Batpig. Zobaczyła świnka niebo

2022-04-20
Anna Lewicka

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Zawrotne tempo. Absurdy nie z tej ziemi. Swoboda, która relaksuje i żart, który wręcz się wylewa z każdej strony. To tu i nie mam co do tego wątpliwości. Podchodzić należy z garścią dystansu i bez zbędnego nadęcia, bo inaczej może nie trafić.
Kreskówkowy odstresowywacz dla odpornych na specyficzny humor i luźny język. Nie inaczej. Bo nie zawsze musi być standardowo i tu nie jest.
Grzesiek Podlaski to najzwyczajniejszy ze zwyczajnych szóstoklasista. No może poza pewnym niuansem niewinnym, jest prosiaczkiem. Tak, różowiutkim, owłosionym, a nawet życie nudne wiodącym. Mieszkał z rodzicami swymi - Prosią i Rosiakiem (czyż nie uroczo?),w dużej płycie, bez windowych udogodnień. Ot nic szczególnego. Jego pasją największą są...kanapki, komputerowe gry i komiksowe światy z Wieprzowym Mścicielem na czele. Nie zapominajmy o kartach z przyjaciółmi nietuzinkowymi, bo karpiem Karolem i nietoperzem Gryzeldą oraz taplaniu się w błotku.
Choć wiecie co, zaczyna się naprawdę wystrzałowo. Bo Grześ trafia w kosmos za sprawą rakiety, do której jest przywiązany jak do mamy. Jakby tego było mało zyskuje umiejętności nadzwyczajne i wreszcie może realizować się jako superbohater, a marzył skrycie, bo które dziecko nie marzy? Chce ze złem walczyć, sprawiedliwości bronić i latać wysoko, choć poradnika w tym zakresie potrzebuje. Nie rozumiem dlaczego wraz z dorosłością marzenia więdną. Może za mało podlewane?
Jako, że życie ma odcieni wiele pojawia się i wróg Batpiga, bo takie imię przybiera nasz nieustraszony. W końcu nie może być za...różowo, a Dinoman potrafi zzielenieć. Ze złości? Są jednak przyjaciele, którzy w potrzebie nie opuszczą. A to bezcenne.
O więzi, która ponad wszystko, lojalności bezgranicznej, szczerości, która i odwadze, dodającej skrzydeł. Ach, żeby tak duży świat o tym pamiętał. Byłoby jakoś piękniej, łatwiej, lżej.
Krótkie dialogi, konkretne akcje, sprytne sytuacyjne zwroty.
Kolorowo, głupawkowo i już!
A może ktoś chce łyka świn-koli?
No dobrze, już dobrze, wracamy do normalności.

Grzesiek Podlaski wiódł życie przeciętnego szóstoklasisty. Był zwyczajnym, różowym, włochatym prosiakiem i jak każdy typowy prosiaczek uwielbiał jeść kanapki, grać na konsoli, zażywać kąpiele błotne i spędzać czas z przyjaciółmi - karpiem Karolem i nietoperzem Gryzeldą.

Ugryziony przypadkowo przez przyjaciółkę zmienia się w super świnkę…

Bohaterowie, złoczyńcy, świetne dialogi, zwariowane przygody i przede wszystkim cała masa humoru. Autor przekazuje w opowieści także sporo ważnych tematów, jakimi są przyjaźń, odwaga i pokonywanie swoich słabości.

Polecamy!

Ugryziony przypadkowo przez przyjaciółkę zmienia się w super świnkę…

Bohaterowie, złoczyńcy, świetne...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Ci co obserwują mnie od dłuższego czasu, pewnie wiedzą, że wraz z córką lubimy sięgnąć po komiksy :)

Tym razem jednak jednogłośnie z córką stwierdziłyśmy, że nie poczuliśmy z tą książką flow. Sam pomysł na fabułę był jeszcze całkiem ciekawy, ale niestety, przedstawienie tej historii już niekoniecznie nam odpowiadało.

Historia świnki, która stała się super bohaterem przez przypadek oraz jej dwóch przyjaciół. Niestety autor tworząc ten komiks pisał takim stylem, że kompletnie mnie nie porwało. Co więcej wynudziło i mnie i córkę, która co chwilę sprawdzała czy jeszcze dużo zostało nam stron, bo to jest "koszmarnie nudne". To są jej słowa niestety, więc jak widzicie, autor zarówno osoby dorosłej jak i dziecka nie zainteresował tą historią, no ale mamy jeszcze jeden tom. Może tym razem będzie lepiej. Czekajcie na opinie ;)

Historia świnki, która stała się super bohaterem przez...

1966

Świetna! Humor nie aż tak absurdalny, jak w serii "Dogman", przez co komiks dobrze się czyta również nieco starszym czytelnikom ;)
Gryzelda mnie urzekła...

Gryzelda mnie urzekła...

Komiks na odstresowanie to sposób, który zawsze się sprawdza. Dzisiaj odchodzimy nieco od konkretnych rozmiarów powieści i prezentujemy wam przezabawną historię małej świnki, która postanowiła, że jak nikt inny zaprowadzi porządek w najbliższej okolicy. Historię, którą docenią zwłaszcza bystre, ruchliwe dzieciaki rozpoczynające swoją przygodę z czytaniem i nie odnajdujące się jeszcze w długich opisach. Niezbyt mądre, choć przezabawne zwroty akcji i banalne żarty zdecydowanie trafią w ich gusta. Tu jest krótko, zwięźle i konkretnie. Hm… pokuszę się o stwierdzenie, że chwilami aż zbyt konkretnie, jednak to tylko dodaje smaczku całości. Grzesiek Podlaski to zwyczajna świnka mieszkająca ze zwyczajnymi rodzicami w zwyczajnym apartamentowcu w niczym niewyróżniającym się mieście. Wszystko tam jest zwyczajne – cała jego szósta klasa, przyjaciele i zabawy. A jednak bohatera poznajemy w chwili, kiedy przywiązany do rakiety zostaje wystrzelony w kosmos, więc to już tak całkiem zwyczajne nie jest i praktycznie z miejsca czytelnik zostaje rzucony w wir wydarzeń. Wskutek nieprzewidzianych okoliczności Grześ zyskuje ponadnaturalne umiejętności i zaczyna spełniać swoje najskrytsze marzenie o byciu superbohaterem. Nie bierze jednak pod uwagę, że bycie kimś wyjątkowym to nie tylko zabawa, ale także odpowiedzialność i kiedy okazuje się, że spośród trójki nierozłącznych dotychczas przyjaciół jedna osoba zostaje wykluczona sieć niedomówień i sekretów zapętla się tak, że chęci naprawy niełatwej sytuacji nie wystarczają. Niezwyciężony Batpig zyskuje śmiertelnego wroga, a przyjaciele zwierają szyki, aby go uratować.
Przezabawna, urocza i przede wszystkim śmieszna powieść graficzna od Wydawnictwa Jaguar gdzieś pod pokładami zabawy ukrywająca prawdę o tym, że przyjaźń wymaga poświęceń, a dzięki szczerości zdecydowanie łatwiej się żyje. Tę wiedzę odkrywa młody czytelnik przemierzając stopniowo przez dziesięć rozdziałów, w których dialogi w kolorowych chmurkach są zabawne i czytelne, ilustracje proste i rozśmieszające do łez. Młody czytelnik nie znajdzie tam większych moralizatorskich przesłań czy właściwych zachowań, ale na pewno zdystansuje się do świata i nieźle ubawicie. Odkąd odkryłyśmy komiksy, jesteśmy z moją prawie jedenastolatką święcie przekonane, że tego typu literatura też jest potrzebna! I chociaż co wrażliwszych rodziców mogą zbulwersować słowa takie jak „frajer” czy „gówniana”, to jednak nie oszukujmy się, że jest jakaś ucieczka przed „kibelkową łaciną” i dla dzieciaków zdecydowanie lepiej jest, że słowa niecenzuralne znają wiedząc jednocześnie, iż niekoniecznie trzeba ich używać.
Jednym słowem, jest zabawnie, prosto i banalnie. Ale ile zabawy! Przygody niesamowitego Grześka i jego przyjaciół polecamy dla dzieci 6+, zwłaszcza tych, które rozpoczynają przygodę z czytaniem. Bynajmniej się nie zanudzą.

"Batpig: Zobaczyła świnka niebo" autorstwa Roba Harrella to przezabawna powieść graficzna z wyjątkowo nieustraszonym bohaterem w roli głównej. Superprosiakiem, który nieustannie walczy o sprawiedliwość... No, może nie aż tak nieustannie. Raczej gdzieś pomiędzy kąpielami błotnymi a jedzeniem smacznych kanapek.

Rob Harrell - autor i rysownik pasków komiksowych "Big Top", które ukazywały się codziennie aż do 2007 roku, a obecnie tworzy paski komiksowe Adam@Home. Napisał i zilustrował także powieść graficzną "Monster on the Hill", wydaną przez Top Shelf. To historia miasteczka, w którym mieszka straszliwie pechowy stwór. "Monster on the Hill" stał się inspiracją dla filmu animowanego "Rumble" wyprodukowanego przez Paramount Pictures. Następnie napisał trylogię powieści hybrydowych "Life of Zarf". Powieści te, wydane przez Dial Books for Young Readers, opowiadają historię Zarfa Belforda, trolla uczęszczającego do gimnazjum w baśniowym świecie. Jako ilustrator Rob Harrell współpracował z takimi klientami jak Mad, Simon and Schuster, American Greetings, Time, Inc. i Volkswagen. Jego prace były wystawiane na indywidualnych wystawach w San Francisco, Austin i Indianapolis. Obecnie mieszka w Ameryce, w miasteczku Zionsville w stanie Indiana, ze swoją żoną Amber i dwoma psami, Cooperem i Kasey.

Spójrz w niebo! Kim jest ten odważny bohater przelatujący nad miastem? To ...Batpig!

Badpig nieustraszenie ratuje świat (no dobra, bądźmy szczerzy - odrobinę poprawia sytuację w swoim mieście),bezlitośnie łapiąc złoczyńców, którzy sądzą, że mogą robić, co chcą, na przykład bezkarnie śmiecić na ulicach albo przeklinać bez konsekwencji.

Nasz superprosiak nie ma jednak pojęcia, że czeka go prawdziwe wyzwanie w postaci zmutowanego jaszczura, siejącego wokół zniszczenie oraz kibelkowy dowcip, a także sprzedawczyni ze Sklepu Mięsnego na Rogu, mającej dość niebezpieczną wizję dominacji nad światem.

Czy Grześ Podlaski, z pozoru zwykły prosiak z szóstej klasy szkoły podstawowej, da radę utrzymać w sekrecie swoje superbohaterskie alter ego? Czy karp Karol nabierze wody w usta, a mająca lęk wysokości nietoperzyca Gryzelda nauczy Grześka latać?

Za sprawą pióra Dava Pilkeya powstała historia o pewnym administratorze placówki edukacyjnej, którego dosłownie w majtkach i pelerynie, za sprawą bohaterskich dokonań świat poznał jako Kapitana Majtasa. Teraz nadszedł czas na świnkę w pelerynce. Poznajcie Batpiga od Roba Harrella.

Grzesiek Podlaski jest prosiaczkiem. Zwyczajnym prosiaczkiem o różowej skórze, niecharakteryzującym się żadną szczególną cechą. Mieszka z rodzicami w czteropiętrowym bloku w wielkim mieście. Na co dzień uczęszcza do szkoły, jako uczeń szóstej klasy podstawówki. Lubi to samo, co większość prosiaczków. Uwielbia jeść smaczne kanapki, chętnie spędza czas przed komputerem, z nosem w komiksach, albo wraz z przyjaciółmi, karpiem Karolem i nietoperzycą Gryzeldą. Jak każda świnka uwielbia też błotne kąpiele. Grzesiek Podlaski to przeciętna świetna, jakich wiele. Przynajmniej do czasu, aż radioaktywne ugryzienie nietoperza daje mu moc, o której nawet nie śnił.

Czy mała świnka może zostać obrońcą swojego miasta? Zostanie superbohaterem to nie taka łatwa sprawa, a z wielkimi mocami wiąże się wielka odpowiedzialność.

Podobnie jak seria książek o Kapitanie Majtasie napisana przez Dava Pilkeya, komiks "Batpig. Zobaczyła świnka niebo" autorstwa Roba Harrella oferuje historie pełne absurdów i dużego poczucia humoru. Na szczęście dla odbiorców nie tak absurdalnych, jak w komiksach o Dogmanie, również stworzonych przez Dava Pilkeya. Rob Harrell nie odleciał tak bardzo od ziemi. Jednak trzeba przyznać, że jego poczucie humoru jest szczególne, przez co nie każdemu przypadnie do gustu. Dzieciom bez wątpienia głupkowate żarciki i nieracjonalne zwroty akcji na pewno nie będą przeszkadzać. Zresztą warto przymknąć na nie oko dla wartości, jakie niosą ze sobą historie zawarte w albumie. W każdym z dziesięciu opowiadań autor zadbał o rozwój postaci. Tak więc odbiorca wielokrotnie będzie mógł śledzić poczynania bohaterów, jakim będą sprzyjać działania mające na celu przezwyciężanie własnych słabości i budowanie wspólnej przyjaźni. Całości dopełniać będzie swobodna narracja lektora.

Komiks "Batpig: Zobaczyła świnka niebo" Roba Harrella poza dużą ilością absurdów i poczucia humoru, odznacza się też ciekawą i energiczną kreską, a także bogatą paletą kolorów. Ponadto pełen jest nawiązań do popularnych treści z kultowych dzieł popkultury, które bez problemu odnajdzie również małoletni odbiorca.

"Batpig: Zobaczyła świnka niebo" Roba Harrella opierając się na sprawdzonych schematach, przypomina kreskówki, które chętnie oglądaliśmy w telewizji w czasie naszego dzieciństwa. Dzieło nie ma w sobie wielu wychowawczych i moralizatorskich wartości, ale na pewno będzie mile wspominane przez małego wielbiciela komiksów.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Jaguar

Rob Harrell - autor i rysownik pasków komiksowych "Big Top",...

Współpraca: Wydawnictwo Jaguar
Lubicie komiksy? Ja będąc dzieckiem bardzo lubiłam tę formę „czytanek”. Mało tekstu, dużo obrazków. Później zapomniałam o tym gatunku. Dzisiaj dzięki wydawnictwu Jaguar wraz z dziećmi mam okazję przypomnieć sobie ten rodzaj książek.
Poznajemy Grześka Podlaskiego, zwykłą włochatą świnkę, która mieszka na czwartym piętrze z rodzicami. Uwielbia dużo jeść, grać na komputerze, czytać komiksy, brać błotne kąpiele i grać w karty z przyjaciółmi: nietoperzycą Gryzeldę i rybą - Karolem. Pewnego dnia podczas takiej gry, jego przyjaciółka, ugryzła Grześka w nos i od pory już nic nie było takie samo. Nasz prosiaczek odkrył, że ma supermoce. Potrafi lewitować, podnosić ciężkie rzeczy i poruszać przedmioty za pomocą umysłu. Fajnie nie?
Grzesiek Podlaski był fanem komiksu „Wieprzowy Mściciel” i chciał być jak jego ulubiony bohater. Postanawia użyć swoich mocy by walczyć z różnymi złoczyńcami. Ubiera się w strój superbohatera i wymyśla sobie ksywkę BatPig. Jego pierwsze zadania to pouczanie łotrów, że nie należy śmiecić na chodnikach lub przeklinać. Nasz bohater jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że musi zmierzyć się z zmutowaną jaszczurą i ze sprzedawczynią Sklepu Mięsnego na Rogu. Czy sobie poradzi z tymi naprawdę groźnymi superzłoczyńcami? Czy uda mu się utrzymać w tajemnicy swoje zdolności? Czy karp Karol będzie umiał nabrać wody w usta, a mająca lek wysokości nietoperzyca Gryzelda nauczyć Grześka latać? Przekonajcie się sami.
„Zobaczyła świnka niebo” to pierwsza część przygód BatPiga. Muszę przyznać, że ten komiks mnie zaskoczył jak na najbardziej na plus. Myślałam, że będzie zwykłą historyjką, a tutaj mamy parę wyrazów typu retrospekcja, które rozwijają słownictwo dziecka. Do tej pory znałam łacinę podwórkową, kuchenną, a dzisiaj poznałam jeszcze… łacinę kiblową. I te słówka również zbogacają język najmłodszych. Ta niewielka książeczka posiada dwie oddzielne historyjki. Każda z nich jest przezabawna i zakręcona jak świński ogonek. Sama śmiałam się z niektórych pomysłów jak i reakcji przedstawionych na ilustracjach.
Komiks wydaje mi się, że jest świetną pomocą w nauce czytania. Duża, kolorowa czcionka, krótkie teksty i kolorowe ilustracje, przy pomocy których dziecku o wiele łatwiej jest przeczytać dialogi bohaterów. Oprócz nauki czytania książeczka może posłużyć również do pokazania czym jest przyjaźń i jak można ją łatwo stracić, jak również pokazuje prawdziwość przysłowia, że „prawdziwych przyjaciół poznajmy w biedzie”.
Obojętnie czy masz 5 lat czy znacznie więcej bardzo polecam by przeczytać przygody BatPiga. Dobra zabawa gwarantowana.

Współpraca: Wydawnictwo Jaguar

Kto jest miłośnikiem komiksów? A może jest ktoś z was, kto chociaż raz w życiu przeczytał taki komiks? Ja z moją Helenką podnosimy rękę i ogłaszamy, że jesteśmy fankami wszelakich, kolorowych komisów. Co jest przy nich zabawy i śmiechu to nasze. Przed wami pierwszy tom przygód pewnej małej świnki Grzesia Podlaskiego, który w dziwny sposób nabiera mocy, dzięki którym lewituje, ma ogromną siłę oraz przenosi przedmioty.
Z taką mocą wiążą się też obowiązki. Pierwszy tom przedstawia od początku, kim jest Grześ, jaką ma rodzinę oraz przyjaciół i o przyjaciołach przeczytasz najwięcej. Grześ od początku nabrania mocy ma ręce pełne roboty i ugania się za bandytami i przywróceniu spokoju w okolicy. Jeżeli wasze dziecko dopiero raczkuje w czytaniu, to tutaj śmiało możecie kupić i uczestniczyć w przygodach Grzesia i jego przyjaciołach, takich jak Gryzelda, która jest nietoperzem oraz rybka zwana Karolem. Pełna przygód zwrotów akcji, ale i pokazująca, czym jest przyjaźń, jak trzeba dbać o nią, bo stracić przyjaźń można bardzo szybko.
Czcionka i kolorowe chmurki dialogowe na pewno zaciekawią wasze pociechy. Ta metoda poznania literek i nauki czytania sprawdza się u Heli, a to za sprawą tego, że dialogi są krótkie i czytelne okraszone fantastycznymi obrazkami, które nie tylko dziecko rozmieszą.
Polecamy z wielkim uśmiechem na twarzy.

To opowieść o nieustraszonym prosiaczku, który chce walczyć o sprawiedliwość. Już samo imię i nazwisko bohatera w połączeniu z postacią jest komiczne. 😉 Grzesiek Podlaski to prosiaczek, który chodzi do szóstej klasy i jak większość dzieci w jego wieku lubi dobrze zjeść, grać w gry oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Ma swoich przyjaciół karpia Karola i nietoperzycę Gryzeldę, którzy towarzyszą mu w jego przygodach. Nasz bohater lubi też kąpiele błotne - jak to zwykle bywa z prosiakami. Pewnego razu po niefortunnym ugryzieniu nietoperza okazuje się nagle, że Grzesiek ma nadprzyrodzone moce - potrafi latać i stał się bardzo silny. Prosiaczek postanawia, że użyje swoich mocy, by walczyć o sprawiedliwość oraz przybiera przydomek Batpig! ☺️ Czy będzie mu jednak liczyć na pomoc swych przyjaciół? Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/07/batpig-zobaczya-swinka-niebo.html

• Komiksy
  • Komiks