Gajowy

Okładka książki Niepokorny zbiór opowiadań Olga Bartnik, Dominika Caddick, Kamila Ciołko-Borkowska, Magdalena Czmochowska, Jacek Fleiszfreser, Ada Johnson, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Radosław Olek, Katarzyna Pawlak, Monika Pertek - Koprowska, Kamil Prabucki
Niepokorny zbi... Olga Bartnik, Domin...
Okładka książki Mikołowski kalejdoskop - antologia opowiadań Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Katarzyna Godefroy, Ada Johnson, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Magdalena Anna Sakowska, Alina Staneczek
Mikołowski kal... Dominika Caddick, J...
Okładka książki NieOCZYwista antologia Olga Bartnik, Dominika Caddick, Jacek Fleiszfreser, Ada Johnson, Bruno Kadyna, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Marcin Korcbuch, Magdalena Krok, Magdalena Lytek-Dehiles, Radosław Olek, Anna Partyka-Judge, Kamil Prabucki
NieOCZYwista a... Olga Bartnik, Domin...

Nie podzielam zachwytu nad ksiazka, jeszcze jedna dobrze napisana ksiazka o dosc banalnej tresci.

Riley Kos, młoda redaktorka, po śmierci matki otrzymuje nietypowy spadek, a mianowicie musi ona pomóc Janowi Demczykowi wydać książkę. I w tym momencie zaczyna się ciekawa historia. Stając na progu domu "Gajowego" nie ma pojęcia co ją czeka. Kim dokładnie jest Jan Demczyk, tytułowy "Gajowy"? Co łączyło go z Majką Kos, mamą Riley? I na koniec jakie tajemnice skrywała matka przed córką?
Tej książki się nie odkłada! Jak zaczniesz, tak musisz skończyć!
Jest to powieść o śmierci, żałobie, samotności, przemocy fizycznej i psychicznej. Są też momenty, że się uśmiechniesz, bo rozmowy Riley i Demczyka są świetne.
Książka jest pięknie wydana, w środku znajdują się ilustracje, a z tyłu na okładce jest kod QR, dzięki któremu można posłuchać piosenki "Wystarczy być" w wykonaniu Krisu. Piosenka została napisana specjalnie dla tej powieści.
Polecam!!!

Przedstawiam Wam ,, Gajowego '' książkę, która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła . A Was oczarowała już jakaś książka w tym roku?
Riley Kos, młoda kobieta pogrążona w rozpaczy po śmierci matki, niespodziewanie otrzymuje nietypowy spadek. Jej zadaniem jest pomóc Janowi Demczykowi, pisarzowi o znanej reputacji, w dotrzymaniu obietnicy złożonej przed laty jej matce. Jednak zadanie to nie będzie łatwe, gdyż Jan okazuje się być opryskliwym , gburowatym ,niedostępnym i niezbyt chętnym do współpracy odludkiem. Początkowo nawiązanie jakiejkolwiek relacji między Riley i Janem wydaje się być niemożliwe. Jednak w miarę zbliżania się do siebie oboje zaczynają odnajdywać w sobie pewne wspólne cechy, które zostają uwypuklone przez ich niestandardowe relacje. Z biegiem czasu okazuje się, że przeszłość Majki Kos jest zawiła i niezrozumiała dla jej córki. Matka Riley, skrywała przed dziewczyną wiele sekretów, a sam Demczyk stanowi tylko jednen z ich elementów.
Gajowy to skomplikowana opowieść o tajemnicach życia, o tolerancji, braku szacunku dla przemocy fizycznej i psychicznej, śmierci, żałobie, zdradzie i samotności.
@dominikacaddick w sposob niezwykle realny, dbając o najmniejsze detale, oddaje klimat towarzyszący tej mającej wydźwięk melancholijny historii. Ta historia jest jak kieliszek znakomitego wina, który powoli rozpływa się na naszych podniebieniach, dając nam niezapomnianą przyjemność. Jego smak i aromat przenikają nasze zmysły, sprawiając, że chwila jego konsumpcji staje się wyjątkowa i niezapomniana. Momentami wywołując w czytelniku uczucie nostalgii ,niczym ciche dźwięki smutnej ballady, ukazuje również światełko nadziei ,lekko iskrzące się w tunelu beznadziejności, nadajace sens naszym wysiłkom.
Piękna okładka, cudowne ilustracje oraz piosenka "Wystarczy być" sprawiają, że lektura tej książki to prawdziwa przyjemność. Otwórzmy nasze umysły na przygody, które czekają na nas, i pozwólmy sobie na zatopienie w tym oceanie emocji i fascynujących odkryć. Przyjmijmy wyzwanie zagadek i odkryjmy, jak wiele pięknych historii jest jeszcze do odkrycia.

Dzień dobry, moje Moliki kochane 🤎

Sięgacie po książki z polecenia? Ja poznałam tu kilka cudownych kobiet, które mają podobny gust czytelniczy do mojego, więc po rekomendowane przez nie książki sięgam w ciemno. Kasieńka @ja_carpe_diem patronuje „Gajowemu", bardzo mi tę publikację polecała i miała rację - przepadłam z kretesem!
Dzięki tak dobrym, wysmakowanym i - nie boję się użyć tego słowa - ambitnym powieściom obyczajowym zakochuję się w słowie pisanym wciąż na nowo. W tej historii znalazłam wszystko czego oczekiwałam i czego potrzebowałam, a nawet zyskałam więcej. Jestem za-chwy-co-na! Takim książkom chciałabym patronować i takiej właśnie twórczości kibicuję z całego serca 🩷

Tytuł: „Gajowy"
Autorka: @dominikacaddick
Wydawnictwo: @dominikacaddick
Moja ocena: 11/10

„Prawda potrafi zmienić wszystko"

Riley, młoda kobieta, redaktorka (korektorka - ta sama branża nas do siebie niewątpliwie zbliżyła) otrzymała od umierającej rodzicielki wyjątkowe zadanie zapisane w testamencie - powrócić do jej skrywanej, z pewnością niełatwej przeszłości, by poukładać porozrzucane życiowe puzzle i nakłonić Jana, tytułowego gajowego, aby dokończył pisać ich wspólne dzieło. To gajowy staje się kluczem do rozwiązania zagadek zakotwiczonych w młodości jej matki. Łączy ich nić wspomnień, wyszukane poczucie humoru, lecz dzieli różnica wieku. Tych dwoje tworzy duet, który nie ma racji bytu w relacji damsko-męskiej, ale dla dobra sprawy podejmują współpracę. Ta para pewnych siebie, zadziornych introwertyków wykonała kawał dobrej roboty, dostarczając czytelnikowi wielu emocji.
Już sama kreacja bohaterów zasługuje na uwagę.
Od samego początku fabuła osnuta tajemnicą wciąga mnie z każdą kolejną stroną coraz bardziej. Kiedy myślę, że wiem, na czym stoję, to Autorka robi mi psikusa i uciera nosa, wplatając jakiś zwrot akcji. Wszystko tu ze sobą współgra, odkrywanie kolejnych kart wzbudza emocje i angażuje zmysły.
Warto też dodać, że Autorka dopieściła publikację w każdym calu, przyozdabiając piękną okładką, cieszącymi oko ilustracjami, zaś wisienką na torcie jest piosenka „Wystarczy być". Gorąco Was zachęcam, abyście zechcieli sami rozwikłać zagadki skrywane przez lata.

Dzień dobry, moje Moliki kochane 🤎

Dzięki tak dobrym, wysmakowanym i - nie boję...

Okładka i tytuł..., zaciekawiły mnie. W mojej głowie powstał pewien obraz, wyobrażenie treści, która znajduje się w środku.

Ależ byłem zaskoczony, gdy zagłębiłem się w tę historię.

W moich rękach znalazła się dobra powieść obyczajowa, która od pierwszych stron mocno mnie zaintrygowała. Sięgałem do niej coraz głębiej i głębiej, jak Riley Kos, bohaterka tej książki, sięgała do kufra z pamiątkami po zmarłej matce, który zdawał się nie mieć dna.

Spotkamy w tej opowieści dwójkę bohaterów – wspomnianą już Riley i tytułowego gajowego czyli Jana Demczyka, przyjaciela z dawnych lat matki Riley.

Po śmierci matki, Riley postanawia spełnić ostatnią wolę zmarłej matki. Odnajduje Jana. Okazuje się szorstkim, opryskliwym człowiekiem, którego życie nie oszczędzało. Ta znajomość zaczyna się od trudnych relacji. Czy czas to zmieni? Czy uda się im znaleźć nić porozumienia, która pomorze spełnić ostatnią wolę Majki Kos?

Sięgnij po tę książkę, by znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.
__________
* "Nie planuj zbyt wiele i zbyt szybko. Mierz się z życiem w swoim własnym tempie. Rozwiązanie na pewno się pojawi... Zawsze się pojawia?"
* "Rany na ciele goją się o wiele szybciej niż te w głowie. Trzeba im dawać tyle czasu i przestrzeni, ile to tylko możliwe..."
* "Nieodzowną częścią życia jest radzenie sobie z utratą najważniejszych dla nas osób".

Dziękuję Autorce za egzemplarz książki. To była piękna czytelnicza podróż do wnętrza własnego ja. Uświadomiłem sobie, że stoję na rozdrożu – osamotniony we własnych doświadczeniach - i że potrzebuję odważnie ruszyć do przodu, by zadbać o siebie.

"Mój umysł był już świadomy nieodwracalności tego, co wydarzyło się " wcześniej. Teraz muszę zdecydować co dalej...

Polecam! Czytaj!

Ależ byłem zaskoczony, gdy zagłębiłem się w tę historię.

Nietypowa okładka.
Autorka, która swoim spojrzeniem przyciągnęła mnie do siebie…

Miałam przyjemność poznać Dominikę Caddick podczas targów w Bydgoszczy i dzięki Jej uprzejmości otrzymałam „Gajowego” w prezencie. Uprzejmie dziękuję.

Caddick zaczyna z grubej rury.
Matka głównej bohaterki umiera.
Żal, smutek, poczucie straty.
Jestem dość emocjonalną osobą, więc dla mnie to był duży cios.
Skoro na samym początku mamy taką sytuację, to co będzie dalej?

Historia, jaką snuje nam Dominika owiana jest nutką tajemnicy. Nic nie jest od początku jasne, mamy śmierć Majki. Poznajemy Riley, dziewczynę, która w swojej żałobie otrzymuje zadanie. Ostatnia wola jej matki bowiem brzmi, żeby jej dawny znajomy Jan skończył… no właśnie, co takiego?
Przytoczę wam teraz obraz Jana.
Odludek.
Gbur.
Samotnik.
Człowiek, który z pewnością nie ma zamiaru gościć u siebie Riley.

Dlaczego więc matka pchnęła ją w ten ocean bez dna?

Poprosiła o coś, co już na wstępie było beznadziejne?

Czy w tym szaleństwie jest… coś więcej?

Dominika Caddick porusza niezwykle trudne tematy: śmierć, przemoc fizyczną i psychiczną, zdradę, samotność i nie tylko… autorka okazała się naprawdę dobrym obserwatorem i tutaj ukłon. Podoba mi się szczególnie to, jak naturalnie można się poczuć, czytając jej książkę. Jakbym weszła z butami do domku znajomego. Wyjęła miód pitny i wzniosła toast za życie.

Autorka zbudowała swoją historię na żyznym gruncie.
Przemyślała wszystko i wdrożyła w życie.
Tak, bo jej bohaterzy żyją.
W książce możemy zobaczyć nawet sesję zdjęciową.
To wszystko jest tak bardzo namacalne, że jesteśmy wręcz przekonani, że wszystko wydarzyło się naprawdę…

Momenty wzruszenia, ale i śmiechu. Zaciekawienie, z jakim przewracałam każdą kolejną stronę.

Niemniej Dominika Caddick dodaje otuchy i przywraca wiarę w życie w swojej historii.

Z uśmiechem czytałam ostatnie zdania, jakbym otrzymała obietnicę… nie! Jakbym wiedziała, że dla Riley zaczyna się coś zupełnie innego, lepszego, chociaż bez jej mamy.

Nietypowa okładka.
Autorka, która swoim spojrzeniem przyciągnęła mnie do siebie…

Caddick zaczyna z grubej rury.
Matka głównej bohaterki umiera.
Żal, smutek, poczucie straty.
Jestem dość emocjonalną osobą, więc dla mnie to...

Skomplikowana opoowieść o tajemnicach życia, o tolerancji i nie respektowaniu tego co złe, o przemijaniu i o braniu spraw w swoje ręce, tam gdzie inni zawodzą. I o przyjaźni mimo różnic, upływu lat i stawianych sobie granic. Na zimowy i letni wieczór, na każdy dzień, za jedym zamachem. Polecam gorąco.

Niedawno byłam na spotkaniu z autorką, przy okazji ukazania się jej najnowszej książki. Autorka nie tylko napisała książkę, dodatkowo wydała ją w swoim wydawnictwie, oraz zadbała o odpowiednią akcję promocyjną.
Książka prezentuje się wspaniale, to nie tylko ciekawa historia, ale również malownicza okładka, zdobione brzegi, zdjęcia oraz muzyka. Za sprawą kodu do zeskanowania możemy posłuchać piosenki, która powstała specjalnie do tej książki, i może towarzyszyć czytelnikowi podczas lektury.

Kilka słów o fabule:
Kiedy Riley staje na progu domu "Gajowego" żeby spełnić ostatnią wolę zmarłej matki, jeszcze nie wie co ją czeka, nie przypuszcza jakie sekrety drzemią ukryte i czekają na ich poznanie.
Jan Demczyk zwany Gajowym, to mruk i odludek, sporo starszy od dziewczyny, mógłby być jej ojcem. Riley jest przede wszystkim młoda, zadziorna, uparta i nieustępliwa. Dwa różne charaktery, dwie mocne postaci, muszą jakoś się porozumieć, spędzą razem dłuższy czas, mają przecież zadanie do wykonania. Czy uda im się dogadać?

Książka to połączenie obyczaju z sensacją, a nawet z domieszką kryminału.
Ciekawa historia, rodzinna tajemnica, zagadki z przeszłości, do tego lekkie pióro autorki powodują, że książkę czyta się z ciekawością i emocjami, ja przeczytałam ją za jednym podejściem.
Zachęcam was, sprawdźcie czy wam też spodoba się ta opowieść. Idealna na jeden weekend albo dłuższy wieczór.
Polecam.

Bardzo rzadko zdarza mi się żeby książka wciągnęła mnie od pierwszej strony, naprawdę!!!:) Jest to jednak wyjątkowa pozycja na liście przeczytanych przeze mnie książek.
Akcja dzieje się wartko, na wielu polach, jest i poważnie i wesoło. Czytając takie książki przypominam sobie dlaczego kocham to robić, przy takich lekturach odpływasz drogi czytelniku do świata jej bohaterów:)
Zapewniam warto sięgnąć po tę książkę:)

Riley dostała od umierającej matki zadanie. Przekonać jej znajomego aby wydał książkę pisaną przed laty. Dobrze się składa, bo Riley jest redaktorką. Przy tej okazji odkryje nieznane karty z przeszłości matki.

Rozmowa z autorką w podkaście:

Rozmowa z autorką w podkaście: