Znaki naszych uczuć #1

Okładka książki Znaki naszych uczuć #1 Suu Morishita
Okładka książki Znaki naszych uczuć #1
Suu Morishita Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Znaki naszych uczuć (tom 1) komiksy
komiksy
Znaki naszych uczuć (tom 1)
Yubisaki to Renren
Studio JG
2023-05-12
2023-05-12
2019-12-13
Justyna Harasimiuk-Latoś
okruchy życia romans shoujo manga

Lekki romans, delikatny i uroczy. Bardzo komfortowy. Porusza wątek osób niesłyszących i języka migowego co mnie w niej przede wszystkim zainteresowało. Idealna na rozluźnienie. Do tego śliczna kreska

Seria bardzo słodka, ale jakoś mnie kupiła. Może dlatego, że mam słabość do takich "niedopowiedzianych" relacji. I przede wszystkim kreska jest przepiękna!

Historia rodzącego się uczucia w której mamy wątek głuchej głównej bohaterki. Ciekawa i fajnie narysowana.

Historia rodzącego się uczucia między głucho niema dziewczyną i chłopakiem poliglota. Zazebiajace się przeciwieństwa, czuć chemię między tą dwójką, nakreslaja się potencjalne "przeszkadzajki" i sojusznicy.
Jest uroczo, ładnie, z pomysłem, ale nie ckliwie słodko. Jak miło zobaczyć mangę romansowa studentów, a nie licealistów!

Na półkach: , , , , , , , ,

Jedyna manga festiwalowa, która zdołała mnie zainteresować. Przeczytałam ją z polecenia mojej starszej siostry ciotecznej, która też lubi mangi.
Ale czy mi się ten tytuł spodobał?
Póki co dla mnie to najlepsze shoujo jakie przeczytałam. Zarówno kreska jak i okładki są przepiękne. Bohaterowie są cudowni (miny Yuki są genialne). Fabuła wciąga od pierwszych stron, nie pozwala się oderwać od niej. Na plus przedstawienie świata głuchych, który rzadko jest pokazywany nawet w powieściach.

To tak naprawdę ten tytuł zachęcił mnie po sięganie po mangi z tego gatunku. Gorąco polecam ten tytuł wszystkim fanom romantycznych mang.

Ale czy mi się ten tytuł spodobał?

Niesłysząca dziewczyna i chłopak pełen pasji do podróżowania oraz poznawania. Splot zdarzeń sprawia, że się poznają. Ona, urocza i nieśmiała ale z mocno pozytywną energią. On, otwarty, bezpośredni i ciekawy świata, szczególnie lubi poznawać nowe kultury i języki. Między bohaterami rodzi się jakaś emocja tylko nie wiemy jeszcze na ile u obojgu ta sama. Czy Itsuomi interesuje się Yuki z innych powodów niż chęć poznania jej świata, w którym jest cisza lub szumy, a wszystko od emocji po słowa wyrażają ruchy dłoni? No tego się musimy dowiedzieć :D

Bardzo przyjemna, kreska z tych uroczych tak jak i całą opowieść wiec dostajemy pyszny deser do kawy, najlepiej gorzkiej, żeby nas ta słodycz nie zemdliła :D Ale tak poważnie, naprawdę przyjemna historia i jestem ciekawa ciągu dalszego :)

1931

Takie słodkie, uroczę, naiwne. Ckliwa shojka.

Takie słodkie, uroczę, naiwne. Ckliwa shojka.

Świat Yuki jest przepełniony ciszą. Posługuje się językiem migowym, oraz wiadomościami tekstowymi. Jest sympatyczną i uroczą studentką. Jej życie zaczyna przybierać więcej barw po poznaniu Itsuomiego - chłopaka, których podróżuje i także studiuje na tej samej uczelni.

Sympatyczna manga o ładnej, delikatnej kresce poruszająca ważny temat, jakim jest życie w ciszy i chęć poznania swojej miłości.

7,5/10

"Znaki naszych uczuć" to ciepła i urocza romantyczna historia między Yuki która jest osobą niesłyszącą a Itsuomim - chłopakiem który dużo podróżuje i zna kilka języków. Trafiają na siebie w pociągu gdzie Itsuomi pomaga wyjść naszej bohaterce z niezręcznej sytuacji. Dowiadują się że mają wspólnych znajomych i po wymianie numerów telefonów zaczyna się ich przyjaźń.
Jest to kolejna historia romantyczna jednak poruszająca temat niepełnosprawności. Pierwszy tom podobał mi się, to jak nasza bohaterka się zachowuje i jak odkrywa swoje uczucia. Również fajnie ukazane jest to jak odbiera świat Yuki; nie słyszy jednak ma aparat słuchowy więc dźwięki otoczenia są narysowane jak losowe znaki. Napisy w dymkach są szare gdy czyta z ruchu ust; czy to jak pisze na telefonie i pokazuje znajomym też jest inaczej naszkicowane. Są to ciekawie ukazane smaczki.
Męski bohater to na razie taki tajemniczy mruk, również jest tu przyjaciel Yuki z podstawówki, Oshi; i mimo że nie było go tutaj wiele to przyciągnął moją uwagę bardziej niż Itsuomi. Liczę że pojawi się go więcej na kartach tej mangi.
Kreska jest delikatna, urocza, typowe shojo; nie mam tu do czego się przyczepić.
Ma to potencjał na naprawdę dobrą historię, jestem ciekawa jak rozwinie się ta relacja. Dla fanów mang typu shojo, myślę że nie zawiedzie.

Jest to...

Nie recenzuje mang