Sinner

Okładka książki Sinner Cordelia Frost
Okładka książki Sinner
Cordelia Frost Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2023-03-07
2023-03-07
Romans mafijny Friends to Lovers

Sinner jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Cordelii Frost, a książka jest cieniutka, więc przeczytanie jej zajęło mi jedno popołudnie.

Rai Aristiow i Kostya Azarow urodzili się z mafijnych rodzinach. Rai jest córką jednego z najgroźniejszych rosyjskich mafiozów, Kostya natomiast to gangster, dla którego nie ma nazbyt trudnego lub skomplikowanego zlecenia. Znają się od wczesnego dzieciństwa, a chłopak już wtedy darzył dziewczynę uczuciem, zupełnie jakby w jego oczach byli już sobie przeznaczeni. Rai mimo tlącego się uczucia nie chciała życia z gangsterem i miała nadzieję na ucieczkę z brutalnego życia mafijnego.
Azarow jednak robi wszystko, by dziewczyna należała tylko do niego, a jej odmowa staje się dla niego jedynie wyzwaniem do pokonania. Im bardziej Rai się dystansuje, tym bardziej Kostya pragnie ją zdobyć.

Sinner to bardzo krótka i niewymagająca od czytelnika skupienia książka. Początkowy chaos na szczęście nie zniechęcił mnie do dalszego czytania i z czasem wgryzłam się w nią na tyle, by ciężko było się oderwać od niej.
Relacja bohaterów przypominała zabawę w kotka i myszkę, rozterki Rai odrobinę naiwne i czasem dla mnie nie zrozumiałe, ale wybaczam jej ze względu na stan błogosławiony :) Przyznam, że polubiłam ją w przeciwieństwie do Kostyi.
Pomimo pewnej szablonowości i oklepania to całkiem dobrze spędziłam czas z tą lekturą.

Kocham romanse Mafijne, gangsterskie porachunki, i cały ten przestępczy światek w otoczce jakiegoś namiętnego romansu. Natomiast tutaj brakło mi całkowicie takiej prawdziwej chemii i przyciągania między bohaterami nie podobali mi się w ogóle ,ani główny bohater ani bohaterka, ona dziecinna nie do końca zdecydowana czego tak naprawdę chce ,on zaborczy niby jej przyjaciel od dzieciństwa obiecujący ,że nie stanie jej się krzywda podczas gdy ranili siebie nawzajem .moment kiedy facet specjalnie wrabia ją w ciążę nie do końca mi podpasował ,dla mnie było to sztuczne .najpierw nie chciała żeby się dowiedział potem płakała żeby dziecko ratował .Scena końcowa całkowicie do mnie nie przemówiła ,nie podobała mi się scena porwania na tyle żebym była zachwycona tą książką ,aleee trzeba docenić pióro autorki bo napisała to tak świetnie, że mimo tego że bohaterowie mi całkowicie nie przypadli do gustu książkę przeczytałam płynnie w jedno popołudnie jest na tyle cienka że wystarczy spędzić nad nią ze dwie godzinki Góra 3 i historia będzie przeczytana.
Zamysł książki był dobry ale bohaterowie byli kompletnie płytcy i nijacy.

Sięgając po tak cienką książkę, wiedziałam, że mogę spodziewać się bardzo szybkiej akcji. Historia jest dosyć fajna, jednakże bohaterowie zostali wykreowani na osoby, które bardzo irytowały swoim zachowaniem. I ciężko wybrać, które bardziej. Czy to Kostya bardziej denerwował mnie swoją obsesją na punkcie Rai. Czy właśnie ona sama swoim dziecinnym zachowaniem.

Obsesją, to dosyć mocne określenie, ale właśnie tak została przedstawiona jego miłość, do Rai. Z kolei dziewczyna – pomimo ciągłego powtarzania – w ogóle nie jest w stanie zdecydować się, czego tak właściwie chce. I nie tylko od mężczyzny, ale i od życia. Momentami chce się oddalić od mężczyzny, z którym niebawem będzie miała dziecko, ale po kilku zdaniach, którymi wyznawał jej miłość do siebie, ona wracała. Ta relacja przypominała mi trochę taki rzut bumerangiem bumerang.

Bardzo podobały mi się, a raczej urzekały mnie słowa Kostya, którymi wyznawał swoją miłość. Autorka stworzyła naprawdę przepiękne cytaty, które ściskają za serce, a nawet wzruszają. To moje pierwsze spotkanie z autorką, ale nie ostatnie. Pomimo tak zakręconej fabuły, to jednak spodobało mi się jej pióro. Zdecydowanie wolałabym przeczytać tę historię w rozszerzonej wersji. Jestem przekonana, że byłaby ona naprawdę genialna.
Myślę, że dla fanek romansów, które lubią coś szybkiego do poczytania, zwłaszcza w upalny dzień, to będzie bardzo wspaniała przygoda.

Czy polecam? Oczywiście!

Obsesją, to...

"Miłość nie składała się wyłącznie ze słów, czyny również miały duże znaczenie"
"Sinner" jest to romans mafijny autorstwa Cordeli Frost, który miałam okazję przeczytać dzięki współpracy z Wydawnictwem Edito Red.
Rodzeństwo Rea, Rodion oraz Ravil trzymają się świetnie od najmłodszych lat, są dla siebie wsparciem. Otoczeni troską i miłością rodziców Nicolaia i Audrey żyją w mafijnym świecie i świetnie się w nim odnajdują, jedynie Rea poszukuje czegoś innego  Przyjaciel brata Kostya Azarow jest traktowany przez ich rodziców jak syn. Bardzo go lubią i szanują. Od najmłodszych lat zakochany w Rei robi wszystko by ją chronić. Zawsze wiedział że dziewczyna należy do niego i teraz zrobi wszystko by tak się stało. Rea niekoniecznie odwzajemnia to uczucie jednak darzy chłopaka sympatią.
Do czego posunie się Kostya aby usidlić dziewczynę Czy osiągnie zamierzony cel czy wręcz przeciwnie straci ją na zawsze
Nicolaia i Audrey chcąc pomóc kuzynom przyjmują ich córkę Natashe Morozow pod swój dach. I wówczas problemy zaczynają się piętrzyć. Jaki plan ułożyła sobie Natasha i jakie wynikną z niego konsekwencje
Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę.
Jest to jednotomowa historia na jeden wieczór, którą polecam
Przeczytałam ją jednym tchem. Akcja rozgrywa się w błyskawicznym tempie. Mamy tu do czynienia z romansem, pragnieniem, pożądaniem, zazdrością oraz zemsta. Wszystko owiane nutką tajemnicy. Bohaterowie są fantastycznie wykreowani. Mimo iż Rea w pierwszych rozdziałach nie przypadła mi do gustu swoją chwiejnością w kolejnych znacznie ją polubiłam. Zdecydowanie jest tu więcej romansu niż mafii ale są sceny przy których powiało grozą strachu.
Z piórem autorki miałam do czynienia pierwszy raz ale jej lekki styl sprawił że z chęcią nadrobię zaległości.

"Miłość nie składała się wyłącznie ze słów, czyny również miały duże znaczenie"

Książka zapowiadała się ciekawie, jednak to lanie wody przez wiekszą część. Ile można czytać jak to on ja strasznie kocha a ona go nie chce. Większa część można bo ominąć bo to jedno i to samo. Po opisie spodziewałam się czegoś lepszwgo

"Summer" autorstwa Cordelii Frost to jednotomowa powieść skierowana raczej do dorosłych czytelników.
Rai i Kostya wychowywali się w tym samym środowisku.
Kostya Azarow był przyjacielem brata Rai. Od najmłodszych lat nie odstępował dziewczyny na krok i był dla nie bardzo opiekuńczy. Bardzo jej to nie odpowiadało. Marzy o tym, aby odciąć się od świata, w którym była wychowywana. Ich otoczenie bardzo im kibicuje, ponieważ pragną aby zostali małżeństwem.
Rai jest przeciwna temu, a Kostya nie widzi swojej przyszłości bez niej.
Im bardziej się od niego oddała, tym bardziej mężczyznę to motywuje do osiągnięcia celu. Zdobycia jej serca.

Książka ma nieco ponad 200 stron, lecz emocji tutaj nie brakuje.
Tajemnice, intrygi, mafia i co dla mnie ważne miłość... To wszystko znajdziecie w tej niesamowitej książce.
Ta historia mnie zainspirowała i czekam na więcej takich 💖

Serdecznie polecam 🤗
#sinner #cordeliafrost #editiored #książkamafijna #romansmafijny #tajemnice #intrygi #mafia #miłość #recenzja2023 @editio.red @cordeliafrost_autorka

Rai i Kostya wychowywali się w tym samym środowisku.

Mam ogromny problem z oceną tej książki. Mam wrażenie, jakbym czytała pozycję z wattpada. Słownictwo użyte w tej książce pozostawia wiele do życzenia, fabuła wydaje się być przerysowana, bo w końcu ile rzeczy mogłoby wydarzyć się w odrębie jednej mafijnej rodziny. Momentami, czytając tę pozycję czułam się zażenowana wydarzeniami. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że mimo wszystko nie mogłam oderwać się od lektury i chciałam wiedzieć co będzie dalej.

Bardzo, ale to bardzo denerwowała mnie główna bohaterka. Jej pozornie dojrzałe zachowanie i "wiem, czego chcę od życia", wg mnie wcale nie było dojrzałe i takie zdecydowane.
Wywodząca się z mafijnej, bardzo wpływowej rodziny wydawała mi się być po prostu rozpieszczoną dziewuszką. Szalenie lekkomyślnie podchodziła do relacji z Kostyą. Mając świadomość, że mężczyzna ma na jej punkcie swego rodzaju obsesję, dopuściła się czynów, które przesądziły o jej życiu. To właśnie swoim zachowaniem dawała mu nadzieję i podpuszczała do coraz "odważniejszych" kroków.
Z drugiej strony, to że nie polubiłam Rai nie znaczy, że usprawiedliwiam samego Kostyę. Egoistyczny Gangus, niepotrafiący rozpoznać granicy pomiędzy miłością a obsesją to mega niebezpieczna postać. To co zrobił wybrance swego serca było skandaliczne i niedopuszczalne.
Bohaterów ratuje to, że końcowo starają się dojść do porozumienia i zaczynają walczyć o relacje i ustabilizowanie. Sytuacja mająca miejsce prawie pod koniec książki
rozszarpuje serce na kawałki i myślę, że każda matka się pod tym podpisze.
Ach! No i nie mogę tu pominąć tej super kuzynki Rai. OMG ... Jakbym pierdzielnęła o korę drzewa, to od razu, by się nawróciła...
Wspomnę jeszcze fakt, że Sinner to moje pierwsze spotkanie z Autorką, aczkolwiek o rodzinie Rai możemy poczytać również w poprzedniej książce. Pozycje niewątpliwie można czytać osobno ponieważ opowiadają różne historie.
Wieńcząc... Książka nie za długa, warta uwagi, wywołująca emocje. Czy takie jak u mnie? To już kwestia indywidualna.

ta książka to lekka lektura na popołudnie. Dość cienka ale zawiera naprawdę dużo ciekawej treści. Napisana lekkim językiem.
Rodzinne intrygi, mafia, miłość.
Trzyma w napięciu. Aż szkoda, że to historia jednotomowa.

Rodzinne intrygi, mafia, miłość.
Trzyma w napięciu. Aż szkoda, że to historia jednotomowa.

Dzisiejsza premiera to kompletnie genialna historia. Już od pierwszej strony wiedziałam , że ta książka podbije moje serce i tak właśnie się stało. Autorka doskonale wykreowała bohaterów a Rai i Kostya zostaną ze mną na bardzo długo. Czytając ją czułam wielką ekscytacje i miałam cały czas uśmiech na twarzy. To jaki główny bohater jest opiekuńczy w stosunku do Rai po prostu jest przeurocze. Do tego dochodzą bracia , którzy zawsze stoja na straży swojej siostry i są w stanie chronić ją przed całym światem pokazuje jak bardzo ważne są relacje z rodziną . To ile emocji towarzyszyło mi podczas czytania świadczy tylko o genialnym piórze autorki. A ta końcówka wywoła u mnie wachlarz emocji , który sprawiał , że prawie wogule nie oddychałam . Nie zabraknie tutaj zaufania , bólu, rozczarowania oraz ciężkich wyborów. Wielki ukłon i gratulacje tak wspaniałej książki💜. Koniecznie musicie mieć tą pozycję u siebie 💜💜

• Mafia
  • Romans