Jak myślą bogaci

2023-03-22
2023-03-22
2010-06-01
Magda Witkowska
bogactwo majątek zwyczaje nawyki bogaci milionerzy najbogatsi miliarderzy motywacja nowy styl życia styl życia wartości bogacenie się praca dobrobyt

Zabierałem się dwa razy do tej książki, jednak za drugim podejściem odnalazłem jej wartość. Dziękuję

Moim zdaniem lanie wody. Dodatkowo mylenie pojęcia klasa średnia. No chyba, że na zachodzie do klasy średniej zaliczają osoby, które mają pracę.

„Jeśli jesteś zamożny, idź dalej tym samym torem. Jeśli nie jesteś, pora coś zmienić.”

Czy pieniądze są najważniejsze? Moim zdaniem nie, ale na pewno są potrzebne w życiu.

I o bogactwie jest właśnie nowa w tej książce. Autora porównuje zwyczaje biednych i bogatych. Co ma nam to dać? Według autora to proste, trzeba dowiedzieć. Się co robią bogaci i robić to samo, aby się wzbogacić.

Wiedza autora pochodzi z licznych rozmów z milionerami, przetacza ich rady i sposobu na życie. Całość jest opisana bardzo ciekawie i przystępnie, daje do myślenia i zachęca do zmiany.

Bardzo przydatny zbiór porad. Warto rozwinąć omówione zagadnienia sięgając po polecane przez autora lektury.

Książka spłycająca porównania podejścia klasy przeciętnej do światowej. Część uwag jest oczywista dla osób które już trochę poradników biznesowych czytała. Co prawda można kilka rzeczy znaleźć dla siebie ale nie jest to przewodnik czy otwierająca oczy. Trochę też za bardzo "amerykańska" jak na nasze warunki.
Jeżeli po książkę sięgnie osoba która nigdy z taką tematyką nie była zaznajomiona, w zależności od nastawienia - może dostrzec w niej zarówno banał stwierdzeń jak i złote zasady za którymi można pójść dalej, czytając sugerowaną literaturę.
Jeżeli Jak myślą Bogaci wpadnie w ręce osoby która już trochę o pieniądzach, inwestycjach i biznesach sporo czytała - wątpię aby oceniała ją wysoko.
Na plus forma i zwięzłość.
Na minus - braki przykładów (z szerzej opowiedzianymi przykładami książka byłaby wartościowsza)

Jeżeli po książkę sięgnie osoba która nigdy z taką tematyką nie...

Rewelacyjna książka, napisana jasnym, przejrzystym językiem. Ze wszystkich książek motywacyjnych z jakimi miałam do czynienia ta zdecydowanie jest moim numerem 1. Dosłownie ją pochłonęłam w formie audiobooka - lektor tez robi tu bardzo dobra robotę. Polecam wszystkim którzy nie lubią stać w miejscu i dążą do czegoś więcej.

Książka jest napisana w bardzo dostępny sposób. Rozdziały są krótkie co sprawia, że czyta się to lekko i przyjemnie. Dla kogoś kto jeszcze nie czytał podobnych książek na pewno trafi wiele rad, w mojej opinii jest dość podobna do książek Kiyosakiwgo tylko napisana jeszcze lżejszym piórem. Do polecenia, sama też kilka rad wezmę sobie do serca.

Fajna. Kilka rad na pewno dla siebie znalazłem.

Fajna. Kilka rad na pewno dla siebie znalazłem.

Jak myślą bogaci to zbiór 100 założeń/porównań pomiędzy myśleniem osób z klasy średniej i klasy światowej. Autor w prosty sposób, na konkretnych przykładach ukazuje Czytelnikowi znaczące różnice w odniesieniu do pieniędzy pomiędzy tymi klasami społecznymi. Nie jest to natomiast typowy poradnik jak zarabiać więcej, jest to raczej zwrócenie uwagi na sposób myślenia i zasugerowanie jak można je zmienić.

Myślę, że wielu z nas nie raz w swoim życiu słyszało (i nie raz pomyślało 🙊),że bogaci ludzie dorobili się swojego majątku nieuczciwie. Tu właśnie Autor zaznacza, że dla większości ludzi przeszkodą do gromadzenia majątku są samoograniczające przekonania. Zaznacza również, że majątek nie jest kwestią szczęśliwego zbiegu okoliczności czy odpowiedniego układu gwiazd, a przede wszystkim zdobywamy go dzięki niekonwencjonalnemu myśleniu, stale poszukując możliwości zarobku i odkryciu niszy, którą czym prędzej trzeba uzupełnić. Ludzie bogaci szukają rozwiązań, wierzą w swoje pomysły, ryzykują.

Na pewno ta książka składnia do refleksji. Momentami brutalnie szczerze omawia powtarzane przez lata przekonania klasy średniej. Kilka z tych założeń miałam wrażenie, że się powtarza, tylko Autor przedstawił jej innymi słowami, niemniej wiele z nich również ja mam w swojej głowie i byłam zaskoczona jak Autor dokładnie ukazał psychikę i podejście ludzi względem siebie. Czuć doświadczenie, lecz bez zbędnego zadęcia i poczucia wyższości. Dobrze się to czyta - jest to pozycja warta uwagi. Na szczególne uznanie zasługują również polecenia książek po każdym założeniu oraz zagadnienia do analizy i polecane działanie. 🙌🏻

Dawka motywacji, inne spojrzenie na pieniądze i przejrzysta forma.

JAK MYŚLĄ BOGACI 🌷
🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

Witajcie Moliki !
Wiem że święta coraz bliżej i każdy z Nas ma dużo zajęć domowych.
Mam dziś dla Was propozycję nie do odrzucenia!
Każdy z Nas chce być bogatym, bo dlaczego nie !
Więc jak to zrobić ,aby osiągnąć cel?
Nic prostszego !

Z poradnikiem, JAK MYŚLĄ BOGACI "
może się udać. Muszę Wam powiedzieć że są w nim zawarte bardzo mądre i słuszne spostrzeżenia.

Autor porównuje dwie klasy społeczeństwa średnią i tę z najwyższej półki.
Czym się obie od siebie różnią?
Nie tylko zasobnym portfelem ,lecz również patrzeniem na świat.

Jakie znaczenie ma pieniądz dla obu klas, jak go spostrzegamy i do czego Nam potrzebny ?
To są kluczowym różnice dla oby grup.

,Klasa średnia skupia się na oszczędzaniu ,klasa światowa czyli ta bogata skupia się na zarabianiu !"

Ten i wiele innych przykładów między obiema grupami społecznymi jest bardzo obszernie i trafnie opisane w tym poradniku. !

Jeżeli chcesz i masz chęć poszerzyć swoją wiedzę jak osiągnąć ten wymarzony cel przeczytaj
JAK MYŚLĄ BOGACI ❗
🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

SERDECZNIE POLECAM ❗

JAK MYŚLĄ BOGACI 🌷
🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

Witajcie Moliki !
Wiem że święta coraz bliżej i każdy z Nas ma dużo zajęć domowych.
Mam dziś dla Was propozycję nie do odrzucenia!
Każdy z Nas chce być bogatym, bo dlaczego nie !
Więc jak to zrobić ,aby osiągnąć cel?
Nic prostszego !

Z poradnikiem, JAK MYŚLĄ BOGACI "
może się udać. Muszę Wam powiedzieć że są w nim zawarte bardzo mądre i...

• Poradniki
  • Popularnonaukowe
  • Audio🎧
  • Literatura popularno-naukowa (rozwojowa)
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Jak myślą bogaci