Uwierz w siebie

2022-06-29
2022-06-29
rozwój osobisty psychologia

Na półkach: , , , , , ,

Książkę "Uwierz w siebie", otrzymałam w prezencie od syna, bardzo mi pomogła😊📒💛📖

"Poprzez myśli można urzeczywistnić każde pragnienie".

Irlandzki pisarz, filozof Joseph Murphy, pozwala nam uświadomić sobie, jak ogromny wpływ na całe nasze życie ma pozytywne myślenie.
W swoich książkach podpowiada, pomaga nam, w jaki sposób możemy wpływać na podświadomość i mądrze ją wykorzystywać na co dzień.
Kolejny cytat z książki:

"Człowiek staje się tym, co sobie wyobraża i co czuje".

Ktoś pewnie powie, pomyśli od razu "bzdura". I tu się myli. Jakże wiele rozwiązań, trudnych nawet spraw, podpowiada nam serce.
Kiedy czeka nas w życiu ważne wydarzenie, czy to prywatne, czy zawodowe, najpierw wyobrażamy sobie, jakby to było. Mamy swoje marzenia, plany. Już wówczas pojawiające się "obrazy" w naszym umyśle są spontaniczne, napływają bardzo szybko.
Pamiętajmy, że jeżeli nasz umysł jest wypoczęty, zrelaksowany, wtedy uwarunkowany osobistymi względami, poglądami, doznaniami "wyzwala" z nas ukrytą mądrość.
Każdy człowiek ma w sobie pokłady dobra i zła. Tak być musi, ku "zdrowej' równowadze.
Jednak, aby lepiej żyć trzeba często "prześlizgnąć" się w głąb własnego serca, duszy.
Aby, to uczynić należy od czasu, do czasu, zatrzymać się, wyłączyć od codziennych obowiązków, zwolnić tempo. Dać pozwolić umysłowi na skupienie i głębokie przemyślenia.
Przepraszam, jeśli brzmi, to chaotycznie, ale wbrew pozorom, to nie taka trudna kwestia.
My kobiety, dzięki swej wrodzonej wrażliwości i może łatwiej rozumiemy przedstawiony tutaj wątek.
Dobrze tej refleksji posłużą mądre książki, takie jak ta i słowa w nich zawarte, które czasem nami "wstrząsają" ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
W życiu ważnym jest poczucie własnej wartości. Każdy z nas jest w pewien sposób jedyny, niepowtarzalny, pełen pozytywów i walorów.
Piszę te słowa, bo wiele w życiu doświadczyłam.
Nie raz świat "walił" się na głowę, tak wówczas myślałam.
Spotkałam na swojej długiej, już prawie 50- letniej drodze życia, wielu mądrych ludzi.
A ostatnio takimi bliskimi przyjaciółmi są moje dzieci. Ta książka, to prezent dla mnie💝🤗📕📖
Polecam tę wartościową lekturę z serca💚🍀

"Poprzez myśli można urzeczywistnić każde pragnienie".

• Murphy Joseph
  • Biografia, reportaż, oparte na faktach
  • Rozwojowe
  • Socjologia, psychologia
  • Ulubieni autorzy

Dodaj cytat z książki Uwierz w siebie