Idealna niania

Okładka książki Idealna niania Georgina Cross
Okładka książki Idealna niania
Georgina Cross Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
Nanny Needed
Filia
2022-05-18
2022-05-18
9788381958943
Klaudia Wyrwińska

Co tu się zadziało... Historia od początku była już pokręcona, ale końcówka, w pozytywnym tego stwierdzenia znaczeniu, położyła mnie na łopatki. Jaką trzeba mieć ogromną wyobraźnię żeby wymyślić tak pokręconą historię. Zdecydowanie polecam.

Pomysł na fabułę książki całkiem ciekawy. Młoda dziewczyna dostaje pracę niani w luksusowym apartamencie w bogatej dzielnicy, ale oczywiście nic nie jest takie piękne jak się może wydawać.
Początek wciągający, ale dość szybko można domyślić się o co chodzi, zresztą autorka sama nie każe długo czekać z odkryciem kart i wtedy cała tajemnica znika. Niby coś dam dalej się dzieje, ale przeważnie cały czas to samo i nie jest to takie szokujące, bo tak wiemy że za chwilę wydarzy się to czy to. Główna bohaterka też trochę irytująca, a raczej jej zachowanie i szczerze nie dziwię się, że cała rodzinka Bird, która ją zatrudniła, postępowała z nią jak chciała. Jedynie zakończenie znów robi trochę show, ale też nie jest dla mnie jakieś spektakularne, bo co za tym idzie, bohaterowie znów dziwnie się zachowują względem zaistniałej sytuacji.
Ogólnie powieść jest średnia, głównie za sprawą średnich postaci i głupich zachowań, a z pomysłu na ogólną fabułę można by było zrobić coś fantastycznego. Finalnie książka nie jest zła, do przeczytania, ale bez szału.

Sarah zostaje zatrudniona jako niania w bogatej rodzinie, jest tylko jeden problem – dziecko. Książka zaczęła się bardzo obiecująco, ciekawy początek, jak w dobrym thrillerze. Niestety im dalej fabuła postępuje, tym jest tylko gorzej. Główna bohaterka w pewnym momencie zachowuje się irracjonalnie, wręcz bardzo głupio. Zwieńczeniem karuzeli absurdu było fatalne zakończenie książki. Nie polecam, mocno przeciętna.

Po śmierci cioci, poprzedzonym długim i kosztownym leczeniem, Sara ledwo wiąże koniec z końcem. Przypadkowo jednak trafia na ofertę pracy jako niania. Mimo początkowych wątpliwości i braku kompetencji, idzie na rozmowę i dostaje bardzo dobrze płatną pracę. Umowa zobowiązuje ją do dyskrecji, a po zaledwie kilku dniach Sara odkrywa dlaczego. Pragnie jak najszybciej zrezygnować z pracy, co nie jest takie łatwe i wiąże się z wieloma konsekwencjami.
Książkę czytało się bardzo przyjemnie, mimo że niektórzy bohaterowie byli okropnie irytujący. W pewnym momencie zaczęłam domyślać się jaka jest prawdziwa strona tej historii, jednak do samego końca nie miałam pewności, czy mam rację. Lubię książki, które zachęcają mnie do myślenia i próbowania rozwiązania zagadki, a ta właśnie taka była. Zakończenie trochę mnie zawiodło, ponieważ zostawiło lekki niedosyt.

Niestety muszę przyznać że bardzo się zawiodłam, juz na samym początku wiadomo o co chodzi. Collete ma urojenia, bo nie mogła się pogodzić ze śmiercią swojej córki Patty, uważa że ją widzi (plus jest taki że jest to przerażające) Nasza główna bohaterka Sarah jest strasznie irytująca odrazu rzuca się na ogłoszenie o ofercie pracy dla Birdów, nie jest dla niej WCALE podejrzane to że przez pierwsze dni nie została jej pokazana dziewczynka którą miała się zajmować. Jest strasznie podatna na manipulacje a wypiera się tego, mówi że wcale nie jest głupia a czytając tą książkę mogę stwierdzić zupełnie co innego. Przez ponad połowę książki historia polegała na tym samym, dosłownie dzień w dzień to samo!. "Ciekawy" sposób pozbycia się bohaterów którzy byli na samym początku, a tego zabijemy, tamta trochę popisze do głównej bohaterki że się o nią martwi ale i tak przestanie i słuch o niej zaginie. Wolałbym żeby zostało to inaczej rozwinięte.
No dobra ale za coś te 5 gwiazdek jest a mianowicie za zakończenie, przyznam że mimo że spodziewałam się znacznej części i że uważałam od samego początku że z Pauline coś nie gra to nie spodziewałam się że zrobiła tak okrutne rzeczy! Zakończenie zmiotlo mnie chodziaz czuje także niedosyt..

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta pozycja. W połowie książki wiedziałam już jak mniej więcej skończy się ta książka, mimo to nie zepsuło mi frajdy z zakończenia. Bardzo ciekawa i wciągająca. Wszystko się klarownie wyjaśniło co mnie osobiście usatysfakcjonowało. Polecanko :)

Swietny pomysł na fabułę, która angażuje czytelnika. Utożsamiłam się z bohaterką i zaangażowałam w jej sytuację. Książka dla osób które potrzebują odprężenia w świecie fikcji, z dobrym, zaskakującym zakończeniem.

Książkę bardzo dobrze się czyta i chce się więcej i więcej. Z pozoru historia wydaje się bardzo oczywista, jednak zakończenie może zaskakiwać, a ten kto czyta uważnie, na pewno nie dochodząc do zakończenia będzie wstanie domyślić się co nie co. ;)

Na początku się wciągnęłam, jednak z każdą kolejną stroną książka zaczęła przypominać streszczenie, krótkie zdania, człowiek ma wrażenie, że minęło kilka dni, a okazuje się, że jakimś cudem kilka tygodni. Fabuła trochę niespójna, brak logiki głównej bohaterki może działaś na nerwy, jednak historia sama w sobie nie jest zła. Można się wciągnąć, wczuć w klimat tajemnic rodziny Birdów, wystarczy tylko przymknąć oko, a myślę, że można miło spędzić czas, w końcu z idealną nianią nie można się nudzić.

Świetna książka, trzymająca w napięciu do samego końca. Na pewno sięgnę po kolejne tytuły tej autorki . Dla mnie petarda !!!!

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Idealna niania