Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

Okładka książki Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym Alex George
Okładka książki Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym
Alex George Wydawnictwo: Insignis poradniki
poradniki
Insignis
2023-05-17
2023-05-17
Michał Jóźwiak
poradniki psychologia młodzież

Książka Doktora Alexa George’a „Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym” to lektura dla dzieci i młodzieży z katalogu Wydawnictwa Insignis. To książka, która przedstawia młodym czytelnikom, jak nauczyć się dbać o swoje zdrowie psychiczne. Ten temat jest niezwykle istotny w dzisiejszych czasach, dlatego tym bardziej warto podsuwać dzieciom takie książki, gdyż są one narażone na stresy życia codziennego, z którymi trudno jest im się często uporać, w dodatku relacje z innymi bywają wymagające. Autor przedstawia najczęściej występujące problemy, które mogą mieć negatywny wpływ na psychikę młodych ludzi oraz omawia metody pomocne w ich rozwiązywaniu. Przedstawione przez niego techniki nauczą dzieci uporać się z trudnościami dnia codziennego, dzięki czemu będą w stanie rozpoznawać symptomy zmęczenia, rozwiną swoją kreatywność, a także nauczą się lepiej rozpoznawać swoje emocje oraz komunikować z innymi. Zaczną wykorzystywać sposoby ułatwiające życie dostępne na wyciągnięcie ręki takie jak codzienne spacery lub aktywność fizyczna. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/10/miej-lepszy-dzien-pozytywny-poradnik-o.html

Bardzo jestem ciekawa, co bym robiła w życiu (i gdzie bym była),gdybym przeczytała tę książkę mając -naście lat

Warto w opór, co Wam będę więcej pisać.
Cudów nie ma, ale tu jest normalnie, w oparciu o naukę i tak, żeby każdy skumał, opisane to, co się dzieje/może dziać w głowie (i w ciele, bo to się często przekłada). I po co to się dzieje. I że to normalne. I jak sobie radzić

Wg mnie to jedna z lepszych książek o dorastaniu dla dzieci. Taka, która skupia się na wszystkim innym poza seksem (tzn też o nim jest, wiadomo ale nie jest to najważniejszy temat). Ważna i potrzebna

Warto w opór, co Wam będę więcej pisać.

Ta pozycja, to świetny poradnik, idealnie skrojony dla młodego czytelnika!

Zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak fizyczne, dlatego warto o nie dbać już od najmłodszych lat. W dobie spędzania mnóstwa czasu w smartfonach, braku czasu i chęci na wartościowe relacje z ludźmi, czy czas pandemii, wzmogły uczucie izolacji, smutku i lęku wśród dzieci i młodzieży. Trzeba temu przeciwdziałać i ta książka może w tym pomóc.

W swojej treści zawiera mnóstwo informacji na temat emocji i uczuć, które są udziałem wszystkich nas. Przykłady z życia autora unaoczniają poszczególne trudności. Podane są metody przeciwdziałania, tak zwane koła ratunkowe, które pomagają radzić sobie ze spotykanymi na codzień przeciwnościami.

Młoda osoba znajdzie też mnóstwo cennych informacji o tym, jak działa nasz mózg, jak funkcjonują emocje i jakie uczucia mogą się pojawić. Dzięki lekturze łatwiej będzie zadbać o siebie w każdym aspekcie życia - zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Ponadto autor zwrócił uwagę na to, jak ważne jest, aby czuć się wartościowym i wystarczającym.

Zarówno język, forma, jak i treść mogą trafić do młodego czytelnika. Szata graficzna jest rewelacyjna, przyciąga uwagę, podkreśla ważne punkty i sprawia, że książka jest przyjemna dla oka. Zabawne i urocze ilustracje bardzo umilają spędzony z nią czas! Jednak przede wszystkim w sposób prosty, treściwy i przejrzysty porusza tematy trudne dotyczące naszej codzienności! Po przeczytaniu i stosowaniu zawartych tu, zrównoważonych rad, każdy młody człowiek może mieć lepszy dzień.

Równocześnie autor zaznacza, że jeżeli pewne uczucia się przedłużają - smutek, przygnębienie, lęk - to należy skorzystać z pomocy specjalisty! A niezależnie od problemu zawsze warto zwracać się do bliskich dorosłych!

Jestem tą pozycją zauroczona!

Rodzicu, warto żebyś sprawił tę książkę swojemu dorastającymi dziecku.

Ta pozycja, to świetny poradnik, idealnie skrojony dla młodego czytelnika!

"Nie wszyscy superbohaterowie noszą majtki na wierzchu"

Nasze dzieci mają swoje problemy, choć nam dorosłym często wydaje się, że koloryzują. Martwią się szkołą, wydaje im się, że nauczyciele ich nie lubią a także kontaktami z rówieśnikami. Czasami wystarczy zmiana myślenia, choć może to być trudne. Jeśli więc zadbamy już od młodych lat o dobrostan psychiczny najmłodszych, zaprocentuje to na dalsze lata ich życia.

Dr Aleks George jest lekarzem oraz ambasadorem zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży. Książka, którą napisał, skierowana jest dla dzieci w wieku szkolnym, które mogą samodzielnie ją przeczytać. Autor, lekkim, czasem humorystycznym językiem, wyjaśnia wiele zagadnień psychologicznych a także daje konkretne wskazówki i techniki, jak sobie radzić z konkretnymi problemami, w postaci kół ratunkowych rozmieszczonych na stronach książki. Fajnie byłoby ją poczytać razem z dzieckiem i omówić sobie niektóre zagadnienia. Ten poradnik to naprawdę super sprawa. Pomoże rozpoznać kiedy głowa potrzebuje odpoczynku, wyzwoli także kreatywność czy zwróci uwagę na aktywność fizyczną. Podoba mi się jego wydanie, bardzo przejrzyste opatrzone ilustracjami i grafikami, przyciągającymi młode oko.

"Nie wszyscy superbohaterowie noszą majtki na wierzchu"

Jesteś samotny i nie wiesz jak zdobyć przyjaciół? A może przeżywasz stratę, która wpędziła Cię w emocjonalny dołek i nie wiesz co zrobić? Może otacza Cię stres, jesteś przygnębiony i nie masz motywacji do działania? Sięgnij po książkę dr Alexa George’a!

W poradniku Miej lepszy dzień Autor skupił się na najtrudniejszych momentach w życiu nastolatka. Zebrał i przedstawił zestaw kół ratunkowych w każdej sytuacji i praktycznych technik, które pomogą okiełznać problem. One sprawią, że otworzysz umysł i skłonisz go do bardziej pozytywnego patrzenia na świat.

A kim właściwie jest dr Alex George? Otóż jest on lekarzem oraz ambasadorem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Zatem jak mało kto wie, jak w odpowiedni sposób zadbać o psychikę młodego człowieka.

Żyjemy w czasach, w których zdrowie psychiczne przeważa nad tym fizycznym. Stres, który atakuje nas z każdej strony, występująca wiecznie rywalizacja, Internet, w którym każdy czuje się bezkarny. To tylko kilka problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie. I nie tylko oni.

Autor jednak próbuje rozgonić czarne chmury, podkreślając, że jutro też jest dzień. A wykorzystując jego rady, ten dzień może być lepszy od poprzedniego. Bo przecież po każdej burzy kiedyś wychodzi słońce, prawda?

Ja serdecznie chciałabym polecić Wam tę pozycję i uważam, że każdy nastolatek powinien mieć taką książkę na tak zwaną „czarną godzinę”. Jeżeli pojawi się jakiś problem, który stanowi wyzwanie, może tutaj znajdziesz rozwiązanie?

Otacza Cię stres, masz w sobie ciągły niepokój, czujesz się fatalnie i nie wiesz co może być tego przyczyną? A może masz problemy z rówieśnikami i kontakt z nimi sprawia, że masz ochotę schować się w łóżku i wyjść z niego za pięć lat? Jesteś przygnębiona/y, przemęczona/y i masz wszystkiego dość? Zatrzymaj się, może mogę Ci pomóc!

"Miej lepszy dzień" to poradnik nakierowany na pomoc w poradzeniu sobie z gorszymi momentami w życiu. To tak naprawdę zestaw kół ratunkowych i mniejszych lub większych form pomocy, dzięki którym w łatwiejszy sposób można poradzić sobie z życiowym dołkiem.

Autor tego poradnika jest lekarzem i ambasadorem zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży, stąd też jak mało kto zna sztuczki na rozgonienie chmur burzowych znad niespokojnych umysłów.

W obecnych czasach kwestia zdrowia psychicznego powinna być równie ważna, jeśli nie ważniejsza od zdrowia fizycznego. Żyjemy w czasach, w których stres otacza nas z każdej strony - zarówno za sprawą życiowych planów, rówieśników, współpracowników, czy też innych nieprzewidzianych sytuacji.

Stres, szczególnie nadmierny, wraz z powiązanymi z nim niepokojem, obniżeniem nastroju i zwątpieniem w siebie, tworzą tykającą bombę, która potrafi zapędzić nas w największy emocjonalny dołek. Ale przesłaniem tego poradnika jest zwrócenie uwagi na to, iż jutro też jest dzień. A dzięki radom w nim zawartym, ten dzień może być dużo lepszy od dzisiejszego. Bo po każdej burzy wychodzi słońce, prawda?

Ze swojej strony mogę polecić tę pozycję, choć część z tych pomocy już znałam i stosowałam w trudniejszych chwilach. Jednakże mimo tego zamierzam podrzucić ją młodszym znajomym, którym mam nadzieję, że pomoże!

"Miej lepszy dzień" to poradnik nakierowany...

Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

Każdy z nas kiedyś uraczył problemów które przekroczyły nasz próg wytrzymałości. Zdecydowanie, załamanie, nerwica czy depresja nie są Wam obce prawda? Może nie koniecznie u Was samych ale Waszych znajomych czy rodziny.
Świat goni do przodu, jesteśmy tak naprawdę narażeni nie tylko na stres w pracy, szkole, domu, tylko ogólnie każdy dzień może być trudny i ciężki.
Nigdy nie wiadomo jakie wewnętrzne demony nas prześladują, ale tak naprawdę jak sobie z tym pomóc?
Tu znajdziecie mnóstwo porad jak uporać się ze smutkiem, stratą, jak przerobić stres na kreatywność.
Niezależnie od tego jakie mamy problemy bądź nasze dzieci musimy zawalczyć nie tylko o zdrowie ogólne ale przede wszystkim o zdrowie psychiczne ❤️każdy powinien mieć szansę na lepszy dzień ❤️ na uporanie się z nadmiarem myśli i by nasz umysł miał też swoją formę spa ❤️
Macie jakieś sprawdzone sposoby na radzenie sobie w trudnych sytuacjach? Jak wspieracie swoje dzieci prócz rozmowy?

Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

"Miej lepszy dzień" to poradnik dotyczący właśnie tych spraw - zawiera wskazówki jak dbać o swoje zdrowie psychiczne, jak zmieniać szkodliwe schematy na zdrowe zachowania. Zawiera też podstawowe informacje o naszej psychice, odczuwaniu emocji i inne przydatne wiadomości.

Nie jest to wielkie kompendium wiedzy na ten temat, ale krótki i prosty poradnik, który ma trafić do starszych dzieci i młodzieży. Moim zdaniem informacje, które zawiera są naprawdę wartościowe i niejeden dorosły również mógłby z nich skorzystać!

Chodzi przede wszystkim o poprawę jakości swojego życia, nabieranie zdrowych nawyków w związku z dbałością o kondycję psychiczną i lepsze przygotowanie do trudnych tematów czy sytuacji, z jakimi każdy z nas się spotyka.

Żałuję, że gdy chodziłam do szkoły nie trafiłam na tego typu książkę, myślę, że mogłabym wtedy uniknąć wielu trudności i problemów. Dobrze jest przeczytać tę książkę z dzieckiem, żeby ewentualnie umieć je wspomóc w pogłębieniu pewnych tematów. Poradnik jest dość krótki i może nie być wyczerpujący, więc warto dostosować go do indywidualnych potrzeb młodego człowieka.

Osobiście gorąco polecam tę książeczkę niemal wszystkim dzieciakom, ponieważ wiele z nich może jej po prostu potrzebować, by lepiej zrozumieć siebie, to jak działa nasza psychika i jak sobie radzić z trudnymi dla nas sytuacjami.

"Miej lepszy dzień" to wartościowy mini poradnik dla tych, którzy chcą żyć lepiej i szczęśliwiej 😃 warto podnosić ten temat, ponieważ sytuacja zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży w Polsce jest naprawdę niepokojąca.

" Miej lepszy dzień" to nie jest zwykły poradnik. Jest to książka dla dzieci do 16 roku życia, chociaż młodzież i dorośli również znajdą tu kilka ważnych porad.
Georg Alex pokazuje w tej książce jak ważne dla naszych dzieci jest zdrowie psychiczne, i z jakimi problemami zmagają się nasze pociechy.
Wielką zaletą tej książki jest to że porusza takie wątki jak emocje, fobie, stany depresyjne, zaburzenie odżywiania, postrzeganie swojego ciała i wiele innych emocji towarzyszących w ich życiu.
Książka na pewno popycha do działania i skłania do refleksji oraz uświadamia jak zdrowie psychiczne ważne jest w codziennym życiu oraz że dbanie o relacje rodzinne i przyjacielskie bardzo pomagają w równowadze.
Poradnik napisany jest w bardzo przystępny sposób dzięki czemu czytelnikowi będzie łatwiej go przyswoić.
Pamiętajcie jeżeli widzicie u swoich dzieci niepokojące zachowanie, warto to z nimi omówić. Nie pozwólmy aby musiały same borykać się z problemami, które wpływają na ich psychikę.

Wielką zaletą tej książki jest to że porusza takie wątki jak emocje, fobie,...

Ostatnie czasy nie były łatwe dla psychiki naszych dzieci. Już okres dorastania sam w sobie jest stresujący, a do tego doszła pandemia i związane z nią ograniczenia. Niestety nie każdy dorosły jest w stanie pokonać wszystko z podniesioną głową, a co dopiero dziecko. Dlatego osobiście uważam, że powinniśmy z naszymi pociechami jak najwięcej rozmawiać, a jednocześnie podsuwać im książki, które pomogą im zrozumieć siebie i to, co się dzieje z ich psychikom. Jedną z takich książek jest „Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym”.
Książka widać, że skierowana do dzieci, nastolatków, co moim zdaniem jest zdecydowanie jej plusem. Znajdziemy w niej naprawdę dużo, jest o emocjach, lenkach, atakach paniki, a jednocześnie o relacjach z rówieśnikami, mediach społecznościowych i wiele więcej.

Bardzo spodobał nam się fakt (mnie i nastoletniej córce),że to nie tylko „puste gadki autora” (słowa Amelii). Każdy rozdział zaczyna się od omówienia problemu, następnie mamy porady na ten temat (które są dość ciekawe, wartościowe i „nie babcine” a dostosowane do młodzieży),a następnie ćwiczenia pomagające sobie z nim radzić.

Kolejnym plusem według córki są rysunki, które niejednokrotnie wywołały u niej uśmiech na ustach. Już dla nich warto przyjrzeć się jej bliżej.

„Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym” to według córki dość ciekawy, a według mnie wartościowy poradnik dla młodzieży. Obie polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/06/miejlepszydziecpozytywnyporadnikozdrowiupsychicznymwydawnictwoinsignis.html

• Poradniki
  • Popularnonaukowe
  • Poradniki/Rozwój osobisty
  • 06 Nowe do obczajenia
  • Przeczytane w 2023

Alex George Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym Zobacz więcej