Sztuka czytania w myślach

Okładka książki Sztuka czytania w myślach Henrik Fexeus
Okładka książki Sztuka czytania w myślach
Henrik Fexeus Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
2023-09-27
9788382522099
Maciej Muszalski

Okładka książki Miraż Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Miraż Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Mentalista Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Mentalista Henrik Fexeus, Cami...

Prosta, napisana przystępnym językiem, a przy tym dającą kilka wskazówek analizy zachowań ludzkich. Rozdział o sztuczkach zbędny.

Mentalista, a nie iluzjonista - tak można by określić osobę, która po mistrzowsku opanuje wspomnianą sztukę. Warto aby już na początku wybrzmiało, iż chodzi tu o nabycie umiejętności analitycznych, a nie magicznych.

Sięgając po ten tytuł, chciałem skonfrontować swoją dotychczasową wiedzę, choćby tę nabytą podczas studiów. Muszę przyznać, że dobrze się zaczęło i już od początku zapowiadało się ciekawie. Jak wspomina sam autor: „Zauważyłem (…),że istnieje wiele książek, które robią właśnie coś takiego. Cała treść to obietnice wyjaśnienia, jak osiągnąć to czy tamto, a po przeczytaniu nie jesteśmy ani trochę mądrzejsi”. Tego obawiałem się najbardziej, tym bardziej, że wraz z kolejnymi stronami mój entuzjazm nieco słabł.

Mimo że to dość krótka książka, czytałem ją stosunkowo długo. In minus odbieram także zbyt delikatne wydanie. Już w połowie lektury jej okładka wyglądała, niczym weteran wojenny. W ten sposób nie zachowamy tej jakże cennej wiedzy dla pokoleń. ;)

No właśnie, cennej wiedzy. Chociaż wspomniałem o kilku minusach tego podręcznika, zaczerpnąłem z niego kilka ciekawych tipów, poszerzyłem swoją wiedzę i nabrałem przekonania do pewnych teorii, dzięki zawartym tu ćwiczeniom.

Muszę więc oddać, że czas który poświęciłem na Sztukę czytania w myślach nie był czasem stracony. Drugi człon tytułu tej książki mówi „Jak zrozumieć innych i wpływać na nich tak, by tego nie zauważyli”. Warto jednak doprecyzować te słowa cytatem z powyższej lektury: „jesteśmy różni, ale większość z nas wysyła opisane sygnały i większość może poprawić umiejętność ich rozpoznawania”.

Być może liczyłem na nieco więcej, decydując się na tę pozycję, jednak mimo wszystko zaczerpnąłem z niej trochę nowej wiedzy, co zdecydowanie doceniam. Ewidentnie warto znać tego typu triki.

A Ty, sięgasz czasem po podręczniki, poradniki i inne pozycje poszerzające wiedzę i edukujące?

@wydawnictwoczarnaowca dziękuję za egzemplarz.

Autor cały czas sugeruje, że da bezpośrednią odpowiedź jak czytać w ludziach po czym daje tylko małe wskazówki między wierszami i wrzuca swoje historyjki jako przykłady użycia pewnych metod, które rzekomo działają. Myślę że jako całość to książka głównie nakłania do uważniejszego obserwowania zachowań innych i eksperymentowania zeń korzystając z podanych sztuczek oraz pracy nad sobą.
Poświęcił jeden dział na zgłębięnie tematu, któremu zaprzeczył w następnym i uznał, że to wszystko to kłamstwo, chociaż nawiązanie do niego wiele razy się przewijało przez następne działy, więc wziąłbym te rzeczy raczej jako ciekawostkę która w pewnych przypadkach być może okazać się skuteczna, lecz najważniejsze to świadomie uczyć się rozczytywać innych za pomocą podanej wiedzy.

1977

Potraficie czytać w myślach? U mnie to zależy, jak dobrze znam daną osobę. Z rodziną i przyjaciółmi nie mam większego problemu, z osobami, które dopiero poznaję, bywa różnie, ale jestem dość dobrym obserwatorem. Autor tej publikacji pokazuje nam, jak poprzez obserwację, między innymi, możemy wpływać na innych ludzi.

To publikacja dla osób, które interesują się sztuką perswazji, które wykorzystują w swojej pracy negocjacje. Tylko to nie jest tak, że przeczytacie tę książkę i już będziecie mistrzami w tym fachu, nie, nie, potrzeba ćwiczeń i doświadczenia, ale z czasem można wyrobić pewne nawyki, dzięki którym można przekonać swojego rozmówcę do swoich racji. Dowiecie się również tego, w jaki sposób odkryć, że ktoś kłamie, obserwując jego zachowanie.

Henrix Fexeus przestrzega tutaj w kwestii interpretowania mowy ciała. Bardzo łatwo można nadinterpretować jakiś ruch. Ktoś założył ręce na piersi - pewnie się przed nami zamknął. A może po prostu było mu zimno? Autor pokazuje także, jak można interpretować wyraz naszej twarzy. I niekoniecznie jest to jednoznaczna ocena.

To była dla mnie książka pełna ciekawostek. Przy okazji złapałam się na tym, że dostosowuję swój ton głosu i sposób wypowiedzi do rozmówcy, przez co na przykład mój mąż doskonale wie, z kim rozmawiałam, bo to poznaje po moim głosie. I w publikacji jest poświęcony temu fragment. Autor mówi, dlaczego to jest istotne i jakie korzyści może przynieść. Ucieszyłam się, że opanowałam tę technikę, zanim zorientowałam się, jak jest ważna :)

Jeśli interesujecie się psychologią i kwestie, o których mówiłam, są Wam bliskie, to myślę, że ta książka może być dla Was przydatna. Dowiecie się, jak możecie poprzez swoje zachowanie wpłynąć na innych, jak nawiązać z innymi relacje. Dużo ciekawostek podanych w przyjemnej w odbiorze formie.

To publikacja dla osób, które interesują się sztuką...

Książka autorstwa eksperta w dziedzinie psychologii , komunikacji, mowy ciała. Pisarza bestselerów, wykładowcy, performera i gwiazdy szwedzkiej telewizji.

Nieporadny społecznie chłopiec został mentalistą "łączacym psychologię ze sztuczkami i odwracaniem uwagi, by stwarzać iluzję, że jest w stanie czytać w myślach i wpływać na innych na poziomie nadprzyrodzonym". Poznał mechanizmy rządzące zachowaniem ludzi i teraz się z nimi dzieli.

Do prezentowanych teorii w książce autor radzi podejść refleksyjnie, analitycznie i z dystansem.
Okazuje się, że Kartezjusz nie jest dla pana Henrika autorytetem;),czytanie drugiego człowieka wymaga inteligencji i manipulacji a większość technik czytania w myślach już używamy. Zawsze możemy jednak być doskonalsi i bardziej świadomi .
Ta pozycja wskazuje jak słuchać i patrzeć na drugiego człowieka, uczy uważności i poprawia samoświadomość.
Może Was zdziwię ale książka ma formę poradnika i znajdziecie w niej praktyczne wskazówki. Pomoże nam nie tylko lepiej poznać innych ale i siebie samego.
Ciekawa pozycja, mimo że nie jest thrillerem miejscami zaskakująca.
Ładnie wydana może cieszyć i inspirować nas ale może też być oryginalnym prezentem.

📚SZTUKA CZYTANIA W MYŚLACH 🖋 @henrikfexeus @wydawnictwoczarnaowca
🔸🔹🔸🔹🔸🔹
Książka „Sztuka czytania w myślach” Henrika Fexeusa to fascynująca podróż w głąb psychologii kognitywnej, ukazująca nam, jak wiele możemy odkryć, analizując sygnały niewerbalne podczas każdej interakcji. Książka nie jest jedynie eksploracją tajemniczego świata mentalistów, ale praktycznym przewodnikiem, jak wykorzystać tę wiedzę w codziennym życiu.

Autor będąc psychologiem, mentalistą i absolwentem szkolenia z iluzji, przedstawia czytelnikowi fascynujący świat działania podświadomości i niewerbalnych sygnałów, które wysyłamy w trakcie komunikacji. „Sztuka czytania w myślach” nie tylko ujawnia, jak zrozumieć, co czuje druga osoba, ale również jak wykorzystać tę wiedzę do wpływania na innych.

Książka oferuje praktyczne wskazówki umożliwiające opanowanie sztuki perswazji, co zwiększy pewność siebie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Rozdziały skupiają się na różnych aspektach komunikacji niewerbalnej, od budowania relacji po rozpoznawanie emocji i perswazję.

Niezależnie od tego, czy czytelnik chce poprawić umiejętności negocjacyjne, nawiązywać lepsze kontakty z innymi, czy po prostu lepiej zrozumieć ludzi wokół siebie, „Sztuka czytania w myślach” stanowi wartościową lekturę. Klarowne informacje, praktyczne ćwiczenia i przykłady sprawiają, że książka jest łatwo zrozumiała i dostępna dla szerokiego grona czytelników.

Henrik Fexeus nie tylko demaskuje tajniki komunikacji niewerbalnej, ale także motywuje czytelnika do samodzielnego odkrywania tajemnic własnego umysłu i analizy relacji z innymi. „Sztuka czytania w myślach” to nie tylko lekcja czytania ludzkich myśli, ale także podręcznik rozwijania umiejętności interpersonalnych. Polecamy ją każdemu kto interesuje się rozwojem osobistym oraz chce zwiększyć swoją wiedzę na temat tej wspaniałej sztuki czytania w myślach. Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu @wydawnictwoczarnaowca

📚SZTUKA CZYTANIA W MYŚLACH 🖋 @henrikfexeus @wydawnictwoczarnaowca
🔸🔹🔸🔹🔸🔹

Chcielibyście mieć taką super moc?

Teraz możecie!
Wystarczy przeczytać tę książkę.

Chociaż w sumie... tak nie do końca 🙃
Trzeba dużo, pracy, ćwiczeń, wprawy, skupienia i obserwacji, gdyż jak to autor przedstawia czytanie w myślach w dużym stopniu opiera się na analizie zachowania, mowy i sygnałów niewerbalnych.

Autor pokazuje na co zwrócić uwagę, jakie gęsty co mówią, jak rozpoznać kłamcę. Pokazuje techniki, które pomogą sprawić, że druga osoba nam zaufa i przekonamy ja do swojego sposobu myślenia.

Jednak książka to nie jest sucha teoria..są ćwiczenia przykłady jak możemy potrenować na znajomych czy samym sobie. Musze jednak przyznać, że w odbiorze nie była to łatwa książka. Wymaga naprawdę dużo skupienia, a triki, które są w niej pokazane oczywiście mogą się przydać jednak wcale nie są oczywiste i łatwe.

Lektura na pewno ciekawa dla zainteresowanych tematem perswazji, manipulacji czy mowy ciała.
Przekonajcie się sami czy to coś dla Was:-)

Chcielibyście mieć taką super moc?

Teraz możecie!
Wystarczy przeczytać tę książkę.

Chociaż w sumie... tak nie do końca 🙃

Autor pokazuje na co zwrócić uwagę, jakie gęsty co mówią,...

Detektor prawdy.

Pamiętacie może Henrika Fexeusa, współautora (wraz z Camillą Läckberg) dwóch pasjonujących powieści z cyklu "Mentalista"? Fexeus, jako współautor i mentalista z zawodu, niesamowicie wzbogacił książki szwedzkiej autorki o psychologiczne detale związane z odczytywaniem mowy ciała i, poniekąd, z czytaniem w myślach głównych powieściowych antagonistów. I właśnie temu arcyciekawemu tematowi poświęcona jest najnowsza propozycja naszego mentalisty: "Sztuka czytania w myślach" to książka, która bardzo mocno pogłębia sferę fascynującego zaglądania do czyichś umysłów i intencji.

Nauka czytania w myślach wcale nie jest tak szalonym pomysłem, jak mogłoby się wydawać. Podczas każdej interakcji wysyłamy bowiem naszemu rozmówcy szereg sygnałów niewerbalnych, często silniejszych niż wypowiadane przez nas słowa. A w takim kontekście cała sztuka czytania w myślach polega na tym, jak odczytać te sygnały, by następnie wpływać na innych, przekonując ich do swojego sposobu myślenia. Bazując na psychologii kognitywnej, Henrik Fexeus wyjaśnia, jak czytelnik może się dowiedzieć, co czuje druga osoba – i dzięki temu kontrolować jej myśli i przekonania.

Fexeus oferuje praktyczne wskazówki umożliwiające opanowanie sztuki perswazji, co zwiększy twoją pewność siebie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Proste ćwiczenia zawarte w książce poprawią twoją samoświadomość, ujawniając, jak jesteś postrzegany przez innych. Niezależnie od tego, czy chcesz awansować, negocjować podwyżkę, nawiązywać kontakty jak profesjonalista, znaleźć miłość czy wykryć kłamcę, Sztuka czytania w myślach pokazuje, jak odkryć, co ludzie naprawdę mówią.

Czy to wszystko to nauka manipulacji i źle pojętego oddziaływania na innych? Jeśli ktoś ma złe intencje, to zapewne tak. Ja bym jednak powiedział, że sztuka czytania w myślach w rozumieniu Fexeusa to raczej nauka odsiewania ziarna od plew - w tym przypadku prawdy od fałszu. Dzięki niniejszej książce nauczymy się bowiem jak rozróżnić, czy czyjeś słowa są współgrającą z językiem ciała prawdą, czy może raczej pełnym rozdźwięku ze sferą niewerbalną kłamstwem.

Coś takiego może być niezmiernie przydatne, i to każdemu z nas. Rady Fexeusa ułatwiają bowiem życie. Nie sprawią one niestety, że będziemy zawsze o krok do przodu wobec np. kobiecych zagrywek w stylu "domyśl się", ale w rozpoznaniu prawdy pomogą nam one na pewno.

Gorąco polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki.

#sztukaczytaniawmyślach #henrikfexeus #mowaciała #językniewerbalny #prawdaifałsz #czarnaowca #wydawnictwoczarnaowca #cosnapolce #dobraksiazka #czytamksiazki #bookstagram #bookreview #bookstagrampolska #instabooks #instabookspoland

Detektor prawdy.

Jak dla mnie bardzo przeciętna. Forma, treść i przekaz.

Jak dla mnie bardzo przeciętna. Forma, treść i przekaz.

Jak myślicie czy jest możliwe czytanie w myślach?
Czy to jest coś rodem z filmów sci-fi, magia, a może jednak coś realnego?
#henrikfexeus jest nie tylko psychologiem, mentalistą, a nawet absolwentem szkolenia z iluzji, ale też jest autorem powieści wydanych z #camillaläckberg.
W tej książce odsłania przed czytelnikiem fascynujący świat działania naszej podświadomości i jak często nie zdajemy sobie sprawy z naszych nieuświadomionych zachowań.
To co wyróżnia tą pozycję od innych tego typu na rynku wydawniczym, to skupienie się na budowaniu relacji z naszym odbiorcą (chodzi o stworzenie rapportu- wzajemnego porozumienia w relacji) oraz motywacja czytelnika do samodzielnego odkrywania tajników naszego umysłu i obserwacji nas samych oraz innych osób, które wchodzą ze sobą w relację.
Dodatkowo autor prawie w każdym rozdziale umieszcza ćwiczenia lub zadania, dzięki którym sami poznajemy lepiej siebie, naszych najbliższych, a nawet możemy zabłysnąć na spotkaniu towarzyskim jako magik 😉.
Łatwa i przystępna w odbiorze dzięki klarownym informacjom, zdjęciom oraz podkreśleniu w ramkach najważniejszych treści.

Jak myślicie czy jest możliwe czytanie w myślach?
Czy to jest coś rodem z filmów sci-fi, magia, a może jednak coś realnego?

• Psychologia
  • Współpraca
  • Libra
  • LEGIMI
  • Wydawnictwo Czarna Owca

Dodaj cytat z książki Sztuka czytania w myślach