Obrońcy Ahury. Przepowiednia

Okładka książki Obrońcy Ahury. Przepowiednia Mateusz Rogalski
Okładka książki Obrońcy Ahury. Przepowiednia
Mateusz Rogalski Wydawnictwo: Mateusz R.M. Rogalski - Samowydawca Cykl: Obrońcy Ahury (tom 2) fantasy, science fiction
Obrońcy Ahury (tom 2)
Mateusz R.M. Rogalski - Samowydawca
2022-06-01
2022-06-01
#fantasy #obrońcyahury #mateuszrogalski #samowydawcy #lowfantasy #rpg

Okładka książki Tęczowa Bartosz Brzeziński, Jacek Fleiszfreser, Kamila Goszczyńska, Agata Kasiak, Sil Ky, Mateusz Rogalski, Alex Sand, Michał Widomski, Kamil Zinczuk
Tęczowa Bartosz Brzeziński,...
Czasopismo "Da... Łukasz Bałut, Daria...
Okładka książki Dodatek dla najmłodszych "Daję słówko" nr 1 Izabella Agaczewska, Ewa Bryniarska, Mateusz Kasprzyk, Aleksandra Kmicińska, Monika Litwinow, Ewa Mroczkowska, Alicja Podgrodzka, Mateusz Rogalski, Mikołaj Rogalski, Agnieszka Żarecka
Dodatek dla na... Izabella Agaczewska...

Drugi tom trylogii czerpie wszystko co najlepsze z poprzedniego i pozbywa się jego błędów. Książka jest napisana lepiej - nie ma w niej zdań oderwanych stylistycznie od głównego wątku, jakie ja wychwycałem w Pasowaniu. Jedyną niedogodnością jak dla mnie jest mnogość nazw własnych atakujących mnie w połowie książki, powoduje to lekkie zagubienie. Niemniej jednak jest nadal zabawnie, dynamicznie i epicko.

Zdecydowanie czekam na więcej!

Panu Mateuszowi Rogalskiemu zdecydowanie udało się przełamać klątwę drugiego tomu!
Kolejną część, opowiadającą o Obrońcach Ahury czytało mi się jeszcze przyjemniej i ciekawiej niż tom pierwszy. Jest to jedna z najlepszych książek przeczytanych przeze mnie przez ostatnie pół roku.
Zdecydowanym plusem jest rozwinięcie samych postaci, ich relacji, motywów i lęków.
Kolejnym elementem, który mnie urzekł, była dalsza eksploracja uniwersum - poznajemy nowe tereny, odmienne postaci i zagłębiamy sie w mitologię i wierzenia mieszkańców tego świata.
Końcówka powieści wciągnęła mnie bez reszty - czytałam do godziny 2 w nocy, aby tylko dowiedzieć się, jaki los czeka dzielnych Obrońców.
Książkę zdecydowanie polecam, jest to porządne fantasy, które umożliwia nam oderwanie się od szarej codzienności.
Z niecierpliwoscią czekam na finał trylogii!

Kolejnym...

Książkę przeczytałam dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez bloga "Czytam dla przyjemności". Z niecierpliwością czekałam na drugą część powieści. Byłam bardzo ciekawa dalszych przygód lorda Arisa Esnaf'ara. I jak zwykle się nie zawiodłam. Książka mocno mnie wciągnęła bo dużo się w niej działo. Przepowiednia jest dużo lepsza od pierwszej części Pasowanie. Chociaż fantastyka nie jest moim ulubionym rodzajem literackim to od przygód " Obłędnej drużyny " nie mogłam się oderwać. Uważam, że autorowi udało się napisać świetną powieść fantasy. Dużym zaskoczeniem dla mnie było również zakończenie książki, bo nie takiego się spodziewałam. Z niecierpliwością będę oczekiwać na ciąg dalszy. Zachęcam gorąco do przeczytania powieści. Szczególnie dla miłośników fantasy jest to pozycja obowiązkowa.

Książkę miałam zaszczyt przeczytać dzięki Book Tour Czytam Dla Przyjemności przy współpracy z autorem Mateuszem Rogalskim.
Obrońcy Ahury to drugi tom opowieści o przygodach Arisa i jego ekipy. Świetnie wykreowany świat, bohaterowie są spójni i dostarczają wielu emocji. Wartka akcja powoduje problem z oderwaniem od książki 🙂. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Jeśli tylko lubicie rycerskie klimaty, i świetny humor, to ta trylogia jest dla Was. Serdecznie polecam!

"Przepowiednia" to druga część cyklu o Obrońcach Ahury i jest jeszcze lepsza i bardziej dopracowana niż poprzednia. Autor poprawił swój warsztat (który i tak był zacny!),książka jest pełna humoru, przygody i złotych cytatów.
Aris i jego drużyna wyruszają na kolejną ekscytującą eskapadę, odkrywając zawiązane w pierwszej części tajemnice i poznając kolejnych bohaterów. Postaci są dobrze zbudowane i różnorodne, świat nieco bardziej mroczny, zimny i nieprzyjazny, no chyba, że ma się pod ręką antałek wina, a tego tu nie brakuje! Mali dalej skradają moje serce, osobiście jestem przywiązana do Milteza (ach, ci magowie!) i liczę na rozwój relacji romantycznej między głównym bohaterem a... hej, bez spoilerów!

Podsumowując: humor? jest! wino? w dostatku! przygoda, rozrywka i odrobina magii? o tak!

Więc jeśli lubicie rycerskie klimaty, niestraszny wam dworski język i intrygi, szukacie dobrej zabawy i dobrze napisanych bohaterów i relacji między nimi, czytajcie Rogalskiego! :)

"Obrońcy Ahury. Przepowiednia" to drugi tom trylogii fantasy autorstwa Mateusza Rogalskiego. Rzecz opiera się na sesjach RPG, które odbywały się w Legnickim Stowarzyszeniu Fantastyki "Gladius".

Tom drugi to ciąg dalszy przygód Arisa Esnaf'ara przybyłego z Dahaku do Ahury, który będzie się starał powstrzymać wojnę domową trwającą w królestwie Górnego Hakonu.

I tak jak przy "Pasowaniu", czyli pierwszym tomie cyklu, mogłam się przyczepić nierówności w fabule, momentów które się ciut dłużyły (choć to nie znaczy że było źle!),tak tutaj... Jestem oczarowana.

"Przepowiednia" to pełnoprawna, przemyślana fantastyka na wysokim poziomie i przez wielkie "F". Tej książki się nie czyta a dosłownie pochłania. Autor nie daje czytelnikowi nawet chwili na odpoczynek pomiędzy wydarzeniami, każde kolejne goni poprzednie zachowując przy tym sens i ciąg fabularny. Nadal utrzymany jest ten fenomenalny humor znany z pierwszego tomu i mnogość świetnych bohaterów. Przy czym każdy charakter jest unikalny i nawet postaci poboczne mają znaczenie i warto się nad nimi pochylić. Żaden nie jest wyidealizowany. Duży plus za pomysłowość przy tworzeniu imion!

Powieść nosi opinię "powieści ADHD". I faktycznie, przygoda goni przygodę, czasem zmuszając do zastanowienia się nad tym co się właściwie dzieje a jednocześnie nic nie jest tu przypadkowe. Dziejące się rzeczy nie raz zaskakują, nie ma tutaj przewidywalności.

To co szczególnie pokochałam to dialogi i przekomarzanki głównych bohaterów, godne świetnego poczucia humoru autora. Mateusz jest dla mnie mistrzem budowania relacji pomiędzy nimi, nie są one oczywiste i tak właściwie nie zawsze wiadomo czy grają do jednej bramki czy może jednak nie. Lubię takie nieoczywiste sytuacje.

Niecierpliwie oczekuję na trzeci tom!
Ogromnie polecam Wam całą serię, jest świetna

I tak jak przy...

Przyjemnie się czytało kontynuację przygód naszego konesera dobrych trunków. Mam wrażenie, że styl Pana poprawił się. Widziałem się z Panem kiedyś na targach przelotnie, na stanowisku Samowydawców i jestem zdumiony, że tak dobry autor wydaje w taki sposób, a nie w normalnym wydawnictwie! Wie pan, kto stoi obok Pana? Mam parę książek samowydawców, Jezus Maria co to jest. Proszę się tak zawsze trochę odsuwać na boczek od nich, udawać, że Pan tam tylko przypadkiem.
Szanuję tylko Pana Kopijera i pana Piątkowskiego, ich wstydzić się Pan nie musi, ale reszta brygady to makabra wcielona. Ci ludzie nie potrafią pisać, a myślą, że potrafią, skład, redakcja, korekta, zwykle brakująca.
A tymczasem Pan ma wielki potencjał, Panie Mariuszu, tylko jedno do zmiany, koniecznie. Okładki, są naprawdę dziecinne i słabe, za co ujmuję Panu punkcik z oceny, ale to co w środku na pewno nadrabia. Kto robi grafiki Panu Kopijerowi powinien pomóc i Panu, bo to nie jest dobre.
Książka jest (poza okładką) bardzo, bardzo dobra, polecam!
Akcja, humor, tempo, fabuła, na piątkę z plusem! Gratulacje za to, że rozwija się Pan jako autor.

Obrońcy Ahury - Przepowiednia Jako kontynuacje pierwszego tomu charakteryzuje się nieco większą dojrzałością niż pierwsza część. Obie opowieści są prowadzone w szybkim tempie chociaż w drugiej części bohaterowie nieco bardziej się nudzą podróże są bardziej monotonne przygotowania. Jednak język powieści powoduję że mimo iż bohaterowie troszkę się nudzą czasami to czytelnik nigdy. Język powieści jest zresztą sam w sobie dość specyficzny jako że historia opowiadana jest w pierwszej osobie to słownictwo nie zawsze jest „salonowe” , Chociaż lordowie czasami starają się dwornie mówić.
Książka jest oficjalnie przeznaczona dla czytelnika 16 + tak przynajmniej wynika z oznakowania okładki. Moim zdaniem jednak część z troszkę młodszych czytelników też mogło by ją poznać są w niej co prawda opisane „ prywatne” spotkania głównego bohatera ale sceny przedstawione są z dużym smakiem.
W książce mamy oczywiście dużo wina i wyrobów wino-podobnych trochę magii niezwykłych stworów. Bohaterowie są nieszablonowi czasami trochę szaleni ale w każdym z nich jest coś co możemy polubić i coś co nas po prostu wkurza. No a narratora to już na pewno.
Fabuła rozwija wątki z pierwszego tomu, ale o ile w pierwszym autor zwracał dużą uwagę na plastyczną stronę powieści ( dokładność opisów strojów mnie zadziwiała) o tyle w drugiej bardziej wchodzimy w głąb psychiki Arisa, zwłaszcza że stosunki w drużynie zaczynają się komplikować. Gorąco polecam wszystkim zarówno tym którzy mają ochotę na lekką rozrywkę jak i tym którzy pragną odrobiny filozofii okraszonej dobrym humorem. Należy jednak pamiętać, że jest to drugi tom i należy go poznawać po pierwszym.

Tajemnicza wojowniczka Anake opowiada Arisowi Esnafarowi o przepowiedni, która dotyczy jego przyszłości. To on ma ją wypełnić ale najpierw musi odnaleźć miecz. Według informacji przekazanych przez Anake miecz znajduje się na krańcu świata zwanym Lodowym Morzem. Chcąc nie chcąc Aris razem ze swoją Obłędną Drużyną wyrusza w drogę ku przeznaczeniu. Towarzyszą mu Shu, Albert, Vissen oraz Bevier.
„Przepowiednia” to kontynuacja pierwszego tomu cyklu „Obrońcy Ahury”.
Nic nie zmienił się nasz bohater dalej kocha dwie rzeczy najbardziej na świecie wino i piękne kobiety. Jak zwykle autor zaserwował nam szybką akcję z duża ilością szalonych przygód okraszonych magią i winem :). Dodał do tego solidną dawkę humoru i w ten sposób po raz kolejny stworzył powieść, od której oderwać się nie mogłam. POLECAM!!!
Czytam dla przyjemności dziękuje za udział w Book Tourze.

Książka trafiła do mnie dzięki book tour czytanie dla przyjemności. O samej książce nie jestem wstanie za dużo napisać, gdyż nie dotarłam nawet do połowy. Książka dla mnie jest dość ciężka chociaż nie tak usypiająca jak quo vadis. Czytało się ją nie najgorzej. Moim błędem jest fakt, że nie zaczęłam od pierwszej części dlatego druga mnie nie pochłonęła. A spokojnie bez obaw za jakiś czas mam zamiar do niej powrócić ale we właściwej kolejności.

Po mimo tego, że mnie nie udało się dotrwać do końca to i tak muszę ją polecić chociażby za humor autora :)

• .Do kupienia 💰
  • BOOK TOUR 2022