Tomek w krainie piramid

Okładka książki Tomek w krainie piramid Wojciech Ferdek
Okładka książki Tomek w krainie piramid
Wojciech Ferdek Wydawnictwo: Wydawnictwo ReWizja bajki
48 str. 48 min.
bajki
Wydawnictwo ReWizja
2023-12-01
2023-12-01
48 min.
9788367520416

Przygoda chyba przyciąga każdego, kto chciałby przeżyć coś wyjątkowego i niezapomnianego. W wielu przypadkach występuje pod postacią dalekiej podróży, z której wrażenia pamiętamy do ostatnich naszych chwil. Zdarza się, że taki wyjazd niesie za sobą pewne ryzyko, ale jeżeli więcej widzimy w tym plusów, to warto się zmobilizować i wyruszyć w nieznane.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Tomka, który wolny czas najczęściej spędzał ze swoim dziadkiem Józkiem. Mężczyzna, jako jedyny w pełni poświęcał uwagę dziecku, gdyż jego tata jest zapracowany, a mama skupia uwagę na młodszej córeczce, natomiast bliskich przyjaciół raczej nie miał. Pewnego dnia Tomek wrócił wcześniej ze szkoły i po zwyczajnej rozmowie z rodzicami udał się do swego dziadka, którego nakrył na majstrowaniu przy jego starym garbusie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie stwierdził, iż sprawdza stan turbiny stokrotkowej i to był właśnie moment, w którym wyjawił wnukowi swoją tajemnicę. Za parę dni wraz z przyjacielem starszego bohatera Ferdkiem wyruszyli w podróż do Egiptu. Na czym polegała tajemnica i w jaki sposób była związana z starym samochodem? Co zwiedziła trójka podróżników i ile trwała wyprawa? Do czego przyda się nowa wiedza Tomkowi? O tym w książce „Tomek w krainie piramid” autorstwa Wojciecha Ferdka.

Edukacja i wychowanie

Dzięki tej bajce moi uczniowie mieli szansę na zrozumienie tego, że każdy z nas potrzebuje przyjaciela lub kogoś bliskiego z rodziny, bo w takich przypadkach jest nam raźniej w życiu, mamy komu opowiedzieć o swoich codziennych przeżyciach, a w razie potrzeby zawsze otrzymamy wsparcie w trudnych chwilach. W przypadku Tomka, najbliższą osobą był jego dziadek, toteż zwróciliśmy uwagę, że bez niego bohater byłby praktycznie sam i zapewne byłoby mu smutno i nudno. Kolejnym atutem bajki jest opis miejsc i rzeczy, które zobaczyli bohaterowie podczas swej wyprawy, co daje szansę dziecku na poznanie czegoś nowego i być może wzbudzenie u niego zainteresowania tematyką związaną z Egiptem.

Podsumowanie

Książka wzbudziła zainteresowanie i przypadła do gustu zarówno mnie, jak i uczniom dzięki egzotycznej i wyjątkowej podróży. Śmiało możną ją czytać dzieciom w różnym wieku, a piękne ilustracje zdecydowanie pogłębią zaciekawienie tą historią. Walory edukacyjno-wychowawcze są ponadczasowe, gdyż wiedza, którą zdobędzie dziecko przyda mu się w przyszłości, a zagadnienie związane z przyjaźnią po odpowiednim zwróceniu uwagi dziecka może przynieść pozytywne skutki w relacjach z rówieśnikami. Okładka pasuje do treści bajki, a dzięki piramidzie i garbusowi zwraca uwagę potencjalnych czytelników i to niezależnie od wieku. Gorąco polecam książkę wszystkim dzieciom lubiącym przygody z różnymi ciekawostkami w tle.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu ReWizja.

Zarys fabuły

W...

Tomkowi po zmianie miejsca zamieszkania ciężko odnaleźć się w nowym otoczeniu. Tata Piotr zajęty jest praca a mama Hania opieka nad młodszą siostrzyczką Zosią.
Niespodziewania uczeń czwartej klasy odkrywa tajemnice dziadka Józia i nabiera chęci na poznanie czegoś nowego. Nieosiągniętego jeszcze dla innych.
Dziadek zabiera wnuka na wspaniałą przygodę swoim czerwonym garbusem ale nie będzie to zwykła przejażdżka samochodem. Za sprawą oleju ze stokrotek auto ma nieziemską moc. Mam nadzieję że wzbudziłam Wasze zainteresowanie i sięgnięcie po ta krótką historię żeby dowiedzieć się jaką przygodę przeżył Tomek, dziadek Józio i jego przyjaciel.
Pełna przygód wyprawa nie tylko zacieśnia więź jaka łączy chłopca i dziadka również dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Rewelacyjnie spędzają ze sobą czas a przy okazji chłopiec poznaje historyczne centrum Kairu, Muzeum Egipskie, piramidę schodkową, Piramidę Mykerinosa, Chefrena oraz Cheobsa.
Jeżeli chcecie zaciekawić swoje dziecko i dostarczyć mu ogrom emocji z czytanej książki to musicie sięgnąć właśnie po to cudo. „Tomek w krainie piramid” otwiera serię książek dla dzieci pełnych przygód. Książka jest krótka oraz napisana przyjemnym i łatwym dla zrozumienia dziecka językiem
 Moc wrażeń gwarantowana zarówno dla dziecka jak i dorosłego czytelnika

Dziadek zabiera wnuka na wspaniałą przygodę swoim czerwonym...

Tomek jestvuczniem czwartej klasy, ma małą siostrę, zabieganych rodziców i dziadka, który całe dnie spędza przy swoim samochodzie. Pewnego dnia zdradza on Tomkowi, że to nie jest zwykłe auto, tylko... A zresztą, przeczytajcie sami .
To książeczka dla dzieci z młodszych klas podstawówki. Rozdziały są krótkie, napisane prostym I przyjaznym dziecku językiem, zawiera również ładne i ciekawe ilustracje autorstwa Pawła Gierlińskiego. Doskonale nadaje się do samodzielnego czytania przez dzieci, choć myślę, że wspólna lektura z rodzicami też będzie świetna. Sama historia jest bardzo ciekawa, a z książki dzieci mogą dowiedzieć się czegoś o Egipcie i piramidach. Podoba mi się też sposób w jaki Autor pokazuje dziadka - pełen pomysłów, energii, chętnie spędzający czas z wnukiem. Od razu zatęskniłam za moim dziadkiem, którego już dawno z nami nie ma...
Książka otwiera cykl o przygodach Tomka - jestem bardzo ciekawa, dokąd zaprowadzą go kolejne tomy serii

🚙 🚙 🚙 🚙 🚙

Dlugo wyczekiwane dziecko autora.

Ksiazka dla mlodszych ale i nie tylko . Ci duzi tez moga czytac.

Swietna przygoda Tomka i przyjaciol .

A co najfajniejsze sa ilustracje gdzie jeszcze przyjemniej sie czyta.
( Uwielbiam takie dodatki, wesole)

Wielkie gratulacje dla autora @ferdekwojciech za dlugo skrywany sekret 🙂🙂

🚙 🚙 🚙 🚙 🚙

@ferdekwojciech @wydawnictworewizja #tomekwkrainiepiramid #wydawnictworewizja #wojciechferdek

🚙 🚙 🚙 🚙 🚙

Dlugo wyczekiwane dziecko autora.

Ksiazka dla mlodszych ale i nie tylko . Ci duzi tez moga czytac.

Swietna przygoda Tomka i przyjaciol .

A co najfajniejsze sa ilustracje gdzie jeszcze przyjemniej sie czyta.
( Uwielbiam takie dodatki, wesole)

Wielkie gratulacje dla autora @ferdekwojciech za dlugo skrywany sekret 🙂🙂

@ferdekwojciech...

🚘„Tomek w krajnie piramid” to bardzo ciekawa i kolorowa książeczka dla dzieci (i nie tylko)
Rozwija wyobraźnię,by razem z bohaterami przeżyć przygodę życia w lecącym czerwonym garbusie i poznać piramidy w Egipcie oraz słownictwo,które używane jest w tych rejonach świata,jak:kefija,minaret,szafarma czy nazwy piramid,które zobaczył Tomek z dziadkiem i jego przyjacielem.

🚘 Oczarowały mnie zdjęcia/grafiki z książeczki—przepiękne❤️Są odzwierciedleniem czytanego teksu,dzięki czemu łatwiej sobie wyobrazić czytaną historię.

🚘Jest to książeczka,która uczy najmłodszych—pokazując odległe piramidy,które są znane na całym świecie.
Zakochałam się w tej historyjce i będę ją czytała mojemu małemu synkowi,by mógł razem z Tomkiem odkrywać świat piramid.

🚘Idealny prezent dla dzieci,które chcą poznać Tomka i przeżyć razem z nim niezapomniane podróże ❤️

🚘...

Książka idealna na wieczorne czytanie. Przyjemne liczne ilustracje, dzięki którym książkę można spokojnie czytać i młodszym czytelnikom. Książka mimo że nie jest długa, jest wciągająca. Duży plus za opisy Egiptu, chociaż mogłyby być odrobinę dłuższe. Chętnie poznam dalsze przygody bohatera.

[RECENZJA]
TOMEK W KRAINIE PIRAMID
Autor: Wojciech Ferdek
Wydawnictwo: ReWizja
Premiera: 08.12.2023

Wojciech Ferdek – mąż i ojciec dwóch córek, handlowiec, podróżnik i marzyciel, aż w końcu pisarz. W 2023 swoją premierę miał bajkowy debiut Autora - TOMEK W KRAINIE PIERAMID. Książka rozpoczyna serię o przygodach sympatycznego czwartoklasisty Tomka i jego dziadka Józka. Chłopiec mieszka wraz z rodzicami i małą siostrą Zosią. Jednak mama i tata zajęci obowiązkami nie zawsze poświęcają mu wystarczająco dużo uwagi. Tomek bardzo lubi odwiedzać garaż swojego dziadka, gdzie senior każdego dnia majstruje przy swoim aucie – czerwonym garbusie. Samochód to zdecydowanie niezwykła maszyna, ponieważ potrafi latać i to za sprawą oleju stokrotkowego. Pewnego dnia dziadek Józek zabiera Tomka do Krainy Piramid. Jak zakończy się ta podróż? I czy auto faktycznie potrafi latać?

Tekst książeczki wzbogacony jest bardzo ładnymi i kolorowymi ilustracjami. Duża czcionka i jednostronnicowe rozdziały sprawiają, że czytam się bardzo szybko. W środku znajdziemy również ciekawostki dotyczące Egiptu, Kairu, piramid. Poza tym Autorowi udało się pokazać jak piękna więź może łączyć wnuczka i dziadka. Dwa zupełnie różne pokolenia, które potrafią rozmawiać i wspólnie spędzać czas. Dziadek jest cierpliwy, ma zawsze świetne pomysły na zabawy i wie jak w kreatywny sposób zachęcić dziecko do poznawania świata. Tomek zafascynowany jest tym co opowiada mu dziadek. Chłopiec od samego początku jest bardzo chętny do wzięcia udziału w podróży. Książka przeznaczona jest dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Sprawdzi się jako lektura do samodzielnego czytania, ale również wspólnie z rodzicami. Myślę, że dorosłym z pewnością przypomni o własnych doświadczeniach związanych z dziadkiem. Jestem bardzo ciekawa jakie przygody wydarzą się w kolejnej części. Gdzie tym razem wybierze się dziadek Józek i Tomek? Czy garbus ma jeszcze więcej ukrytych funkcji?

[RECENZJA]
TOMEK W KRAINIE PIRAMID
Autor: Wojciech Ferdek
Wydawnictwo: ReWizja
Premiera: 08.12.2023

Tomek w krainie piramid” to pierwsza książeczka z serii o przygodach Tomka, który mieszka z rodzicami i malutką siostrzyczką Zosia. Niestety rodzice w nawale obowiązków nie zawsze mają czas dla chłopca, dlatego maluch szuka uwagi u dziadka.
Ten natomiast bardzo lubi majsterkowanie przy swoim niezwykłym garbusie. Zapytanie, dlaczego niezwykłym? A no dlatego, że potrafi latać na stokrotkowym oleju… i to dzięki niemu chłopiec będzie mógł przeżyć swoje pierwsze przygody. Tylko ciii… 🤫 to jest tajemnica😉.

Książeczka nie tylko pięknie wygląda, ale również zawiera wiele ciekawostek na temat Egiptu, Kairu i nawet samych piramid. Dzięki pięknym ilustracjom możemy lepiej wyobrazić sobie przygody małego chłopca.
Powiem wam, że czytałam tę książkę z moją dwunastoletnią córka, która sama była pod wrażeniem, że książeczka dla dzieci może być tak fajna.

Polecam, choć to debiut autora to na pewno bardzo udany, napisany lekkim i bardzo zrozumiałym językiem, dzięki czemu młodsze dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem 🩷

👴 Dziś świętujemy Dzień Dziadka, dlatego postanowiłam zaprezentować Wam książeczkę o pięknej więzi, wspólnych tajemnicach wnuczka i dziadka.👦

Książeczka "Tomek w krainie piramid" autorstwa Wojciecha Ferdeka
ukazała się w grudniu ubiegłego roku nakładem Wydawnictwa Rewizja.

📒Kiedy zobaczyłam okładkę i przeczytałam opis, zgłosiłam się do recenzji.
Miałam nosa, ponieważ historia ta skradła moje serce, jednocześnie przypominając relacją z moim dziadkiem. Cóż to był za piękny i wyjątkowy czas.

👦 Tomek jest uczniem klasy czwartej, mieszka z rodzicami i malutką siostrą Zosią.
Rodzice pochłonięci obowiązkami, zaangażowani w opiekę nad siostrzyczką chłopca,nie zawsze mają dla niego wystarczająco czasu.

👴 Dziadek zawsze ma czas dla wnuka, wiele cierpliwości i fantastyczne pomysły
na wspólny czas. Pewnego dnia, kiedy Tomek wraca do domu, zastaje dziadka w garażu podczas sprawdzania stanu samochodu. Nie jest to zwykłe auto, ale garbus, który potrafi... Wyobraźcie sobie latający garbus na stokrotkowym oleju...

👦 Kiedy chłopiec kładzie się spać rozmyśla o wszystkich informacjach przekazanych przez dziadka. Nie może zdradzić się przed nikim, to ich wspólna tajemnica.

Czy to wszystko, co usłyszał, jest możliwe?
Czy wystarczy wsiąść do wehikułu i przeżyć niesamowite przygody?

📙 Książeczkę cechuje przepiękne wydanie, ilustracje, które są bardzo żywe, realistyczne.

Wspólnie z bohaterami zwiedzamy Kair, poznajemy tradycyjną egipską szawarmę i inne ciekawostki.

📖 Książeczka idealna do wspólnego z dziadkiem, który z pewnością odgrywa ważną rolę w życiu młodego człowieka.

"Tomek w krainie piramid" to debiut autora.
Książka „Tomek w krainie piramid” otwiera serię o przygodach chłopca, więc czekam na kolejne przygody chłopca.

E-book dostępny jest na Legimi:

Dziękuję za współpracę.

Książeczka "Tomek w krainie piramid" autorstwa Wojciecha Ferdeka
ukazała się w grudniu ubiegłego roku nakładem Wydawnictwa Rewizja.

📒Kiedy zobaczyłam okładkę i przeczytałam opis, zgłosiłam się do recenzji.
Miałam nosa,...

Historia nie jest długa, ale jest niesamowicie wciągająca. Tomek się przeprowadza i nie potrafi się odnaleźć w nowym otoczeniu. Jako że na wsparcie od rodziców nie zawsze może liczyć – tata jest zapracowany, mama zajmuje się młodszą siostrzyczką – Tomek szuka go u dziadka, który na co dzień zajmuje się majsterkowaniem przy swoim ukochanym garbusie. Nie jest to jednak zwykły garbus – auto potrafi latać, a już wkrótce Tomek przekona się, że dzięki temu będzie mu dane przeżyć niezwykłą przygodę!

W książce otrzymujemy mnóstwo ciekawostek związanych z Egiptem i Kairem, które są przedstawione w bardzo przystępny dla młodego czytelnika sposób. Dla dzieci dopiero wkraczających w świat literatury książka ta będzie niesamowitą przygodą. Historia uczy, ukazując niesamowity świat piramid, lecz czyni to w sposób niezwykle interesujący i pobudzający wyobraźnię. Czcionka jest duża i bardzo wygodnie czyta się tekst, a wspaniałe ilustracje wspaniale obrazują to, co dzieje się w fabule. Jedyne, do czego mogłabym się doczepić, to miękka okładka, która nadaje książeczce bardzo niepozorny zeszytowy wygląd i w dziecięcych rączkach może nieco ucierpieć. Cała reszta jednak na ogromny plus!

Dziadek naszej 8-letniej czytelniczki, widząc tytuł, myślał, że jest to książka z dawnej serii o przygodach Tomka i faktycznie, nie da się uniknąć skojarzeń. Pan Wojciech stworzył uwspółcześnioną wersję, która porwie dużo młodszych czytelników, niż książki pana Alfreda Szklarskiego i zachęci ich, aby w przyszłości być może sięgnęli po „oryginalnego Tomka” :)

Gratuluję autorowi debiutu i – jako że jest to początek serii – nie możemy się doczekać kolejnych przygód Tomka!

(współpraca reklamowa z Wydawnictwem Rewizja)

• ReWizja Wydawnictwo
  • 2024 przeczytane
  • Recenzje
  • Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki Tomek w krainie piramid