The Devil You Know

Okładka książki The Devil You Know Elizabeth O'Roark
Okładka książki The Devil You Know
Elizabeth O'Roark Wydawnictwo: Elizabeth O'Roark Cykl: Nie taki diabeł straszny (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Nie taki diabeł straszny (tom 3)
Elizabeth O'Roark
2022-06-12
2022-06-12

Już myślałam, że nigdy nie skończę tej części. Bardzo mocno mi się ciągnęło, nie było dla mnie tego czegoś w tej historii, oboje niby się w sobie podkochiwali od dwóch lat, a co do czego to sam seks. No brakowało mi iskry tutaj.

Zajechało trochę The Hating Game, ale i tak jestem zachwycona.
W Benie zakochałam się od pierwszym stron.
Główna bohaterka była cudowna i nie mąciła za bardzo, co bardzo mnie cieszyło.

Zajechało trochę The Hating Game, ale i tak jestem zachwycona.
W Benie zakochałam się od pierwszym stron.
Główna bohaterka była cudowna i nie mąciła za bardzo, co bardzo mnie cieszyło.

Dwa pierwsze tomy, naprawdę fajne. Ten mnie potwornie wymęczył, zero ładu i składu, non stop sceny erotyczne. W erotykach to norma i nie można się dziwić, ale zwykle jest też jakaś sensowna treść, a tutaj, książka napisana jakby z przymusu. Wygląda to dla mnie trochę tak, że jest kontrakt, jest zobowiązanie, więc trzeba napisać choćby takie byle co, żeby się wywiązać. Boję się sięgnąć po ostatnią część...

DIABEŁ W GARNITURZE - ELIZABETH O’ROARK
🤎Moja ocena: 9/10

Gemma w prawniczym świecie pnie się na szczyt, teraz jej celem jest zostanie partnerem w kancelarii, w której pracuje i zrobi wszystko by tak się stało. Zamieni się nawet w diablicę, byle osiągnąć swój cel. Chce rozbić męski światek i pomagać kobietom. Nic nie jest jednak proste, bo na jej drodze na szczyt staje Ben, wcielony „diabeł w garniturze”.
Wiecie co? Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, co Elizabeth O’Roark stworzyła za historię. Nie jest to zwyczajny płytki romans. Ona tak świetnie opisała historię Gemmy i wielu kobiet w podobnej sytuacji jak ona. Niesamowicie silna damska postać, którą pokochałam już od pierwszych stron, po prostu nie dało jej się nie lubić. Starała się pokazać, że kobiety w świecie pełnym mężczyzn też mogą coś osiągąć.Naprawdę cudownie się to czytało, bo wszystko trzymało się kupy. Poza tym przecudowny wątek romansu. No nie ma co się oszukiwać, ale Elizabeth wie co pisze!
Nie dość, że dostajemy tutaj świetny romans biurowy, to jeszcze mamy motyw od nienawiści do miłości, co mnie kupiło. Nie wiem jak wy, ale ja baardzo lubię romanse biurowe. Ach i muszę wspomnieć, że Ben to mój nowy książkowy mąż. Jak już wykonywał jakiś gest to taki, że klękajcie narody, normalnie miałam motylki w brzuchu.
Nie wiem jak to się dzieje, ale z każdą kolejną częścią ta seria podoba mi się coraz bardziej! Jakby Elizabteh O’Roark mnie zaczarowała. Niech nie zwiedzie Was „byle jaka” okładka, bo pod tymi gołymi klatami kryje się coś więcej niż romans z gorącymi scenami. Czytanie tej książki sprawiło mi taką przyjemność, że kompletnie nie miałam ochoty jej kończyć. Słuchajcie, bierzcie i czytajcie „Diabeł w garniturze”, bo ta seria to istne cudo, a okładki kompletnie tego nie oddają, także proszę mi to czytać!

DIABEŁ W GARNITURZE - ELIZABETH O’ROARK
🤎Moja ocena: 9/10

Uwielbiam poczucie humoru autorki :))

Uwielbiam poczucie humoru autorki :))

Taka ksiazka, która jest przyjemna, ale czyta się ją bez emocji. Fabuła jest prosta, bohaterowie to fajni ludzie. Jak najbardziej pasuje na jesienny, spokojny wieczór.

Naprawdę świetna seria. Ta część chyba najlepsza. Świetny humor, prawniczy świat, świetnie wykreowani bohaterowie. Kawał dobrej rozrywki.

Mocna 8-meczka moi mili. Wysmienity humor, do tego idealnie wpasowala sie ta pozycja po przeczytaniu dylogii Anny Falatyn KodeX. Nie uwazam jednak ze ta pozycja przebila poziom p. Anny, ale przyjemnie spedzilam czas z bohaterami. Doslownie do pochloniecia na wieczor przy kawie.

Mamy tu prawniczy świat zdominowany przez mężczyzn, czemu główna bohaterka Gemma stara się zaradzić. Musi przy tym uporać się z Benem, który wyjątkowo działa jej na nerwy. Ale jak się mówi, kto się czubi...

Ich słowne przepychanki czyta się fantastycznie. Napięcie wisi w powietrzu i tylko czekałam, które z nich złamie się i wybuchnie pierwsze. Jak w przypadku poprzednich części, i tutaj główny bohater ani trochę nie zawodzi, wręcz kipiąc testosteronem i tym samym zapewniając nam porządną dawkę chemii między nim a Gemmą.

Muszę przyznać, że Ben szczególnie zapadł mi w pamięć i to nie tylko dlatego, że lubię prawników w książkach 😂 Ten facet udowodnił, że są dla niego rzeczy ważniejsze niż kariera, a to, ile zrobił dla Gemmy... Sami musicie przeczytać "Diabła w garniturze", żeby się przekonać.

Polubiłam też Gemmę, która pod maską zimnej, twardo stąpającej po ziemi prawniczki stara się za wszelką cenę chronić swoje poranione w przeszłości serce. Przez całą książkę podzielałam jej frustrację związaną z nierównym traktowaniem kobiet w miejscu pracy, które widoczne jest gołym okiem. Super, że autorka zdecydowała się poruszyć tak ważny problem w wydawałoby się luźnym romansidle.

Czytając opinie myślałam, ze to będzie najsłabsza część ale okazała się najlepsza. Poczucie humoru na wysokim poziomie, uwielbiam :)

• Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki The Devil You Know