Nasze babcie. Krótki przewodnik

Babaryba
2023-01-21
2023-01-21
32 min.
dzień babci książka dla dzieci babcia literatura dziecięca

Okładka książki Bracia i siostry Isabelle Filliozat, Éric Veillé
Bracia i siostry Isabelle Filliozat,...
Okładka książki Bracia i siostry. Akceptuję, co czuję Isabelle Filliozat, Éric Veillé
Bracia i siost... Isabelle Filliozat,...

"Nasze babcie. Krótki przewodnik" to błyskotliwa i napisana z dużym humorem książka, która pozwoli nam lepiej zrozumieć fascynujący świat naszych kochanych babć.

Z tej książki dowiecie się m.in. co znajduje się w środku każdej babci i co może sprawić, że będą długowieczne! Jak o nich czule mówimy i jakie są prześmieszne przysłowia z babcią w roli głównej.

A czy wiecie, jak obserwować babcie polarne, gdzie możemy spotkać babcie leśne, a gdzie autobabcie? I czy wszystkie babcie umieją opowiadać bajki, śpiewać i bawić się?

Niniejsza książka niekiedy w absurdalny sposób, opowiada o współczesnych babciach. Niemniej jednak wiemy doskonale, że ich obecność i wsparcie są niezastąpione!

A czy wiecie,...

Babcie czyli kobiety, które pozwalają na wiele! Ale czy babcie były kiedyś małymi dziewczynkami? Dlaczego czasami proszą, abyśmy mówili ciszej? A także skąd pochodzą babcie? Z kosmosu?

Czytając ten przewodnik o babciach uśmiech sam pojawia się na ustach już od pierwszych stron. Ta urocza książka zapewnia dawkę pozytywnych emocji i jest strzałem w dziesiątkę dla dociekliwych wnucząt.

W powyższej książce zostało wytłumaczone między innymi z czego składa się babcia, na co babcia ma zawsze dużo czasu, jakie przysłowia idealnie określają babcię, a także co znajduje się pod babciną kołdrą.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć dlaczego babcie czują się czasami jak starty ser oraz czy w poczekalniach zawsze jest chociaż jedna babcia, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Zabawy murowana jednocześnie dla malucha i starszaka.

W tej książce zobaczycie babcie w różnych odsłonach, dowiecie się, gdzie spędzają czas, co je fascynuje i dlaczego są mądre. Okaże się, że mają masę zainteresowań, zamiłowaniem darzą podróże, a nawet SPA, mają ciągły pęd do spełniania marzeń i nie zawsze są w dobrym nastroju. Co wtedy zrobić? Jak babcie nazywamy? Będzie ciekawie, fascynująco i dobrze zabawicie się w czasie lektury.

Piękna i zabawna książka o marzeniach i o tym, co jest w życiu ważne. Żartobliwy styl to tutaj zdecydowanie atut, bo można uśmiać się do łez, a też przyjrzeć babciom naszych dzieci lub własnym. Z lektury wnioski wyciągną czytelnicy w każdym wieku, bo autor pokiwał palcem na stereotypy babci, która niekoniecznie musi siedzieć w domowym zaciszu bez codziennych rozrywek. W każdym wieku można mieć barwną osobowość.

Takich książek brakuje na rynku, a myślę, że ten tytuł pomoże nam zadbać o kontakt z babciami i będzie świetny do czytania właśnie z nimi. Przyjrzymy się temu, co babcie pasjonuje, a powszechny stereotyp zostanie złamany.

Barwna i wyrazista kolorystyka bardzo mi się podoba oraz idealnie pasuje do klimatu tego wydania.

Polecam.

Babcia niejedno ma imię.
Wasza babcia jest bardziej miejska, wiejska, podróżniczka, surferka?🤔
Takie pytanie pada na początku opisywanej książki? Dalej jest jeszcze ciekawiej.
Niesamowita lektura ukazująca nasze babcie
"z przymrużeniem oka".
Najmłodsi czytelnicy mogą uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań na temat ich kochanych babć.
Humor, ciekawe ujęcie portretów babć i do tego cudowne, barwne ilustracje pojawiające się na każdej stronie.

Autor wykazał się olbrzymią kreatywnością przy pisaniu tej książki, ale powiem więcej, ta kreatywność w opisie naszych kochanych „opiekunek”, udziela się dzieciakom. Sprawdziłam, u nas powstały jeszcze cztery modele / wizerunki.

Nas ujęły również przepiękne przysłowia:
💙Babcia daje takie prezenty, że chowa się nawet święty…
🤍Pod czujnym okiem babci nie zgubisz kapci.
💙Choć babcia jeszcze w piżamie, na stole czeka śniadanie.

Oryginalny, zabawny, pełen miłości i szacunku przewodnik, który pomoże dzieciakom zrozumieć ekscytujący świat naszych babć!

Kategoria wiekowa: 3 +

Babcia niejedno ma imię.
Wasza babcia jest bardziej miejska, wiejska, podróżniczka, surferka?🤔
Niesamowita lektura ukazująca nasze babcie
"z przymrużeniem oka".
Humor, ciekawe ujęcie portretów...

Dzisiaj mam dla was książkę, która okazała się u nas absolutnym hitem i która zdecydowanie odbiega od klasycznego wizerunku babci w literaturze. Przedstawiam Wam wyjątkowy przewodnik o babciach. Napisany z lekkim przymrużeniem oka i z ogromnym poczuciem humoru. Książkę polecam czytelnikom, którzy potrafią się zdystansować, a poczucie humoru nie jest im obce.

W książce autor przedstawia nam różne babcie, ich rodzaje, różnice między nimi, a także to co je łączy. A więc wyróżniamy między innymi babcie młodzieżówki miejskie, wiejskie, pracujące czy podróżniczki. Mały czytelnik dowiaduje się, że nawet babcie miewają zły humor albo są smutne ale można go poprawić na przykład obierając babci mandarynkę czy robiąc jej kucyki. A czy wiedzieliście, że w środku każdej babci żyje mała dziewczynka? Albo, że dla babci nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia na drutach np zrobienie ogrzewacza na ogon dla zmarznietych kotów czy bomboskarpetek na choinkę. A kto znają największe życiowe mądrości - oczywiście babcia.

Autor zadbał też żeby mały czytelnik poznał rodzaje babcinych fryzur czy znał możliwe czule określenia na babcie. Mnie najbardziej spodobały się najlepsze dla zrozumienie babć stare, dobre przysłowia.

Całość opowiedziana w sposób dość nieszablonowy, z ogromną dawką humoru z domieszką absurdu ale przy tym zrozumiała nawet dla małych czytelników.
Jeśli chcecie lepiej zrozumieć fascynujący świat naszych babć to nie możecie przejść obojętnie obok tej książki. Polecam.

W książce...

Mamy tu duża książkę w twardej oprawie, pełna pięknych, barwnych ilustracji i opowiadająca historie naszych babci.

Każda strona to inne zagadnienia jak babcia polarna, sprawy sercowe czy robótki ręczenie. Nietypowe i bardzo ciekawe, różnokolorowe, pełen ilustracji.

Krótką, ciekawa i zabawna książka, nie ma za dużo tekstu, sam raz dla młodszych czytelników.

Znacie książki, które mimo nie wielkiej treści skupiają na sobie ogrom uwagi?
Takie, które zaskakują i rozbudzają wyobraźnię prostotą? 🙂

Za sprawą @wydawnictwobabaryba w moje ręce trafiła świetna publikacja, pełna czułości, uroku i jednocześnie humoru, a mianowicie "Nasze babcie, krótki przewodnik" autorstwa Erica Veille.
Gwarantuje Wam, że tych postaci nie da się nie lubić! 😉

Zapraszam Was do świata, w którego centrum wszechświata stoi niesamowita babcia. Taka jak Twoja, moja, ta która mijałeś dziś w sklepie albo ta- wymarzona.
Książka skupia się na przybliżeniu postaci babci z lekkim przymrużeniem oka i burzy pokoleniowe mury.

Czy wiesz z czego składa się babcia?
Bynajmniej nie chodzi tutaj o skład biologic historii, ale jej dzieciństwo, doświadczenia, przygody. W końcu w każdym z nas drzemie dziecko.
Jak można na nią mówić?
Czym się zajmują?
I po co im zmarszczki? 🤭

To tylko kilka z ogromu pytan na które odpowiada książka i jednocześnie garść powodów do wspólnego śmiechu.
Książki, które nie mają sztywnych ramach darzę ogromną sympatią. Dają pole do popisu dla maluchów i przestrzen do rozmowy.

Graficznie minimalistyczna i jednocześnie pełna kontrastu porywa nawet najbardziej opornych czytelników a przewrotne nagłówki stron wciągną w bezkres dialogu najbardziej zapracowanego rodzica.

Wszystko to w genialnym celu- przybliżenia sylwetek niesamowitych postaci, które nie tylko są babciami ale pełnią ogrom innych obowiązków!
Jakich?
Koniecznie zerknij do środka 🥰

Znacie książki, które mimo nie wielkiej treści skupiają na sobie ogrom uwagi?
Takie, które zaskakują i rozbudzają wyobraźnię prostotą? 🙂

Gwarantuje Wam, że tych postaci nie da się nie...

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Babaryba
• Czy wszystkie babcie lubią spacery?
• Czy babcie były kiedyś małymi dziewczynkami?
• Czy babcie pochodzą z kosmosu?
• Czy wszystkie babcie potrafią opowiadać bajki?
• Czy babcie potrafią śpiewać?
• Czy babcie są gięto-gibkie?
Babcie to dwunożne istoty które mają bardzo wiele czasu na pieczenie ciasteczek, ploteczki z przyjaciółeczką, na opowiadanie dowcipów. Lubią robotki ręczne, spacery po lesie, a pod kołdrą babci oprócz dobrych duszków, kwiatów kalafiora, księżniczki zaklętej w żabę, można spotkać również… dziadka. Babcie posiadają bardziej lub mniej dziwne fryzury.
Babcie mają nie jedno imię: są babcie młodzieżówki, narciarki, SPA babcie, papcie podróżniczki i inne.
A co jest w środku babci? Jej domek, w którym mieszka jej młodsza wersja.
„Nasze babcie: krótki przewodnik” to książka napisana ze sporą dawką humoru, a zarazem bardzo refleksyjna. Pozwoli ona zrozumieć fascynujący świat babci.
Książeczka przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat .Duże i kolorowe ilustracje sprawiają, że na każdej stronie zatrzymaliśmy się na dłużej i próbowaliśmy zakwalifikować nasze babcie do jakieś grupy. I jak się okazało są bardzo ciekawymi istotami.
Autor na pewno wykazał dużą kreatywnością oddając w nasze ręce ten tytuł. Nie jest to bowiem typowa opowieść o babciach, a przedstawiona w humorystyczny sposób postać starszej pani. Ilustrację również nie są typowymi obrazkami z książek dla dzieci. Są doskonałymi schematami i szkicami różnych babć.
Jeśli szukacie czegoś ciekawego dla swoich dzieci to bardzo polecam tę książkę.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Babaryba
• Czy wszystkie babcie lubią spacery?
• Czy babcie były kiedyś małymi dziewczynkami?
• Czy babcie pochodzą z kosmosu?
• Czy wszystkie babcie potrafią opowiadać bajki?
• Czy babcie potrafią śpiewać?
• Czy babcie są gięto-gibkie?

Literatura przyzwyczaiła nas do sztampowego wizerunku babć wpisujących się w określone kryteria. Najczęściej przedstawia się je jako przygniecione zębem czasu i życiowych doświadczeń kobiety zakopane głęboko w domowych pieleszach.

Dzisiaj mam dla was książkę, która daleko odbiega od klasycznego wizerunku babci w literaturze.
Przed wami totalnie odjechany przewodnik pisany z lekkim przymrużeniem oka, którego lektura wymaga odrobiny dystansu i dużej ilości poczucia humoru.

"Nasze babcie" to lekko karykaturalny, przerysowany i absurdalny obraz współczesnych babć, które nie dają się wcisnąć w sztywne ramy nudy. Brak tutaj miejsca na wzruszenia i sentymenty. Książka w humorystyczny sposób przedstawia sylwetki wszystkich Babciulków, Babciusiów i Babciów Klapciów, które pomimo swojej nowoczesności i różnorodności łączą wspólne, lekko stereotypowe cechy.
Uwielbiają spacery po lesie, mają czas na pieczenie ciasteczek i ploteczki z przyjaciółmi, znają odpowiedzi na wszystkie pytania, a ich hobby to robienie na drutach i przesiadywanie w poczekalniach wszelkiego typu.

W tym przypadku stereotypowe podejście do tematu podkreśla wyjątkowy charakter głównych bohaterek, ich szalone pomysły i niecodzienne zainteresowania. Każda jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju różnią się wiekiem, kształtem, fryzurą, a nawet elastycznością i gibkością.

Babcie młodzieżowe, wiejskie, miejscie, pracujące, babcie narciarki, surferki i podróżniczki. Babcia babci nierówna. Każda skrywa sekrety i wyjątkowe supermoce, równocześnie w swoim wnętrzu wciąż pozostając mała dziewczynką skorą do zabawy i psot.

Przed wami totalnie odjechany przewodnik pisany...

Najpierw moja babcia, a teraz mama powtarza, że „rodzice są od wychowania, a babcie od rozpieszczania”. No ale czy to nie jest prawda? W większości przypadków jest. To właśnie babcie, niejednokrotnie po kryjomu, coś nam kupują, a kiedy nabroimy, starają się to zatuszować. To u babci wolno nam praktycznie wszystko, a reguły często przestają istnieć. To u babci są najlepsze ciasta i obiady. Przynajmniej dla mnie taką osobą była babcia, a wakacje, które u niej spędzałam, wspominam z wielkim sentymentem. Podobną babcią stała się moja mama dla moich dzieci. Chociaż bywają naprawdę różne, tak naprawdę wiele je łączy, są bardzo ważne w życiu rodzinnym (a przynajmniej tak powinno być, chociaż wiem, że istnieją wyjątki).

W książce autor przedstawia nam różne babcie. Jest ona takim przewodnikiem, w którym poznamy ich rodzaje, różnice między nimi, a także co je łączy. Wszystko dość śmiesznej formie, którą moim zdaniem należy brać z przymrużeniem oka.

Wizualnie książka jest ładna. Znajdziemy w niej kolorowe strony oraz duże ilustracje oczywiście z babciami w roli głównej.

Książka posiada twardą okładkę, która sprawi, że nie zniszczy się zbyt szybko.

„Nasze babcie. Krótki przewodnik” to pełna humoru pozycja, którą ze swojej polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/03/naszebabciekrotkiprzewodnikwydawnictwobabaryba.html

• Nowości 2023
  • Dzieci