Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji

Okładka książki Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji Emily Ann Davison
Okładka książki Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji
Emily Ann Davison Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Wilga
2023-03-22
2023-03-22
32 min.

Pięknie ilustrowana, kolorowa książka o niesfornej Jojo.

To ruchliwa króliczka, która ma ogromny problem z zatrzymaniem się w miejscu. Ciągle biega, skacze, chichocze. Nawet praktykowanie jogi, które zarządził dziadek, na nic się zdaje. Ale pewnego dnia Jojo biegnie za motylem i ląduje w... ciemnym, gęstym lesie. Czy poradzi sobie ze swoim lękiem i uda jej się wrócić do domu? Jak się okazuje, podstawy jogi wcale nie poszły na marne...

Książka z udziałem sympatycznych królików wprowadza dzieci w zagadnienie jogi, które może się okazać pomocne w przypadku ruchliwych maluchów, bądź przeżywających silnie wszystkie emocje. Zaprezentowano tu kilka prostych pozycji, które można poćwiczyć wraz ze swoimi dziećmi - na końcu książki znajduje się ich szczegółowy opis.

Krótka, zabawna, przyjazna dla oka, z wartościowym przesłaniem ucząca uważności i wyciszenia.

Pięknie ilustrowana, kolorowa książka o niesfornej Jojo.

To urocza historia, która pomoże rodzicom pragnącym zaszczepić w swoich dzieciach miłość do jogi, a jednocześnie sami potrzebują motywacji do poznania jej technik.

Zdolność wyciszania się to ważna i przydatna umiejętność, więc zachęcam do lektury.

Jojo przypomina mi mojego synka, który nie potrafi usiedzieć na miejscu. Jej przewidnikiem po jodze jest dziadek, który na kolejnych stronach książki tłumaczy i prezentuje, na czym polega sztuka metody uważności i medytacji. Króliczce jednak w głowie jedynie chichoty, a do koncentracji jej daleko.

Czy nabyta wiedza pomoże energicznej Jojo w niefortunnej sytuacji? Czy dziadkowi udało się wszczepić wnuczce sposoby na okiełznanie emocji i słabości?

Na końcu książki znajdziecie napisane w przystępny sposób wskazówki, jak wykonać podstawowe pozycje jogi o nazwach żaba, most czy drzewo. Możecie je poćwiczyć wspólnie w rodzinnym gronie.

Lekka i przyjemna szata graficzna zachęci nawet najmłodszych do radosnej praktyki. Joga to bezcenne narzędzie, które poprawi samopoczucie i regulację emocji w sytuacjach stresowych. Na pewno przyda się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Czy podłapaliście już w życiu jogowego bakcyla? Powiem Wam szczerze, że joga nie była jeszcze obecna w moim życiu, ale na naukę nigdy nie jest za późno.

Polecam z całego serca.

Joga dla dzieci? Czemu nie 😀 Zwłaszcza, gdy jest zaproponowana w ciekawy sposób. A tak jest właśnie w książce dla dzieci „Jojo i joga”. Jojo to rozbrykana króliczka, której ciężko usiedzieć w miejscu. Nawet podczas snu jej ciało ciągle się rusza. Z pomocą przychodzi dziadek Jojo, który proponuje wyciszające ćwiczenia jogi. Króliczka wraz z rodzeństwem powtarza pozycje prezentowane przez dziadka, jednak ciągle ją coś rozprasza, a to prowadzi do tego, że Jojo gubi się w lesie. Przypominając sobie słowa dziadka, udaje jej się uspokoić i z pomocą ćwiczeń jogi wrócić do dziadka i rodzeństwa.

Ciekawa książeczka, która przede wszystkim prezentuje kilka prostych ćwiczeń jogi. Bez problemu powinny się udać dzieciom w domu. Ale ta książeczka ma dodatkowy walor - wskazuje sposób radzenia sobie z własnymi emocjami. W środku znajdziemy również piękne ilustracje obrazujące czytaną treść. Uważam, że to fajna propozycja dla dzieci.

Moje maluchy są bardzo ruchliwe. Odkad pamiętam mają problem by usiedzieć w miejscu, ciągle coś robią, wiecznie są w ruchu, a czasem nie idzie ich zatrzymać .
Przypominają mi główną bohaterkę książki "Jojo i Joga" autorstwa Emily Ann Davison oraz Deborah Allwright.

Jojo to króliczek, który nie potrafi usiedzieć w miejscu, jest wiecznie w ruchu. Nawet podczas usypiania ciągle się wierci i nie potrafi się uspokoić, a tym samym zasnąć . Jej dziadek wpada na wspaniały pomysł jak pomóc króliczkowi się wyciszyć . Nazajutrz zaczyna ze swoimi wnukami ćwiczyć jogę . Ruchliwa Jojo nie potrafi się skupić na ćwiczeniach i ciągle ją coś rozprasza. Gdy zauważa motyla zaczyna za nim podążać. W pogoni za latającym owadem gubi się w lesie. Przy pomocy ćwiczeń, które pokazał jej dziadek udaje się jej wyciszyć i wrócić do domu.

Książka posiada duże i barwne ilustracje. Pokazuje jak przy pomocy ćwiczeń dziecko może się wyciszyć i poradzić sobie ze swoimi emocjami.
Na końcu książki znajdziemy wszystkie pozycje jogi przedstawione w bajce przez dziadka królika. Moje dzieci mówią, że jest to książka do ćwiczeń i obowiązkowo po skończonej lekturze musimy wszyscy ćwiczyć jogę 😃

Bardzo podoba mi się, że oprócz pomocy z radzeniem sobie z emocjami książka zachęca również do aktywności fizycznej, która jest bardzo ważna i powinna nam towarzyszyć codziennie 🙂

Hasająca i kicająca króliczka Jojo to naprawdę ruchliwe zwierzątko. W głowie jej tylko podskakiwanie, chichotanie i wygłupy, a wszelkie próby uspokojenia się idą na marne, bo Jojo tupie nogami, wierci się i kręci nieustannie.

Pomysł dziadka, aby praktykować jogę, która działa uspokajająca i relaksująco okazuje się być nietrafiony w przypadku Jojo. Żadna z pozycji nie pomaga jej się uspokoić, wręcz przeciwnie w każdej znajduje coś zabawnego rozpraszając przy tym pozostałych.

Roztargnienie króliczki sprawiają, że oddała się od dziadka, podążając za motylkiem, a samym gubi się w lesie. Wystraszona i zagubiona Jojo nagle zaczyna w pamięci podążać za lekcjami dziadka, szukając spokoju, który ukoi jej lęk i pomoże wrócić do domu.

Przeurocza i pięknie zilustrowana książka, która poza pouczającą historią, pokazuje walory praktykowania jogi. Przedstawione w książce proste asany będą mogły z powodzeniem wykonać nawet małe dzieci, więc to jednocześnie pozycja, która zachęci je do aktywności dającej spokój i ukojenie.

Każdy ma inny temperament i charakter, tak samo dzieci, jedno jest spokojne, drugie wybuchowe i czasami trzeba znaleźć rozwiązanie, jak poskromić energicznego malucha.
Jojo i Joga to piękna historia o tym, jak uspokoić się i wyciszyć w chwilach, kiedy potrzebujemy trochę pomyśleć. Koko, Toto i Jojo to rodzeństwo króliczków, dwójka z nich jest taka sama, niestety Jojo to wulkan energii, który dziadek królik chce okiełznać. Pewnego dnia wpada na pomysł pokazania króliczkom jogi, niestety i tutaj Jojo nie potrafi się skupić, a to trawa łaskocze ją w pupę, a to rozprasza piękny motylek, aż nie wiadomo kiedy okazuje się, że sama pobiegła do ciemnego lasu. Na początku króliczka jest bardzo przerażona, ale po chwili przypomina siebie trasę, którą przebyła, a to dzięki pozycjom z jogi i już po chwili czuje, że wie jak wrócić do domu.
Ta książka urzekła mnie swoim pięknem już od pierwszego wejrzenia, ma bardzo duży format i piękną, kolorową grafikę, taką uwielbiam najbardziej, również moje dzieci były nią zachwycone, ponieważ po rozłożeniu, każde z nich miało do niej dobry dostęp. Wiem, co to znaczy mieć w domu dziecko, które jest wulkanem energii i nic nie pomaga, żeby choć na chwilę usiadło i odetchnęło, więc pomysł jogi bardzo mi się spodobał. Głębokie wdechy i wydechy to świetny pomysł na wyciszenie się i uspokojenie, więc warto to praktykować z dziećmi, na końcu znajdziemy poradnik z pokazanymi i opisanymi pozycjami, które spokojnie wykonamy w domu bez większego przygotowania.
Jest to jedna z tych książkę, które chce się przeglądać wciąż od nowa, rozkochuje ona w sobie zarówno dzieci, jak i dorosłych i my pewnie będziemy do niej często wracać i praktykować jogę, która pozwoli nam, chociaż na chwilę się wyciszyć.

Gdybym miała opisać jednym słowem dziecięcy temperament - powiedziałabym huragan😂 Moje prywatne dzieci wiecznie są w ruchu, zawsze zajęte, tu coś robią, tam skaczą, przechodzą, niosą. Są jak książkowa ilustracja badań o dziecięcej potrzebie ruchu (Iga nawet podczas mycia zębów musi merdać nogą 😂),kiedy więc poznałam Jojo, uśmiechnęłam się pod nosem - wydała mi się całkiem znajoma 😉

Jojo to temperamentna króliczka, zawsze w ruchu. Wraz ze swoim rodzeństwem, Koko i Toto, a także dziadkiem, mieszka w króliczej norce. Myśli Jojo wiecznie wirują jej w głowie, a ciało samo podryguje. Kiedy dziadek królik dostrzega jak ciężko jest się wyciszyć małej Jojo, wpada na pomysł. Następnego dnia zaprasza króliczki na lekcję jogi.

W teorii praktyka jogi wygląda prosto, króliczki śmiało dołączają do dziadka. Jednak Jojo dalej ma problem ze skupieniem i pozostaniem w bezruchu. W pełnym momencie odłącza się od rodziny i biegnie śladem lecącego motyla. Biegnie tak długo aż orientuje się, że jest naprawdę daleko od domu i że się zgubiła.

Choć na początku trochę zaczyna panikować, szybko przypomina sobie lekcję dziadka królika, powoli wykonuje kolejne pozycje jogi. Tym razem robi to świadomie, a jej ciało i umysł współpracują, pomagając jej osiągnąć spokój i skupienie. Kiedy wycisza emocje, udaje jej się rozpoznać drogę powrotną. Od tej pory chętnie sięga do jogi kiedy przychodzi czas na wyciszenie.

"Jojo i joga" to książka, która pięknie obrazuje dziecięce temperamenty i potrzeby. Pokazuje, że panowanie nad emocjami, swoim ciałem i potrzebami to naprawdę trudna sztuka. Proponuje jogę jako trening ciała i umysłu oraz jako remedium na nadmierne pobudzenie.

Na końcu książki znajdują się przykładowe pozycje jogi, wraz z ilustracjami i opisami ich wykonania, które możecie praktykować razem z dziećmi i uczyć się wspólnie sztuki medytacji.

JOJO I JOGA, to fantastyczna książeczka, która w uroczy sposób pomoże i małym i dużym zapanować nad emocjami, uspokoić buzującą w żyłach energię i zrobić wdech i wydech. Bardzo podoba mi się ta pozycja, bo w niewymuszony, naturalny sposób uczy uważności nawet najbardziej opornych.
Historia opowiada o JOJO i jej dwójce rodzeństwa, oraz ich dziadku, który próbuje zapanować nad gromadną. Sprawa z Koko i Toto jest prosta, bo króliczki słuchają rad starszego królika, ale Jojo jest nieznośna, a jej energiczność przeszkadza w lekcjach jogi. Malutka nie potrafi się skupić i cały czas ją coś rozprasza... aż z tej szybkości gubi się. Czy Jojo odnajdzie drogę do domu? I czy nauczy się panować nad emocjami? Cóż... aby poznać odpowiedź, trzeba przeczytać książkę.
Emily Ann Davison odpowiada za tekst, który choć prosty, składający się z krótkich zdań, to bardzo celny i uroczy. Ogromnie podoba mi się przejrzystość tej opowieści, jej niewymuszony charakter, naturalny rozwój wypadków i walory edukacyjne. Tak właśnie powinno się pisać książeczki dla dzieci, które w założeniu mają mieć niewiele słów.
Ilustracje Deborah Allwright z miejsca wywołują na twarzy uśmiech. Króliczki są kochane, słodziutkie, a Jojo idealnie niesforna. Piękne kolory, duże obrazy, figlarne minki i parę prostych pozycji jogi tworzą genialną kompozycję i zachęcają do ćwiczeń.
Ta opowieść jest tym lepsza, że pokazuje jak się od siebie różnimy. Nie każdy potrafi od razu medytować, a rozproszenie, to rzecz powszechna i nie ma co się denerwować. Jednak pewne umiejętności i wiedza mogą się nam przydać i może nawet uratować skórę.
JOJO I JOGA to pozycja śliczne wydana. Duży format, do kwadratu, elegancki papier, piękne kolory - to wszystko zachęca nie tylko do czytania, ale także do ćwiczeń. na końcu dostajemy także miły bonus w formie krótkich opisów pozycji, które występują w opowieści o JOJO. Polecam! Świetna do wspólnego czytania i śmiało wyginania ciała.

wyginam śmiało ciało
Wydawnictwo Wilga

Jojo to mała i niezwykle ruchliwa króliczka. Dziadek zawsze z nią miał probelm podczas wieczornego usypiania. Jej rodzeństwo Koko i Toko dawno zawsze spali, a Jojo wiecznie wierciła się i kręciła się. Dziadek chciał wyciszyć ją trochę i zaproponował wspólną jogę. Niestety tutaj również króliczka nie mogła ustać w miejscu i wciąż chichotała. Ale pewnego dnia, oddaliła się od dziadka i znalazła się sama w zacienionym i gęstym lesie. Była przerażona, myśli wirowały jej w głowie, a brzuch trząsł się ze strachu. Co robić? Krok po kroku przypomniało sobie wskazówki dziadka odnośnie jogi i zaczęła się uspakajać i przypominać sobie jak tutaj trafiła.
Na końcu strony znajduje się instrukcja, która pomorze skupić się, ale również krok po kroku rozciągnąć się, oddychać i wyciszyć się.
Znajdują się tutaj przepiękne ilustracje, które przykuwają wzrok. Krótki tekst na każdej stronie. Ciekawą historię o Jojo i jej emocjach. Książeczka jest świetnym narzędziem by porozmawiać o strachu, radości i innych uczuciach towarzyszącym każdego dnia naszym dzieciom. Książka pozwala zrozumieć to, że joga może mieć wspaniały wpływ na nasze dzieci.
Książka jest wspaniała do wspólnego spędzenia czasu. Na każdej stronie znajduje się krótki i łatwy tekst, który pozwala dziecku zrozumieć o czym jest książka. Bardzo polecam!

Święta to czas spędzony pewnie dla większości za pysznie nakrytymi stołami z licznymi smakołykami... Dla nas również, aczkolwiek już w planach co nieco ruchu ... Co powiecie na jogę?

Co powiecie na ,,Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji "od @wydawnictwo_wilga autorstwa @emily.a.davison z ilustracjami @deborahallwright ?

Jojo to bardzo ruchliwa króliczka. Ciężko było jej usiedzieć na miejscu czy zasnąć spokojnie wieczorem, więc dziadek wpadł na pomysł, że zacznie praktykować z nią jogę!
,,Joga to coś, co pomaga nam poczuć spokój, gdy powoli oddychamy i rozciągamy ciało w różnych pozycjach."

Dziadek królik stara się po kolei pokazywać króliczkom pozycje, tłumacząc jak mają wykonywać poszczególne ćwiczenia łącząc je z odpowiednim oddychaniem. Dla pozostałych króliczków nie było to problemem, jednak Jojo cały czas się kręciła i wierciła, wszystko ją rozpraszało. W pewnej chwili bardzo zaciekawił ją barwny motylek....

Czy praktykowane z dziadkiem ćwiczenia sprawią, że Jojo odnajdzie drogę powrotną do domu?

Piękna i wyciszająca opowiastka dla maluchów z kilkoma pożytecznymi pozycjami z jogi do praktyki w domu. Skorzystacie?

Wydawca: @wydawnictwo_wilga
Data premiery: 22.03.2023
Wiek: 3-5

#wilga #wydawnictwowilga #jojoijoga #joga #ćwiczenia #spokój #emocje #ksiazkidladzieci #drzewo #żaba #pozycjejogi

Jojo to bardzo ruchliwa...

• Dla dzieci
  • Maks
  • Samodzielne
  • Zuzi biblioteczka
  • Mam
  • BibF

Dodaj cytat z książki Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji