Zagadki detektywistyczne. Ciało człowieka

Okładka książki Zagadki detektywistyczne. Ciało człowieka Victor Escandell
Okładka książki Zagadki detektywistyczne. Ciało człowieka
Victor Escandell Wydawnictwo: Debit Seria: Zagadki detektywistyczne literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zagadki detektywistyczne
Enigmas del cuerpo humano
Debit
2023-03-29
2023-03-29
Karolina Jaszecka
zagadki książka dla dzieci detektywi dla dzieci

Okładka książki Zagadki detektywistyczne. Dookoła świata Victor Escandell, Victor Sabate
Zagadki detekt... Victor Escandell, V...
Okładka książki Zagadki detektywistyczne. Nauka Victor Escandell, Ana Gallo
Zagadki detekt... Victor Escandell, A...
Okładka książki Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem Victor Escandell, Ana Gallo
Zagadki detekt... Victor Escandell, A...

Ciało człowieka to skomplikowana maszyneria. Kryje wiele zagadek i budzi fascynację. Teraz każdy czytelnik może zamienić się w naukowca (lub detektywa) i poszukać odpowiedzi na ciekawe i nieoczywiste pytania. Dobra zabawa i humor są gwarantowane, a spora dawka zdobytej wiedzy to tylko efekt uboczny 😉
Słyszeliście kiedyś o sformułowaniu „out-of-the-box”? Mowa tu o myśleniu nieszablonowym i o tym, jak pracuje ludzki mózg. W zadaniu „Świeca i pinezki” trzeba będzie użyć logicznego myślenia i trochę pokombinować. Ten box z angielskiego powiedzenia, może okazać się kluczowy 😉
Może wolicie klimaty rodem z Anglii i pojedynków o honor? Poznacie tu sir George’a, który stanie w obronie córki. Będą sekundanci i prawdziwa broń z ostrą amunicją. Cóż, jeden z mężczyzn spudłuje, drugi celnie strzeli w lewą stronę klatki piersiowej. Jeśli myślicie, że ktoś umrze, jesteście w błędzie. Dlaczego? To już trzeba pogłówkować 😉
To książka, przy której będzie doskonale bawić się cała rodzina, paczka znajomych, zarówno dzieci jak i dorośli. Książka i opisane zagadki są nieszablonowe i niejednokrotnie zaskakują i wywołują uśmiech na twarzy. Jest frajda! Poza bardzo lekką formą i śmiesznymi ilustracjami, oraz żyłką rywalizacji, jaką ta książka może wywołać grając w kilka osób, czeka tu na czytelnika bardzo porządna dawka wiedzy, podana w skondensowanej i bardzo przystępnej formie.
W książce czeka 25 zagadek. Są dwa typy zadań. Wymagające spostrzegawczości i uwagi przy czytaniu, oraz takie, które wymagają wyobraźni, bo odpowiedź, choć nawiązuje do tekstu, nie musi być stricte z nim powiązana. Są różne stopnie trudności i tym samym różna liczba punktów, które możemy zdobyć za prawidłowe rozwiązanie. Możemy więc podejść do tej książki jak do wyzwania, lub z nastawieniem na dobra zabawę i zdobywanie ciekawej wiedzy. Jedno jest pewne, budzi emocje i zachwyt. Przy każdej zagadce jest podane rozwiązanie, które można odczytać dzięki specjalnej folii.
Na końcu znajdziecie też kilka pomysłów na eksperymenty i zadania do wykonania. Czekam tam m.in rysunek człowieka, na którym trzeba zaznaczyć poszczególne części ciała. Z włosami wszystkim pójdzie łatwo, ale czy równie łatwo da się zlokalizować rzepkę kolanową, ścięgno Achillesa, nerkę albo sutek?
Dacie się poprowadzić żyłce detektywa, która w was drzemie? Dla czytelników 9+.

Słyszeliście kiedyś o sformułowaniu „out-of-the-box”? Mowa tu o myśleniu...

Gdy akurat trafi się nieco gorszy dzień, z odsieczą przychodzą genialne książki!

U Was też tak jest?🤩

Przy okazji naszych ostatnich chorobowych doświadczeń intensywnie szukaliśmy kreatywnych rozwiązań, aby ubarwić sobie i dzieciom czas.
Za sprawą @wydawnictwodebit i naszej budujacej współpracy otrzymaliśmy kolejną z ksiazek serii Zagadki detektywistyczne.
Tym razem poruszac sie bedziemy w tematyce "Cialo człowieka "ale nie tylko!

Napewno możecie się już domyślić ile zabawy dostarcza rozgrywka przy wykorzystaniu scenariuszow z publikacji.😉

Wybierając zagadkę mamy możliwość decydować na podstawie tematyki jaką obejmuje oraz stopnia trudności. Rozbudowana opowieść w postaci punktów na liście dostarcza miarowego dawkowania zainteresowania na każdym jej kroku!

Seria słynie z niestandardowych rozwiązań, które umozliwiają sprawdzanie właściwych odpowiedzi.
Co tym razem ułatwi nam pracę?
Prześwietlacz!🤩

Poziom zabawy jest świetnie dopasowany do nieco starszych dzieci a dodatkowo pełni również funkcje edukacyjną. Kolejne przypadki otwierają oczy na różnorodność i poszerzają nadze horyzonty.

U Was też tak jest?🤩

Tym razem...

Najnowszy tom serii „Zagadki detektywistyczne” został poświęcony niezwykle złożonej i zdumiewającej maszynie, jaką jest ludzkie ciało.

Spróbujmy wcielić się w rolę dociekliwego detektywa i rozwiązać 25 zagadek dotyczących 25 interesujących historii.
By znaleźć rozwiązanie danego problemu, przyda nam się nie tylko teoretyczna wiedza (podana we wstępie),lecz także pomysłowość, wyobraźnia i intuicja.

W jaki sposób policja zdobędzie odciski palców włamywacza, który miał na rękach rękawiczki?
Dlaczego lekarz jest przekonany, że jego ranny przyjaciel przeżyje postrzał, który dla każdej innej osoby byłby śmiertelny?

Aby znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, trzeba być niezwykle dociekliwym, spostrzegawczym i uważnym. Musimy główkować, analizować wskazówki i przyglądać się zamieszczonym ilustracjom. Jeśli chcemy sprawdzić, czy rozwiązaliśmy łamigłówkę, możemy zrobić… prześwietlenie, wykorzystując dołączony czerwony prześwietlacz.

Pozycja zapewni doskonały trening naszemu mózgowi. Zdobędziemy dużą porcję wiedzy, dobrze się przy tym bawiąc – sami lub też w większym gronie. Autor proponuje nam grę rodzinną lub w zespołach (przy każdej zagadce jest informacja o jej poziomie trudności i możliwych do zdobycia puntach).

Jeśli lubicie poeksperymentować ze swoimi zmysłami, koniecznie zajrzyjcie do zadań zamieszczonych na końcu książki – nie będziecie się nudzić!

To 25 detektywistycznych zagadek związanych z ciałem człowieka.
Rozwiązując zagadki trzeba wykazać się pomysłowością, logicznym myśleniem i wiedzą, a i tak nie raz zostaniecie zaskoczeni😉.
🔍
Zagadki dotyczą m.in. funkcjonowania określonych narządów, dzialaniu zmysłów, budowie ludzkiego ciała, ale też intuicji i wyobraźni. Do niektórych zagadek przyda się coś do pisania, albo podpowiedź rodziców, warto drążyć, pytać, przyglądać się ilustracjom i szukać rozwiązania, zanim odczytamy je za pomocą 'prześwietlacza'.

Każda zagadka to ciekawa historia, do której wprowadzenie to porcja wiedzy i ciekawostek. Istotne w każdej zagadce są wskazówki oraz ilustracje, którym nie można odmówić zabawnej formy.

Nie ma mowy o nudzie. Znajdziemy tu sprawy kryminalne, historie z kosmosu, diagnozy medyczne, będą sprawy, gdzie technologia i nauka będą grały pierwsze skrzypce, ale także proste historie, z życia wzięte! Sprawy dotyczą m.in.
🆎 Grupy krwi
🧬 Dziedziczenia
🤧 Chorób i różnych dolegliwości
👂 Zmysłów

Po rozwiązaniu wszystkich zagadek można kontynuować zdobywanie i utrwalanie wiedzy, przeprowadzając m.in. ciekawe eksperymenty związane z ciałem.

Ta książka to kolejna z serii pozycja z zagadkami, spodobała nam się tak bardzo, że z pewnością nabędziemy poprzednie tytuły, a to, chyba mówi samo za siebie 😉
(P.S. zawsze się cieszę, gdy chłopcom spodoba się jakaś seria, bo wtedy mam pomysły na prezenty dla nich i wiem, że zawsze będą trafione 😉)

To 25 detektywistycznych zagadek związanych z ciałem człowieka.
🔍

• Dziecięce - (3) na przyszłość