Pakuś i orkiestra

Okładka książki Pakuś i orkiestra Magali Le Huche
Okładka książki Pakuś i orkiestra
Magali Le Huche Wydawnictwo: Kumkamy Seria: Pakuś interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
26 str. 26 min.
2021-11-23
2021-11-23
26 min.
Małgorzata Mieszkowska-Nebioglu
muzyka dla dzieci dzieci edukacja edukacja muzyczna dla najmłodszych książka dźwiękowa

W lesie dźwięków bez liku. A my w tę gęstwinę tu ruszamy i zanurzamy w muzykę. Ile instrumentów, melodii, kadrów. Ta dźwiękowa książka buduje wyjątkowy nastrój i małych czytelników w świat muzycznych pasji przenosi. Pięknie wydana, z dbałością o detale, w tym jakość szesnastu dźwięków, które zawiera. Polecam szczególnie przedszkolakom.

Seria o „Pakusiu”- zabawnym piesku, podbije serca Waszych dzieci! Każda z 3 części tej serii tj. „Pakuś i orkiestra”, „Pakuś i orkiestra cyrkowa” oraz „Pakuś i rock” - to przygoda z 16 rozmaitymi dźwiękami i melodiami. Stwarza to doskonałą okazję do poznania instrumentów oraz przepięknych utworów muzyki klasycznej.

3 różne miejsca akcji: las, cyrk i Londyn i prawie 30 instrumentów. Aby ich posłuchać, wystarczy tylko dotknąć konkretnej strony.

👂🏼Książki można wykorzystać także wykorzystać do zabaw słuchowych. Zaproś dziecko do zapamiętania dźwięku poszczególnych instrumentów. Naciśnij wybrany przez siebie dźwięk z ostatniej strony książki (tak by dziecko nie widziało),a następnie podaj książkę dziecku i poproś by odnalazło obrazek instrumentu i sprawdziło czy wybrało właściwie (naciskając i słuchając).
➡️Książka pozwala rozwijać funkcje słuchowe tj. recepcja (wykrycie dźwięku),dyskryminacja (różnicowanie dźwięków),identyfikacja dźwięków. Stwarza także doskonałe możliwości do poznawania cech dźwięków, np. który instrument brzmi długo, który krótko. Możemy także porównać, który z instrumentów wydaje dźwięk wysoki, który niski. Wszystkie instrumenty znajdziemy na ostatniej stronie.

📓Niezwykle ważne jest także osadzenie dźwięków w konkretnej historii. Niektóre ze zwierząt trafnie zostały dobrane do instrumentów (np. puzon i hipopotam). Pozwala to łatwiej zapamiętać nazwę, brzmienie i wygląd danego instrumentu.

👀Jeśli szukasz książki, która rozwinie mowę, wiedzę muzyczną oraz percepcję słuchową Twojego dziecka, ta seria będzie idealna!

3 różne miejsca akcji: las, cyrk i Londyn i prawie 30...

Pora rozpocząć karnawał!🎉
Jak wyglądają Wasze plany na ten wyjątkowy czas w roku?
🎊
Tematycznie, mam do zaproponowania Wam książkę nawiązującą muzycznie do tego okresu, a to wszystko za sprawą utworu "Karnawał zwierząt " Camille'a Saint-Saënsa umieszczonego w niezwykle uroczej publikacji @kumkamy , "Pakuś i orkiestra" autorstwa Magali le Huche.

Pamiętacie tego bohatera?
Nie dawno przedstawiałam go przy okazji tytułu "Pakuś i orkiestra cyrkowa!"

Jest to niesamowicie kreatywny piesek, chętny do odkrywania nowych brzmień! Każdorazowo w towarzystwie przyjaciół i wartościowej muzyki! 🎶

Tym razem w pobliskim lesie będzie miał miejsce koncert muzyki klasycznej, wiec nasz bohater będzie miał niewątpliwą przyjemność poznać nie tylko najznamienitsze utwory światowej klasy kompozytorów ale także kolejne nowe instrumenty!🎻
Ta fenomenalnie skonstruowana książka muzyczna zawiera w sobie aż 16 melodii i dźwięków, które rozbudzą dziecięcą ciekawość i chęć odkrywania coraz to nowszych, nie ograniczając się do tych zebranych tutaj! 🎺

Pośród instrumentów prezentowanych w książce nie zabrakło tych najbardziej znanych jak fortepian, czy skrzypce ale pojawiły się także te, mniej popularne- fagot, czelesta czy ksylofon.

Wszystkie dźwięki zamknięte są w świetnie przygotowanym panelu muzycznym z tyłu książki, który można wyłączać i włączać w bardzo prosty sposób.
Na każdej stronie poza tekstem pojawiają się piktogramy, które wystarczy kliknąć aby przenieść się w muzyczne brzmienia.

"Czym skorupka za młodu nasiąknie..." -prawda? 😉

Moja córka oczarowana brzmieniami naśladuje ruchy dłoni i palców muzyków, powoli pojmuje grupy instrumentów a co piękniejsze- chce rozwijać siebie poprzez słuchanie właśnie muzyki klasycznej.
Ogromnie doceniam w niej ta dziecięcą ciekawość I niesamowicie cieszę się, że podejmowane są coraz to nowsze kroki aby oswajać w dziecku właśnie te ukryte złoża kreatywności.❤️

Pora rozpocząć karnawał!🎉
Jak wyglądają Wasze plany na ten wyjątkowy czas w roku?
🎊

Pamiętacie tego...

Dodaj cytat z książki Pakuś i orkiestra