Jak pokonać stres

Okładka książki Jak pokonać stres Joy Langley
Okładka książki Jak pokonać stres
Joy Langley Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Żyj lepiej nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Żyj lepiej
Navigating Stress - A Mental Health Handbook: How to Find Calm During Stressful Times
Wydawnictwo RM
2023-07-12
2023-07-12
Michał Zacharzewski
Psychologia Stres

Wzięłam się za tą książkę w chwili kiedy przechodzę duży stres. Po jej przeczytaniu zrozumiałam niektóre rzeczy i to, że stres potrafi zrobić bałagan w organizmie. Myślę, że jest to dobry poradnik dla ludzi, którzy chcą się uspokoić.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

Czujesz się przytłoczony? Jesteś zmęczony, zaniepokojony, a może zdemotywowany? Obawiasz się, że przykre doznania wrócą do Ciebie niczym bumerang? Cóż… najprawdopodobniej mierzysz się ze stresem.

Ludzki organizm jest tak skonstruowany, że automatycznie skanuje otoczenie w poszukiwaniu zagrożenia, a gdy je zobaczy - podejmuje walkę o przetrwanie. Każdorazowy stres jest dla niego jak cios w policzek. Niczym alarm - najpierw przykuwa uwagę, potem wyzwala dodatkową energię niezbędną do przeżycia lub ucieczki.

Jeśli chcesz zrozumieć stres i nauczyć się z nim walczyć, zarządzać, czytasz recenzję właściwej książki. Przedstawiam Ci lekturę, która porusza niezmiennie popularny problem społeczny, jakim jest stres. Jej tytuł to “Jak pokonać stres”, autorką jest Joy Langley. Twórczość ujrzała światło dzienne 12 lipca, nakładem Wydawnictwa RM.

Joy Langley od 15 lat pracuje jako psychoterapeutka Brytyjskiego Stowarzyszenia Poradnictwa i Psychoterapii (BACP). Za pomocą metody poznawczo-behawioralnej (CBT) wspiera swoich pacjentów w walce ze stresem, lękiem, przytłoczeniem, depresją. Organizuje spotkania online oraz stacjonarne, na których pomaga innym zrozumieć czym jest stres i jak sobie z nim radzić. Od ponad pięciu lat pracuje charytatywnie w organizacji MIND, gdzie jest oparciem dla osób cierpiących na długotrwałe zaburzenia psychiczne.

“Stresu nie da się wyeliminować, ale można nim zarządzać.”

Człowiek jest tak stworzony, że odczuwa dobre i złe bodźce, na które reaguje mniejszą lub większą reakcją stresową. W ten sposób organizm próbuje zidentyfikować potencjalne zagrożenie. Jest to naturalny mechanizm, który działa automatycznie, jednak pozostawiony bez kontroli może prowadzić do przytłoczenia, czy wypalenia. Dlatego tak bardzo istotne jest aby potrafić nim sterować, żeby nie tylko nie zaszkodził, ale także przyniósł korzyści.

“Jak pokonać stres” Joy Langley jest książką psychologiczną, w której można znaleźć psychoterapeutyczne metody na spokojniejsze, bardziej zrównoważone, z ograniczeniem stresu życie. Ten poradnik jest dedykowany czytelnikom, którzy nie potrafią poradzić sobie ze stresem, czują się zdemotywowani, zagubieni. Jego zadaniem jest pomóc wypracować nowe wzorce myśleniowe, które pozwolą na szybsze rozwiązywanie problemów.

Ta króciutka, bo licząca nieco ponad dwieście stron książka już od pierwszych stron skradła mój umysł. Mimo bardzo złożonego tematu, jaki porusza, została napisana stosunkowo lekkim piórem, w dwojakim stylu - formalnym i nieformalnym. Podzielona na mini rozdziały, każdy z nich poruszał odrębną kwestię, którą osoba zestresowana powinna przepracować.

Brzmi skomplikowanie, jednak z Joy Langley nawet najbardziej zagmatwany temat, po zagłębieniu się w treść będzie banalnie łatwy, bardzo przyswajalny. Czytanie o stresie nie było wcale usłane kolcami, wręcz sprawiło mi to przyjemność, natomiast sama w sobie wiedza, poparta licznymi ciekawostkami i ćwiczeniami była nadzwyczaj ciekawa. Przedstawiona w kapitalny sposób, bez trudnej terminologii, a jeśli już pojawiają się skomplikowane psychologiczne sformułowania, autorka na bieżąco je tłumaczy używając przy tym licznych porównań zaczerpniętych z życia codziennego.

Poradnik zaintrygował mnie i wciągnął do tego stopnia, że z minuty na minutę byłam na tyle zdeterminowana, że chciałam wiedzieć więcej i więcej. Aż tu nagle pojawił się koniec i zostałam sama z ogromną dawką nowej wiedzy, którą po przetrawieniu na pewno odpowiednio spożytkuję.

Podsumowując: “Jak pokonać stres” Joy Langley jest poradnikiem od psychoterapeutki dla czytelnika. Powieść została napisana bardzo lekkim piórem, które czyta się naprawdę przyjemnie. Dzięki tej książce odbiorca między innymi uczy się rozpoznawać swoje wewnętrzne wyzwalacze stresu, zmieniać reakcje stresowe na energię niezbędną do rozwoju, czy znajdować praktyczne strategie na radzenie sobie ze stresem już w momencie pojawienia się pierwszych objawów. Bez dwóch zdań jest to wartościowa twórczość, którą powinien przeczytać każdy, kto boryka się ze stresem, ale też osoby, które lubią wiedzieć więcej, interesuje ich ten temat. Polecam.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

Stres po przeczytaniu tej książki zaczął mieć dla mnie kompletnie inne znaczenie. Zamiast widzieć w nim tylko wroga zaczęłam też widzieć w nim sprzymierzeńca. W różnym stopniu stres jest częścią naszego życia i niestety czasami nas przerasta. Ta książka pomaga nam stworzyć nowe sposoby radzenia sobie z nim oraz daje nam nowe spojrzenie. Uważam że książka Joy Langley świetnie przygotowuje nas na to by umiejętnie zarządzać reakcją stresową. Nie mogłabym też nie wspomnieć o samym początku który niesamowicie mnie wzruszył.

Stresu nie da się wyeliminować, ale można nim zarządzać

Jak często dopada was stres? Nie pozwala wam normalnie funkcjonować albo odbiera radość życia? Jeśli tak, to książka dla was.
Stres była bardzo trudny. Ciężko zauważyć jego wyzwalacze, zależności pomiędzy nim a zdrowiem, a już całkiem nauczyć się sobie z nim radzić. Każdy z nas w jakimś stopniu między się codziennie że stresem. Ale co gdy nas przytłacza?

Właśnie w takim celu powstała ta książka. Aby pokazać nam jak rozpoznawać wyzwalacze stresu oraz poznawać swoje indywidualne reakcje na stres.

Dowiadujemy się tutaj także jak zmienić relacje na stresory, jak radzić sobie ze stresem u jak żyć spokojniej, znaleźć nowe wzory myślenia.

Poza dużą dawką wiedzy – przedstawionej w przystępny sposób, możemy liczyć tutaj na praktyczne rady i wskazówki oraz konkretne ćwiczenia.

Choć na temat stresu powstało wiele książek, ta jest jedną z tych, które naprawdę pomagają zmienić ich sposób myślenia. Nie są to puste fakty, które budzą czy przytłaczają. Wszystko przedstawione tutaj jest lekkie, ciekawe i łatwo przystępne, a co najważniejsze pomaga zrozumieć i radzić sobie ze stresem.

Stresu nie da się wyeliminować, ale można nim zarządzać

• Poradniki
  • Popularnonaukowe
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • Psychologia, nauka i rozwój
  • Za krótki opis

Dodaj cytat z książki Jak pokonać stres