Zanim zgaśnie iskra

Dagmara Zielant-Woś Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-06-15
2023-06-15
literatura obyczajowa literatura kobieca romans

Piękna, wzruszająca i przepełniona emocjami niezwykła historia. Dramat i zniszczone życie pięknej kobiety, poturbowana psychicznie i fizycznie przez byłego partnera oraz tajemniczy nieznajomy u progu jej domu. Ta mieszanka wywoła wiele zwrotów akcji w życiu bohaterów. Toksyczna matka, wspierające rodzeństwo i miłość - iskra krążące między bohaterami. Lektura książki nie raz i nie dwa wywołuje skrajne emocje, łzy i niedowierzanie, ale też uśmiech i radość. Czyta się bardzo szybko, nie można się oderwać. A tajemnica rodzinna dodatkowo podkręca fabułę i sprawia, że czytelnik niedowierza takim tokiem akcji. Autorka stworzyła poruszającą historię, którą warto przeczytać. Podkreśla jak ważna jest akceptacja samego siebie oraz akceptacja przez drugiego człowieka. Polecam

Mocne 10 ! Polecam! Nie mogę się doczekać historii Iris i Holdena.

Mocne 10 ! Polecam! Nie mogę się doczekać historii Iris i Holdena.

Elsa przeszła w życiu piekło, chociaż tak na prawdę nie da się tego określić, to co wyrządził jej były partner zniszczyło ją doszczętnie, psychicznie jak i fizycznie. Depresja, ciągłe koszmary, bezsilność towarzyszyły jej co dnia, a totalne odcięcie od ludzi również nie dawało żadnego ukojenia.

Pewnego dnia w progu jej drzwi pojawia się poturbowany mężczyzna, pełna obaw i strachu postanawia mu pomóc, ratuje mu życie.
Pomimo okropnych warunków atmosferycznych okazuje się, że przez jakiś czas będą na siebie skazani...
Niespodziewane spotkanie dwójki zranionych ludzi... czyżby to było przeznaczenie?
Bo to właśnie on, Alex, sprawia, że Elsa zaczyna powoli otwierać na świat, czuje się lepiej pomimo wyrządzonej krzywdy, dzięki niemu powoli staje na nogi.

Jednak pewne wydarzenia, które nadejdą zmienią wiele... a może zmienią dosłownie wszystko?
I cały czar nagle pryśnie?

"Strach...

Samotność...

Nadzieja...

Iskra..."

"Zanim zgaśnie iskra" to książka, która rozwaliła mnie emocjonalnie, książka, którą pokochałam... dawno nie czytałam tak cudownej a zarazem wzruszającej historii i tak szczerze nie wiem co mam o niej napisać, po prostu brakuje mi słów.
Podczas lektury nie raz uroniłam łzę, autorka porusza wiele trudnych tematów skłaniając do refleksji, jest ona pełna bólu i cierpienia... dosłownie rozerwała moje serce na strzępy. 🥺
Powiem wam, że to jeden z lepszych debiutów z jakimi miałam styczność, debiut, który zasługuje na szczególną uwagę i wrócę do niego jeszcze nie raz. ❤️
Dagmara @dagmara.zielant.wos jestem pod wielkim wrażeniem NIESAMOWITA książka, moje gratulacje!!! ❤️❤️❤️

Nawet pod najtrwalszym pancerzem można znaleźć ukryte piękno, jeśli tylko będzie się wystarczająco cierpliwym…

Gdy życie wyprowadza kolejne ciosy, instynkt każe ukryć się przed światem i zamknąć serce przed bólem. Po psychicznej i fizycznej krzywdzie, jaka spotkała ją przed laty, Elsa zamroziła wszystkie swoje uczucia i szczelnie otoczyła się murem zbudowanym z chłodu i nieufności. Przypadek, a może przewrotny los sprawił, że na progu jej domu nagle pojawił się Alex człowiek tak samo jak ona pokiereszowany przez naznaczoną cierpieniem przeszłość. Za sprawą nieszczęśliwego wypadku życie mężczyzny nagle znalazło się w rękach Elsy. Przyjmując go pod swój dach, kobieta czuje, że robi coś wbrew swoim zasadom, a jednocześnie nie potrafi odmówić mu pomocy…

Do czego doprowadzi to niespodziewane spotkanie dwojga poranionych ludzi?

„Zanim zgaśnie iskra” to bardzo poruszająca historia, która udowadnia, że nawet pod najtwardszym pancerzem może kryć się odrobina nadziei na zmianę, która potrzebuje jednej iskry, by znów ogrzać zlodowaciałe serce.

W skali najlepszości top of the top - Mój prywatny ulubieniec dokładnie tak samo jak jego autorka, która jest mistrzynią w swoim fachu. Wiedziałam, że ,,Zanim zgaśnie iskra" to będzie wielka uczta emocjonalna, dlatego specjalnie zostawiłam ją na ,, po świętach" żeby móc was czymś zaskoczyć po tak długiej przerwie.

Dagmara do każdego bohatera podchodzi indywidualnie. Każda z postaci zmaga się z bardzo dużymi i poważnymi problemami, które również mogłyby dotyczyć nas. Jedne są większe inne mniejsze. Te łatwiejsze i te trudniejsze. Ale u Dagmary ważne jest jedno, że żaden z tych problemów nie jest wymyślony.

Elsa i Alex to dwójka, która w swoim życiu przeżyła już wiele i życie ich nie oszczędzało. Aż nagle ich losy splatają się ze sobą.....

Co z tego wyjdzie? Aby się przekonać musicie ją przeczytać 🤗 ❤

Uważam, że ta książka powinna się znaleść na każdej czytelniczej liście.

Musicie ją przeczytać a obiecuję, że nie pożałujecie! 😍

Uwielbiam historię, które na pierwszy rzut oka wydają się być niepozorne, a w trakcie ich poznawania roztrzaskują czytelnicze serce po to, abym z każdym rozdziałem skleić je na nowo.

Ta historia dokładnie to mi dała i spowodowała, że zatraciłam się w opisywanych wydarzeniach. Dosłownie nie mogłam odłożyć jej na miejsce, a jak jej nie czytałam, to wyczekiwałam momentu, aż znowu będę mogła mieć ją w rękach.

To wszystko przez tak dobrze zbudowaną fabułę, która nie dała mi się w ogóle nudzić. Każde z wydarzeń pociągało za sobą kolejne i spowodowało, że podczas jej czytania czułam smutek, wzruszenie, radość, ale i złość, przerażenie oraz niedowierzanie. Cała paleta emocji w jednej historii.

Nie jest to kolejny obraz łatwej i przyjemnej historii. Ma ona wiele elementów, które poruszają do żywego. Jak ma być inaczej, skoro to historia o dwóch zranionych życiem osobach, które przeszły swoje. Dzięki losowi trafiają na siebie, a przez to, uruchomią ciąg zdarzeń, których nawet się nie spodziewacie.

Pisząc tę opinię, nie mogę pominąć również świetnie zbudowanych postaci. Główni bohaterowie, biorąc pod uwagę ich przeżycia, są idealnie skrojeni. Ich zachowania i wypowiedzi są spójne i adekwatne do ich przeżyć. Cudownie było obserwować w miarę upływu kolejnych stron, jak się rozwijają i walczą o samych siebie.

Jednakże to, co mnie zaskoczyło to to, jak mocno obdarzyłam sympatią również postacie poboczne, czyli rodzeństwo Alexa. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że z zakończenia można wywnioskować, iż czeka nas kontynuacja, gdzie główną postacią będzie siostra - Iris. Już nie mogę się doczekać i z pewnością sięgnę po tę pozycję!

Wam gorąco polecam i obiecuję, że jeszcze mi podziękujecie za tę polecajkę 🧡

Życie nie zawsze jest pełne jedynie przyjemnych momentów. Często potrafi nas boleśnie zranić i złamać. Traumatyczne wydarzenia odciskają ogromne piętno na naszej duszy i trzeba mieć mocny charakter, by poradzić sobie z demonami przeszłości, które czychają, by wyłonić się z cienia i zaatakować.

Elsa nie miała łatwego życia. Matka alkoholiczka nigdy nie darzyła jej żadnym pozytywnym uczuciem. Na szczęście udało jej się trafić do cudownej rodziny zastępczej, która obdarowała ją miłością na jaką zasługuje każde dziecko. Ta wybitnie uzdolniona kobieta skończyła Harvard Medical School w wieku trzynastu lat! Jednak pech chciał, że matka alkoholiczka nie była jedynym potworem, który zniszczył jej życie. Gdy była rezydentka w jednym ze szpitali poznała Davida. Od razu wpadła mu w oko, jednak ona nie odwzajemniała uczucia i jasno dawała mu to do zrozumienia. Zresztą była już w związku. David okazał się jej najgorszym demonem. Porwał ją i torturował oraz gwałcił. Zniszczył nie tylko jej psychikę, ale także piękne ciało. Oblał kobietę kwasem, który pozostawił blizny na całe życie.

Choć od tych wydarzeń minęło już 6 lat to z taką traumą ciężko jest żyć normalnie. Elsa postanowiła uciec od świata. Zaszyła się w domku w lesie i wiodła życie samotniczki, której towarzyszyły dwa psy i kot.

Jednak, jak już wiecie los bywa przewrotny. Tym razem postawił na jej drodze mężczyznę. Alex ma wypadek samochodowy. Nie pamięta do końca, jak to się stało, że w środku nocy znalazł się w ciężkim stanie pod drzwiami Elsy. Ona, jak przystało na lekarkę nie mogła mu nie pomóc. Przecież składała przysięgę. Jednak obcy mężczyzna w jej domu to dla niej ogromny problem. Boi się ludzi i dotyku. Nie potrafi spokojnie przebywać w towarzystwie obcego mężczyzny. Jednak Alex z dnia na dzień jest coraz bardziej zafascynowany Elsą i jedyne czego pragnie to przekonać ją do siebie. Pogoda uwięziła ich w domu na miesiąc więc może maleńkimi krokami próbować zbliżyć się do niej.

Jednak autorka postanowiła zaskoczyć nas po raz kolejny. Gdy już miałam nadzieje, że tych dwoje po swoich ciężkich przejściach, w końcu dostanie od losu prawdziwe szczęście wydarza się coś czego kompletnie się nie spodziewałam.
Co takiego musicie dowiedzieć się sami.
Książka jest ogromnie wciągająca. Pisana z perspektywy i Alexa i Elsy. W trakcie akcji książki kilka razy przenosimy się w przeszłość i poznajemy przykre i traumatyczne doświadczenia naszych bohaterów. Autorka potrafi zaskoczyć. Nie spodziewałam się, że tutaj będzie się tyle działo! Czytałam z zapartym tchem, aż do ostatniej strony książki. Aż zrobiło mi się przykro gdy dotarłam do ostatniej strony, bo pokochałam naszych bohaterów i mogłabym czytać o nich całe serie.
Język autorki ogromnie przypadł mi do gustu. Książka jest bardzo emocjonalna i porusza bardzo ważną kwestię. Ludzie w życiu doświadczają wielu ogromnych krzywd. Niejednokrotnie po takich wydarzeniach próbują schować się za twardym pancerzem. Jednak każdy z nas zasługuje na miłość. Złe doświadczenia nie powinny odbierać nam chęci do życia. Trzeba walczyć do końca i mówić sobie, że bez względu na wszystko zasługujemy na szczęście.
Autorko bardzo dziękuję Ci za tę wspaniałą opowieść i mam nadzieję, że będę miała okazję jeszcze nie raz trzymać w rękach Twoje książki, bo zakochałam się w Twoim piórze. Takich autorów nam potrzeba.

Czasami mamy taki moment w swoim życiu, że chcielibyśmy się ukryć. Zapomnieć o przeszłości, zacząć wszystko od nowa, lub po prostu przez jakiś czas uciec przed całym światem. Właśnie w takim momencie poznajemy Else. Zranioną, poturbowaną przez życie kobietę, która potrzebuje czasu. Czasu dla siebie, dla swoich uczuć i dla swojej psychiki.

Cudownie się ją czytało! Książka, która dała mi do myślenia, przy której mimo wszystko też mogłam się uśmiechnąć. Książka podczas której przez te prawie 400 stron trzymałam kciuki za bohaterów. POLECAM! Zanurzcie się w tej wyjątkowej i pięknej historii.

Cudownie się ją czytało! Książka,...

"Zanim zgaśnie iskra" to poruszająca opowieść, która przenika serca czytelników poprzez historię Elsy, kobiety ukrywającej się za zimnym pancerzem po traumatycznych przeżyciach. Gdy na progu jej życia pojawia się Alex, również zraniony przez przeszłość, los zmusza ich do wspólnego podjęcia walki o przeżycie.

Autorka, Dagmara Zielant-Woś, w mistrzowski sposób opisuje proces odkrywania piękna nawet pod najtwardszym pancerzem emocji. Elsa, choć zamrożona przez traumę, musi zmierzyć się z wyborem, czy otworzyć swoje życie na nowe doświadczenia. Historia ta pokazuje, że czasem wystarczy jedna iskra. To lektura, która porusza i skłania do refleksji nad własnymi uczuciami i możliwościami przemiany.

Debiut autorki zasługuje na uznanie za wnikliwe spojrzenie na ludzkie serce i jego zdolność do odrodzenia.💔

Autorka, Dagmara Zielant-Woś, w mistrzowski sposób opisuje...

"Zanim zgaśnie iskra" to debiutancka powieść Dagmary Zielant-Woś, która stanowi poruszającą opowieść o trudnych wyborach, utracie i szukaniu nowego miejsca na ziemi. Główną bohaterką jest Elsa, kobieta, która po doznanej krzywdzie wybiera samotność, izolując się od świata. Jej życie zmienia się jednak, gdy do jej drzwi puka zziębnięty mężczyzna, Alex. Czy kobieta przełamie swój strach i postanowi mu pomóc?

Książka dotyka bardzo trudnych tematów i tym samym całkowicie łapie nas za serce! Autorka w przystępny sposób ukazuje trudności związane z zamknięciem się w sobie oraz konieczność znalezienia drogi do odbudowy własnego ja i lepszego poznania swojej złamanej psychiki.

Do tego ja uwielbiam, jak narracja prowadzona jest z dwóch perspektyw, a tutaj właśnie to mamy. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej poznać naszych bohaterów i okazać im swoje zrozumienie i troskę. To refleksyjna lektura, taka która każe nam na chwilę zwolnić, przemyśleć i zastanowić się. Zdecydowanie uważam, że jest to udany debiut!

Elsa, skrzywdzona przez życie kobieta, po traumatycznych przeżyciach postanawia żyć w izolacji, oddzielona od świata. Jej samotność zostaje zakłócona, gdy zimą na progu jej domu pojawia się Alex. Mimo niechęci kobieta decyduje się mu pomóc. Oboje zostają skazani na siebie w odciętym od cywilizacji domu w lesie. Elsa, zamknięta w sobie, ukrywa bolesną przeszłość, której sprawcą jest David.

Książka dotyka trudnego tematu krzywdy wyrządzonej drugiemu człowiekowi, ukazując dramatyczną zmianę w życiu Elsy. Jej izolacja wynika z braku wsparcia po traumatycznym wydarzeniu, co przyczynia się do jej zamknięcia przed światem.

Podobało mi się to, że narracja jest tutaj prowadzona z perspektywy dwóch osób. Pozwala nam to jeszcze lepiej je poznać! Książkę czyta się błyskawicznie i bardzo polecam!

• Prawdziwe Historie
  • Lektury 2023