Dwie gwiazdki

Okładka książki Dwie gwiazdki Katarzyna Bester
Okładka książki Dwie gwiazdki
Katarzyna Bester Wydawnictwo: Dlaczemu Seria: Świąteczne nieporozumienie literatura obyczajowa, romans
Świąteczne nieporozumienie
Dlaczemu
2022-10-12
2022-10-12

czy u Was też taka śnieżyca? Normalnie nie da się ani iść, ani jechać… zima zrobiła wielki come back….
A skoro o zimie mowa, to nie tak dawno skończyłam czytać 3 tom z serii Świąteczne nieporozumienie napisany przez panią Katarzynę Bester.
Krótko o treści: Imogen Buckley jest niezależna, bezpośrednia i - jak twierdzi jej brat Holden - pyskata, a chwilami wredna. Od kilku miesięcy pracuje w międzynarodowej firmie, gdzie pomaga dobierać krawaty szefowi i cierpliwie znosi męczącą wymianę wiadomości z Williamem Allisterem, który prowadzi brytyjskie biuro. Kiedy wokół rozkwita magia świątecznego czasu, Imogen wylatuje do Londynu, gdzie ma uczestniczyć w spotkaniu biznesowym, a przy okazji poznać „bufona”, jak zwykła określać Williama. Na miejscu odkrywa, że to, co myślimy o ludziach na podstawie wymienianej korespondencji służbowej, nie zawsze idzie w parze z tym, jacy są oni w rzeczywistości. Allister okazuje się atrakcyjny, interesujący i zabawny, a z czasem między nim i Imogen dochodzi do zbliżenia. Kiedy dziewczyna wraca do Nowego Jorku, zaczyna do niej docierać, że to, co miało być niezobowiązującą i przyjemną noworoczną przygodą, nieco się skomplikowało. W dodatku dowiaduje się, że w życiu Williama pojawiła się inna kobieta. Czy odległość i upływające miesiące pozwolą Imogen i Willowi zapomnieć o sobie i ruszyć dalej?
Jest to lekka i bardzo zabawna książka. Idealna na zimowe popołudnie z książką i herbatką 🥰 Podoba mi się zabieg pokazywania życia wszystkich dotychczasowych bohaterów z serii. Co prawda można się w nich trochę pogubić, natomiast mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało. Polubiłam wszystkie postacie i wszystkie historie, fakt są one przewidywalne, ale czy właśnie nie czegoś takiego oczekujemy od świątecznego romansu? Bardzo polecam tę serię (trylogię) i czekam z utęsknieniem na książkę o cioci głównego bohatera z drugiego tomu (Raya)…. Wiem, że raczej się nie doczekam ale nadzieja jak to się mówi umiera ostatnia 😅

Świetne zakończenie trylogii i żałuję, że to koniec. Bardzo się zżyłam z wszystkimi bohaterami i najchętniej to ja sama zrobiłabym im pamiątkowe zdjęcie ;)
Trochę za szybko przeleciała mi cała treść, ale może dzięki temu nie było nudy i zastojów.
Pewnie już to gdzieś pisałam, ale chętnie zobaczyłabym ekranizację, żeby polepszyć sobie humor. Fajnie, jakby zaczęto bardziej doceniać polskich autorów i robić coś na podstawie książek, a nie ciągle odgrzewać stare kotlety.

Ulubione autorki można u mnie policzyć na palcach jednej ręki. Ale zdecydowanie zalicza się do nich Katarzyna Bester. Kupuje jej książki praktycznie w ciemno i zawsze z każdej wyciągnę coś dla siebie. "Dwie gwiazdki" czekały już na mnie od zeszłego roku, bo dostałam ją w prezencie urodzinowym od @angelreads_. Wiedziałam, że to kontynuacja "Świątecznego nieporozumienia" oraz "Romansu pod choinkę", poprzednie części uwielbiam i tutaj też liczyłam na dobrą zabawę.

Imogen i William. Dzieli ich ocean. Porozumiewają się za pomocą maili, gdyż razem pracują w międzynarodowej firmie. Jedno w Londynie, a drugie w Nowym Jorku. Jednak Imogen raczej nie pała chęcią by poznać angielskiego "bufona", gdyż takie właśnie wrażenie zrobił na niej William. Wszystko się zmienia, gdy tych dwoje się poznaje przy okazji spotkania biznesowego w Londynie. Świetnie ze sobą spędzają czas i zdecydowanie mają ochotę na więcej..

Ta część jest według mnie najsłabsza. Jakoś nie do końca załapałam klimatu tej historii. Chwilami wydało mi się to trochę naciągane. Natomiast z radością dowiedziałam się co słychać u bohaterów poprzednich tomów. Byli oni aktywnie obecni w tej książce. I myślę, że lepiej znać poprzednie części, gdyż niektórych sytuacji można nie zrozumieć. Ogólnie miło spędziłam czas czytając tę historię, ale mam pewien niedosyt. Z racji tego, że to moja jedna z ulubionych autorek wymagam od niej więcej. A Wam polecam całą serię. Pośmiejecie się i wzruszycie. To jest dokładnie to czego oczekuje od książek świątecznych.

Imogen Buckley jest silną, niezależną kobietą, kiedyś stewardessa, obecnie od kilku miesięcy pracuje w Nowym Jorku w międzynarodowej firmie, jako asystentka i prawa ręka prezesa. Na co dzień doradza szefowi (często nie zawodowo) i wymienia męczące wiadomości z bufonem - Williamem Allisterem, który jest przedstawicielem brytyjskiego oddziału.

Pewnego dnia ze względu na znajomość języka hiszpańskiego przełożony prosi Imogen, aby ta udała się do brytyjskiego biura na spotkanie z potencjalnym nowym klientem.

W Londynie Imogen ma okazję osobiście poznać Williama, który wcale nie jest takim bufonem. Wrażenie, które kobieta odnosiła tylko na podstawie wymienianej korespondencji było błędne. Will jest inteligentny, atrakcyjny, interesujący i zabawny. Wkrótce między tą dwójką rodzi się uczucie.

Co wyniknie z tej znajomości? Czy ocean i inna strefa czasowa będzie przeszkodą na drodze prawdziwemu uczuciu?

Lekka, zabawna historia w sam raz na zimowe popołudnie. Ciekawa fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie. Przyznam szczerze, że nie znam historii innych postaci, które pojawiają się w tej książce, dlatego mam postanowienie, żeby nadrobić braki.

Pewnego dnia ze względu na...

Kolejna świąteczna historia od Pani Katarzyny za mną. Tym razem główną bohaterką jest Imogen, siostra Holdena, którego poznaliśmy w pierwszej odsłonie serii, tj. “Świąteczne nieporozumienie”.
Jest miło i romantycznie, jednak znów zwrócę uwagę na niepotrzebne - moim zdaniem- wulgaryzmy bohaterów, których jest tu dosyć sporo.
I przyznam, że gubiłam się w rozpoznawaniu kto jest kim😬, chyba za dużo bohaterów autorka wplotła w tę historię; zbyt dużo par oraz ich pociech, gubiłam się w imionach.
Końcówka przewidywalna. Ogólnie polecam na dwa - trzy wieczory. Ocena 6/10.

I przyznam, że gubiłam się w rozpoznawaniu kto...

"O ile o roz­sta­niu czę­sto de­cydu­je jed­na oso­ba, o tyle na po­wrót mu­szą zgo­dzić się obie."

Sama prawda, chociaż czasem decyzją o rozstaniu, jest decyzją podejmowaną wspólnie.

Czy to kolejna książka, którą przeczytałam bez znajomości poprzednich? A i owszem!
Zaczęłam "Świąteczne nieporozumienie", ale nie przypadło mi do gustu, więc odłożyłam. Natomiast ta była w sam raz.

Główną bohaterką jest lmogen. Dziewczyna niezależna, od kilku lat pracująca w miedzynarodowej firmie.
Wiliama zna z męczących wymian wiadomości, z milionami pytań.
Pewnego dnia musi wyjechać do Londynu, gdzie osobiście go pozna. Jak można się domyślić, nie ma o nim najlepszego zdania, ale ono diametralnie się zmienia, bo Wiliam to naprawdę świetny facet.
Czy ta relacja, która miała być krótka, przerodzi się w coś innego, czy po wyjeździe z Londynu, świąteczna magia przeminie i wróci normalne życie?
O tym możecie się dowiedzieć czytając tę książkę.

P.S. To narazie ostatnia świąteczna, bo dobre kryminały czekają w kolejce :)

Dajcie znać co czytacie! Ja dziś kończę "Uczciwe życie".

Lekka romantyczna komedia. Idealna na stresujący dzień. Niczym nas nie zaskoczy, ale możemy się przy niej zrelaksować.

Dwie Gwiazdki to pożegnanie się z grupą przyjaciół z Nowego Yorku i Londynu, których poznaliśmy w Świątecznym nieporozumieniu i Romansie pod choinke.

Nie zawiodłam się, powieść sprawi, że będziecie mieć łzy w oczach, czasem serce zabije Wam mocniej a cięty język i bezpośredniość Imogen, młodszej siostry Holdena sprawi, że uśmiech nie będzie schodził Wam z twarzy.
Imogen już nie pracuje jako stewardessa, teraz zajmuje się prowadzeniem biura międzynarodowej firmy, której siedziby znajdują się w NY i Londynie. Kobieta utrzymuje stały kontakt z drugim biurem, którego przedstawicielem jest William Alilister, mężczyzna wydaje się Imogen dziwny, wręcz określa go mianem „bufona”. Gdy szef wysyła kobietę w delegacje ma ona okazję poznać Willa, co wyniknie z tej znajomości? Zwłaszcza, że William okazuje się miłym, zabawnym, przystojnym i inteligentnym mężczyzną. Czy ocean i inna strefa czasowa będzie przeszkodą na drodze prawdziwemu uczuciu?
Niesamowicie podobała mi się ta historia, uwielbiam Imogen, jej cięty język i szczerość. Siła, którą w sobie ma jest olbrzymia, szczerze zazdroszczę jej tej otwartości i pewności siebie. A tajemniczy Will… ahh Will to człowiek, który namiesza Wam w głowach i sercach.
Muszę wspomnieć w recenzji o epilogu, autorka przepięknie zakończyła i podsumowała całą serie… W każdej części dostaliśmy okruch magii świąt, poznaliśmy cudowny Londyn, przechadzaliśmy się uliczkami Nowego Yorku. Dla mnie to był magiczny czas, wiem, że z przyjemnością będę wracać do tych książek, by przypomnieć sobie, że w święta może zdarzyć się wszystko.
Spokojnie mogę polecić Wam tą książkę i serię, i to nie tylko od święta.

Imogen...

Lekka z odrobiną humoru historia Imorgen, jednej z bohaterek pojawiających sie w poprzednich częściach. Książka idealna na długie, spokojne wieczory.Czytało się dość szybko ale niczym nie zaskoczyła.

Mega banalna, przewidywalna i niewciągająca. A do tego mnóstwo kompletnie zbędnych przekleństw. Dla mnie najsłabsza książka przeczytana/przesłuchana w tym roku. Liczyłam na jakiś humor, świąteczne emocje i romantyczne sceny. No cóż... nie polecam.

• Świąteczne
  • Przeczytane w 2022