Wiersze pisane z wnętrza serca

Okładka książki Wiersze pisane z wnętrza serca Renata Świst
Okładka książki Wiersze pisane z wnętrza serca
Renata Świst Wydawnictwo: Million poezja
poezja
Million
2022-12-19
2022-12-19

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po wiersze, bo choć to krótka forma przekazu zazwyczaj zawiera w sobie wiele emocji. Renata Świst napisała wiersze prosto z własnego wnętrza, które odwzorowują jej własne emocje przelane na papier. Pokazują jak bardzo ich autorka docenia życie i to co ono jej daje. Jak ważne są boskie uczucia, dzięki którym można żyć szczęśliwie, radośnie, cieszyć się z każdej danej chwili.

„Serduszko bycia otuli mnie

Choć w mym życiu czasem trudno jest
To mam serduszko, co chroni mnie
Otula ciepłem, pomaga iść
Rozwiąże sprawy, co męczą myśl
Sprawi, że dobrze poczuję się
Spokojny oddech powróci wnet
I zrelaksuje wewnętrzny sens
W istnieniu bycia, co toczy się
Dusza bezpiecznie odpręży się
Przytuli szczęściem, co wokół jest”

Autorka w swoich wierszach przekazuje całą gamę emocji. Pokazuje nam, że w życiu czasem jest dobrze, czasem źle, ale zawsze można znaleźć pozytywy. I nawet, kiedy przychodzą gorsze momenty, to własne serduszko nas ochroni, że wróci spokój i wewnętrzny spokój.

Większość tych wierszy przekazuje pozytywną aurę, uświadamiając nam, że życie to piękny dar, który może dawać nam bezinteresowną radość życia, dnia codziennego. Życie w zgodzie z własnym sercem i sumieniem powoduje, że stajemy się szczęśliwi i spełnieni. Autorka jest też pełna nadziei, która wzmacnia jej wiarę sprawiając, że ta czuje się szczęśliwa, że dostrzega otaczające ją piękno.

„Motywacja czasu

Czas, co minął, czas obecny
I czas przyszły, co nadchodzi
Taki prosty i zwyczajny
Czas dyktuje wiele rzeczy
Motywuje serce w głębi
I ustala rytm wewnętrzny
Bicia jego aktywności
Raz wycisza je od środka
A raz sprawia, że wyskoczy”

Czas jest nieodłącznym elementem naszego życia. Tak jak pisze autorka czasem biegnie nieubłaganie do przodu, czasem spowalnia. Nie da się go jednak cofnąć do tyłu. Ma on jednak wpływ na nasze życie, bo każdego dnia mimo wszystko posuwa się naprzód. A co najistotniejsze, to on jest nieoceniony, gdyż sprawia, że nasze serce ciągle bije.

Praktycznie każdy z przedstawionych wierszy mówi o sercu i jego uczuciach, o tym jak w danej chwili czuje się autorka. Widać, że wiersze zostały pisane prosto z wnętrza.

"Wiersze pisane prosto z wnętrza serca" to zbiór krótkich wierszy, w których autorka przekazuje nam swoją niesamowitą miłość i wiarę do Boga oraz ludzi. Pokazuje nam, że warto cieszyć się życiem i emocjami płynącymi prosto z serca. Polecam.

Moi Drodzy dziś chciałabym przedstawić Wam mój kolejny patronat medialny, który skradł moje serce od pierwszej wymienionej z wydawnictwem wiadomości i spojrzenia na przeuroczą okładkę, za którą stoi niezawodna Monika Januszkiewicz, której prace mogliście zaobserwować już na kilku okładkach książek, które wydało Million.
Ostatnio na blogu pojawia się coraz więcej poezji i bardzo się tego faktu cieszę, tym bardziej że każdy kolejny tomik w jakiś sposób odmienia moje spojrzenie na otaczający mnie świat, sprawia, że moja wrażliwość zostaje jeszcze bardziej rozbudowana.
Sprawia, że chcę się zatrzymać w biegu codzienności, otworzyć na emocje, które płyną z tych wierszy, poczuć je całą duszą i sercem. Nie inaczej jest z wierszami pani Renaty, która na początku tomiku opowiada w kilku zdaniach w jakich niezwykłych, a zarazem pięknych i poruszających okolicznościach otrzymała dar, który pchnął ją do napisania pierwszych słów, które później stworzyły te wyjątkowe, pełne ciepła wiersze.

W "Wierszach..." pani Renata pisze o sensie życia, nadziei i miłości, o duszy i otwieraniu się na to, czego nie widzimy.
Wiersze te są niezwykle emocjonalne, zmuszają do zadumy i refleksji. Celebrują każdy z pozoru zwyczajny dzień, każdą emocję i każdą myśl. Poruszają i niezwykle wzruszają. Są wyważone, delikatne i subtelne. Wlewają w serce cały ogrom nadziei... Ja jestem pod ogromnym wrażeniem i naprawdę zdarzyło mi się już wrócić do kilku wierszy, które wyjątkowo zapadły mi w sercu.
Tomik wydany jest bardzo skromnie, ale odbieram to jako plus. Nic nie rozprasza uwagi, a daje to możliwość całkowitego oddania się poezji i "czucie" jej całym sobą.
Jestem zauroczona tym tomikiem, napisany jest pięknym, choć prostym językiem, nie znajdziemy tu górnolotnych metafor, ale zostaniemy otuleni ciepłem, miłością wiarą i poczuciem komfortu i bezpieczeństwa.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Renaty, jednak żywię szczerą nadzieję, że nie ostatnie i dane będzie mi w przyszłości poznać inne jej wiersze. Jestem dumna z faktu, że mogę patronować tej publikacji.

Czy polecam?
Oczywiście, że tak. To wyjątkowy zbiór przepełniony wiarą, miłością i nadzieją. Każdy odkryje tu coś innego, wyjątkowego, napisanego tylko dla siebie.

Ostatnio na blogu pojawia się coraz więcej poezji i...

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera — 19.12.2022 r.

Klimatyczne wiersze pisane z wnętrza serca i trafiające do niego

Tomik Renaty Świst o pięknym tytule "Wiersze pisane z wnętrza serca" od razu zapowiada cudowną lekturę pełną emocji i tak właśnie jest. Pisząc o tytule, nie można nie wspomnieć o świetnej okładce na podstawie obrazu Moniki Januszkiewicz — moje serce skradła od pierwszego wejrzenia, a emocje odczuwane podczas patrzenia na nią korespondują z tymi towarzyszącymi nam podczas czytania.

Autorka do tej pory wydała już kilka tomików, dla mnie jest to jednak jej pierwszy. Nie oznacza to jednak, że nie znałam wierszy Pani Renaty. Miałam wcześniej okazję przeczytać kilka i bardzo mi się podobały. To właśnie dlatego miałam wysokie wymagania w stosunku do tej książki i zdecydowanie się nie zawiodłam.

Renata Świst w jednym tomiku zebrała wiele klimatycznych wierszy, faktycznie pisanych z wnętrza serca. Są to emocjonalne teksty, których czytanie należy sobie dawkować. Nie dlatego, że są złe, wręcz przeciwnie — zmuszają do refleksji, przemyślenia, a przez to zrobienia sobie krótkiej przerwy.

Bardzo trudno tak ogólnie, w kilku słowach napisać, o czym są utwory Renaty Świst. Myślę jednak, że trafnie będą tutaj pasować słowa miłość i wiara — do Boga, do ludzi, do świata ogólnie. Często, gdy czytam tomiki, wybieram jeden, ulubiony wiersz, który na długo zostaje w mojej pamięci. W tym przypadku nie jestem w stanie tego zrobić — wszystkie teksty bardzo mi się podobały i zostawiły po sobie ślad.

Jak to w przypadku wierszy bywa, Autorka z pewnością chciała przekazać Czytelnikom bardzo wiele. Już taka rola poezji, że wzrusza i jest ogromnym ładunkiem emocjonalnym. W tym przypadku zdecydowanie pozytywnym, dającym nadzieję, radość z małych rzeczy i spokój.

Jeśli poezja gra Wam w duszy, zdecydowanie polecam "Wiersze pisane z wnętrza serca". Po zakończonej lekturze z pewnością będzie towarzyszyć Wam wiele emocji i będziecie chcieli przemyśleć kilka istotnych spraw. Mnie ten tomik urzekł i zachwycił i mam nadzieję, że z Wami będzie podobnie.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam w ramach współpracy z Autorką oraz Studiem Wydawniczym Million. Bardzo dziękuję Pani Renacie i Wydawnictwu za możliwość przeczytania tomiku i objęcia go patronatem medialnym.

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera — 19.12.2022 r.

Klimatyczne wiersze pisane z wnętrza serca i trafiające do niego

RECENZJA PATRONACKA

Dziś zapraszam was do zapoznania się z moją patronacką recenzją wyjątkowego tomiku wierszy pt."Wiersze pisane z wnętrza serca" napisanego przez Rentę Świst i wydanego przez Studio Wydawnicze Million. Okładkę wykonała wybitnie zdolna malarka Monika Januszkiewicz, której prace możecie znaleźć na fanpage'u Monika Maluje obrazy.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, choć wiem, że ma już na swoim koncie kilka innych wydanych publikacji. Ja z tym tomikiem  spędziłam miłe chwile i z przyjemnością sięgnę po inne pozycje autorki Renaty Świst.

Wiersze autorki są przesiąknięte wiarą i miłością. Podczas lektury możemy poczuć ogromną miłość do Boga oraz do otaczającego nas świata. Swoją twórczością Renata Świst stara się nakłonić nas do tego by cieszyć się z każdej najmniejszej rzeczy, by doceniać wszelkie znaki, jakie są nam przekazywane. Cały tomik jest przesiąknięty ogromem pozytywnych uczuć i przede wszystkim poza miłością
znajdziemy tu radość, spokój i nadzieję na lepsze jutro.

Jeśli szukacie czegoś lekkiego i przy okazji chcecie się naładować pozytywną energią lub tak po prostu odpocząć z książką w ręku, to śmiało sięgajcie po ten tomik. Ja serdecznie polecam. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozwolę sobie przytoczyć jeden wiersz autorki, który najbardziej utkwił mi w pamięci. Daje on nadzieję i pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość. Jest pełen pozytywnych emocji, pozwala się wyciszyć i nakłania do przemyśleń.

Niebo w sercu

Myśli serca są przyjemne
Lekko fruną w przestrzeń piękną
Delikatnie podrygują
Z serca biciem podśpiewują
Są szczęśliwe, są radosne
Otrzymały wieści dobre
Pozytywne, niebywałe
Wypełniły serce całe
I usiadły na obłoczku
I dotknęły nieba w środku

RECENZJA PATRONACKA

Jest to moje pierwsze...

Zapraszam na moją opinię

Zapraszam na moją opinię

Na początku chciałam podziękować autorce za zaufanie. Cieszę się bardzo że moje logo znalazło się wśród innych patronatów medialnych, z czego jestem dumna.

Pierwsze co mnie urzekło to okładka, która jest piękna, która cieszy oczy i zachęca do tego, aby go wziąść do ręki i przeczytać.
W tomiku znajdziemy wiersze, które przepełniają wiarą i miłością oraz dają nadzieję na lepsze jutro.
Każdy z tych wierszy jest inny. Nie ma w nich rymów, ale za to możemy poznać myśli autorki, które przelała na papier i które wskazują kierunek i są drogowskazem do szczęścia.

Bardzo zachęcam do tego, aby przeczytać to co autorka ma nam do przekazania. Tomik ten jest bogaty w słowa i przemyślenia którymi autora chciała się podzielić z czytelnikami. Zachęca do tego aby uwierzyć i czerpać z życia to co najlepsze, i umieć się tym cieszyć.
BARDZO POLECAM.

❄️🌸RECENZJA PATRONACKA ❄️🌸

Dziś przychodzę do Was z patronacką opinią o tomiku wierszy Pani Renaty. Dla mnie, jest to pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, choć wiem, że na swoim koncie ma już kilka wydanych publikacji z poezją. A o moich wrażeniach z lektury, opowiem Wam w dalszej części recenzji.

Wiersze Pani Renaty są przesiąknięte wiarą. Czuć w nich ogromną miłość do Boga oraz otaczającego nas świata . Autorka w swojej twórczości stara się ukazać nam, aby cieszyć z każdej, nawet najmniejszej rzeczy. Zwraca również uwagę na to, aby otwierać się na wszelkie znaki, które są nam przekazywane. Nasza dusza i serce są szczęśliwe, kiedy mogą żyć w radości i harmonii. Nie są to dokładne rymy, a raczej myśli, które spłynęły Pisarce do głowy i zostały przelane na papier. Można wyczuć w nich autentyczną szczerość, przemieszaną z poczuciem radosnego uniesienia. Dzięki poezji Pani Renaty do serc zagląda radość i poczucie wolności, sprawiając, że jest nam lekko na duszy. Cały tomik przesiąknięty jest ogromem pozytywnych uczuć, jakie zapewne towarzyszyły Autorce. Wyraźnie wyczuć można przyjemność z pisania, a potęga optymizmu, przenikająca strony przyjemnie nas otacza.

Podsumowując, twórczość Pani Renaty, jest nieco odmienna od pozostałych tomików z poezją, jakie miałam okazję przeczytać. Z tych wierszy bije radość, spokój oraz nadzieja na lepsze jutro. Wiara jest tu podstawowym czynnikiem, który sprawia, że na wiele spraw patrzymy z innej perspektywy. Jeśli lubicie poezję, chcecie się naładować pozytywną energią lub po prostu odpocząć, to sięgnijcie po ten tomik koniecznie. Polecam Wam gorąco!! Ponadto, piękna okładka tej książeczki, sprawia, że nasz apetyt na ciekawą lekturę jeszcze dodatkowo wzrasta ;) Bardzo dziękuję Autorce oraz Million - Studio Wydawnicze za zaufanie, egzemplarz do recenzji oraz możliwość patronatu. Polecam Wam gorąco i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !!! 😃😃

P.s. Okładka książki została wykonana przez wybitnie zdolną malarkę Monika maluje obrazy - Monika Januszkiewicz 😍💙

❄️🌸RECENZJA PATRONACKA ❄️🌸

Wiersze Pani Renaty są przesiąknięte wiarą. Czuć w nich ogromną miłość...

• Patronat medialny
  • Poezja
  • Patronat
  • Patronat Czytaninki

Dodaj cytat z książki Wiersze pisane z wnętrza serca