Fighting Hard For Me

Okładka książki Fighting Hard For Me Bianca Iosivoni
Okładka książki Fighting Hard For Me
Bianca Iosivoni Wydawnictwo: Lyx Cykl: Finding Back to Us (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Finding Back to Us (tom 3)
Fighting Hard For Me
Lyx
2021-11-24
2021-11-24
niemiecki

Czy może być coś cięższego niż zakochanie się w swoim przyjacielu? Do tego gdy z tym przyjacielem się mieszka? Sophie odpowiedziałaby, że nie ma nic gorszego! Cole jest jej najlepszym przyjacielem, na którego zawsze może liczyć. Chłopak nie ma jednak pojęcia, że dziewczyna się w nim zakochała. Sophie wolała zachować przyjaźń niż przyznać się, że się zakochała. Po ponad roku, przejściu dwunastopunktowego planu, udało jej się pozbyć uczuć. Cole został tylko przyjacielem, a nie miłosnym obiektem. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie drobna komplikacja. Chłopak właśnie postanowił wyznać Sophie, że on się w niej zakochał. Żeby pomóc sobie bohaterka proponuje przyjacielowi ten sam dwunastopunktowy plan, który ona przeszła. Tylko czy Cole na pewno będzie takim podatnym materiałem by program znowu się powiódł?

Nie sądziłam, że kolejna część tej serii może mnie jeszcze bardziej oczarować. A ten tom był chyba najlepszy z całej trójki! Bianca Iosivoni postanowiła przybliżyć kolejną historię wśród znanej nam już grupy znajomych. „Fighting Hard For Me” tym razem opowiada o tym jak można pozbyć się uczucia 😉 Sophie i Cole w uroczy sposób będą Wam opowiadali swoją historię, przekonując na każdym kroku, że są sposoby na niebie i ziemi, które pozwalają na proste odkochanie się. Czy im się to uda? Nie chciałabym Wam zbyt wiele zdradzać, ale jeśli bawiliście się dobrze podczas lektury poprzednich tomów cyklu Finding Back To Us, to przy tej lekturze powinno być tak samo. Spotkacie tutaj bohaterów, których już znacie, dzięki czemu dowiedzie się co u nich słychać. Mam nadzieję, że tak samo jak ja przywitacie ich z uśmiechem na twarzy. Sophie i Cole powinni wkraść się w wasze serca, a wy przyjmijcie ich jak najlepszych przyjaciół. W końcu są osoby o które warto walczyć do końca 😊

„Fighting Hard for Me” to trzeci tom serii „Finding Back to Us” i tak samo jak poprzednie, również ten mam przyjemność patronować. Każda z części opowiada o innych bohaterach, ale są oni ze sobą w mniejszy bądź większy sposób związani i szczerze mówiąc, zachowałabym odpowiednią kolejność czytania. Tym bardziej, że tutaj pojawiają się maleńkie spojlery odnośnie Teagan i Parkera – tj. bohaterów „Feeling Close to You”.
W tej historii mamy motyw Friends to Lovers. Tym razem mamy to jednak w nieco innej formie, bo uczucia już się pojawiły i, uwaga, trzeba się ich pozbyć. Stąd program dwunastu kroków, autorstwa samej Sophie, który musi zadziałać, bo stawka jest zbyt wysoka – chodzi w końcu o silną przyjaźń dwójki współlokatorów. Tylko czy na pewno istnieje sposób, by pozbyć się uczuć? A może Sophie i Cole zdecydują się zaryzykować i zobaczyć, do czego ich to może zaprowadzić? No cóż. To się okaże.
Ta powieść jest napisana z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu wiemy, co kieruje ich pobudkami, jakie uczucia w nich przodują. Autorka pokazuje nam tutaj, że często za naszymi decyzjami mogą stać równe obawy. Tylko jeśli pozwolimy, by strach nami kierował, to możemy powiedzieć, że żyjemy tak naprawdę?
Obserwujemy, jak zmiany zachodzą nie tylko w Cole’u, ale także w Sophie. Oni oboje mają pewne sprawy, które należy uporządkować. I wcale nie chodzi tu o ich relację, ale przede wszystkim o nich samych. Powiem tak: przed nimi pewne decyzje i przemyślenia. Są dla siebie naprawdę wspaniałymi przyjaciółmi, ale to wszystko, co się zaczęło dziać mogło na tę relację wpłynąć.

Cieszę się, że mogłam objąć tę powieść swoim patronatem i że mogę wam ją polecać, bo jest naprawdę warta uwagi. Jest to literatura New Adult, która wciąga. Akcja nie pędzi na łeb na szyję i autorka prowadzi bohaterów przez tę historię w odpowiednim tempie i tonie. Daje im czas na przepracowanie pewnych spraw, na ich zrozumienie. Uważam, że jeśli tylko macie możliwość, to powinniście przeczytać nie tylko ten tom, ale całą serię.

Lekka, zabawna, romantyczna i życiowa opowieść o dwójce przyjaciół, która w różnych momentach znajomości uświadamia sobie, że czuje do siebie coś więcej❗ Niestety czas im nie sprzyja, ponieważ gdy Sophie kończy program odkochania się w Cole’u, on wyznaje jej miłość… A to klops❗ Aby ich przyjaźń przetrwała te zawirowania, Sophie każe mu przejść ten sam proces co ona sama, 12 kroków, aby naprawić wszystko i zmienić uczucia. Jednak czy to naprawdę działa❓❗ Czy można od tak kazać sercu przestać kochać❓ Czeka Was wiele emocji oraz zaskakujących zdarzeń, które sprawią, że będziecie wiecznie uśmiechać się podczas lektury😁 Ich walka z uczuciem i lawirowanie na granicy będzie wciągające dla czytelnika. To co kryje się za ich obawami ma przyczynę w ich przeszłości, czy zrozumieją w porę co ważne nim stracą siebie❓

Blonderka.pl

• Do kupienia