpowiada za zesłanie jej do Kanady z dala od rodzinnego domu. Teraz Katja jest już dojrzalsza a wspólnie spędzony czas z Jaydenem pozwala im na nowo poznać się i zbliżyć. Jest tylko jedno ale, on niedawno został naznaczony tatuażem z pająkiem, a Katja jako córka szefa jest dla niego zakazana. Czy w tej sytuacji ich historia może mieć szczęśliwe zakończenie?

Książkę czyta się dobrze i myślę, że w wolnych chwilach sięgnę jeszcze po kolejne części cyklu. Jest to jedna z pierwszych książek autorki więc myślę, że jej styl pisania będzie się rozwijał. Niektóre sformułowania używane przez autorkę nie pasowały do świata, który był opisywany. Sama Katja była bardzo dziecinna i pusta. Jako nastolatka zachowywała się skandalicznie, dlatego też została odseperowana od znajomych i wysłana do Kanady. Na pewno uchroniło ją to od dalszego staczania się w przepaść. Teraz można zauważyć jej przemianę, lecz nie jestem pewna czy zrozumiała do końca swe błędy.
Bohaterowie tak do końca mnie do siebie nie przekonali, stąd też książkę oceniam na 6 pkt.

Mafijna księżniczka,która lubi sprawiać kłopoty i on żołnierz ,który nie ma prawa na nią spojrzeć.
Dwójka wybuchowych charakterów,która się nie znosi.
Czy będzie iskrzyć...oj będzie.

Książka pomimo sporej objętości czyta się szybko I jakże dużym dla mnie zaskoczeniem był fakt że jest to debiut.

Rodzina,mafijna rodzina która rzadzi się swoimi prawami została tu bardzo ciekawie przedstawiona.
Fabuła początkowo bardzo niespieszna pod koniec pędzi jak szalona.
Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani. I chociaż początkowo trudno mi było polubić główną bohaterkę tak powoli zmieniłam o niej zdanie i zrozumiałam motywy jej zachowań.
Z przyjemnością zacznę kolejną część.
Dobrego dnia

Dwójka wybuchowych charakterów,która się nie znosi.
Czy będzie iskrzyć...oj będzie.

Rodzina,mafijna rodzina która rzadzi się swoimi prawami została tu bardzo...

Przeczytałam parę rozdziałów i więcej chyba nie dam rady. Nie chodzi o to, że książka jest zła. Jak dla mnie główna bohaterka jest strasznie dziecinna i faktycznie zachowuje się jak księżniczka, a tego nie lubię. Dlatego postanowiłam odstawić ją na jakiś czas i kiedyś do niej wrócić, by nie czytać na siłę, bo mogłoby to zmienić moją ocenę drastycznie i to nie w tym dobrym kierunku.

Pierwsze dwieście stron się strasznie ciągnie. I mogłaby być krótsza o kilkanaście rozdziałów, dużo jest nic nie wnoszących "zapychaczy". W porównaniu z rozwlekłym początkiem koniec leci na łeb na szyję. A na teksty typu "jedziemy na maczka (w sensie do Mc Donalds)", aż przewracałam oczami. ALE! Ogólnie - zwłaszcza jak na początkującą polską autorkę - świetna!!! Katja jest wykreowana rewelacyjnie! Uwielbiam zadziorne, charakterne bohaterki. Jayden tak samo dobry. Nie zrobił się kotek z lwa, do końca jest macho. Dialogi super, a poczucie humoru wyborne! Momentami śmiałam się w głos. Polubiłam w tej książce chyba wszystkich. Nawet mafia (której nie cierpię w książkach) jest przedstawiona w ciekawy sposób. Chcę więcej! Brawo Laura.

"Jego twarz była jak maska, nie wyrażała kompletnie nic. Jakby zamienił się w robota. I to lodowate spojrzenie, które doskonale pamiętałam. Nie wiedziałam nigdy skąd się bierze, ale teraz coś zaczynało mi świtać. "

Katja wraca z Kanady na przerwę wakacyjną, praktyki w agencji reklamowej mają pomóc jej w realizacji pewnego planu. Na miejscu okazuje się, że sytuacja w mieście nie jest zbyt ciekawa. Konflikt z ruskimi zagraża interesom ojca dziewczyny, szefa tutejszej mafii. Katja na samym początku otrzymuje osobistego ochroniarza, i to nie byle kogo, a najlepszego żołnierza Jaydena. Pojawia się tylko mały problem, tych dwoje nie pała sympatią do siebie.

Czy skazani na swoje towarzystwo będą w stanie się dogadać? A może relacja rozwinie się w zupełnie innym kierunku?

Mafia w wydaniu autorki to coś, co mnie intrygowało od dłuższego czasu. Tyle się nasłuchałam o bohaterach, że w końcu postanowiłam ich poznać. Do tego dochodzi motyw ochroniarza i córki szefa, więc zostałam całkowicie kupiona.

Katja wydaje się początkowo rozpieszczoną córeczką tatusia, która działa wszystkim na nerwy oraz dostaje wszystko, co chce. Podczas czytania można zaobserwować zmiany, jakie w niej zachodzą, zmienia się pod wpływem pewnych informacji. Miałam wrażenie, jakbym razem z nią dojrzewała do podejmowania ważnych decyzji, które zmienią jej życie.

Jayden sławny Jay postać, której przedstawiać nie trzeba. Myślę, że nie będę pierwsza, jak powiem, że stałam się jego wielką fanką. Bezwzględny, bezlitosny i jeden z najlepszych żołnierzy. Lojalność i posłuszeństwo ma wpojone od najmłodszych lat. Idealny kandydat na osobistego ochroniarza.

Główni bohaterowie są swoimi przeciwnościami, nie potrafią się dogadać i łączą ich pewne niewyjaśnione sytuację z przeszłości. Ledwie tolerują siebie nawzajem. W pewnym momencie następuje jednak przełom, który bezpowrotnie zmienia ich nastawienie. Jaki? Trzeba się przekonać.

W tej książce nie ma czasu na nudę, wszystko, co się w niej dzieje utwierdza mnie w przekonaniu, że autorce historia wyszła znakomicie. Pomysł, który miała na przedstawienie bohaterów i fabuły wykorzystała w całości. W moim odczuciu to naprawdę godna uwagi historia.

Nie byłam w stanie przewidzieć kolejnych wydarzeń ani tym bardziej zakończenia. Przeczytałam więc książkę w ciągu jednego dnia i już pragnę więcej. Mogę Wam powiedzieć, że boję się pająków, ale nie tych, co stworzyła pisarka. Ich uwielbiam i nie chce się z nimi rozstać.

Aż trudno uwierzyć, że to debiut autorki.
Polecam Wam ogromnie.

• Mafia