Zapiski zielarki #5

Okładka książki Zapiski zielarki #5 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao, Nekokurage
Okładka książki Zapiski zielarki #5
Natsu HyuugaIkki Nanao Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Zapiski zielarki (tom 5) komiksy
komiksy
Zapiski zielarki (tom 5)
Kusuriya no Hitorigoto
Studio JG
2022-10-31
2022-10-31
dramat historyczna okruchy życia romans seinen manga

Okładka książki Zapiski zielarki #10 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...
Okładka książki Zapiski zielarki #9 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...

Kolejne sprawy teraz i sprzed lat. Kolejne odkryte karty z przeszłości bohaterki.

Uwielbiam tą serię, piękna kreska i wciągająca historia. Polecam każdemu.

Uwielbiam tą serię, piękna kreska i wciągająca historia. Polecam każdemu.

Śledztwo za śledztwem. Zdolności logicznego myślenia Maomao nie marnują się, a jej przełożonym zostaje Pan Jinshi.

Problem z mangami jest taki, że cokolwiek by nie napisać to można coś zdradzić albo z danego tomu, bądź z poprzednich. Więc nie powiem nic więcej, niż to, że moja opinia jest niezmienna - czekam na kolejne tomy!

W tym tomie bardziej skupiamy się na rozwiązywaniu tajemnic, niż na życiu Maomao, ale to nie sprawia, że jest mniej ciekawy! Uwielbiam tą serię <3

Ten fioletowy tomik to nowy rozdział dziejów detektyw Maomao. Nowe otoczenie (choć w sumie to samo, tylko inny kompleks budynków),nowi bohaterowie (i kilku starych) i nowe zagadki do rozwiązania! Okazuje się, że nie tylko w otoczeniu królewskich małżonek dużo się dzieje! Cesarskim urzędnikom również przydarzają się niezwykle skomplikowane rzeczy!

Choć nie było równie ekscytująco, co w poprzednim tomie, to wciąż jestem zakochana w tej serii! W dodatku jedna z nowych postaci zapowiada mocne wydarzenia w następnym tomie.

Wciąż zachwyca mnie kreska, nie brakuje humoru (lekcje Maomao i ten podsłuchujący Jinshi),bystrości, inteligencji i hopla na punkcie trucizn Maomao i zakochanego pana Jinshiego, choć tym razem było tego odrobinę mniej. Całość ma dość spokojny charakter, można powiedzieć, że to chwila na oddech.

Choć nie było równie...

Naprawdę uwielbiam tę serię!

Oczywiście jest to manga, więc aspekty graficzne są bardzo istotne. Co prawda znawcą nie jestem, ale wiem jakie są moje oczekiwania i zostały one tutaj spełnione.
Po pierwsze kreska jest bardzo ładna i bardzo mi się podoba.
Po drugie bohaterowie są wyraziści i charakterystyczni. Zdarzało mi się czytać mangi, gdzie postaci się zlewały i nie umiałam ich odróżnić, tutaj nie ma czegoś takiego. Każdego mogłam rozpoznać bez problemu.
Również bardziej dynamiczne sceny są dobrze i wyraźnie narysowane.

Fabuła też jest ciekawa i bardzo dobrze przemyślana. O ile się nie mylę, manga ta bazuje na powieści i pewnie dlatego jest tak dobrze dopracowana fabularnie.

Podobają mi się śledztwa, takie przyczynowo-skutkowe wytłumaczenia różnych sytuacji i działania ziół i innych rzeczy.

No i oczywiście główna bohaterka jest cudowna! Uwielbiam ją. ♥

Mamy też fajny humor.

Ogólnie bardzo polecam!

Naprawdę uwielbiam tę serię!

Po pierwsze kreska jest bardzo ładna i bardzo mi się podoba.

Na półkach: , , , , , , , ,

Polecam. W tym czasie najlepszy tomik w serii zaraz po 3

Polecam. W tym czasie najlepszy tomik w serii zaraz po 3

Kolejny tomik o przygodach inteligentnej, młodej zielarki zakochanej w truciznach i innych niezbadanych substancjach. MaoMao wróciła do pałacu, lecz nie służy już żadnej z dam we wnętrzu, tylko w została służąca pana Jinshi razem ze starszą pokojówką ogarniają całą rezydencje, a nawet więcej (Mao nie mogła przeboleć braku ogródka i dobrowolnie zgłosiła się stworzyć/zadbać o miejsce dla niego). Oczywiście nie mogło obejść się bez zapoznania śmietanki towarzyskiej zewnętrznego pałacu, damy służące w tym miejscu to córki wysoko postawionych urzędników, szlachty etc. i niezbyt podoba im się przybłęda z nikąd, ale spokojnie MaoMao jest przygotowana na konferencję (i tylko przypadkiem poparzyła się jakiś syfem ostatnio),jako osoba pragnąca wszystkie tylko nie uwagi na poczekaniu wymyśla ckliwą historię o chorobie i dobrym sercu Pana domu, który zgodził się przyjąć ją w zamian za pomoc. No dobrze, ale oprócz życia pałacowego co się jeszcze dzieje w tej mandze? Mamy dwa procesjonalnie śledztwa, równie dobrze zamiast dramatu romantycznego, mogła by być to manga detektywistyczna, bo MaoMao oprócz leczenia, ma także wybitne zdolności obserwacji i logicznego myślenia, przy czym nie robi tego w takim sposób, aby czytelnik poczuł się jak debil, że nie zauważył czegoś tak oczywistego tylko faktycznie tłumaczy i można się zaskoczyć pewnych momentach (klucz moment był cudowny). Także tę mangę jak i serie bardzo, bardzo, polecam!

• Manga
  • Mangi