Kiedy sprawiedliwość śpi

Okładka książki Kiedy sprawiedliwość śpi Stacey Abrams
Okładka książki Kiedy sprawiedliwość śpi
Stacey Abrams Wydawnictwo: Poradnia K Cykl: Avery Keene (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Avery Keene (tom 1)
WHILE JUSTICE SLEEPS
Poradnia K
2023-04-12
2023-04-12
9788367195676
Kamila Slawinski

To naprawdę fantastycznie skonstruowana powieść, pełna niespodzianek, nagłych wolt, które każą po raz kolejny zastanowić się, czy na pewno wszystko jest takie, jak się wydaje, z misternie zaplanowaną i poprowadzoną akcją. Nie ma tu żadnych dłużyzn, pisania na metry, niepotrzebnych szczegółów i ubarwiaczy, które miałyby za zadanie przedłużyć treść i zachęcić do czytania na przykład miłośników romansów. Stacey Abrams jest politykiem i nie zawraca sobie głowy niepotrzebnymi bzdurami. To się czuje i bardzo chwali. Życzę sobie więcej tak napisanych powieści.

Głównej bohaterce, Avery, towarzyszymy praktycznie przez cały czas, więc jest go dość, by tę kobietę dobrze poznać i polubić. Na odmianę sędziego, zanim zapadnie w śpiączkę, jest raczej mało, a mimo to można bardzo szybko wyrobić sobie opinię na jego temat. Stacey Abrams ma prawdziwy dar do tworzenia pełnokrwistych i trójwymiarowych postaci. Oczywiście w książce znajdziecie ich więcej, ale nie jest moim celem spojlerowanie, więc nic dodatkowo nie zdradzę. No, może poza tym, że zarówno agent FBI, jak i narkomanka zostali stworzeni z taką samą pieczołowitością.

Pełna recenzja w serwisie W Roli Mamy

Lubicie thrillery pełne wrażeń oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji? A może szukacie książki z mrocznym klimatem oraz duszną, gęstą atmosferą? Dobrze się składa! Stacey Abrams składa na nasze dłonie lekturę, która łączy w sobie wszystko co najlepsze i nie pozwala jej odłożyć nim nie zamkniemy ostatniej strony.

Nie spodziewałam się, że pomysł autorki aż tak przypadnie mi do gustu. Zabrałam się za lekturę, która miała umilić mi wolny wieczór a ostatecznie zarwałam dla niej nocy, ponieważ jak najszybciej musiałam dowiedzieć się co wydarzy się dalej. Szybkie tempo, adrenalina oraz nieprzewidywalny zwrot wypadków przemawiają na korzyść przyspieszonego bicia serca, choć muszę przyznać, że nie wszystkie momenty były w pełni wiarygodne. Z drugiej strony nie mówimy o przekłamaniu rzeczywistości a raczej o ubarwieniu momentów dla podgrzania atrakcyjności co w pełni kupuję i akceptuję.

Fabuła jest skomplikowana, ale nie wymaga długiego wdrażania. Na plus przemawia mądra kolejność przeprowadzonych wypadków, gdy jedno jest wynikiem drugiego. Łatwo więc wejść w skórę głównej bohaterki postawionej w obliczu prawdziwego wyzwania. Avery Keene, młoda, dobrze rokująca prawniczka została uznana za powierniczkę wszelkich spraw oraz życia Howarda Wynna, legendarnego sędzi Sądu Najwyższego. Nie spodziewała się, że to wystawi ją na wielką próbę oraz rzuci w wir niebezpiecznych intryg.

Dynamika, zaskoczenia oraz różnorodne emocje silnie wypływają na naszą wyobraźnię, która działa na najwyższych obrotach. Do samego końca trudno przewidzieć jaki bieg ostatecznie przybiorą wydarzenia, ponieważ jedna intryga wpływa na kolejną a liczne grono bohaterów skrupulatnie przestrzega zasady, aby jak najmocniej namieszać i absolutnie do niczego się nie przyznawać. Trzeba więc kluczyć między faktami, doszukiwać się prawdy, samemu wyznaczać odpowiednie tory i dzięki temu zabawa robi się jeszcze lepsza.

"Kiedy sprawiedliwość śpi" to nieszablonowy thriller po brzegi wypełniony emocjami. Trudno odłożyć książkę choćby na moment, gdy inne obowiązki wzywają a i wtedy rozmyśla się o wszystkim co działo się do tej pory w życiu Avery, ponieważ murem stoimy za powodzeniem jej misji. Stacey Abrams udowadnia nam w prosty sposób, że bez ryzyka nie ma dobrej zabawy i wciąga w rozgrywkę, która ostatecznie może doprowadzić do naszej zguby. Zdecydowanie jednak polecam podjąć wyzwanie!

Nie spodziewałam się, że pomysł autorki aż tak przypadnie mi do...

Ogólnie powieść mi się podobała, chociaż raczej nie zostanę miłośniczką political fiction. To było niezłe, a ostatnio za dużo czytałam takich kryminał pogmatwanych , więc musiałam złamać czymś innym.
Ta książka to taka trochę bajka, trochę gmatwanina w stylu Bourne`a. Jednak czyta się szybko i dobrze, akcja wciąga.
Można sięgnąć ;)

Można sięgnąć ;)

„Prawo, jest pajęczyną, w której małe muchy grzęzną,

a osy i trzmiele przez nią przelatują”.

Jestem wielką fanką thrillerów prawniczych. Akcja, która dzieje się w sądzie, kancelariach prawnych, taka, która obnaża system prawny, czy polityczny dla mnie, jest mistrzostwem świata. Do dziś zaczytuję się w pozycjach Pana Grishama, śledząc uważnie Jego nowości. Niestety bardzo trudno jest znaleźć zastępcę, który napisałby coś równie fascynującego, co ma szansę stać się klasyką tego gatunku, jak Klient, czy Komora.

Dawno już nie chodziłam po księgarniach w poszukiwaniu dobrej książki tego typu. Ostatnią chyba zakupiłam jakiś rok temu, na szczęście tym razem w Internecie wpadła mi w oczy książka Pani Stacey Abrams Kiedy sprawiedliwość śpi. Kiedy ktoś jest maniakiem tego typu literatury, wie, że od razu musi publikację przeczytać, jeśli to, co napisano na odwrocie, przyciągnie uwagę. Nie inaczej było, także z tą pozycją.

W ogóle nie znam tej Autorki, więc trochę poszperałam w czeluściach wujka Google. Myślałam, że to debiut, ale okazuje się, że nie. Mimo to w języku polskim ukazała się tylko ta jedna właśnie publikacja szkoda.

Sędzia Wyn leży w szpitalu po zapadnięciu w śpiączkę. Wszystkie swoje sprawy powierza asystentce Avery, która odkrywa, że starszy pan w tajemnicy przed światem badał najgłośniejszą i najbardziej kontrowersyjną aferę, jaka trafiła przed Sąd Najwyższy, czyli fuzję amerykańskiego koncernu biotechnologicznego i indyjskiej firmy genetycznej. Ich połączenie może stać się technologicznym przełomem w świecie medycznym. Sędzia podejrzewał, że elita amerykańskiej władzy, pragnie nie dopuścić do tego, aby fuzja miała miejsce… Zaczyna się wyścig z czasem i ze śmiercią.

Są książki, które już na starcie nam się podobają, a są takie, po których dużo sobie obiecujemy i okazują się kompletną klapą. Moim zdaniem pozycja Kiedy sprawiedliwość śpi, to jedna z lepszych powieści polityczno – prawniczych, jaką miałam okazję czytać w ostatnim czasie. Wielowątkowa fabuła, zwroty akcji, niezwykle ciekawi bohaterowie, do tego szantaż i korupcja żywcem wyjęte z polityki Stanów Zjednoczonych… Obok tego nie można przejść obojętnie. Muszę przyznać, że publikacja ta, jest tak dobra jak pozycje Pana Grishama. Objętość książki zabierze Was w świat amerykańskiej elity, gdzie pieniądze i władza liczą się najbardziej.

Z całą pewnością pozycja ta nadaje się na świetny film, choć ekranizacja potrafi zepsuć najlepsze dzieło. Mimo to uważam, że skoro udało się wspaniale nakręcić Ławę Przysięgłych, to książkę Pani Abrams, również by się udało.

Wszyscy fani intrygi, kłamstwa i zbrodni na najwyższych szczytach władzy po prostu muszą sięgnąć po tę publikację. Liczę na to, że Autorka napisze kolejną książkę w tym stylu, bo ostatnio na rynku wydawniczym naprawdę brakuje dobrego thrillera i kryminału w tematyce prawa i polityki.

„Prawo, jest pajęczyną, w której małe muchy grzęzną,

a osy i trzmiele przez nią przelatują”.

• W planach ebook
  • Avery Keene
  • Do końca miesiąca
  • Ebook do kupienia
  • Ewentualnie
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Kiedy sprawiedliwość śpi