Kulisy PiS

2023-08-09
9788366219847
polityka partie polityczne

Okładka książki Wałęsa 80 Kamil Dziubka, Janusz Schwertner, Lech Wałęsa
Wałęsa 80 Kamil Dziubka, Janu...

Okładka książki Społeczeństwo populistów Przemysław Sadura, Sławomir Sierakowski
Społeczeństwo ... Przemysław Sadura,&...
Okładka książki Chrześcijaństwo. Amoralna religia Artur Nowak, Ireneusz Ziemiński
Chrześcijaństw... Artur Nowak, Ireneu...
Okładka książki Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik
Śmierć all-inc... Magda Mieśnik, Piot...
Okładka książki Podcastex. Polskie milenium Bartek Przybyszewski, Mateusz Witkowski
Podcastex. Pol... Bartek Przybyszewsk...

Bardzo szybko się czyta. Dla kogoś kto śledził informację/ politykę w czasach rządów pis. Daje ciekawe spojrzenie na niektóre wydarzenia i osoby.
Spoiler: więcej czasu i energii wkładali w wewnętrzne spory i rozgrywki, niż w podejmowanie właściwych i przemyślanych decyzji dla polski (a jakąkolwiek ciężko wymienić)

Zdaję sobie sprawę, że polityka za kulisami jest brudna, a wyborcy widzą tylko fasadę.
Ale to, co opisuje autor, zakrawa wręcz na mafijny układ tzw. Zjednoczonej Prawicy, zawłaszczający Polskę. Kliki i koterie, wzajemne zwalczanie się, kłamstwa, manipulacja, handel stanowiskami i lukratywnymi posadami. Lektura pozwoliła mi lepiej zrozumieć to, co ostatnimi laty działo się w kraju.
Piszący ma taką, a nie inną optykę zdarzeń, być może kiedyś przeczytamy o innych naszych ugrupowaniach politycznych.
Książka stanowi znakomitą przestrogę przed tym, aby PiS już nigdy nie doszedł do takiej władzy i został rozliczony za ostatnie 8 lat rządów bezprawia i zwyczajnego złodziejstwa.

Bardzo ciekawa książka, choć myślę, że osoby, które mocniej siedzą w polityce więcej z niej wyciągną.

Spodziewałem się nudy i powtórzonych frazesów telewizyjnych dzienników, a dostałem całkiem ciekawą pozycje. Jeżeli ktoś interesuje się polską polityką to może być ciekawie spędzony czas.

Bardzo ciekawe rozmowy. Mam niedosyt, przeczytałabym drugie tyle opowieści o PiS.

Bardzo dobra publikacja odsłaniająca kulisy i mechanizmy działania PiS-u i rys charakterystyczny prezesa Kaczyńskiego. Czytało się dobrze, wiele ciekawych smaczków relacji interpersonalnych pomiędzy politykami tu znajdziemy. Polecam.

Niezależnie od tego czy jesteście zwolennikami czy przeciwnikami PiS-u, dzięki tej książce macie możliwość lepszego poznania mechanizmów działania jednej z najważniejszych partii politycznych w Polsce.
Trafiamy bowiem w samo serce politycznej machiny, gdzie możemy śledzić negocjacje, konflikty interesów i kulisy układania się politycznych sojuszy. Widzimy, w jaki sposób działają politycy PiS-u oraz jakie motywacje kierują ich działaniami. Mamy możliwość poznać również ich ludzkie oblicza, z całym bogactwem emocji, dylematów i ambicji. Finalnie, możemy ocenić zarówno osiągnięcia, jak i ograniczenia tej partii. Jeżeli na bieżąco śledzicie polską scenę polityczną nie będziecie zbytnio zaskoczeni.

Całkiem dobrze i szybko się czytało. Byłam trochę zaskoczona relacjami poszczególnych osób - żyłam w jakimś naiwnym przekonaniu, że skoro są w jednej partii, to każdy każdego co najmniej toleruje. Okazuje się jednak, że co chwila toczone są tam mini wojenki, które mocno nadwyrężają stabilność partii. Pojawiło się też wiele ciekawostek dotyczących poszczególnych osób. Myślę, że książka warta przeczytania dla osób mniej lub bardziej zainteresowanych polską polityką.

Zawsze z dystansem podchodzę do książek, ktorych bohaterowie są anonimowi.
Dużo infomacji na temat działalności i życia prywatnego najważniejszych polityków w Polsce. Książka nada się również dla tych, którzy nie siedzą w polityce i nie znają wszystkich ministrów czy posłów.

Zawsze z dystansem podchodzę do książek, ktorych bohaterowie są anonimowi.

Obowiązkowa pozycja dla osób interesujących się polityką. Książka zawiera zbiór anonimowych wypowiedzi polityków PiS. Każdy rozdział poświęcony został wybranemu, ważnemu politykowi lub grupie. Całość tworzy przerażający obraz partii niedawno rządzącej. Z uwagi na to, że interesuję się polityką to nie czułam się zaskoczona, aczkolwiek niektóre "smaczki" były dla mnie nowością. Bardzo ciekawa pozycja.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Kulisy PiS