Psalm podróżny

Null & Full
2021-09-01
2021-09-01
psalm podróże wyspy aran

autorka w sugestywny sposób zaprasza czytelnika w podróż w mało znane miejsca. Książkę czyta się dobrze, warto się trochę podelektować i nie spieszyć się z lekturą. Polecam szczególnie osobom które szukają głębszego sensu w życiu.

Warto wyruszyć w tę podróż razem z autorką. W lekki, okraszony typowym dla tej eseistki humorem sposób, zabiera nas nie tylko w różne miejsca na świecie, ale także konfrontuje z ważnymi dla każdego człowieka pytaniami. Jest to wyprawa w głąb siebie.
Poprzez lekturę kolejnych stron, spotykamy się z pięknem. To piękno przyrody, człowieka, prostoty, trudu. Niezwykle obrazowy język sprawia, że 'Psalm podróżny' zwyczajnie zachwyca i rozbudza pragnienie, aby spakować plecak, założyć wygodne buty i wyruszyć w drogę.
Jest to także świadectwo wiary autorki, w którym dzieli się doświadczeniem wdzięczności Bogu za to, co On daje, choć nie zawsze jest to dar łatwy do przyjęcia.
Doświadczenie, pokorna wiedza i mnogość użytych idiomów sprawiają, że książkę czyta się z uśmiechem na twarzy.

Psalm podróżny to świetna propozycja dla czytelników nie tylko literatury podróżniczej. To bardzo osobiste spotkanie z autorką w drodze. Ujmujący jest sposób narracji który sprawia że naturalnie i prosto stajemy się towarzyszami podróży. Zmieniają się roztaczane przed nami obrazy i miejsca a człowiek ze swoją wrażliwością i systemem wartości jest osią opowieści. Jeżeli można by wyśpiewać psalm Panu Bogu to właśnie w ten sposób , poprzez dojrzałą , uważną i pełną szacunku relację do otaczającego nas świata. Książka tak bardzo się podobała że z niecierpliwością i radością dziecka i wbrew porządkowi nadanemu przez autorkę czytałam rozdziały których opisu byłam najbardziej ciekawa. Polecam

Książka Agaty Mleczko “Psalm Podróżny” jest niezwykła. Autorka w piękny sposób opisuje zachwycenie dziełem stwórcy kreśląc mini-portrety miejsc, które odwiedza od bliskich Polakom zakątków Doliny Pięciu Stawów, po tak odległe jak wybrzeża Australii czy mityczne Wyspy Aran. Każdej podróży towarzyszy wędrówka w głąb siebie oraz w głąb piękna drugiego człowieka, zatrzymanie się, aby jak kadr w filmie zatrzymać w sercu najcenniejszą chwilę zachwytu. Polecam lekturę zapalonym podróżnikom oraz tym, którzy lubią marzyć. Urzekł mnie opisany dzień spotkania autorki z przyjaciółkami w włoskim miasteczku Ferrara, gdzie proste piękno miejsca i ludzi, zwykłych chwil pełnych wspomnień i włoskich zapachów stanowi esencję tęsknoty za tym co kiedyś i co tu i teraz. Aż można poczuć się częścią tego miejsca i jego historii!

Książka jest fantastycznie napisana, pięknym językiem, zrozumiałymi określeniami, subtelnymi opisami przyrody i świata. Ciekawe treści i krótkie ujęcia rzeczywistości z pobytów w różnych miejscach na świecie. Skojarzenia z przeżyciami w różnych okolicznościach daleko od domu rodzinnego. Polecam bo warto przeczytać już drugą pozycję tej Autorki. Namawiam serdecznie do lektury.

• Podróże

Dodaj cytat z książki Psalm podróżny