Kruk. Słuchowisko

Okładka książki Kruk. Słuchowisko Jakub Korolczuk, Aleksandra Zielińska
Okładka książki Kruk. Słuchowisko
Jakub KorolczukAleksandra Zielińska Wydawnictwo: Storytel Original kryminał, sensacja, thriller
Kruk. Słuchowisko
Storytel Original
2021-06-22
2021-06-22
słuchowisko Storytel Storytel Original audiobook

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 2 (74) / 2024 Marta Hermanowicz, Magdalena Kicińska, Tomasz Kontny, Zuzanna Kowalczyk, Błażej Kurowski, Karolina Lewestam, Katarzyna Nandzik, Edward Pasewicz, Michał Potocki, Redakcja magazynu Pismo, Michael Schulman, Andrzej Sosnowski, Aleksandra Zielińska, Sylwia Zientek
Pismo. Magazyn... Marta Hermanowicz, ...
Okładka książki Znak nr 817 (6 / 2023) Justyna Bargielska, Maciej Bobula, Wojciech Bonowicz, Iwona Boruszkowska, Barbara Brzezicka, Diana Dąbrowska, Bartłomiej Dobroczyński, Olga Gitkiewicz, Maria Karpińska, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Anna Mateja, Kuba Mikurda, Łukasz Najder, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Paweł Śpiewak, Władysław Stróżewski, Karolina Sulej, Ola Szmida, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Aleksandra Zielińska, Sławomir Jacek Żurek, bell hooks
Znak nr 817 (6... Justyna Bargielska,...
Okładka książki Inne nieba Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Inne nieba Ewa Białołęcka, Kry...

Wykolejenie religijne. Fanatyzm nie mający nic wspólnego z uwielbieniem Boga.

"Co religia może zrobić z człowiekiem...A raczej co człowiek może zrobić z religią".

"Kruk" to genialne słuchowisko, dzięki któremu przeniesiemy się na Podlasie, poznamy ekscentrycznego policjanta Adama Kruka, jego charyzmatyczną żonę Ankę i przede wszystkim przekonamy się jak bardzo człowiek potrafi wypaczyć wiarę w Boga, interpretację słów Pisma Świętego i przykazanie miłości.

Jeśli chodzi o stronę techniczną - baja! Słuchowisko zrealizowane doskonale!

Wykolejenie religijne. Fanatyzm nie mający nic wspólnego z uwielbieniem Boga.

Naprawdę świetna, klimatyczna historia, a zwłaszcza zyskuje w porównaniu z "Ciałem i krwią", która to książka również dzieje się w Sokółce XD
Szeptucha (której w Sokółce nie doświadczysz, ale CO Z TEGO) była super. Wszyscy aktorzy są super.
To teraz trzeba obejrzeć serial.

To teraz trzeba obejrzeć serial.

Rewelacyjne słuchowisko, zwłaszcza dla fanów serialu. Polecam :)

Rewelacyjne słuchowisko, zwłaszcza dla fanów serialu. Polecam :)

Słuchowisko jest wybitne 11/10.

Słuchowisko jest wybitne 11/10.

1/24 (słuchowisko)

Jakość dźwięku, lektorzy, muzyka na bardzo wysokim poziomie. Sama historia, mimo że początkowo wydaje się interesująca, to według mnie zwykły gniot. Stereotyp na stereotypie, przewidywalność i kompletny brak logiki.

1/24 (słuchowisko)

Ależ to było dobre!!! Niesamowite słuchowisko. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Aktorzy, muzyka, efekty dźwiękowe… jakby oglądać serial bez obrazu.
Pierwszy sezon serialu „Kruk” wbił mnie w fotel, uważam, że to jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat (dalszych sezonów nie widziałam gdyż pierwszy moim zdaniem kończy się tak, że nie powinno być nic dalej).
Polecam to słuchowisko nawet dla samej realizacji, choć uważam ze historia jest bardzo wciągająca, zaskakująca i porażająca. Polecam.

Polecam...

Słuchowisko, czy ja nie mówiłam że moja historia z audiobookami zaczęła się przez świetne słuchowisko z Wiedźmina? ;)

Co tu dużo pisać "Kruk" w słuchowisko to sztosik. Historia też fajna, wciągająca i został mi duży niesmak że tak szybko ta historia się skończyła. Wciągnęłam na jednym słuchaniu. Głosy dobrze dobrane, więc lektorzy robią dobrą robotę. Teraz czekam na drugą część, która ma wyjść w lipcu 2023 :)

A do tego powstał serial na Canal+ który planuję obejrzeć, bo jak czytałam opis to nie powtarza ani nie wyklucza się historia słuchana na storytel.pl. Nie mogę się doczekać kolejnych historii z detektywem Adamem Krukiem w roli głównej :P

Historia niezła, po prostu może być, szybko i przyjemnie się jej słuchało. Na początku wydawała się wciągająca i tajemnicza, ale za chwilkę była bardzo przewidywalna, a niektóre szczegóły gdzieś się gubiły i nie wszystko było ze sobą spójne. W każdym razie, historia ma potencjał. Nie znam "Kruka", myślałam, że są inne części książki, bo z chęcią bym przeczytała - może warto obejrzeć serial? :)

Trochę się rozjeżdża ta historia na gruncie niuansów pracy śledczych i logiki - no bo niby dlaczego policjant z Łodzi przyjeżdża na Podlasie, na wezwanie swojej żony i rozstawia miejscowych funkcjonariuszy po kontach i wszczyna poszukiwania chłopca, który teoretycznie może w ogóle nie istnieć?

Poza tym wiadomo - klimacik, mistycyzm, szeptuchy, muzyka przyprawiająca o gęsią skórkę... Super.
Nie jest to poziom tego genialnego serialu, ale fani będą raczej usatysfakcjonowani.

Skręca mnie w środku na myśl, że historia Adama Kruka dobiegła końca. Szkoda.

Nie polecam nawet wrogowi

Nie polecam nawet wrogowi