Zagadki detektywistyczne. Sztuka

Okładka książki Zagadki detektywistyczne. Sztuka Victor Escandell
Okładka książki Zagadki detektywistyczne. Sztuka
Victor Escandell Wydawnictwo: Debit Seria: Zagadki detektywistyczne interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Zagadki detektywistyczne
Enigmas.de Arte
Debit
2022-03-16
2022-03-16
Karolina Jaszecka
zagadki książka dla dzieci książka interaktywna

Okładka książki Zagadki detektywistyczne. Dookoła świata Victor Escandell, Victor Sabate
Zagadki detekt... Victor Escandell, V...
Okładka książki Zagadki detektywistyczne. Nauka Victor Escandell, Ana Gallo
Zagadki detekt... Victor Escandell, A...
Okładka książki Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem Victor Escandell, Ana Gallo
Zagadki detekt... Victor Escandell, A...

Okładka książki Książka dla kota Monika Hanulak, Grażka Lange
Książka dla kota Monika Hanulak, Gra...
Okładka książki Dom Knuta Emma Adbåge, Barbro Lindgren
Dom Knuta Emma Adbåge, Barbro...
Okładka książki Sto. Rzeczy, których nauczysz się w życiu Heike Faller, Valerio Vidali
Sto. Rzeczy, k... Heike Faller, Valer...
Okładka książki Czytam sobie. Tajemnica zielonej butelki. Poziom 3 Aleksandra Krzanowska, Wojciech Widłak
Czytam sobie. ... Aleksandra Krzanows...

Głowa kipi od myśli.
Rozpaczliwie szuka pomysłów na zajęcie czasu dzieciom w domu, podczas choroby.🙈

Wiem, że ta rzeczywistość dotyczy wielu z Was i chcąc nie chcąc czuje ulgę, że te wszystkie emocje nie są osamotnione.

Przy tej okazji chciałabym podsunąć Wam nieszablonowy sposób na spędzanie czasu ze swoim dzieckiem, a to wszystko za sprawą fantastycznej książki którą otrzymałam od @wydawnictwodebit w ramach naszej budujacej wspolpracy. 😉

"Zagadki detektywistyczne. Sztuka." autorstwa Escandella Victora to nowatorska forma gry, która jako gatunek zyskuje na popularności. Wszystko to za sprawą towarzyskiego charakteru zasad i ogólnej kompozycji.

Jakiś czas temu miałam przyjemność odkryć jedną z książek autora, ale przyznam szczerze, że tutaj zdecydowanie za serce chwyciła mnie tematyka.🤩
Wiecie, że szerokopojęta sztuka to dla mnie idealne warunki do życia i funkcjonowania, więc z ogromną przyjemnością wsiaknelam w świat pełen historii sztuki.❤️
Ta książka to podróż przez następujące po sobie epoki pełne artystycznych uniesień, wśród znanych artystów, jak Michał Anioł, Vincent van Gogh czy Frida Kahlo.

Do zadań o różnych stopniach trudności przypisane są kreatywność lub logika, jako wyznacznik wykorzystywanej umiejętności a zgodnie z
forma książkowa daje możliwość swobodnego prowadzenia rozgrywki z punktu widzenia obserwatora ale także jednego z graczy, a to wszystko za sprawą wyjatkowego atrybutu artysty dołączonego do ksiazki- lusterka. Odpowiedź, która wydaje się być szyfrem, przy jego pomocy zmienia się w zrozumiałe zdania, a osoba która ma dostęp do książki swobodnie może brać udział w zabawie.

Znacie książki, gry tego typu?
Czy lubicie je tak samo jak ja? 🤭🤩

Głowa kipi od myśli.
Rozpaczliwie szuka pomysłów na zajęcie czasu dzieciom w domu, podczas choroby.🙈

Seria, którą pożerają moje dzieci!

Uwielbiam te ilustracje, a i zagadki są świetne. Chyba nad żadną inną książką moje dzieci nie spędzają tak chętnie czasu. Robimy sobie zawody, kto szybciej wpadnie na rozwiązanie zagadki - zabawa jest przednia.

Już kilkorgu znajomym sprezentowałam różne części tej serii i każdy jest zachwycony. Ja serdecznie polecam.

Seria, którą pożerają moje dzieci!

Ale ta książeczka jest cudownie przygotowana! Nie znam poprzednich części tej serii, ale ta bardzo mi się spodobała. "Zagadki detektywistyczne: Sztuka." to zbiór różnych zagadek połączony z podróżą przez całą historię sztuki! Każda zagadka jest z innego nurtu i angażuje czytelnika w poznaną historię. Takie aktywizowanie dzieci przy czytaniu i nauce to świetny sposób na dobrą zabawę i efektywną naukę. Bardzo mocno polecam dla wszystkich fanów zagadek i dzieci, które przy czytaniu potrzebują dodatkowego bodźca, który by je zaangażował. Zagadki mają zawsze oznaczoną trudność i muszę przyznać, że rozwiązanie tych trudniejszych to wyzwanie nawet dla osoby dorosłej. Jeszcze raz polecam, jeśli szukacie dobrego sposobu na produktywne spędzenie czasu z dzieckiem.

Zbiór zagadek, które pozwolą w przystępny sposób poznać wybrane zagadnienia z historii sztuki. Przy każdym pojęciu przeczytać można krótką historię związaną z danym nurtem malarstwa i reprezentującymi go postaciami, a następnie rozwiązać łamigłówkę, która utrwali poznaną wiedzą. Książka pełna jest zabawnych ilustracji i interesujących ciekawostek, co pozwoli młodym miłośnikom sztuki poznać najważniejsze dzieła i kierunki w sposób przyjazny i nienużący. Sama forma zagadek zachęca czytelników do aktywizacji, pogłówkowania, zamiast jednostajnej lektury. Świetna książeczka edukacyjna, warta do postawienia w biblioteczce naszego malucha.

Wydawnictwo Debit ma w swoim katalogu bardzo ciekawą serię "Zagadki detektywistyczne", w której ukazała się również książka o sztuce. To bardzo ciekawa lektura dla dzieci, z której mogą się wiele nauczyć, a przede wszystkim uświadomić sobie, że sztuka była obecna w życiu ludzi od dawna. 👍 Co istotne, forma książki pozwala na trening myślenia, a przy okazji poznawania ciekawych informacji z historii sztuki. Książka zawiera 25 zagadek, których rozwiązania można odczytać za pomocą dołączonego do książki lusterka. Autorzy Ana Gallo oraz Victor Escandell stworzyli naprawdę wartościową książkę dla dzieci. Czytelnicy mają okazję odbyć podróż przez kolejne epoki poznając różne rodzaje sztuki: prehistoryczną, starożytną, średniowieczną, nowoczesną i współczesną. Książka napisana jest w formie krótkich opowieści o artystach i ich dziełach. Znalazło się w niej także miejsce na autoportret czytelnika oraz kilkanaście artystycznych zadań. 👏 Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/07/zagadki-detektywistyczne-sztuka.html

Podróż przez sztukę w roli... detektywa? Byłam sceptycznie nastawiona
I to był mój błąd. Przez to, że sama kocham sztukę i książki o niej, założyłam że moje dziecko wciągnie się w cokolwiek na ten temat. Oj nie.
Jemu (7lat) trzeba akcji. I ktoś (autor książki) to przeczuł!

Jeden okres/nurt/twórca w historii sztuki to jedna zagadka. Są różne stopnie trudności - od banalnych, po takie, przy których i ja musiałam się długo głowić. Ilustracje - bajka. Proste ale bardzo charakterystyczne.
Wiedza o sztuce wpada do głowy niemal niepostrzeżenie, bo wykorzystano ją jako podpowiedzi do rozwiązania zagadek (genialne posunięcie).

Duży format, twarda oprawa i szeroki wybór tematów - od malarstwa naskalnego po graffiti Banksy'ego.

Nam się bardzo podoba. Wy sprawdźcie sami :)

Podróż przez sztukę w roli... detektywa? Byłam sceptycznie nastawiona
Jemu (7lat) trzeba akcji. I ktoś (autor książki) to przeczuł!

„Zagadki detektywistyczne. Sztuka” Victora Escandella to kolejna część serii, w której młodzi czytelnicy mają okazję rozwiązać 25 zagadek. Tym razem przyszła kolej na zadania związane ze sztuką. Ich rozwiązania można odczytać za pomocą dołączonego do książki lusterka i chociaż przez chwilę poczuć się jak Leonardo da Vinci.
Już na samym początku możecie poczuć się jak artyści i stworzyć swój własny autoportret. Ana Gallo, która jest autorką tekstu, na wstępie wyjaśnia w jaki sposób rozwiązywać przygotowane przez nią zagadki i jak poruszać się po książce. Następnie przeprowadza przez kolejne epoki od sztuki prehistorycznej, przez sztukę starożytną i średniowieczną aż po sztukę nowożytną i współczesną. Wyjaśnia też podstawowe różnice pomiędzy nimi.
Z pozycji tej młody czytelnik może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat sztuki. Chociażby w jaki sposób powstawały np. farby, którymi artyści malowali dzieła, które przetrwały po czasy dzisiejsze.
Książka nie zawiera zbyt dużo tekstu, więc naprawdę szybko się ją czyta. Jest pisana w formie krótkich historyjek i trochę przypomina komiks, więc może się spodobać dzieciom, które niekoniecznie lubią dużo czytać.
Na samym końcu książki czytelnik znajdzie jeszcze sporo artystycznych zadań do wykonania, dzięki czemu ma okazję poćwiczyć swoją kreatywność.
Myślę, że jest to idealna pozycja dla dzieci, które lubią zarówno rozwiązywanie zagadek, jak i wyżyć się artystycznie. Jest pięknie wydana, bardzo czytelna i naprawdę ciekawa. Moim zdaniem zdecydowanie jest to pozycja godna uwagi, ponieważ warto rozwijać wrażliwość już od dziecka.

Już na samym początku możecie poczuć się jak...

• Popularnonaukowe
  • Samodzielne