W przyszłym roku o tej porze

Okładka książki W przyszłym roku o tej porze Sophie Cousens
Okładka książki W przyszłym roku o tej porze
Sophie Cousens Wydawnictwo: Świat Książki literatura obyczajowa, romans
This Time Next Year
Świat Książki
2022-11-09
2022-11-09
2020-08-01

Zachwyciła mnie okładka, wzięłam ją z biblotecznej półki nie patrząc na opis. I leżała, czekała na swoją kolej. A gdy już zaczęłam czytać to wciągnęłam się! Bardzo pomysłowa historia, bohaterka skradła moje serce.

Chcielibyście z kimś dzielić urodziny? A na domiar tego jeszcze żyć w przekonaniu, że urodziło się pod pechową gwiazdą? Taki przypadek spotkał dwójkę bohaterów tej książki.
Krótko o treści: Quinn i Minnie urodzili się w sylwestra, w tym samym szpitalu, jedno po drugim. Lecz choć przyszli na świat niemal razem, ich życie nie mogłoby się różnić bardziej. Trzydzieści lat później przeznaczenie krzyżuje ich drogi. Może to czas na miłość?

Książka jest zabawna, romantyczna, trochę przewidywalna (ale tutaj chyba każdy romans tak ma? Chociaż mogę się mylić),pod wielką warstwą lukru dotykamy jednak wielu poważnych wątków, które są przesycone bólem i rozczarowaniem.
Bardzo dużo jest tu angielskiego humoru, który szczerze kocham. Myślę, że niesie ona nam bardzo ważne przesłanie, warto wierzyć w przeznaczenie, ponieważ często pomaga nam odnaleźć siebie, ale nie tylko siebie. Oraz warto również zadbać o to by wzmocnić nasze poczucie własnej wartości, podejścia do siebie oraz podejścia do innych.
Jest to bardzo przyjemna książka, lekka, wciągająca i niesamowicie dobrze napisana 🩷

Spodziewałam się chyba czegoś lepszego, ale.. Historia o miłości, fajny pomysł, ale zbyt przekoloryzowana jak dla mnie. Mimo wszystko wciągnęła mnie, bo lubię romanse. :D

Już dawno nie zmęczyłam się tak książka. Historia miala bardzo ciekawy zamysł, ale strasznie długa i nie potrzebnie to się tak ciągnęło. Bardziej mnie od niej odpychało niż przyciągało. Liczyłam na bardzo fajną historię z ukradzionym imieniem, ale nie przekonała mnie do siebie.

Bo żeby być z kimś szczęśliwym najpierw należy zadbać o siebie. Uwielbiam postać Minnie, która z gąsienicy przeobraziła się w pięknego i odważnego motyla.

Bardzo fajna, szybko się czytało, przemyślana, urocza. Czasami miałam wrażenie, że bohaterowie mają po 22 lata, a nie 30. Jak na obecnie pisane ksiażki - uważam, że jest świetna.

Dotarłam do 120 strony, nie dałam rady dalej tego czytać

Dotarłam do 120 strony, nie dałam rady dalej tego czytać

Może trochę za dużo tych gwiazdek bo to tylko miła, sympatyczną, trochę nieprawdopodobna opowiastka, która poprawia humor. Ale, że akurat takiej poprawy potrzebowałam to 6 gwiazdek. Polecam w takich terapeutycznych celach.

Jestem zaskoczona tym, co znalazłam w tej powieści. Nie tylko historię miłosną, ale też bohaterów, którzy z czasem zaczynają rozumieć co w ich życiu jest nie tak, co ich blokuje, nie pozwala się rozwijać czy...kochać. Bardzo podobał mi się klimat stworzony w tej książce, aż chciało się do niej wracać.

Minnie ma pod górkę nie tylko w piątek trzynastego. Ale czy aby na pewno chodzi o pecha?
Oryginalna, ciekawa i zakręcona fabuła- niestety ja wciągnęłam się dopiero w połowie. Barwni i dobrze wykreowani bohaterowie, aczkolwiek momentami bywali irytujący😆
Jest zabawnie, romantycznie, aż przesadnie słodko, a relacja między bohaterami do przewidzenia, ale pod tym różowym puchem, ukryte są też poważne wątki, pełne rozczarowań, bólu i prozy życia codziennego.
Historia niesie nam przesłanie, że warto wierzyć w przeznaczenie oraz zadbać o poczucie własnej wartości, podejścia do siebie i otaczających nas ludzi.
Lekka i odprężająca książka, idealna na chłodne wieczory.

• Przeczytane 2023
  • E-booki