Koniec żartu można się śmiać

Okładka książki Koniec żartu można się śmiać Jennifer Aaker, Naomi Bagdonas
Okładka książki Koniec żartu można się śmiać
Jennifer AakerNaomi Bagdonas Wydawnictwo: Laurum nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Humor, Seriously: Why Humor Is a Secret Weapon in Business and Life (And how anyone can harness it. Even you.)
Laurum
2022-05-13
2022-05-13
Magda Witkowska
humor żart poczucie humoru psychologia

📚Czy poczucia humoru da się nauczyć z książki❓
Sprawdźmy to. Będzie śmiesznie 🤣
Kilka cytatów 👇

📘U podstaw dobrego dowcipu tkwi prawda, w dowcipie mamy próbę odwrócenia uwagi i element zaskoczenia. Przykład:
"Przepraszam za spóźnienie. W ogóle nie miałem ochoty tu przychodzić".

📘Jedną z zasad tworzenia dobrego dowcipu są KONKRETY. Weźmy żart Jimmy'ego Fallona: "Brytyjscy naukowcy ostrzegają, że jednej piątej roślin na świecie grozi wyginięcie. A co gorsza, jarmuż ma tę zagładę przetrwać".

Jakby to wypadło, gdyby pointa była mniej konkretna?
Gdyby Fallon powiedział: "A co gorsza, warzywa mają te zagładę przetrwać". To by było nie aż takie śmieszne, prawda❓

📘Autorki piszą, że poczuciem humoru możesz budować autorytet i zaskarbić zaufanie podwładnych. Jak mówi John Maxwell: "Jeśli przewodzisz, ale nikt za tobą nie podążą, to po prostu idziesz na spacer".

Pozostała część: https://www.linkedin.com/posts/paweljaczewskipl_laurum-jednaksiazkawtygodniu-hr-activity-7086608255765872640-z-ou?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

📚Czy poczucia humoru da się nauczyć z książki❓
Sprawdźmy to. Będzie śmiesznie 🤣
Kilka cytatów 👇

"Przepraszam za spóźnienie. W ogóle nie miałem ochoty tu przychodzić".

Wiecie w jakim celu sięgnąłem po tą książkę? Chciałem stać się bardziej zabawny, ponieważ czułem, że nie jestem w ogóle. A bardzo przyjemnym uczuciem jest doprowadzenie do śmiechu osób na których nam zależy. Po przeczytaniu tej lektury doszedłem do dwóch wniosków. Po pierwsze: humor jest mięśniem, który można wyćwiczyć o ile wprawi się go w ruch, a po drugie i może najważniejsze: wcale nie powinniśmy uważać, że musimy być bardziej zabawni, bo nie tego nam trzeba. Tak naprawdę potrzebujemy wprowadzić w życie nowego ducha, bo niewykluczone, że w jakimś aspekcie czegoś nam brakuje. Humor może być narzędziem pozwalającym przeskoczyć zbudowane przez nas mury. I tak o to dowiemy się jak budować żart, z czego i kiedy powinniśmy żartować (a z czego nie),co się dzieje z naszym ciałem, gdy żartujemy i jak żarty mogą pozytywnie wpłynąć na nasze życie zawodowe.

Na ostatnich stronach UWAGA LEKKI SPOILER:

Znajduje się quiz pozwalający stwierdzić jaki typ humoru posiadamy - wyszło mi, że jestem stand-uperem i kto wie. Może przeczytanie tej książki nakłoni mnie do napisania materiału, który NA PEWNO osiągnie sukces i który NA PEWNO obejrzysz na YouTubie i TY drogi czytelniku czytając moją opinię poznasz skąd ten genialny komik zaczerpnął inspirację ;) witaj w elicie

Wszystkiego można się nauczyć, nawet poczucia humoru. Stand-uperzy, owszem inspirowani życiem, ale jednak piszą swoje teksty i doskonalą warsztat.
A w pracy? Świat korporacji to błędne przekonanie: że musimy cały czas być poważni, aby być traktowanym poważnie.
Szefowie jednak przyznają, chociaż w tajemnicy: 98 procent woli pracowników z poczuciem humoru, a 84 procent uważa, że ci pracownicy wykonują lepszą pracę.
Jeśli intuicyjnie czujesz, ze jednak masz poczucie humoru, no masz, ale jak go używać?
Humor jest bardzo niedoceniany w większości miejsc pracy, co wpływa na nasze wyniki, relacje i zdrowie.
Zatem: Don't be so serious ;p

Polecam przeczytać i wdrożyć w życie. Humor zawsze powoduje, że lepiej się porozumiewamy

• Posiadałem
  • Czytałem, ale zrezygnowałem w trakcie
  • .2022
  • 01. Epub+

Dodaj cytat z książki Koniec żartu można się śmiać