ŻYĆ EWANGELIĄ - Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2023

Okładka książki ŻYĆ EWANGELIĄ - Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2023 praca zbiorowa
Okładka książki ŻYĆ EWANGELIĄ - Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2023
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa POMOC religia
religia
Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa POMOC
2022-01-01
2022-01-01
religia Ewangelia komentarze do Ewangelii

Gdy zaczęły się moje problemy ze zdrowiem i gdy niemal zostałam uziemiona w domu, często nawet bez możliwości wyjścia poza łóżko, otrzymałam od rodziny i przyjaciół, sporą ilość różnego rodzaju książek. Wiedzą o mojej czytelniczej pasji, więc chociaż w taki sposób wspierają mnie i próbują zmieniać mój nastrój. Oczywiście, że się to udaje, bo gdy zaczynam czytać, nie myślę o swoich problemach a wczuwam w kłopoty bohaterów.
Jedną z takich książek jest właśnie "ŻYĆ EWANGELIĄ - Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2023", myślę, że sama raczej nie kupiłabym dla siebie tego typu literatury, lecz podobne egzemplarze kupowałam czasem swojej mamie. Sama również je przeglądałam, to rodzaj unikatowego kalendarza z fragmentem Ewangelii wyznaczonych przez liturgię Kościoła a także rozważania do nich na każdy dzień, więc powinno się raczej czytać systematycznie, dzień po dniu. Ja jednak należę do dość niecierpliwych czytelników, więc takie czytanie po kawałeczku mnie trochę jakby wkurzało.

"Nieprzypadkowo na okładce tegorocznych rozważań „Żyć Ewangelią” znalazł się motyl. Jedno z najdelikatniejszych stworzeń, cieszące ludzkie oko tysiącem kolorów, subtelny zwiastun wiosny, słońca, ciepłych dni i nowego życia. Motyl podróżuje z kwiatka na kwiatek, w poszukiwaniu tych najobfitszych, najsmaczniejszych nektarów.
Starajmy się być motylem – wybierać tylko to, co najlepsze, karmić się tym, co nasyci nas na dłużej niż najsmaczniejsza nawet potrawa świata. Przemieszczajmy się z kwiatka na kwiatek, zatrzymując się tylko przy wartościowych nektarach – Słowach Boga. To one są najbardziej pożywnym nektarem. Biblia jest najpożywniejszym „kwiatem”.
Ciekawostką może być to, że fragmenty Ewangelii komentuje w tej książce aż dwudziestu zakonników a kilku z nich jest z Chorwacji. Różnorodny styl rozważań jest bardzo interesujący, bo sami również mamy różne zdanie na temat nie tylko Ewangelii, ale także na temat życia. Na końcu książki mamy spis autorów zamieszczonych rozważań a także miniaturkę zdjęcia z krótkim opisem komentatora. Znajdziemy tu również kilka modlitw i litanii.
Można z tym jakże innym kalendarzem zaczynać lub kończyć każdy dzień. Poręczny format pozwala na zabranie tek książki ze sobą wszędzie.

"Tylko systematycznie żywiąc się Słowami Pisma Świętego będziemy w stanie zbliżyć się do poznania Stwórcy. Będziemy takim stworzeniem, o którym mówi św. Franciszek."

Być może skuszę się w przyszłym roku na taki rodzaj kalendarza..., czas pokaże...

Po raz trzeci już zdecydowałam się na wydanie z Wydawnictwa POMOC, przedkładając je nad wydanie słynnych paulistów, a to dlatego, że wyznaczone przez liturgię Kościoła fragmenty Ewangelii na 2023 r. komentuje tu dwudziestu zakonników, podczas gdy u paulistów jest to tylko jedna osoba. Bardzo mi ta różnorodność odpowiada, bo każdy komentator ma swój własny styl.
Poręczny format 11 x 17cm, wydanie w oprawie miękkiej albo twardej oraz w formie ebooka. To jest jedyna książka, jaką zawsze kupuję w formie papierowej, bo lubię ją czytać przy porannej kawie, kiedy nie włączam jeszcze komórki i laptopa.

Polecam.

Poręczny...

• Bede do niej wracac
  • Religia

praca zbiorowa ŻYĆ EWANGELIĄ - Codzienna Ewangelia z rozważaniami 2023 Zobacz więcej