Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać

Okładka książki Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać Jan Mencwel
Okładka książki Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać
Jan Mencwel Wydawnictwo: Krytyka Polityczna reportaż
reportaż
Krytyka Polityczna
2023-06-28
2023-06-28
woda ekologia rzeki susza

Okładka książki Po kolei. Przewodnik podwarszawski Agnieszka Jachowicz, Rafał Janik, Damian Jaworek, Tomek Kaczor, Wanda Klenczon, Jan Król, Dobromiła Kruszewska, Julia Krzesicka, Maria Kubacka-Świątek, Joanna Laprus-Mikulska, Ewa Łukawska, Kuba Maria Mazurkiewicz, Jan Mencwel, Rita Muller, Paulina Olszak, Agnieszka Osińska, Natalia Pazio, Ewelina Połeć, Su Romain, Maria Rościszewska, Cyryl Skibiński, Magdalena Tkaczuk, Anna Wiśniewska, Jan Wiśniewski, Jarosław Ziółkowski, Szczepan Żurek
Po kolei. Prze... Agnieszka Jachowicz...

Jedna z ważniejszych książek reporterskich na którą należy zwrócić uwagę. Bardzo dużo się dowiedziałam czytając, i przez to wywoływała u mnie fale ogromnego wkurzenia i smutku zarazem. To pozycja z cyklu warto wiedzieć, żeby bardziej patrzeć rządzącym i nie tylko na rękę.

Niesamowita książka, porusza bardzo ważny temat, a napisana jest w taki sposób, że trzyma w napięciu jak dobry kryminał. Polecam!

Książka ta zmieniła moje postrzeganie krajobrazu. Dużo nauczyłem się przy jej lekturze

Ta książka zmieniła moje postrzeganie wody w przyrodzie, nauczyła mnie jak wiele firm manipuluje faktami, nawet najwięksi obrońcy przyrody tacy jak WWF stosują chwyty marketingowe. Ważną częścią składową naszego świata jest woda, która wpływa na prawie, że każdy aspekt życia - należy robić wszystko by nie dopuścić do suszy czy powodzi, każdy z nas może to zrobić.

Po lekturze tej książki będę w zupełnie inny sposób patrzeć na otaczającą nas wodę. Postuluję razem z autorem i jego rozmówcami o oddanie rzece tego co jej i zawsze należało do niej.
Książkę będę polecać każdemu, a nawet uważam, że powinien być obowiązek jej przeczytania.

Książka bardzo przydatna, dużo w niej interesujących informacji, których warto być świadomych.

Książka dotyka ważnego tematu jakim jest woda. To jak obchodzimy się z wodą stanowi zagrożenie dla wielu gatunków roślin i zwierząt ale i nas samych. Mimo tego książka nie jest przytłaczająca, przedstawia istotę problemu, nazywa i wskazuje zagrożenie ale ostatecznie pozostawia z odrobiną nadziei. Czyta się bardzo lekko, myślę, że wielu czytelników znajdzie tam opowieść o bliskiem sobie wodzie.

Świetna pozycja! Mnóstwo wiedzy, usystematyzowanej, okraszonej świetna szatą graficzną. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Autor 'przemawia do mnie' i co mnie cieszy, że komunikat nie jest skoncentrowany na apokaliptycznej wizji upadku cywilizacji na skutek katastrofy klimatycznej, a raczej ukazuje kompleksowy problem obiegu wody w przyrodzie, nasze błędy, ale także mnóstwo rozwiązań, pomysłów. Jest to więc nie tylko konstruktywna lektura, która może otworzyć laikowi oczy na wiele aspektów związanych z wodą, ale także zacne kompendium wiedzy, które powinno być używane na co dzień przez dziadocen. Na pewno sięgnę po druga pozycje autora 'Betonoza' i czekam na więcej pozycji! Mencwel ma talent do zbierania informacji, głowę pełną pomysłów, eksploruje, jest świadomy, a do tego ma talent pisarski. Brawo! Więcej takich ludzi poproszę w publicznej przestrzeni.

Czy miałam obawy, że to będzie kolejna pozycja - straszak, która mnie przebodźcuje i sprawi, że ciężej będzie się zebrać w sobie? Ależ oczywiście, bo przecież każdy wie, że kwestia wody, a raczej jej niedostatku i w przyszłość braku, może przyprawić o zawrót głowy. Ale to się nie wydarzyło. Super przystępny język, bardzo dostępne opisy i case study, a przy tym interesujące historie o polskich bagienkach ;). Gorąco polecam, bo woda to my. Plus za inkluzywność, feminatywy i realnych ludzi

• Reportaż
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać