Nie czekaj na pozwolenie. Jak uwolnić się emocjonalnie od rodziców

Okładka książki Nie czekaj na pozwolenie. Jak uwolnić się emocjonalnie od rodziców Eudes Semeria
Okładka książki Nie czekaj na pozwolenie. Jak uwolnić się emocjonalnie od rodziców
Eudes Semeria Wydawnictwo: Feeria popularnonaukowa
340 str. 5 godz. 40 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Feeria
Data wydania:
2023-04-26
Data 1. wyd. pol.:
2023-04-26
Liczba stron:
340
Czas czytania
5 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367327299
Tłumacz:
Katarzyna Panfil
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
19 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
4
1

Na półkach:

Przytłaczając lektura. Jak emocjonalnie uwolnić się od rodziców? Nie dostrzegłam tutaj pomysłu. Ciągle powtarzanie tematu śmierci. Książka , owszem wskazuje na to że jesteśmy często dziećmi, ale przypomina mi raczej stałe wytykanie błędów. Zaniża samoocenę. Nie polecam książki osobom cierpiącym na nerwicę lękową.

Przytłaczając lektura. Jak emocjonalnie uwolnić się od rodziców? Nie dostrzegłam tutaj pomysłu. Ciągle powtarzanie tematu śmierci. Książka , owszem wskazuje na to że jesteśmy często dziećmi, ale przypomina mi raczej stałe wytykanie błędów. Zaniża samoocenę. Nie polecam książki osobom cierpiącym na nerwicę lękową.

Pokaż mimo to

avatar
208
37

Na półkach:

Całkiem przyjemna książka, pozwalająca na głębsza refleksję nad własną dorosłością. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale w ogóle nie przeszkodziło mi to z zaciekawieniem zatopić się w lekturze. Lekko napisana książka o nierzadko bardzo skomplikowanych mechanizmach psychicznych. I może to jest mój główny zarzut- czasem trochę zbyt jednoznacznie i prosto są tu wyjaśniane niektóre ludzkie zachowania. Mimo wszystko ciekawa to lektura, zostawiająca wiele miejsca na własne przemyślenia.

Całkiem przyjemna książka, pozwalająca na głębsza refleksję nad własną dorosłością. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale w ogóle nie przeszkodziło mi to z zaciekawieniem zatopić się w lekturze. Lekko napisana książka o nierzadko bardzo skomplikowanych mechanizmach psychicznych. I może to jest mój główny zarzut- czasem trochę zbyt jednoznacznie i prosto są tu wyjaśniane...

więcej Pokaż mimo to

avatar
182
9

Na półkach:

Zdecydowanie lektura, dzięki której można połączyć niejedną kropkę.

"Czyż nie łatwiej opisać to, co się ma, niż to, kim się jest?"

Zdecydowanie lektura, dzięki której można połączyć niejedną kropkę.

"Czyż nie łatwiej opisać to, co się ma, niż to, kim się jest?"

Pokaż mimo to

avatar
5
4

Na półkach:

Znakomita książka jako uzupełnienie po psychoterapii (szczególnie dla osób DDA/DDD, choć nie tylko). Znakomicie pokazuje jak nawet zdrowe osoby potrafią być niedojrzałe i dziecinne, jak również korzenie lęków i jak sobie z nimi radzić. Po wielu latach leczenia nie sądziłem, że coś mnie jeszcze zaskoczy, a tu taka miła niespodzianka. Pewnie będąc w księgarni nie zwróciłbym na nią uwagi, ale wspomniał o niej Pan z Kanału „Człowiek Absurdalny”, więc postanowiłem sprawdzić i nie żałuję.

Znakomita książka jako uzupełnienie po psychoterapii (szczególnie dla osób DDA/DDD, choć nie tylko). Znakomicie pokazuje jak nawet zdrowe osoby potrafią być niedojrzałe i dziecinne, jak również korzenie lęków i jak sobie z nimi radzić. Po wielu latach leczenia nie sądziłem, że coś mnie jeszcze zaskoczy, a tu taka miła niespodzianka. Pewnie będąc w księgarni nie zwróciłbym...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
900
698

Na półkach: , , , , ,

Małe lęki powodują niepokój, a duże lęki wywołują panikę. — Chuang Tzu

Strach przed nieznanym, obawa o przyszłość absorbują nas coraz częściej i wpływają na naszą psychikę i jakość życia. Pomyśl o swoim największym celu. Dlaczego jeszcze tego nie osiągnąłeś? Odpowiedź jest podstawowa: paraliżuje cię strach, lęk. Strach jest czynnikiem ograniczającym, który powstrzymuje nas przed dążeniem do tego, czego pragniemy. Strach rozprasza nas i prowadzi do wymówek – ale nie musi. Nauka przezwyciężania lęku jest jednym z najbardziej wyzwalających zajęć, jakie możesz podjąć.


Wszyscy mamy lęki, które atakują nasze myśli. Niektórzy ludzie mogą bać się kolejek górskich, rekinów, klaunów, pająków lub ciemności. Jednak są też lęki, które wydają się towarzyszyć nam na co dzień. Niezależnie od tego, czy są to lęki o przyszłość, kłopoty finansowe, problemy zdrowotne, porażka czy ból, może być nam trudno wyćwiczyć pozbywanie się tych lęków.

Lęki, z którymi borykamy się na co dzień

Wieloletnie obserwacje prowadzone przez doświadczoną psychoterapeutę Eudesa Sémérię wskazujące na istnienie czterech fundamentalnych kategorii lęków, z którymi borykamy się na co dzień. Te kategorie to: lęki przed dorośnięciem, lęki przed zamanifestowaniem siebie, lęki przed działaniem i lękami separacją. Według autora, ich źródłem jest konflikt, który mieszka w każdym z nas - między tym, kim byliśmy jako dziecko, a tym, kim pragniemy się stać jako dorośli.

Nauka przezwyciężania strachu i niepokoju może być przerażającą perspektywą, jeśli nie rozumiemy mechanizmów, które za nimi stoją. Zanim zaczniemy krytykować siebie za to, że się boimy, przyjmijmy, że strach jest normalną reakcją ewolucyjną. Chociaż w tej chwili może się tak nie wydawać, ciało i mózg komunikują się z nami. Kiedy nauczymy się odczytywać sygnały, pokonanie strachu przychodzi naturalnie.

Książka Nie czekaj na pozwolenie Eudesa Sémérię stanowi cenny przewodnik, pomagający nam wejść głębiej w nasze wewnętrzne konflikty i lęki, zrozumieć ich źródło i skutki oraz poradzić sobie z nimi w zdrowy i skuteczny sposób. Wiele osób może znaleźć w tej książce pomoc i inspirację, przyglądając się swoim lękom, dając sobie wsparcie, by żyć pełnią życia.

Łatwo jest udawać, że strach nie ma na nas wpływu i szukać wymówek, dlaczego nie udaje nam się osiągnąć tego, do czego jesteśmy zdolni. Zamiast odwracać się i chować przed nimi, traktujmy strach jako wskazówkę do działania, a nie jak wymówkę. Spójrzmy na swój cel i stawmy mu czoła. Jeśli pozwolimy, by strach odciągał nas od osiągnięcia celu, to skutecznie się poddajemy.

A jak uwolnić się emocjonalnie od swoich rodziców?

Séméria twierdzi, że skuteczność do zmierzenia się z dorosłością powoduje, że tkwimy w roli dziecka, co utrudnia nam pełne wykorzystanie naszego potencjału. Autor odwraca perspektywę, zachęcając nas do przewartościowania naszych relacji z rodzicami. Zamiast pozostawać w roli dziecka wobec nich, należy podążać do zdrowych relacji z nimi. By stać się bardziej dorosłym, koniecznie trzeba zmienić pozycję, to znaczy zakwestionować i zmodyfikować reguły, które rządzą naszymi z nimi relacjami, również z innymi i samym sobą. Jednym z najważniejszych zagadnień poruszanych w książce jest „zdradzenie swoich rodziców”. Dorastanie oznacza „zdradzenie” naszych rodziców, a to nic innego jak uwolnienie się od ich nakazów. To niezwykle ważne pojęcie oznacza rezygnację z roli dziecka wobec rodzica i przechodzenie na relację dorosły-dorosły. Oczywiście nie jest to zadanie, ale konieczne jest to, aby wspierać swoją egzystencję i zdrowe relacje partnerskie.

Autor wspiera swoje tezy opisami różnych lęków, które codziennie nas dotykają. Przytaczanie przykładów sprawia, że ​​uwolnienie emocjonalne od rodziców staje się realistyczną i przystępną drogą. Daje również wsparcie i zastosowanie rozwiązań terapeutycznych, które mogą pomóc nam odkryć, stając się autentycznymi.

Czytanie tej książki skłania nas do refleksji i wyobraźni i relacji, i stanowi podróż do własnej dorosłości. To nie tylko popularnonaukowa lektura, ale prawdziwe wsparcie na lepsze pokochanie i zrozumienie siebie i swoich relacji z innymi. Eudes Séméria, nie boi się dostarczać pytań i ustawiać kontrowersyjne tezy, które całkowicie odmieniają nasze postrzeganie dorosłości i relacji z rodzicami.

Odkryj swoje lęki, zrozum je i naucz się nimi kierować, przez wyznanie wiary w wyzwania z większym wykorzystaniem siebie i harmonią. Nie czekaj na pozwolenie to niezwykle interesująca i wartościowa lektura dla każdego, kto chce zagłębić się w swoje emocje, poznać źródła swoich lęków i dokładniej rozwijać autentyczną analizę z samym sobą i innymi. Ta książka zobowiązuje do wielu refleksji i umożliwienia zrozumienie siebie. Polecam ją wszystkim, których inspiruje osobisty rozwój oraz pragną przedefiniować swoje relacje i pełnię swojego potencjału.

Małe lęki powodują niepokój, a duże lęki wywołują panikę. — Chuang Tzu

Strach przed nieznanym, obawa o przyszłość absorbują nas coraz częściej i wpływają na naszą psychikę i jakość życia. Pomyśl o swoim największym celu. Dlaczego jeszcze tego nie osiągnąłeś? Odpowiedź jest podstawowa: paraliżuje cię strach, lęk. Strach jest czynnikiem ograniczającym, który powstrzymuje nas...

więcej Pokaż mimo to

avatar
19
17

Na półkach:

Film na podstawie książki -> 10 OZNAK emocjonalnej niedojrzałości - [UWAGA FILM PONIŻEJ NIECO ZDRADZA FABUŁĘ]

Ciekawostka - pokrywa się z lekka z tym co o kierunku w którym już w latach '90-tych szła lewica a co zauważył w swoim manifeście Ted Kaczyński. Pokazuje to też pewien niedojrzały kierunek który kiedy otrzyma głos, często nie mogąc pogodzić się z domyślnymi ustawieniami świata (jak płeć, przewaga mężczyzn nad kobietami itp.) wymyśla, że można "wszystko" pozmieniać nazywając to sobie po prostu inaczej - ot takie dziecinne podejście do świata - moim zdaniem.

Film na podstawie książki -> 10 OZNAK emocjonalnej niedojrzałości - [UWAGA FILM PONIŻEJ NIECO ZDRADZA FABUŁĘ]

Ciekawostka - pokrywa się z lekka z tym co o kierunku w którym już w latach '90-tych szła lewica a co zauważył w swoim manifeście Ted Kaczyński. Pokazuje to też pewien niedojrzały kierunek który kiedy otrzyma głos, często nie mogąc pogodzić się z domyślnymi...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

avatar
897
830

Na półkach:

Książka z gatunku popularnonaukowych. Sytuacje i indywidualne przypadki jakie opisuje autor tejże książki są nieprawdopodobne! Różne tezy, które udowadnia, jak np to, że tak naprawdę wszyscy mniej lub bardziej tkwimy w dzieciństwie, bo boimy się dorosłości. Odwraca perspektywę, zmusza do myślenia- okazuje się, że wszystko zależy od naszej samooceny, czyli szacunku do własnej osoby . Bardzo ważna jest też po prostu zmiana miejsca zamieszkania, żeby nie czuć się u rodziców jak u siebie, tylko jako gość. Poza tym na siłę trzymamy się relacji dziecko - rodzic, tymczasem powinna ona ewoluować na linię dorosly- dorosły. "Zdradzenie swoich rodziców" polega na zaprzestaniu wobec nich odgrywania roli dziecka ! Także najlepiej odbyć krótką żałobę - pożegnanie ze sobą jako dzieckiem swoich rodziców oraz żałobę po rodzicach jako swoich rodzicach. Zmiana takiej relacji jest bardzo trudna na relacje pełnoprawnych partnerów. Już Nietzsche pisał, że "Każdy człowiek skrywa w sobie dziecko, które chce się bawić. " -ciężko to w sobie wykorzenić a przez to zrezygnować z relacji, która kształtuje naszą egzystencję.

Jak już wspominałam we wcześniejszym poście na ten temat autor rozprawia się z różnymi lękami. W każdym rozdziale umieszcza opis lęku i jego źródeł egzystencjalnych, następnie podaje przykłady kliniczne, czyli świadectwa pacjentów a wreszcie daje propozycje praktycznych, konkretnych i wypróbowanych w terapii rozwiązań. Wszystkie te rozwiązania mają na celu odkrycie siebie, stanie się bardziej dorosłym i bardziej sobą. Summa summarum wszyscy odczuwamy jakieś lęki, chodzi o to, żeby starać się nad nimi zapanować, a nie odwrotnie. Ta książka pozwala spojrzeć na relacje i swoje życie z całkiem innej perspektywy.... A że jest na legimi naprawdę warto posłuchać i trochę się zdiagnozować 🤭😉💪...

Książka z gatunku popularnonaukowych. Sytuacje i indywidualne przypadki jakie opisuje autor tejże książki są nieprawdopodobne! Różne tezy, które udowadnia, jak np to, że tak naprawdę wszyscy mniej lub bardziej tkwimy w dzieciństwie, bo boimy się dorosłości. Odwraca perspektywę, zmusza do myślenia- okazuje się, że wszystko zależy od naszej samooceny, czyli szacunku do...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    96
  • Przeczytane
    24
  • Posiadam
    5
  • Psychologia
    3
  • Popularnonaukowe
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Biblioteka główna
    1
  • Ulubione
    1
  • Do przerobienia
    1
  • 02. Epub?
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nie czekaj na pozwolenie. Jak uwolnić się emocjonalnie od rodziców


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne