HELA SAMA robi siku

Okładka książki HELA SAMA robi siku Patrycja Fabicka, Kamila Gurynowicz
Okładka książki HELA SAMA robi siku
Patrycja FabickaKamila Gurynowicz Wydawnictwo: Wilga Seria: HELA SAMA literatura dziecięca
literatura dziecięca
HELA SAMA
Wilga
2022-01-01
2022-01-01

Okładka książki HELA SAMA żegna smoczek Patrycja Fabicka, Kamila Gurynowicz
HELA SAMA żegn... Patrycja Fabicka, K...
Okładka książki HELA SAMA oddaje smoczek Patrycja Fabicka, Kamila Gurynowicz
HELA SAMA odda... Patrycja Fabicka, K...
Okładka książki HELA SAMA myje zęby Patrycja Fabicka, Kamila Gurynowicz
HELA SAMA myje... Patrycja Fabicka, K...
Okładka książki HELA SAMA je obiadek Patrycja Fabicka, Kamila Gurynowicz
HELA SAMA je o... Patrycja Fabicka, K...

Książkę czytałam na głos chyba z 50 razy :D a córka dzieki niej faktycznie pożegnała pieluszkę. ;)

“Hela sama zasypia” to nowy tytuł, który bardzo nam się spodobał, tak jak cała seria o sympatycznej dziewczynce, z którą mały czytelnik poznaje świat i staje przed wyzwaniami codzienności.

Tym razem spędzamy wieczór z Helą, a jej rytuały mogą zainspirować niejednego rodzica i dziecko do wprowadzenia ich w swoim domu. Mama, tata i Hela wspólnie sprzątają, jedzą kolację, potem jest czas na kolację, kąpiel, mycie zębów, przytulanie i czytanie. Bliskość rodzica i poświęcenie czasu dziecku jest tutaj bardzo ważne, a poradnik na końcu książki jest pomocny. “Jak skutecznie usypiać dziecko?” podsuwa nam 11 ważnych punktów, o których warto pamiętać. Czy wiedzieliście, że składnik jedzenia, Tryptofan, wpływa na regulację snu?

Autorem książki jest psycholożka, a także mama, dobrze wie jak to bywa z dziećmi, które w późnych godzinach domagają się więcej uwagi, kolejnej książki, wycieczki do toalety, śpiewania lub rozmów. Czytanie urozmaica nam urocza i ciepła grafika.

Serdecznie polecam.

W życiu każdego rodzica nadchodzi taki moment, że musi podjąć decyzję o pozbyciu się smoczka i pieluszki u swojej pociechy. A co jest w tym procesie najważniejsze? Najważniejsze jest to, żeby dziecko było na to gotowe i aby rodzice byli wsparciem. Absolutnie nic na siłę.

"Hela sama" to seria książek o małej dziewczynce, która każdego dnia uczy się nowych rzeczy. Książki zawierają bezcenną wiedzą w postaci poradnika dla rodziców, który podpowiada, jak uporać się z problemami typu: odsmoczkowanie, opieluchowanie, zachęcenie do jedzenia wszystkich pokarmów itd.

"Hela sama robi siku " w lekki, przejrzysty, ciepły i chwilami zabawny sposób pokazuje jaką trudną drogę musi przejść dziecko i rodzic, aby pozbyć się przysłowiowej pieluszki.

"Hela sama oddaje smoczek" tutaj Autorka psycholog Kamila Gurynowicz podpowiada jak rozstać się ze smoczkiem. Ale jak wiadomo w życiu malucha jest on ważnym elementem dlatego jest to takie trudne. Autorka podpowiada nam jak to zrobić w sposób najmniej stresujący, zarówno dla dziecka jak i dla nas.

Obie pozycje uważam za bardzo wartościowe i przystępne dla małego czytelnika. Dodatkowo książki są pięknie wydane, okładka jest miękka wręcz puchata, a środek opatrzony uroczymi i ciepłymi ilustracjami. Z czystym sumieniem polecam.

Przykład "nocnikowej" książeczki, która pokazuje, jak krok po kroku przebiega nauka korzystania z nocnika, że siku można zrobić nawet w krzakach przy huśtawce. dużym plusem jest poradnik dla rodziców.

Dziś chciałam Wam pokazać nową serię książeczek dla najmłodszych dzieci od @wydawnictwo_wilga

"Hela sama oddaje smoczek" to pozycja, która pomaga oswoić się z pożegnaniem smoczka. Hela wie, że zbliża się ten moment. I rozumie, że będzie musiał w końcu nadejść, bo mama opowiadała jej co się dzieje kiedy za długo używa się smoczka. Jednak wiedzieć, a działać to dwie zupełnie różne sprawy. Chociaż dziewczynka dostała na ten czas pluszowego króliczka Kica, i tak ciężko było się jej rozstać ze smoczkiem. Na szczęście, z wsparciem mamy, powoli dojrzała do tego, by oddać go Smoczkowej Wróżce.

"Hela sama robi siku" to z kolei opowieść o trudach odpieluchowania. Pewnego dnia w domu zabrakło pampersów. Hela zdecydowała się założyć tego dnia kolorowe majtusie. Choć mama uprzedziła ją, że teraz siusiu trzeba będzie zrobić do nocnika, Heli nie udała się ta próba. Chciała z powrotem pampersa. Mama odczekała kilka dni i znowu zaproponowała dzień bez pieluszki. A w końcu, za którąś próbą się udało! Hela powoli, pod czułym okiem rodziców, nauczyła się panować nad swoimi potrzebami i zaczęła korzystać z kocnika i nakładki.

Obie książeczki zawierają ciepłe i bardzo przyjemne opowieści w duchu bliskości i szacunku dla dziecka. Poza tym opatrzone są poradnikami dla rodziców, których zadaniem jest ułatwić wspólne przejście tytułowych etapów w życiu dziecka.

Jedyną poradą, z którą ciężko mi się zgodzić jest podcinanie smoczka co kilka dni. Nie wydaje mi się to zbyt bezpieczne i może ułatwić dziecku odgryzienie kolejnego kawałka smoka. Pozostałe porady są jednak jak najbardziej trafne.

To fajna i przyjemna seria, która wprowadzi dobrą atmosferę wokół nabywania nowych umiejętności przez dzieciaki ❤️

Przychodzę dzisiaj do Was, aby zaprezentować dwie CUDOWNE książeczki, które nie dość, że są pięknie wydane i zawierają naprawdę przydatne informacje w postaci bajeczki dla dzieci, to dodatkowo na końcu znaleźć można poradnik dla rodziców, który daje wiele cennych porad i wskazówek, dotyczących przedstawionego "zagadnienia" w danej książeczce.

Hela to rezolutna mała dziewczynka, która dziennie mierzy się z nowymi trudnościami. Nabywa dzięki temu umiejętności, które są podstawowym elementem rozwoju każdego małego dziecka.

Napewno każdy z nas rodziców, wie jak wiele wysiłku i cierpliwości potrzeba aby oduczyć dziecko załatwiania swoich potrzeb do pieluchy, oraz aby nasza pociecha pożegnała się na dobre ze smoczkiem, który był ich nieodłącznym przyjacielem każdego dnia. Na szczęście u nas z odstawieniem smoczka źle nie było, jednakże jeśli chodzi o pozbycie się pampersów jest już gorzej 😂 Na szczęście moje młodsze dziecko z zaciekawieniem słucha o "Heli, która sama robi siku", więc mam nadzieję, że już wkrótce wprowadzimy "czytane informacje" w życie 😊 napewno wskazówki zawarte w miniporadniku, znajdującym się na końcu książek, nam pomogą.

Obie książeczki napisane zostały przez panią psycholog, dlatego też historyjki w niej zawarte, w idealny sposób obrazują dziecku przedstawione zagadnienia. Pokazane są w prosty i konkretny sposób, do tego każda strona
ma przepiękne i kolorowe ilustracje, które z pewnością przyciągną uwagę każdego maluszka. No i ogromny plus za poradnik, który z pewnością przygotuje też nas - rodziców, bo w końcu dla nas to też będzie spore wyzwanie 🙃 Polecam ogromnie ❤️

Hela to rezolutna mała...

"Większość dzieci jest gotowa na rozpoczęcie nauki korzystania z nocnika między 2.a 3.rokiem życia.Jest to jednak sprawa indywidualna" (jakże się z tym zgadzam!)

~Odpieluchowanie to kolejny ważny temat, który niesamowicie mnie przerażał, do tego stopnia, że nie byłam w stanie nawet sobie wyobrazić czy podołam w jednym czasie odpieluchować dwójkę dzieci naraz.Nie wiem kto musiał do tego dorosnąć bardziej, ja czy dziewczynki🙈
~Na pewno pozbycie się pieluszki to przełomowy moment, niezwykle stresujący dla naszych dzieci jak i nas - rodziców.
A z tego co pamiętam, to godzinami szukałam różnych rozwiązań, pomocy, aby jak najskuteczniej ugryź ten niezwykle frapujący mnie temat z najmniej odczuwalnym skutkiem dla moich dziewczyn.
~Obecnie kiedy wracam pamięcią do tego momentu śmieje się że "nie taki diabeł starszy jak go malują"!
Dlatego @wydawnictwo_wilga przyszło nam z pomocą.A mowa tutaj o książeczce pt."Hela sama robi siku" autorstwa Kamili Gurynowicz (psycholog) z przepięknymi, barwnymi ilustracjami (zresztą sami możecie zobaczyć na kolejnych zdjęciach) wykonanymi przez niezwykle zdolną Patrycję Fabicka,która wraz z autorką wprowadza nas w nowy nieznany nam dotąd okres życia naszego dziecka.

~"HELA SAMA ROBI SIUKU" to kolejna część z serii Hela sama, która w lekki, przejrzysty niezwykle ciepły, czasem wręcz nawet zabawny sposób ukazuje nam jaka trudną drogę musi przejść dziecko i rodzic, aby pozbyć się przysłowiowej pieluszki.
Autorka perfekcyjnie i lekko podeszła do tego trudnego tematu. Dzięki czemu dzieci wraz z rodzicami skorzystają z cennych wskazówek oraz mini-porad dla rodziców, które znajdziemy na końcu tej ujmującej nas książeczki.
Pragnę jeszcze podkreślić że Pani Kamila z zawodu jest psycholożką, doktorantką i wykładowczynią Uniwersytetu SWPS w Warszawie więc swoje spostrzeżenia nie wyssała z "przysłowiowego palca".
Jako matka z bliźniaczek z ręką na sercu, polecam wam ten tytuł, a jednocześnie żałuję, że ta pozycja trafiał dopiero do naszych rączek.
Ułatwiła by nam życie już na samym początku naszej długiej drogi.
Gorąco polecam.J.K

Są to bardzo przydatne książeczki. Pomogą dziecku, ale też rodzicom pożegnać się ze smoczkiem oraz z pieluchami. Najważniejsze, żeby dziecko było na to gotowe i aby rodzice byli ogromnym wsparciem. Nic na siłę. Te książeczki pokażą dziecku, dlaczego trzeba zrezygnować ze smoczka i dlaczego sikanie do nocnika jest przyjemniejsze od sikania w pieluszkę. Rodzice znajdą w tych książeczkach cenne porady, jak sprawić, by oddanie smoczka, czy odpieluchowanie przebiegało bez stresu i nerwów.

Jeśli ze swoimi pociechami jesteście na etapie pożegnania ze smoczkiem bądź z pieluszkami, albo szykujecie się do tego, to te książeczki będą bardzo przydatne i mogą Wam bardzo pomóc.

Przepiękna książeczka dla dzieci,które są na etapie odpieluszkowania. Śliczne,kolorowe ilustracje,krótka zrozumiała dla maluszków treść zachęcająca je do przygody z nocnikiem. Oprócz tego książka zawiera też poradnik dla rodziców jak skutecznie i bezboleśnie nauczyć dziecko korzystania z nocnika. Czy to działa? Owszem. Sama mam dwuipółletnią buntowniczkę w domu,która teraz każdorazowo gdy zasiada na swoim troniku woła Helę na kolanka. Gorąco polecam

W żuciu każdego dziecka jest wiele momentów przełomowych, a jednym z nim jest bez wątpienia nauka korzystania z nocnika. Odpieluchowanie to dość stresujący moment dla dzieci, ale również dla rodziców. I tym razem autorka, również podpowiada jak ten ważny okres dla naszych pociech przejść krok po kroku. Nasza Hela, to mała buntowniczka, ale w końcu zauważa zalety korzystania z nocnika. Odkrywa również, że siku można robić nie tylko w domu, ale i poza nim.

• Dla dzieci
  • Dla Anieli