Nie ma lekko

Okładka książki Nie ma lekko Marcus Emerson
Okładka książki Nie ma lekko
Marcus Emerson Wydawnictwo: Muza Cykl: Dziennik Youtubera (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziennik Youtubera (tom 3)
The Struggle is Real
Muza
2022-08-10
2022-08-10
Wojtek Cajgner

Trzeci już tom przygód dwunastoletniego Davida Spencera opowiada o uczestnictwie w Comic Conie. Cała rodzina i przyjaciele chłopca dostali wejściówki VIP bo jego siostra stała się wiralem. David i jego kompani przeżywają masę przygód podczas trzech dni konwentu.

Co mogę powiedzieć o tej książce? Poprzednie tomy wyrwały mnie z zastoju czytelniczego i tym razem było tak samo.

Ta opowieść bawi i uczy. Nietuzinkowy format łączy prozę i komiks, co świetnie sprawdza się w tym przypadku. Narracja prowadzona przez głównego bohatera jest ciekawa i wciąga w fabułę. Przyjemnie spędziłam czas na czytaniu Dziennika Youtubera. Każdy kolejny tom ma coraz ciekawszy pomysł na fabułę, a z tego co widziałam na Amazonie to tomów anglojęzycznych jest multum.

Mimo że grupa docelowa to 10-15 lat, to ja, przy latach 28 bawiłam się świetnie. Czekam na kolejny sezon ❤️ Polecam zarówno dużym jak i małym czytelnikom, nie tylko kandydatom na przyszłych youtuberów.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

!!!Recenzja!!!

Niespodziewane wydarzenia mogą przynieść nadzwyczajne efekty w kontaktach międzyludzkich, poprawią je lub pogorszą, bowiem wszystko będzie zależało od tego jak dany człowiek zachowa się w takiej sytuacji względem innych. W przypadkach, gdy będzie wybierać mądrze myśląc o dobru innych, to wtedy przez takie zdarzenie może osiągnąć wiele korzyści w tym zdobyć nowe przyjaźnie, natomiast jeśli pójdzie na skróty myśląc tylko o sobie, to wtedy wiele straci.

Zarys fabuły

W książce spotykamy dalsze losy młodego Youtubera Daviego Spencera, który w pędzie ku sławie został wyprzedzony przez swoją siostrę Krissy, która nagrała extra filmik ze swym pieskiem Bo-bo. Z tego powodu całą rodziną zostali zaproszeni na konwent Comic Con, jako goście VIP. Dzięki czemu Davy miał szansę na zdobycie jeszcze większej sławy niż dotychczas. Podczas konwentu odbywały się konkursy kostiumowe, a jedną z nagród był pistolet energetyczny Kapitana Jupitera. Fergus wraz z Annie i Chuckiem postanowili o niego zawalczyć, jednakże podczas tego wydarzenia pistolet został skradziony. W śledztwo w tej sprawie zaangażował się Davy kręcąc kolejne swe filmiki. Kto ukradł pistolet? W jaki sposób Davy wraz z przyjaciółmi go odzyska i kto im w tym pomoże? Kto wygra konkurs i co się jeszcze wydarzy? O tym w książce „Dziennik Youtubera. Nie ma lekko” autorstwa Marcusa Emersona.

Śledztwo

W tej części przygód młodego Youtubera otrzymujemy książkę z wątkiem kryminalnym dostosowanym oczywiście do wieku dzieci, młodszej młodzieży. Dzięki takiemu zabiegowi w historię zostały wplecione watki umoralniające czytelników. Jednym z nich jest to, że nie kradnie się cudzej własności, gdyż po pierwsze krzywdzi się w ten sposób innych, a po drugie prędzej, czy później będzie trzeba za ten czyn odpowiedzieć. Podczas śledztwa pojawia się również zdarzenie w którym bohater dochodzi do wniosku, że wcale nie jest fajnie gnębić lub straszyć innych, co przypadkiem uczynił na jednym z podejrzanych. Całe wydarzenie może wciągnąć niejedno dziecko i jest doskonałą zachętą do sięgania po książki detektywistyczne dostosowane do wieku odbiorców.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się szybko i myślę, że wątek pojawiający się w książce może sprawić przyjemność i skłonić do samodzielnego rozwiązania zagadki młodszych odbiorców. Dosłownie kilka razy w tekście zauważyłem słowa, które mogą być trudniejsze w odbiorze dla dzieci, ale w obecnych czasach dostępność objaśnień w internecie łamie wszelkie przeszkody. Kolejnym minusikiem jest mała szczegółowość niektórych obrazków, a co za czym idzie jest mniej do kolorowania, chyba że dane pole dzieci wykorzystają do własnych, twórczych pomysłów. Okładka pasuje do serii i dzięki swej kolorystyce przykuwa wzrok rodziców i ich odbiorców. Gorąco polecam książkę młodszej młodzieży i dzieciom, które potrafią już czytać lub mogą liczyć na pomoc osób dorosłych, gdyż dzięki tej książce będą mogli przenieść się w świat fanów różnych filmików działających niekiedy równie komicznie, co ich bohaterowie, a do tego z detektywistycznym wątkiem w tle.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu MUZA.

!!!Recenzja!!!

#dziennikyoutubera to 3 część przygód już po trochu słynnego Davy Spencera. To chłopiec, który marzy, żeby zostać sławnym youtuberem. No wychodzi mu to dość kiepsko. Ale stara się za dwoje. To trzeba mu przyznać. Pomysłów mu nie brakuje.

W tej części zostaje zaproszony na złot Comic Conie i to jako VIP. Jak już wiemy z poprzednich części furorę robi tam jego młodsza siostra. Musiałoby być bardzo smutno i nudno, gdyby Davy i jego ekipa nic nie zdziałali.

Co tym razem wymyślili? Czym mogą się popisać? Z czego można się pośmiać? Sprawdźcie sami. Dla mnie seria o Davie jest świetna i zaraziłam nią moja córkę. Choć ma dopiero 7 lat to czyta razem ze mną. Jeszcze trochę pewnie sama przeczyta wszystkie części po kolei.
Na pewno na duży plus jest to, że każda z książek ma czarni białe obrazki, które są formą komiksu. Moja Liwia jeszcze nie czyta długich tekstów ale te łatwo przyswaja.

Polecam ♥️

Tym razem mam coś dla dzieci w wieku od 7-12 lat.

Kolejna już trzecia część z serii Dziennik YouTubera. Poznajemy dalsze losy i przygody Davy'ego Spencera oraz jego przyjaciół. Tym razem Davy szuka sławy na konwencie Comic Con , na który został zaproszony. Supergwiazdą konwentu jest jego młodsza siostra Krissy, której filmik z pieskiem zdobył rzeszę fanów. Davy dzięki tej imprezie chce zostać gwiazdą internetu.
Niestety ktoś kradnie główną nagrodę w konkursie.
Pomysłowy chłopak chce sfilmować swoje prywatne śledztwo.
Czy uda mu się wytropić złodzieja?
Czy to uczyni go gwiazdą internetu?
Przekonajcie się sami.

Myślę, że ta seria spodoba się dzieciakom. Od samego początku wkręciłam się śledząc losy rezolutnego chłopca, który ciągle pakuje się w kłopoty. Dzieci nie będą nudzić się ani przez chwilę, bo chłopiec ma mnóstwo pomysłów, które dzieciaki będą śledzić z ogromnym zainteresowaniem.
Dodatkowo, jeśli Wasze dzieci lubią komiksy to ta książka przypadnie im do gustu. Zawiera świetne grafiki i ilustracje.
To książka z przesłaniem i wartościową treścią. Po przeczytaniu tej książki dzieci dowiedzą się jak ważna jest przyjaźń i pomaganie innym.
Gwarantuję, że Wasze dzieci czeka niesamowita przygoda.
Warto poznać tę serię, Davy'ego oraz jego przyjaciół. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Polecam!

Tym razem mam coś dla dzieci w wieku od 7-12 lat.

Czy mu się uda ?
Czy Davy zdobędzie swoich wiernych fanów ?

Kolejne przygody Dave'go i jego przyjaciół, tym razem zabiera nas do miejsca gdzie można spotkać fanów komiksów i bajek. Bardzo przyjemnie i szybko czyta się książkę. Przedstawiona jest w atrakcyjny sposób, ilustracje przedstawione przybliżają nam sceny opisane w książkę. Książka jest idealna dla dzieci i młodszej młodzieży, gdy jest w tematyce która ich interesuje. Ja wraz z synem bawiliśmy się bardzo fajnie czytając i czekamy na kolejne przygody Dave'go i szalone pomysły.

Davy stara się uzyskać jak najwięcej obserwujących i pragnie być tak popularny jak jego siostra, która dzięki jednemu filmikowi zdobyła popularność. Razem z siostrą znajdują się na popularnych evencie i Davy korzystając z okazji nagrywa filmiki i opowiada co i kogo można tu spotkać. Kiedy znika unikatowa zabawka Davy bierze sprawy w swoje ręce i próbuje znaleźć złodzieja....

Kolejna część przygód  Davy Spancer nigdy się nie poddaje i za wszelką cenę chce zostać gwiazda YouTube. Tym razem
chcę królować na Comic Cenie postanawia wkręcić się tam przy okazji małego sukcesu swojej siostry. Dzięki wstawionemu filmikowi z pieskiem, który nie przeszedł bez echa i  nabiera popularności.
Książka jest bardzo ciekawa, z przekazem.  Ilustracje są bardzo czytelne i interesujące, przyciągają wzrok.  Ksiaki, które mogą czegoś nauczyć bądź dać pokazać jakieś tematy do przemyśleń jest jak najbardziej na plus. Ja już przeczytałam, a teraz przekazuje książkę mojej córkę, która czekała na dalsze losy Davy.

Co tym razem wymyśli chłopiec?
Czy sława puka do jego drzwi?
Co wydarzy się na komiksowym konwencie?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💖

Książka jest bardzo ciekawa, z przekazem.  Ilustracje są bardzo...

Na weekend mam fajną propozycję książkową dla małych i dużych. Jest to trzecia część przygód Davego i jego przyjaciół w książce "Dziennik YouTubera. Nie ma lekko" Marcusa Emersona od @wydawnictwomuza Tym razem Dave wraz ze swoją rodziną oraz przyjaciółmi przyjeżdżają na zjazd fanów komiksów i filmów czyli Comic Conie. Na ten festiwal zaproszenie VIP dostała młodsza siostra Dave, której filmik robi furorę w sieci. Ale jemu to nie przeszkadza, jest dumny z sukcesu siostry. Wraz z przyjaciółmi chce podczas festiwalu wziąść udział w konkursie na najbardziej odjechany strój i zdobyć główną nagrodę. Ale jest mały problem, ktoś ją ukradł. Przyjaciele postanawiają znaleźć sprawcę, równocześnie kręcąc filmiki na swój kanał. Czy uda im się rozwiązać zagadkę oraz zwiększyć swoją popularność w sieci? Po raz kolejny świetnie się bawiłam przy tej książce. Ale oprócz humoru mamy tutaj też ważne przesłanie dla młodych odbiorców a mianowicie: fajnie jest wygrywać nagrody ale największym i najważniejszym trofeum jest przyjaźń. Polecam Wam całą serię.

Dobra, czekam na kolejne tomy po polsku :D

Dobra, czekam na kolejne tomy po polsku :D

Książka jest zabawna, skierowana głównie do dzieci, ale mi również się podobała

Książka jest zabawna, skierowana głównie do dzieci, ale mi również się podobała

• Recenzenckie
  • Lit. dziecięca
  • Recenzje
  • Recenzencka

Dodaj cytat z książki Nie ma lekko