Okładka książki Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura Magdalena Dziadosz
Bezdroża
2023-04-18
2023-04-18
9788383220345

Cywilizacja coraz bardziej dusi i niszczy dziką naturę. Wycina się lasy, osusza bagna, zaśmieca każdy skrawek ziemi i doprowadza do eksterminacji zagrożonych gatunków.
Matka natura jednak twardo stoi przy swoim.
Wydaje nam się, że aby poznać ją od tej dzikiej strony trzeba wyruszyć do Amazonii, albo wysoko w góry, czy też do egzotycznych krajów. Nic bardziej mylnego!
Dzika natura kryje się tuż pod naszym nosem. Na szlakach i w rezerwatach, które zdołaliśmy ochronić przed niszczącą działalnością człowieka. Na bagnach, plażach, pustyniach; w jeziorach, przy rzekach; w dolinach, kotlinach, na wyżynach... naprawdę nie trzeba daleko szukać.

A właśnie ta książka może być Waszym pierwszym przewodnikiem po dzikiej Polsce. Przedstawi nie tylko ciekawe miejsca, ale także zaznajomi z ich historią oraz fauną i florą.
Jak każdy przewodnik od Wydawnictwa Bezdroża jest przepięknie wydany. Bogate fotografie, cudowne ujęcia, przejrzysta estetyka, a przy tym ciekawa i rzetelna wiedza. Taki zestaw cech znajdziecie właśnie w tym wydawnictwie.
A ta książka jest wyjątkowa, ponieważ zaprasza podróżników jeszcze głębiej. W świat natury, który nie został aż tak bardzo opanowany przez człowieka. W miejsca, gdzie rządzi przyroda i gdzie zwierzęta czują się jeszcze bezpiecznie.
Naprawdę warto poznać taki świat.
Z zastrzeżeniem, że należy mu się szacunek, aby jeszcze jak najdłużej takim dzikim światem pozostał.

Pod względem logistycznym przewodnik jest świetnie dopracowany. Podział na praktyczne rozdziały pomaga w orientacji, tak samo jak przejrzysta mapa, na której zaznaczone są wszystkie lokalizacje. Wystarczy postawić na niej palec i ruszać!

Matka natura jednak twardo stoi przy swoim.
Dzika...

Kolejna propozycja z jaką do Was przychodzę to ksiazka o pieknej naturze jaka nas otacza.
Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @wydawnictwo_bezdroza moge Wam przedstawić wnętrze.

Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura

W Polsce jest wiele pięknych miejsc które są dzikie i nie zniszczone ingerencja człowieka.
Przed Wami świetny przewodnik po pięknych niesamowitych miejscach które możecie zobaczyć w pelnej okazałości i dzikości.
Dużo podróżujemy wiec dla nas to wspaniały zbiór cudnych miejsc które sa dla nas wspaniała inspiracją do kolejnych wycieczek.
Znajdziecie tu niesamowite miejsca
👉Wybrzeża Baltyku oraz Pas Pojezierzy.
👉Niziny Środkowopolskie
👉Wyżyny, Kotliny Podkarpackie
👉Sudety i Karpaty
W książce oprócz ogromnej ilości informacji o danych miejscach znajdziecie przepiękne zdjęcia, zwierzęta i roślinność ktore spotkacie w danych miejscach.
Oznaczenia na mapach i trasy oraz co możecie zobaczyć w każdych unikatowych zakątkach naszego pieknego kraju.
Jeśli uwielbiacie podróże i piekne miejsca zwłaszcza te dzikie to tu znajdziecie naprawdę sporo inspiracji.
Jak to sie mówi nie ma złej pogody jest tylko źle dobrane ubranie🤩 gotowi poznać niesamowite regiony?

Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura

Przed Wami świetny przewodnik po pięknych...

Lato powoli dobiega końca, jednakże jest jeszcze czas na to by gdzieś wyjechać. Dlatego też chciałabym Wam pokazać kolejny przewodnik po naszej pięknej Polsce. Tym razem będzie to „Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura” autorstwa Magdaleny Dziadosz.

Autorka w swoim tytule pokazała 72 miejsca, które wciąż zachowały swoją „dzikość”. Są one rozsiane po całym kraju. Każde z tych miejsc zostało krótko scharakteryzowane, opisano także to, co warto zobaczyć. Cały przewodnik został również opatrzony pięknymi zdjęciami danego terytorium.

Przyznam tak szczerze, że najbardziej zainteresował mnie Szlak Kosynierów, Łuk Mużakowa i Beskid Makowski. Prawdopodobnie w tym roku już nie zdążę pojechać w te miejsca, jednak mam nadzieję, że za rok mi się to uda. Myślę, że zarówno „Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura” czy też „Szlaki turystyczne Polski” autorstwa Beaty i Pawła Pomykalskich to idealne lektury na czas, kiedy szuka się inspiracji na wyjazdy.

To pięknie wydany przewodnik po najpiękniejszych zakątkach naszego kraju. Bardzo dobrej jakości papier i piękne kolorowe zdjęcia przenoszą czytelnika w ten naturalny i jakże piękny krajobraz, od morza po góry. Autorka podzieliła książkę na 3 części opisując najpierw wybrzeże Bałtyku i pas pojezierzy, następnie niziny środkowopolskie. Na końcu w trzeciej części znajdziemy wyżyny, kotliny podkarpackie, Sudety i Karpaty.
Przemarzając Polskę przez góry, jeziora, rezerwaty, szalki, jaskinie, torfowiska, połoniny, trasy, ścieżki itd. dowiemy się w jakim miesiącu najlepiej jechać w te miejsca, czym dojechać, gdzie zaparkować, co można zaobserwować, jakie zwierzęta zobaczyć, czy roślinność, a także co warto zwiedzić w okolicy. Zarówno na początku jak i na końcu książki jest mapa naszego kraju i zaznaczona jest lokalizacja każdego opisanego miejsca.
Jeśli szukamy odpoczynku na łonie natury, spokoju, ciszy i pięknych widoków to nie trzeba jechać do innego kraju, bo u nas jest pięknie. Poznajmy najpierw dobrze swój kraj zanim wyruszymy do innego, zupełnie nam obcego.
Myślę, że tak pięknie wydana książka może być świetnym prezentem. Mamy w niej ponad 70 miejsc do zwiedzenia, więc jest w czym wybierać.

„Dzika Polska. Tam gdzie wciąż rządzi natura” Magdaleny Dziadosz prezentuje urokliwe zakątki Polski.
Czytając ten przewodnik, jest mi bardzo przykro, że tak piękne środowisko naturalne jest tak powszechnie degradowane. Mam nadzieję, że wiele obszarów zostanie zachowanych jeszcze wiele dekad.
W tym przewodniku bardzo podoba mi się to, że Autorka opowiada pokrótce o historii danego miejsca, o tym co aktualnie można na danym obszarze zobaczyć, jak aktywnie spędzić na nim czas oraz w jakim terminie najlepiej się tam udać. Dodatkowo opisuje jak dostać się do danego miejsca (co jest bardzo istotne! Osobiście wielokrotnie błądziłam by znaleźć dany obiekt…)
To, co zdecydowanie wyróżnia ten przewodnik, to zwrócenie uwagi na to, co można zaobserwować w danym środowisku przyrodniczym (np. mewę śmieszkę, chrobotka leśnego, skalnicę torfowiskową). Jestem pewna że nie przegapicie nic wartościowego, ponieważ za pomocą szczegółowych zdjęć zawartych w przewodniku, będziecie mogli rozpoznać wszystko bez problemu!
Jest w nim zawartych bardzo dużo różnorodnych i pięknych miejsc! Sprawdź sam, a nóż znajdują się tuż za rogiem:)
Polecam wszystkim podróżnikom!

Czasem jest tak, że jesteśmy już przebodźcowani miastem, tłokiem, ludźmi... Więc warto wybrać się wtedy gdzieś do lasu, na łąkę, nad jezioro. Po prostu gdzieś, gdzie całkowicie rządzi natura.

Dlatego dzisiaj mam dla Was krótką recenzję przewodnika "Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura", który może nam pomóc w znalezieniu miejsca idealnego (być może znajdującego się tuż nieopodal nas).

Co znajdziesz w tym przewodniku?
📍 dwie mapki z zaznaczonymi obiektami
📍 72 opisane obiekty zlokalizowane w różnych województwach
📍 przepiękne fotografie
📍 obiekty opisane w następujący sposób: nazwa, lokalizacja, oznaczenie na mapce, krótki opis + historia, co można tam robić, jak się tam dostać, kiedy jechać, jakie gatunki zwierząt można tam znaleźć

Jak dla mnie jest to świetny przewodnik, dzięki któremu będziemy mogli zobaczyć przyrodnicze atrakcje Polski 🐸

Autorka napisała go bardzo przyjemnym językiem, który trafi w gusta wielu osób 🙂 No i forma tego przewodnika jest bardzo kompaktowa, dzięki czemu możemy go z powodzeniem wrzucić do plecaka i zabrać ze sobą na wycieczkę 🎒

Fajna, przystępna książka, dzięki której możemy udać się w takie "dzikie" miejsca, gdzie faktycznie rządzi natura!

Zdecydowanie polecam - warto sięgnąć po tę pozycję 🥰

Ostatnio skończyłam czytać "Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura" autorstwa Magdaleny Dziadosz. Autorka w swojej książce zabiera czytelników w miejsca, które są z dala od zgiełku miasta, w których można zrelaksować się na łonie natury.

Książka jest zbiorem 72 miejsc, a dzięki opisom dowiecie się, gdzie można spotkać rośliny i owady, których ciężko szukać w innych zakątkach Polski oraz rzadko spotykane gatunki zwierząt. Znajdziecie tutaj miejsca znane, jak i te, o których rzadko się słyszy.

Nie jest to typowy przewodnik z dokładnym opisem szlaków, czasami przejść, poziomem trudności, mapami tras itp. Oczywiście znajdują się informacje skąd najlepiej zacząć wędrówkę i kiedy trasa jest np. bardziej wymagająca, albo która pora roku będzie najlepsza, żeby wybrać się na spacer.

Książkę czyta się bardzo dobrze, opisy są ciekawe, zawierają ciekawostki typu, jak powstało dane miejsce np. jeziora, które powstały na terenach dawnych kopalni, jak przywrócono populację żubra na terenach Białowieży itp.

Dodatkowo znajdziecie dużo pięknych zdjęć, które tylko zachęcają, żeby się gdzieś wybrać.

Ja już znalazłam ciekawą propozycję na wyjazd w bliskiej okolicy Warszawy i teraz tylko czekać, żeby tam pojechać. Myślę, że Wy też wybierzcie dla siebie coś ciekawego.

Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją.

Tajemnicza, naturalna, majestatyczna, piękna, czarująca, dzika - można by wymieniać w nieskończoność cechy naszej polskiej przyrody. Mimo iż tak bardzo w nią ingerujemy, to jednak pozostały jeszcze miejsca niezmienione przez naszą działalność.
Te miejsca w jeden przewodnik zebrała pani Magdalena Dziadosz.

Myślę, że każdy z nas czasem chce odpoczywać na łonie natury, ale w niedalekiej odległości od miast, punktów gastronomicznych itp. Jednak czasem wolimy pobyć z dala od ludzi, gwaru, pokontemplować w dzikiej przestrzeni.
W książce odnajdujemy wiele, bo aż ponad 70 podpowiedzi takiej przestrzeni, by poznać prawdziwą nieskażoną naturę.

Te miejsca to zakątki, gdzie dzikość przyrody będziemy czuć całymi sobą, każdym oddechem. Gdzie zmysły pozwolą nam wypatrzeć lokalne zwierzęta, usłyszeć zjawiskowe odgłosy lasu, jezior, zwierząt, poczuć zapachy występujących tam roślin.

Autorka zaznacza, że to nie wszystkie tego typu miejsca, to zaledwie początek. Odkrywcami kolejnych może być każdy z nas.

Każde z wymienionych miejsc zostało opisane w ciekawy sposób. Noty zawierają informacje o ewentualnej długości trasy i jej trudności, możliwości przejazdu rowerem. Piękne zdjęcia zachęcają do odwiedzin każdego z tych miejsc. Na wewnętrznej stronie okładki znajduje się mapa z lokalizacją poszczególnych zakątków.

Te miejsca w jeden przewodnik zebrała pani Magdalena Dziadosz.

Myślę, że każdy z nas czasem chce odpoczywać na łonie natury, ale w...

„Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura” to książka w której znajdziemy inspiracje na podróże w mało znane zakątki Polski.

Ten tytuł jest pełen pięknych fotografii, dzięki, którym miałam ochotę porzucić wszystko i od razu udać się w podróż.

Znajdziemy tutaj wiele praktycznych informacji, ale również dużo ciekawostek przyrodniczych i historycznych. Autorka zachęca nas do zaobserwowania w tych miejscach różnych zwierząt i roślin. Jedne są rzadsze inne mniej, ale zgadzam się z nią, że naprawdę warto zwracać uwagę na otoczenie.

Przeczytamy także o poradach jak to kiedy warto się wybrać w dane miejsce, jak dojechać, co można robić na miejscu.

Jestem zachwycona tą książką. Jest to piękna i wartościowa lektura, a miejsca w niej ukazane zdecydowanie warte odwiedzenia. Polecam!

Książka „Dzika Polska” to cudowny album i przewodnik zarazem, udowadniający, że w Polsce cały czas można znaleźć dzikie miejsca! 🌿🤩

Zakochałam się w zdjęciach przedstawiających gatunki roślin i zwierząt, które można spotkać we wspomnianych w pozycji miejscach.

Książka przepełniona jest miejscami w Polsce, w których można jeszcze spotkać dzikość i zażyć prawdziwej natury. 😍

Kilka z tych miejsc miałam już okazje widzieć, ale ile znalazłam w tej pozycji inspiracji na kolejne podróże i wycieczki to tylko ja wiem!

Jeśli lubicie kontakt z naturą, dzikie miejsca, w których można podziwiać krajobraz, zwierzęta, rośliny - ta książka jest dla was :)
______________

Książka przepełniona jest miejscami w Polsce, w których można jeszcze spotkać dzikość i zażyć prawdziwej natury....

• Turystyka
  • Podróże/Przewodnik