Bezsenność po szkole #2

Okładka książki Bezsenność po szkole #2 Makoto Ojiro
Okładka książki Bezsenność po szkole #2
Makoto Ojiro Wydawnictwo: Kotori Cykl: Bezsenność po szkole (tom 2) komiksy
komiksy
Bezsenność po szkole (tom 2)
Kimi wa hokago insomnia
Tomasz Molski
Okruchy życia Romans Seinen Uczniowie/studenci

Bezsenność po szkole ✩ [tom 2-4]

Kółko astronomiczne zaprasza!
Interesujesz się kosmosem oraz tym, co dzieje się we wszechświecie?
Chcesz odkryć nową gwiazdę, galaktykę albo jakąś nieznaną ludzkości planetę?
Pragniesz zostać w niedalekiej przyszłości najlepszym astronomem?
Jeśli odpowiedziałeś chociaż na jedno pytanie "tak", to niezwłocznie dołącz się do naszego niesamowitego kółka astronomicznego!
Oferujemy Ci niezapomniane chwile i mile spędzony czas z fajnymi osobami ^^
Zapisy już trwają, więc nie zwlekaj!
Będziemy na Ciebie czekać!
Po więcej informacji zapraszamy do obserwatorium na samej górze naszej szkoły.
★★★

„Księżyc jest w nowiu, więc gwiazdy będą dobrze widoczne”.

Kiedy Ganta i Isaki zostają niespodziewanie przyłapani przez jedynego z nauczycieli w szkolnym obserwatorium, decydują się na desperackie posunięcie.
Aby zachować dostęp do swojego zaciszonego miejsca, oboje zgadzają się na propozycję szkoły i podejmują się poprowadzenia kółka astronomicznego. Jednakże jest mały problem, bo zarówno ani jedno, ani drugie nie ma bladego pojęcia o astronomii, a tym bardziej obserwacji gwiazd.
Od tej pory nasi bezsenni bohaterowie będą mieli ręce pełne roboty...

„Ostatnio kiedy nie mogę spać...otwieram okno i szukam gwiazd”.

Jeśli poszukujecie komfortowej serii, która otuli was niczym potulna pierzyna i wywoła na waszych twarzach szczery uśmiech, to zdecydowanie sięgnijcie po mangę Pani Makoto Ojiro.
Zapewniam Was, że „Bezsenność po szkole” to tytuł nadzwyczaj wyjątkowy, nietuzinkowy i jedyny w swoim rodzaju, który z pewnością zapamiętacie na długo...

„Bicie twojego serca mnie uspokaja. Z jakiegoś powodu czuję się wtedy bezpieczna”.

Kompletnie nie wiem, ile razy będę się powtarzać, ale kocham całym sercem Gante i Isaki - to tak cudowna parka, że aż ciężko ich nie lubić.
Relacja tej dwójki między sobą jest urocza, piękna i co najważniejsze nienachalna!
Tutaj wątek romantyczny jest poprowadzony stopniowo i ładnie widzimy, jak ich uczucia rosną na sile - nie tylko jedna strona stara się o uwagę i to naprawdę duży atut tej serii.
Bardzo lubię śledzić dalsze poczynania tej wyjątkowej dwójki ♡

„Nawet twój uciążliwy charakter... może pewnego dnia rozkwitnąć”.

Ilustracje w dalszym ciągu mnie zachwycają.
Narysowane przez mangakę nocne krajobrazy gwieździstego nieba, ukazują dość precyzyjnie pełnie błogiej ciszy.
Dodatkowo same rozterki życia są bardzo spokojnie opisane, więc czytelnik raczej w niczym się nie pogubi.
Jak już wspominałam w pierwszej opinii - nie otrzymamy tutaj niespodziewanych zwrotów akcji, ani też jakiś gwałtownych zmian, które mogłyby nami drastycznie wstrząsnąć.

„Od tamtej nocy...jesteś dla mnie kimś wyjątkowym”.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji przeczytać mangi i wciąż się wahacie, to serdecznie polecam obejrzeć anime:
„Kimi wa Houkago Insomnia” - uwierzcie mi na słowo, to kolejna wspaniała pozycja, którą jak najbardziej warto mieć na uwadze ★
Zzz...

„Jeszcze do niedawna oddałbym wszystko za odrobinę snu...ale teraz trochę mi szkoda zasypiać”.

Bezsenność po szkole ✩ [tom 2-4]

Kółko astronomiczne zaprasza!
Interesujesz się kosmosem oraz tym, co dzieje się we wszechświecie?
Chcesz odkryć nową gwiazdę, galaktykę albo jakąś nieznaną ludzkości planetę?
Pragniesz zostać w niedalekiej przyszłości najlepszym astronomem?

UCZUCIA BEZSENNOŚCI

Nie puszczę cię
Nigdzie sama stąd nie pójdziesz
Zostaniesz tu
Ja będę czekał, aż uśniesz
- Happysad

Ten tomik wydaje się nieco powoli rozkręcać. A przynajmniej powoli w temacie, który mnie najbardziej kręcił, czyli tym nocno-romantycznym, no bo fabularnie ta część nie ma czasu na stanie w miejscu i to od pierwszej strony. Ale wszystko zdaje się mieć swój cel i w efekcie, im bliżej finału, tym bardziej widowiskowo się robi, bardziej emocjonalnie i z napięciem. I właśnie z tymi emocjami, gdzieś na granicy romantyzmu, który rodzi się tu powoli, acz konsekwentnie, a których tak bardzo pożądałem i wyłuskiwałem ich okruszki z tego, co przedstawione jest wcześniej. Efekt jest taki, że „Bezsenność po szkole” rusza, urzeka i pozostawia po sobie niedosyt.

Ganta i Isaki – tę dwójkę połączyła bezsenność, odsypiana w szkolnym obserwatorium, którego nikt nie używał. No ale wpadli i teraz… Nie mają innego wyjścia, niż zgodzić się na szkolny warunek, czyli reaktywowanie kółka astronomicznego. Niby nic takiego, ale nikt nie ma pojęcia, co robić, jak je prowadzić – z nauczycielką, „dzięki” której się w to wpakowali włącznie. A jeśli nie poprowadzą jak należy, jeśli nie rozplanują działania na cały rok i nie zdobędą na nie funduszy, ich wymarzone miejsce wypoczynku zostanie im odebrane.
Szukając pomocy, kontaktują się z Shiromaru, dawną członkinią kółka astronomicznego, a obecnie cenioną fotografką. No i, jak się można spodziewać, spotkanie to zmieni wszystko i wyznaczy w życiu naszych bohaterów kolejny cel. Ale czy to wystarczy?

UCZUCIA BEZSENNOŚCI

Nie puszczę cię