Spowiedź. To naprawdę pomaga!

Okładka książki Spowiedź. To naprawdę pomaga! Piotr Śliżewski
Okładka książki Spowiedź. To naprawdę pomaga!
Piotr Śliżewski Wydawnictwo: Salwator religia
religia
Salwator
2017-01-01
2017-01-01

Dzisiaj w Kościele rozpoczęliśmy Wielki Post, który przygotowuje Katolików do najważniejszych świąt - Zmartwychwstania Pańskiego.

Wielki Post to czas, w którym większość z nas ma jakieś postanowienia np. poświęcamy więcej czasu na modlitwę czy rezygnujemy z czegoś co sprawia nam przyjemność. Warto w ten szczególny okres wejść z czystym sumieniem. Dlatego właśnie dzisiaj chciałam pokazać Wam niewielką rozmiarem, ale z potężną dawką wiedzy, która trafia do człowieka książkę, którą otrzymałam od ks. Piotra Ślizewskiego.

Nie myślcie, że ta książka to spis zasad i reguł. Ta książka pozwala spojrzeć na sakrament spowiedzi w zupełnie inny sposób, bardziej przystępny dla człowieka. Ksiądz Piotr doskonale rozkłada na czynniki pierwsze każdy z etapów spowiedzi, od rachunku spowiedzi, aż do zadośćuczynienia Panu Bogu i bliźniemu.

To kolejna książka autorstwa księdza Śliżewskiego, kolejna która tak bardzo do mnie trafiła. Polecam Wam tę książkę nie tylko na okres Wielkiego Postu (lecz teraz jest dobry czas na zmiany w naszym życiu),ale na każdy etap Waszej drogi do Boga.

@pomocny_ksiadz_ewangelizuj.pl Bóg zapłać za ten cudowny, pełen wiedzy egzemplarz 🙏

Chciałabym zacząć pewną anegdotką. Do pewnego księdza przyszedł człowiek i rzekł: ,,Nie spowiadałem się dwadzieścia lat i nie mam takiej potrzeby.". Ksiądz odrzekł: ,,Gdybym dwadzieścia lat się nie mył, też nie czułbym, że śmierdzę".

Dlaczego według mnie spowiedź jest ważna?
Sprawia ona, że stajemy się lepszymi ludźmi. Rozważamy nad swym życiem i wyciągamy wnioski. Zawsze po spowiedzi czuję się duchowo lekka i mam wrazenie, że właśnie teraz mogę zacząć wszystko na nowo. W tej książce przeczytałam niezwykle ważne zadanie ,,Świadomość grzeszności jest wielką łaską." . Nigdy nie zwracałam na to uwagi, ale tak jest. Spowiedź naprawdę pomaga. Za sprawą tego tytułu może ona pomóc Wam jeszcze bardziej.  Jest to niewielka gabarytem książeczka, która liczy tylko 95 stron. Bez przeszkód przeczytacie ją w jeden wieczór. Zawiera pięć króciutkich rozdziałów, które zawierają maksimum treści. Ksiądz Piotr ma wiele mądrości do przekazania, a zdanie formułuje w niezwykle prosty i zrozumiały sposób. W tym ,,spowiedziowym kompendium" porusza on tematykę rachunku sumienia i radzi jak wykonać go dobrze, opowiada o żalu za grzechy. W rozdziale poświęconym właśnie żalowi za grzechy pada piękne zdanie z którym nie sposób się nie zgodzić : ,,Poprzez zło nie możemy stać się najpiękniejszą wersją samych siebie". Mój mąż prowadzi kanał na Instagramie @tradycyjnykatoliki dość często czytam książki, artykuły lub wypowiedzi innych księży. Żaden jednak nie trafia do mnie tak, jak ksiądz Piotr.

Dlaczego według mnie spowiedź jest ważna?

Książka, która pozwoliła mi głębiej zrozumieć sakrament spowiedzi. Otwieram ją za każdym razem gdy czuje, że zbliża się czas przystąpienia do tego wymagającego sakramentu.Warto sięgnąć po tę dawkę wiedzy aby uspokoić swoje emocje związane z tym sakramntem.

Prawdziwa przy każdej spowiedzi. Otwieram tę książeczkę przy każdym rachunku sumienia przed sakramentem spowiedzi.

Krótka książeczka do przeczytania w jeden wieczór, gdzie autor opisuje szerzej warunki dobrej spowiedzi oraz daje interesującą, pomocną wersję rachunku sumienia. Nie są to typowe pytania oparte na dekalogu, a zapytania oparte na Biblii. Dodatkowo mamy tutaj pokrótce przedstawione porady na chrześcijańskie życie. Wszystko opisane jest prostym, przystępnym językiem. Podoba mi się chęć stworzenia relacji autora z czytelnikiem.

Brakuje mi w części o relacjach z sobą i innymi choćby krótkiej wzmianki o psychologicznych aspektach uleczenia siebie poprzez zmianę sposobu myślenia - czasem pomoc z zewnątrz jest nieoceniona, a psychoterapia jest metodą leczniczą. Nie zawsze krótkie porady sprawdzają się, a zmiana sposobu myślenia dzięki np. cbt jest ciężką pracą.

Ciężko się ocenia produkt, który ma wartość duchową na życie wieczne człowieka - wiedza ta jest bezcenna. Niemniej jednak oceniam osobiste odczucia.

• A w 2022 ✅
  • Wiara, teologia, Bóg ⛪✝
  • Brak
  • Książki od ś.p. p. Jadwigi +
  • Religia
  • Chrześcijańskie

Dodaj cytat z książki Spowiedź. To naprawdę pomaga!