Kuku i Rajtek sprzątają pokój

Okładka książki Kuku i Rajtek sprzątają pokój Monika Kamińska, Andrzej Tylkowski
Okładka książki Kuku i Rajtek sprzątają pokój
Monika KamińskaAndrzej Tylkowski Wydawnictwo: Mamania Seria: Kuku literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Kuku
Mamania
2022-04-20
2022-04-20
40 min.

Okładka książki Niedźwiadek idzie spać Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek id... Monika Kamińska, Ag...
Okładka książki Magia chusty Monika Kamińska, Katarzyna Pałac
Magia chusty Monika Kamińska, Ka...

Seria o Kuku to ciekawa opowieść o chłopcu, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Mamania. Autorką książek jest Monika Kamińska, zaś genialne ilustracje są dziełem Andrzeja Tylkowskiego. ☺️
Kuku to kilkuletni chłopiec, który przeżywa różne przygody razem ze swoim jamnikiem Rajtkiem przy okazji poznając świat.
W ostatniej części "Kuku i Rajtek sprzątają pokój" bohaterowie chcą się bawić, ale nie ma miejsca, bo pokój wypełniają zabawki i trzeba go posprzątać. Razem z nimi sprzątają czytelnicy, a wszystko dzięki aktywizującym poleceniom, które znajdują się na rozkładówkach książki. Dzieci będą musiały wykonywać różne czynności przy okazji lektury, aby udało się posprzątać na przykład przekręcić książką, dmuchnąć, pogłaskać... 👍 Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/07/kuku-i-rajtek-sprzataja-pokoj.html

W ostatniej części "Kuku i Rajtek sprzątają pokój" bohaterowie...

Nie obiecam Wam, że dzisiejsza propozycja magicznie sprawi, że porządki w pokoju staną się nagle ulubioną czynnością, zwłaszcza, jeśli macie w domu wyjątkowo opornego osobnika😉. Ale gwarantuję, że będziecie doskonale bawić się podczas lektury tej książki aktywnościowej, a i kto wie, może zainspiruje do potraktowania porządków jako okazji do świetnej zabawy.

Kuku to sympatyczny mały chłopiec, ma psa - jamnika Rajtka, z którym bardzo chciałby się pobawić, ale w pokoju Kuku jest taki bałagan, że nie ma miejsca. Szybko! Trzeba pomóc im rozwiązać ten problem. Na małego czytelnika czekają zadania do wykonania. Trzeba dmuchnąć aby przesunąć koc, potrząsnąć ksiażką, pomóc odszukać zagubione klocki, naprowadzić Kuku i Rajtka na ślad rozrzuconych pojazdów wydając dźwięki np samochodu, a nawet wytrzeć Rajtkowi pyszczek i wiele więcej. Ufff! W pokoju Kuku jest już porządek, ale sprzątanie bywa taaaakie męczące 😉. Jamnik potrzebuje drzemki, czy jesteś gotowy utulić go do snu?

Bardzo lubię takie książki, aktywizujące małego czytelnika. To świetny pomysł, aby spojrzeć na sprzątanie z zupełnie innej perspektywy, totalnie na wesoło.

Kuku znamy i lubimy także z poprzednich części o przygodach tego chłopca, ta zaskoczyła mnie nie tylko formatem - jest nieco większa niż poprzednie, ale też tą, pomysłową, interaktywną formą. Zaś stałym elementem są jak zawsze świetne, kolorowe ilustracje pana Andrzeja Tylkowskiego - którego prace darzę sentymentem.

Kuku to...

Aktywnościowa książka, która z pewnością przypadnie do gustu młodszym czytelnikom, których zadaniem jest pomóc Kuku i Rajtkowi w sprzątaniu pokoju. To co jest na plus to oczywiście sprzątanie przez zabawę, które dzięki przedstawionym w tej książce aktywnościom zachęca dzieci do tej niezbyt lubianej czynności.

Ale nie tylko o sprzątaniu tu mowa, bo jest oczywiście czas na radość, zabawę i przytulanie, a głaskanie Rajtka to dodatkowy atut😉

Sprzątanie pokoju lepiej wychodzi, gdy dzieci nie traktują tego jako karę, a ta książka pokazuje, że można to zrobić na wesoło 😉

Ale nie tylko o sprzątaniu tu mowa, bo jest oczywiście czas na...

• Dziecięcy świat
  • L-owe