Hanako, duch ze szkolnej toalety #6

Okładka książki Hanako, duch ze szkolnej toalety #6 AidaIro
Okładka książki Hanako, duch ze szkolnej toalety #6
AidaIro Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Hanako, duch ze szkolnej toalety (tom 6) komiksy
komiksy
Hanako, duch ze szkolnej toalety (tom 6)
Jibaku shounen Hanako-kun
Studio JG
2021-08-23
2021-08-23
2018-06-26
Justyna Harasimiuk-Latoś
komedia siły nadprzyrodzone szkolne życie romans shounen manga

Jezuuuuu akane jest hot jako tajemnica i bez tych oksow wydaje się taki bed

Jezuuuuu akane jest hot jako tajemnica i bez tych oksow wydaje się taki bed

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O kurde Nene ma umrzeć w przeciągu roku i Hanako od początku o tym wiedział. A z kolei Ko , gdy się o tym dowiaduję zapowiada , że nie odpuści i zrobi wszystko by Ją ocalić i mimo , że Hanako i inne tajemnice mówią mu , że przyszłości nie ma można zmienić ten w to nie wierzy. Mamy również uroczą scenkę z Hanako i Nene , a konkretnie bohaterka by poprawić mu humor całuję go w policzek , a ten się rumieni:D Samo powstrzymanie tajemnicy z poprzedniego tomu jakieś takie szybkie , ale nie było źle. Na plus również Ko , który nie potrafi się oprzeć urokowi Nene i jest zazdrosny jak Hanako za bardzo się do Niej zbliża. No i cholernie intryguję kwestia Nene , która ma umrzeć. Czyżby tak się zakończyła seria? Nene umiera i Ona oraz Hanako na zawsze zostają w szkolę jako duchy pilnujące uczniów. No ciekawe , ciekawe. Zaraz biorę się na 7 tom , który patrząc na końcówkę może być naprawdę świetny

Na półkach: , , , , , , , , , ,

W końcu fabuła wybiega poza fabułę z anime. Najbardziej mnie jednak szokuje, że Nene ma wkrótce umrzeć...

[RECENZJA TOMÓW 6-10]

★ Pisałam gdzieś kiedyś, że ,,Hanako" z tomu na tom staje się coraz lepszy - i częściowo nadal to podtrzymuję. Widać progress w opowiadaniu historii, skupienie się na rozwijaniu bohaterów i wątków. Pod względem poziomu jest on jednak stabilny i rzadko któryś tom się wyróżnia czymś szczególnym. W tych tomach (6-10) zauważyłam więcej brutalności i podtekstów, co mnie zaskoczyło, bo byłam przekonana, że to raczej seria dla młodszych osób. Ale nie narzekam, bo dobrze to wyszło.

★ Najbardziej podobają mi się tomy 6 i 7 - to, co ma się wydarzyć Nene w przyszłości (wiem, że ktoś mógł to przewidzieć, bo w końcu widzi duchy, ale ja na to nie wpadłam),mam nadzieję, że zostanie to jakoś ciekawie rozwinięte, a tom 7 jest moim ulubionym, bo jest najbardziej niepokojący, a tym samym intrygujący.

★ Niestety później poziom wraca do normy i kolejne tomy nie są złe, ale nie wciągnęły mnie tak jak poprzednie - szczególnie tom 9 mnie znudził, bo do połowy w sumie nic się nie dzieje. Niemniej fajnie, że poznajemy bardziej bohaterów, nie tylko tych głównych.

[RECENZJA TOMÓW 6-10]

Do tej pory dla mnie najlepszy tom.

Do tej pory dla mnie najlepszy tom.

Akane jako pierwsza tajemnica urzekł moje serce! Cieszę się, że nie jest pominiętą postacią i może mieć swoje 5 minut

Wiadomość o tym, że Yashiro może umrzeć wcale mnie nie zdziwiła, lecz i tak jest mi przykro z tego powodu
Najbardziej szkoda mi jest Kou, który może stracić kolejną, ważną dla niego osobe :((

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ten tom był tak wspaniale słodko-gorzki. Autorka dobrze wie, jak przeskakiwać między lekkimi scenami, a niespodziewanymi, przerażającymi tajemnicami.
Bardzo spodobał mi się projekt Akane Aoi i starszego Ko, a relacja Yashiro i Hanako, cóż... staje się nieco bardziej skomplikowana, choć mnie się to podoba!

Wow! Na jaw wychodzą pewne rzeczy i jestem teraz niesamowicie ciekawa co będzie dalej. Do tego coraz bardziej zacieśnia się relacja Hanako i Yashiro. Jest zarówno smutno, jak i wesoło. Jedna z lepszych części do tej pory.

polecam

polecam

W tym tomie akcja nawet na chwilę nie zwalnia. Autorka rzuciła dodatkowo niezłą bombę, dlatego strasznie jestem ciekawa jak dalej potoczą się losy bohaterów.
Polecam.

Polecam.