Jak cieszyć się życiem. Dobrostan w pięciu odsłonach

Okładka książki Jak cieszyć się życiem. Dobrostan w pięciu odsłonach Tal Ben-Shahar
Okładka książki Jak cieszyć się życiem. Dobrostan w pięciu odsłonach
Tal Ben-Shahar Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Happier, no matter what.
Zwierciadło
2022-08-24
2022-08-24

„Jak cieszyć się życiem Dobrostan w pięciu odsłonach” Tal Ben-Shahar
Jak myślicie… można nauczyć się bycia szczęśliwym?
Tal Ben-Shahar, autor poradnika „Jak cieszyć się życiem Dobrostan w pięciu odsłonach”, ekspert od szczęścia, przynosi nam wskazówki, dzięki którym możemy pochylić się nad tym zagadnieniem. To książka, która ukazuje jakie składowe można wyodrębnić, by osiągnąć ten upragniony stan.
Dobrostan duchowy
Dobrostan fizyczny
Dobrostan intelektualny
Dobrostan relacyjny
Dobrostan emocjonalny
„Paradoks szczęścia polega na tym, że im bardziej je cenimy, im bardziej go pragniemy, tym bardziej staje się ono nieuchwytne”.
Nie jestem fanką poradników, ale to, co zaskoczyło mnie w tej lekturze, to nastawienie na wewnętrzną uważność, na wsłuchanie w się w siebie i dostrzeżenie własnego potencjału szczęścia.
Ta książka mnie pogłaskała, przytuliła, otoczyła ciepłem.
Nie czułam, że muszę wykonać tytaniczną pracę, by osiągnąć cel… muszę tylko uważnie spojrzeć na siebie, swoje otoczenie i ludzi towarzyszących mi każdego dnia.
„Pamiętaj, jesteś istotą duchową, zdolną do uważności i znajdowania sensu. Istotą fizyczną, której ciało i umysł stanowią jedność. Istotą intelektualną, ciekawą świata, głęboką, zdolną do nauki i rozwoju. Istotą relacyjną, wieloduszną i życzliwą, mogącą dawać i przyjmować miłość. Istotą emocjonalną, zdolną do odczuwania bólu i przyjemności, współczucia i radością.
Jesteś pełnią.”
Polecam tę lekturę i uśmiech taki do siebie, nie do innych.
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło.

„Jak cieszyć się życiem Dobrostan w pięciu odsłonach” Tal Ben-Shahar
Jak myślicie… można nauczyć się bycia szczęśliwym?

😃 "Jak cieszyć się życiem. Dobrostan w pięciu odsłonach" to poradnik autorstwa Tal Ben -Shahara.

😃 Tal Ben-Shahar jest profesorem na Uniwersytecie Harwarda, znanym ze swoich wykładów na temat szczęścia.
Jest on również autorem wielu książek, które stały się bestsellerami na całym świecie.
Jego definicja szczęścia to "Ogólne poczucie przyjemności i sensu". Uważa on, że człowiek który jest szczęśliwy cieszy się pozytywnymi emocjami, i postrzega swoje życie jako mające cel.

😃 Czy zastanawialiście się kiedyś czy jesteście tak naprawdę szczęśliwi w życiu i co takiego sprawia, że się uśmiechacie?
Jak tylko wydawnictwo zrobiło mi niespodziankę i wysłało ten egzemplarz, to pomyślałam, że to jest znak, gdyż właśnie takiej lektury potrzebowałam. Ostatnio nie do końca czułam się szczęśliwa i nic mnie nie cieszyło, także ta książka przyszła w dobrym momencie.
Zacznę od tego, że ma ona piękną okładkę i już na jej widok aż się uśmiechnęłam. Bardzo kolorowa i pozytywna, a twarda oprawa jest dodatkowym atutem.
Książka jest podzielona na wstęp, pięć rozdziałów, z których każdy opisuje inny dobrostan oraz podsumowanie.
Autor uważa, że rozbijając szczęście na pięć elementów i równocześnie dbając aby je osiągnąć wchodzimy na drogę do szczęścia.
Jest to tak zwana metoda SPIRE.
Wyróżnia ona pięć dobrostanów:
1. Dobrostan duchowy
2. Dobrostan fizyczny
3. Dobrostan intelektualny
4. Dobrostan relacyjny
5. Dobrostan emocjonalny
Wszystko jest napisane prostym i przystępnym językiem, dokładnie wyjaśnione i na końcu każdego rozdziału mamy listy kontrolne dzięki którym możecie chwilkę pomyśleć, zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytania w nich zawarte. Książka otwiera oczy i przyznam, że z niektórych rzeczy nie zdawałam sobie sprawy, i na pewno muszę to zmienić.
Jeśli chcecie poprawić jakość swojego życia i być może odnaleźć drogę do szczęścia to polecam przeczytać.

Dobrostan w pięciu odsłonach
Mamy tu przepiękną okładkę, a zawarte w niej treści mają pomóc nam sprawić, aby nasze życie także było piękniejsze. Już dlatego warto ją przeczytać.

Każdy z nas pragnie szczęścia, ale im bardziej go chcemy tym bardziej się oddała. Jak je zdobyć? W tej książce poznajemy pięć elementów na które rozbity jest szczęście, o które dbając możemy poczuć się o wiele lepiej.

Ten poradnik wskazuje nam jak żyć uważnie i świadomie, jak odnaleźć sens i cel w życiu. Jakie są najważniejsze elementu dobrostanu fizycznego, jak być otwartym na nowe wyzwania, jak poprawić relacje że sobą i z innymi, jak radzić sobie z bolesnymi emocjami o cieszyć się z przyjemnością oraz jak wnosić się na wyższy poziom dobrostanu w każdej dziedzinie życia.

Jeśli ciekawi was autorka metoda osiągania szczęścia – SPIRE, jeśli chcecie poprawić jakość swojego życia to książka dla was. Okładka przyciąga wzrok, a treść miło I przyjemnie się czyta. Daje do myślenia i może pomóc nam. Podobała mi się.

Dobrostan w pięciu odsłonach

,,Niezmienną oznaką mądrości jest widzenie cudów w tym, co zwyczajne” Ralph Waldo Emerson

Jak postrzegasz swoje życie? Traktujesz je jako podróż, która przyniesie Ci nowe znajomości i cele czy po prostu dzień mija za dniem a codzienność przelatuje Ci między palcami? Poradnik, który widzicie na zdjęciu sprawi, że zatrzymacie się na pięć minut i stwierdzicie, że rzeczywiście w większości przypadków skupiamy swoją uwagę na rzeczach błahych i ulotnych zamiast koncentrować się na istotnych kwestiach a także najbliższych nam osobach. Gdy przełożeni czy też współpracownicy doceniają naszą pracę czujemy się podbudowani i chcemy działać dalej ale jeśli spotykamy się tylko z krytyką nasza motywacja spada praktycznie do zera a każdy kolejny dzień jest wyzwaniem. To samo dotyczy porażek, ponieważ nie czarujmy się nie ma ludzi, którzy odnoszą same sukcesy. Ale jeśli takie rozczarowanie potratujemy jako lekcję wyniesiemy z niego znacznie więcej. Ważne jest by każdy z nas znalazł dla siebie czas w tej zabieganej codzienności. Wiecie jak się puszcza kaczki na wodzie? Po lekturze tego właśnie poradnika chciałam się poczuć jak taki kamień, który raz rzucony będzie tworzył okręgi wsparcia i pozytywnej energii, która będzie się rozchodzić coraz dalej i dalej. Zachęcam Cię spróbuj i uśmiechnij się do obcej osoby, pomóż komuś bezinteresownie. Jeśli czytasz teraz mój post proszę wybierz jakieś konto z tych, które obserwujesz i udostępnij pisząc kilka miłych słów. Zrób komuś dzień, wywołaj uśmiech i spraw by i Twój dzień stał się lepszym.

Za przepiękną niespodziankę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło.

Książka jest skarbnicą wiedzy jak być szczęśliwym każdego dnia, książka jest świetna, z rozwoju osobistego, uczy dystansu do życia i porażek, po każdym rozdziale są ćwiczenia do wykonania.

Książka średnio mi się podobała. Zbyt wiele nie wniosła do mojego życia.
Po raz drugi raczej po nią nie sięgnę.

Książka średnio mi się podobała. Zbyt wiele nie wniosła do mojego życia.
Po raz drugi raczej po nią nie sięgnę.

• Pani Paula
  • Legimi rozwój
  • Wyzwanie 1 lipiec '22-31 grudzien'23
  • Wokół Azji Południowo-Zachodniej (Bliskiego Wschodu)

Dodaj cytat z książki Jak cieszyć się życiem. Dobrostan w pięciu odsłonach