Opowieści z Gór Lawendowych. Tom 1 - O równowadze, której nie było

Okładka książki Opowieści z Gór Lawendowych. Tom 1 - O równowadze, której nie było Mateusz Eder
Mateusz Eder Wydawnictwo: Wydawnictwo NowoCzesne fantasy, science fiction
Wydawnictwo NowoCzesne
2023-06-29
2023-06-29

Szczerze mówiąc nie wiem co przeczytałam. Opcje są dwie. Albo książka jest wybitna a ja jej nie zrozumiałam - jest to możliwe. Albo jest to owszem interesujące, bo inne od wszystkiego, ale pozbawione głębszego sensu czytadło. Możliwe są także wszystkie opcje po drodze. Dla mnie jednak aż taka dawka chaosu i poczucia, że kończąc książkę nie wiem po co powstała jest nie do przetrawienia.

Jako debiut, bardzo przyjemny w czytaniu. Opowieść napisana przyjemnie i wciągająco. W występujących wątkach i przewijających się postaciach łatwo jednak się pogubić. Mimo to przygoda nad wyraz odpowiednia na poświęcenie jej wieczoru i spędzeniu go w okolicach Gór Lawendowych

Dziś coś dla prawdziwych poszukiwaczy przygód, odkrywania tajemnic i podróży w różnych rzeczywistościach.

A ta niesamowita przygoda godne przeżyjecie dzięki:
Opowieści z Gór Lawendowych. O równowadze, której nie było. Tom I- Mateusz Eder, wydawnictwo Nowoczesne

Opowieści z Gór Lawendowych to seria, której pierwszy tom właśnie przed Wami i już za mną. To zdecydowanie książka gdzieś pomiędzy fantasy, a trochę science-fiction. Sama historia wydaje się być ciekawa i wciągająca, tak jak język autora, chociaż momentami wszystko wydaje się nazbyt pogmatwane, jest kilka ciekawych zwrotów akcji i akcji z dobrym tempem, jednak częściowo są tak zawiłe, że czytelnik ma wrażenie jakby nie łapał już o co chodzi. Niemniej jednak sam pomysł historii bardzo mi się spodobał, a resztę zawsze można wypracować, ew autor ma taki charakterystyczny styl pisania. Na prawno będę wyczekiwać kolejnych części bo sama opowieść bardzo interesująca.

Chłopiec dzięki portalowi przedostaje się do Góry Lawendowych. Jednak tam zostaje aresztowany i wtrącony do więzienia. Sąd Gor Lawendowych chce dowiedzieć się co kryje się za tym niespodziewanym przybyciem. Jednak wizyta więźnia w celi nie trwa długo. Kiedy strażnicy zmierzają na własne warty w windzie pojawiają się dziwne postaci, słychać wybuch i już jeden ze strażników zostaje z kartką w ręce z informacjami, że więzień zostaje przejęty, a cała historia nie osiągnęła jeszcze swojego finału. Jak dalej potoczą się dalsze dziwne wydarzenia?

A ta niesamowita przygoda godne przeżyjecie dzięki:

Opowieści z gór lawendowych
Bardzo ciekawa pozycja. Opowieść zaczyna się od uprowadzenia młodego więźnia z więzienia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, zwykła dramatyczna historia, chłopak jednak twierdzi, że pochodzi z innej rzeczywistości, a chwile później okazuje się, że zaginął również jeden ze strażników. Gdy dodacie do tego magiczną księgę, dostaniecie tą tajemniczą historię. Ta mnie bardzo zaciekawiła, ale dzieje się w niej wiele rzeczy w tej samej chwili, a opisane wątki cały czas się zmieniają na historię innego bohatera. Oczywiście nie jest to zły zabieg, w niejednej książce spotykamy się z oddzielnymi fragmentami czy wręcz rozdziałami które dotyczą innej postaci, ale na ogół fragmenty te są tak umieszczone, że nie zaburzają dziejącej się akcji, a wręcz dodają do niej pikanteri. W tej książce fragmenty cały czas się zmieniały, skacząc od opisu jednej postaci do drugiej, przez co nie potrafiłam wciągnąć się bardziej w fabułe, bo za chwilę byłam przenoszona w inne miejsce i musiałam przerzucić myślenie na inną postać. Sprawiło to, że nie byłam w stanie poczuć tej histori. Możliwe jednak, że znajdą się czytelnicy którym to odpowiada. Jak mówie historia jest ciekawa, tylko jak dla mnie za szybka i zbyt impulsywna bym mogła "oddać się" jej całkowicie.

Opowieści z gór lawendowych

• Fantastyka i SF

Dodaj cytat z książki Opowieści z Gór Lawendowych. Tom 1 - O równowadze, której nie było