Urodziny

Okładka książki Urodziny Olga Gorczyca-Popławska
Okładka książki Urodziny
Olga Gorczyca-Popławska Wydawnictwo: Wilga Seria: Lisek Julek interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
22 str. 22 min.
2022-04-27
22 min.
Lisek Julek Interaktywne

Okładka książki Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-Emmanuel Schmitt
Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-...
Okładka książki Co to za kuleczka? Iga Ścibek, Przemysław Ścibek
Co to za kulec... Iga Ścibek, Przemys...
Okładka książki LEOŚ SOSENKA obserwuje las Ewelina Oleksiak, Anna Paszkiewicz
LEOŚ SOSENKA o... Ewelina Oleksiak, A...
Okładka książki Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy Polly Faber, Harriet Hobday
Gdy zapadnie n... Polly Faber, Harrie...

W "Lisek Julek. Urodziny" młodzi czytelnicy pomagają liskowi przygotować dekoracje, założyć czapeczkę, nadmuchać baloniki, zawiesić je pod sufitem, okiełznać konfetti, upiec wspaniały tort. Kiedy przychodzą goście i złożą życzenia czas na fantastyczną zabawę. Początkiem zdmuchiwanie świeczek. Potem czas na bicie braw, śpiewanie, tańczenie. Na koniec rozpakowywanie prezentów. Mnóstwo zachęt nie tylko do czytania książeczki, ale również aktywnego uczestnictwa w przebiegu zdarzeń. Ciekawie wymyślone zadania do nabywania przez dzieciaki biegłości ruchowej, koordynacyjnej i wzrokowej. Poprzez zabawę ćwiczenie pamięci, spostrzegawczości i wyobraźni. Najmłodsi mogą sami wiele dopowiedzieć do przybliżanej historii.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/03/lisek-julek-urodziny.html

Każdego malucha zachwyci ta książeczka! Zabawa z nią jest przednia!!!

Każdego malucha zachwyci ta książeczka! Zabawa z nią jest przednia!!!

Bardzo przyjemna seria książeczek dla najmłodszych (no, może nie NAJmłodszych bo czytelnicy muszą już rozumieć proste polecenia i umieć np nacisnąć czy przekręcić książeczkę)
Mały, wygodny format i gruby karton zapewniają trwałość i przyjemne czytanie. Za ten drugi aspekt odpowiada też (głównie!) tytułowy lisek Julek, który w tej części ma urodziny!
(niestety, musi sobie sam je przygotować :D)
Dobrze, że jest czytelnik, który pomoże nadmuchać balony, zawiesić je, zrobić tort i... całą resztę :) Ale w zamian za pomoc będzie mógł uczestniczyć w imprezie i zgadywać, co Julek dostał w prezencie od przyjaciół

Moja córka (2l) lubi do tego stopnia, że zabieramy wszystkie 4 tomy na spacery i czytamy na okrągło
Myślę, że warto się zainteresować tym tytułem

Ja polecam serdecznie. Wy zdecydujecie sami :)

(niestety, musi sobie...

W książeczce „Urodziny” towarzyszymy liskowi w jednym z najważniejszych dni – w jego urodzinach.

Ta książeczka to świetny pomysł na wspólne czytanie i przede wszystkim bardzo angażujący dziecko. Gdzieś trzeba coś nacisnąć, innym razem potrząsnąć, a jeszcze innym dmuchnąć lub klasnąć, żeby pomóc liskowi w różnych czynnościach. Książeczka fajnie skupia uwagę dziecka, a przez różne aktywności włącza dziecko do czynnego udziału w czytaniu. Dzięki kartonowym stronom młody czytelnik może samodzielnie oglądać książeczkę.

Czy warto czytać niemowlakom?? Czy to dobry pomysł, aby spędzać z dzieckiem czas na lekturze książek? To pytanie bardzo często pojawia się na ustach młodych rodziców niekoniecznie mających bliski związek z książkami. Zawsze tłumaczę, że wspólne czytanie to nie tylko budowanie więzi dziecko – rodzić, to także, a może przede wszystkim rozwój kompetencji poznawczych u dziecka (dla mniej wtajemniczonych kompetencje poznawcze to nic innego jak funkcje, które pozwalają dziecku poznać otaczającą go rzeczywistość, przyswoić tę wiedzę, a następnie wprowadzić ją w życie za pomocą reakcji, jaką jest jego zachowanie. Oczywiście to bardzo schematyczny przekaz jednak daje nam obraz tego jak ważny jest rozwój wszelakich procesów poznawczych u dzieci, bo to właśnie one wpływają na późniejsze zaburzenia wzroku, słuchu, mowy, myślenia i emocji u dziecka).

Zdecydowanie do prawidłowego rozwoju owych procesów możemy wykorzystywać szereg książeczek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Lisek Julek to najnowsza propozycja serii interaktywnych książeczek z uroczymi bohaterami jakimi są leśne zwierzęta. Dziecko może nie tylko podążać wzrokiem za czytającym rodzicem, ale też naśladować głosy zwierząt czy ich ruchy. Może nazywać zwierzęta, wskazywać je paluszkiem czy nawet szukać ich podczas zabawy w chowanego.

Sztywne kartonowe strony pozwalają na wielokrotne ich używanie, a kolorowe ilustracje zachęcają do nauki przez zabawę. Bardzo serdecznie polecam wszystkim, którzy mają małe dziecko lub szukają ciekawego pomysłu na prezent.

🦊A dziś chciałam Wam zaprezentować serię książeczek, która ostatnio podbiła nasze serduszka 😍 A mówie tu o historyjkach dla naszych najmłodszych czytelników o przygodach przesłodkiego Liska Julka.

🦊"Lisek Julek Urodziny" - drugie urodziny to naprawdę poważna sprawa! Wraz z naszym tytułowym bohaterem będziemy przygotowywać się do przyjścia gości. Zawsiesimy dekoracje, przygotujemy tort, nadmuchamy balony oraz przywitamy wszystkich gości.

🦊Cztery pięknie wydane książeczki kartonowe, które sprawią frajde niejendemu maluszkowi. Są to książeczki interaktywne, przez co nasze dziecko bierze czyny udział w całej historii. Może przybić piątkę liskowi, wskazać mu paluszkiem drogę do lasu, czy nawet podmuchać zupę, aby lisek nie poparzył sobie pyszczka. Ta książeczka z uroczymi bohaterami zachęca do aktywnego czytania, a wykonywane przez dziecko czynności nie są mu obce, bowiem dziennie ma z nimi styczność. Uwielbiamy książeczki, które uczą poprzez zabawę, a w tym przypadku możemy ćwiczyć mowę, motorykę małą, oraz praktykować koordynację wzrokowo-ruchową, a do tego przeuroczy lisek, który zdecydowanie zachęca do czytania. Czego chcieć więcej 😍 ogromnie Wam je polecam 😍

Przygody Liska Julka to nowa seria kartonowych książeczek aktywizujących od @wydawnictwo_wilga

Każdy tom to osobna przygoda, podczas której maluchy są zachęcane do współtworzenia opowieści. Tu trzeba potrząsnąć książką, żeby zrzucić kokardkę z drzewa, tam dmuchnąć, żeby przegonić burzowe chmury. Tu wspólnie śpiewany "Sto lat", tam zamiatamy konfetti rączką.

Do tej pory w serii ukazały się cztery tomy:
"Lisek Julek. Poznajmy się"
"Lisek Julek. Przyjaciele"
"Lisek Julek. Urodziny"
"Lisek Julek. Przygoda w lesie"

Seria o przyjaznym lisku szybko skradła nasze serca i z niecierpliwością czekam aż Leon będzie mógł korzystać z niej w pełni ❤️
Zawarte w niej opowieści przedstawiają codzienne zdarzenia, są urocze i łagodne, a "zadania" niebanalne i ciekawe dla maluchów.

Z niecierpliwością czekam na kolejne części ❤️

Do tej pory w...

"Lisek Julek" to kartonowa seria dla dzieci w wieku 0-2 latka,jednak spodobać może się też starszym czytelnikom 😉 3 i 4,5 latek również zaangażowali się w zadania i wykonywali wszystkie polecenia z zainteresowaniem!

Seria składa się z czterech tytułów: "Poznajmy się", "Urodziny", "Przygoda w lesie" i "Przyjaciele". Łączy je postać sympatycznego liska,któremu musimy pomoc w rożnych sytuacjach, uczestniczyć w jego zabawach i codziennych czynnościach.
Każda strona to jakieś zadanie do wykonania,np.przybij Julkowi piątkę,naciśnij przycisk,podmuchaj zupę, paluszkiem narysuj kształt piłki,zaśpiewaj "Sto lat",powiedz jak masz na imię,pogłaszcz liska, potrząśnij książeczką i mnóstwo innych.
Takie powtarzanie,naśladowanie i wczuwanie się w sytuację liska to świetne ćwiczenia pomocne w rozwoju mowy,motoryki i nauka przez zabawę.
Kolorowa szata graficzna-nieskomplikowana i miła dla oka,do tego bohater,którego zapewne polubi większość dzieci,a przede wszystkim możliwość zaangażowania się w historię sprawi,że dzieci będą chciały oglądać te książeczki w nieskończoność! Wiem coś o tym 🙈

Najbardziej chyba spodobała nam się część o urodzinach,gdzie Lisek szykuje urodzinową imprezę i musimy pomóc mu dmuchać balony,sprzątnąć konfetti,upiec tort,zaśpiewać sto lat czy zdmuchnąć świeczki!

Cudowna propozycja dla maluchów!

Książki o lisku Julki to opowieści dla młodszych dzieci. Razem ze zwierzątkiem maluchy przeżywają przygody. Jest to wspaniała zabawa i super ćwiczenia dla najmłodszych czytelników.
Każda książeczka zawiera historie związane z życiem rudego zwierzątka. Nie są to historie skomplikowane,lecz wręcz przeciwnie proste historyjki, które możemy spotkać w swoim życiu, które mogą spotkać każde dziecko. Bardzo podobało nam się to,że dziecko zostaje wprowadzone w ten świat, poznaje małego liska, oczywiście poprzez pierwszą książeczkę "Poznajmy się". Dzięki temu według nas nabiera większej sympatii, do bohatera opowiadań i pewności w czytaniu kolejnych.
Na stronach znajduje się bardzo mało tekstu, ponadto są to duże, wyraźne litery. Ułatwia to znacznie czytanie, wszystko czyta się przyjemniej i prościej.
Największym jednak plusem książeczek są historie, które dziecko musi wykonywać wraz z głównym bohaterem. Są to czynności typu naciśnij, potrząśnij, klaśni oraz wskaż. Uczy to dziecko samodzielnego wykonywania zadań, skoncentrowania się na danym poleceniu. Ponadto dziecko ćwiczy mowę, a przy tym koordynację ruchowo wzrokową oraz motorykę. Są to wspaniałe ćwiczenia połączone z zabawą. Dodatkowo dziecko uczy się z historii przyjaźni, współdzielenia się z innymi oraz wrażliwości na piękno natury. W środku na każdej stronie znajdują się proste, kolorowe obrazki związane z liskiem, brak detali sprawia,że dziecko skupia się na czytaniu, a nie na obrazkach.
Musimy się przyznać,że pierwszy raz na książce spotykamy instrukcję jej użytkowania, jest to bardzo fajny pomysł, szczególnie przy dzieciach, które mogą coś na nią wylać bądź ją uszkodzić. Szczerze byłyśmy pozytywnie zdziwione taką instrukcją.
Kochani jeżeli macie dzieci musicie zapoznać się z tymi książeczkami, gdyż jest to wspaniała zabawa i nauka w jednym. Milego dnia :)

Zdjęcie profilowe paulaczyta
paulaczyta
Lisek Julek Urodziny

Kolejna mała, urocza książka dla dzieci o miłym lisku Julku. Uczy, zachęca do interakcji bawi i miło się czyta.

Książki z tej serii są świetne, pomagają dzieciom pokochać czytanie, a także świetne się bawić, nie nudzić i robić różne rzeczy. Myślicie, że przy czytaniu nie da się zrobić tortu? Lisek Julek pomoże wam, że to możliwe, a dzieci napewno będą zachęcone tą zabawa.

Zdjęcie profilowe paulaczyta
paulaczyta