Dziwnie, ale niewiarygodnie dobrze

Okładka książki Dziwnie, ale niewiarygodnie dobrze Heather Grace Stewart
Okładka książki Dziwnie, ale niewiarygodnie dobrze
Heather Grace Stewart Wydawnictwo: Empik Go literatura obyczajowa, romans
Empik Go
2022-04-08
2022-04-08
Edyta Ładuch

Dobrze się czytało, fabuła BARDZO LEKKA i przyjemna. 😊

Dobrze się czytało, fabuła BARDZO LEKKA i przyjemna. 😊

Cat Glamour postanawia zmienić swoje życie, waga Cat utrudnia jej życie.
Ma problem, by aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi, często nie może uczestniczyć w zabawach z nimi.
Pewnego dnia trafia na wyprzedaż garażową, na której zakupuje konsolę gier wideo.
Po dotarciu do domu próbuje ją uruchomić, lecz konsola nie działa, wściekła Cat zaczyna uderzać w konsole, z której wyskoczył Dżin.
Początkowo Cat obstawia, że postradała zmysły, lecz z czasem zaczyna przekonywać się do Dżina, a nawet zaczyna się rodzic pomiędzy nimi uczucie.

Czy Dżin pomoże Cat z jej problemami emocjonalnymi oraz z odchudzaniem?
Co stanie się z Dżinem gdy Cat wykorzysta już wszystkie 3 życzenia?

Pierwsza książka Pani Heather Grace Stewart, która miałam okazje przesłuchać niezbyt przypadła mi do gustu, ale postanowiłam przesłuchać kolejną książkę autorki, by utwierdzić się czy może tym razem będzie inaczej.
I wiecie co?
Przepadłam.
Książka od samego początku mnie kupiła, od zobaczenia okładki po sam koniec opowieści nie mogłam przestać się zachwycać.
Pomysł na fabułę był genialny.
Dżin wyskakujący z konsoli gier wideo?
Musiałam tego posłuchać!
Autorka bardzo dobrze grała mi na emocjach podczas lektury, były momenty, gdzie ledwo mogłam powstrzymać łzy, bo moje serce pękało.
Smutne, tragiczne i wręcz dramatyczne wydarzenia z życia Cat były przeplatane z obecnym życiem bohaterki, które było już troszkę weselsze.
Cat została bardzo dobrze stworzona, od razu polubiłam tę postać i życzyłam jej wszystkiego, co najlepsze!
Czy tak się stało?
Tego musicie dowiedzieć się sami, czytając bądź słuchając tej historii!!

Cat Glamour postanawia zmienić swoje życie, waga Cat utrudnia jej życie.

Niewiarygodnie dziwna powieść o kobiecie, która odnajduje dżina w starej konsoli. Wiadomo - kobieta jest niespełniona życiowo, ma mnóstwo problemów od tuszy zaczynając na miłości kończąc. Jak bywa w tego typu książkach, dżin odmienia jej życie i sam przeżywa swoje katharsis. Finalnie happy end wywraca do góry nogami życie obojga.

Dziwnie, ale niewiarygodnie dobre - to słowa idealnie opisujące tą książkę! Włączyłam ja zupełnie przez przypadek, od, pojawiła się w nowościach, a ja potrzebowałam czegoś do słuchania podczas remontu. Dostałam znacznie więcej, bo jestem nią zachwycona chichrałam się jak głupia przez cały czas i naprawdę potrzebuję drugiego tomu!

Znacie film Wish Dragon na Netflix? To ma dokładnie taki sam vibe - tylko tu mamy dżina, który przeklęty przez swoją poprzednia właścicielkę zostaje uwięziony… w starym xboxie i jest guru fitnessu. Potrzebuje jakiegoś naprawdę dobrego uczynku, zmienić czyjeś życie, aby odzyskać wolność i trafia na naszą bohaterkę - pozbawioną radości, otyłą matkę, której udało się uciec z toksycznego małżeństwa.

Ta książka była dokładnie tym, czego potrzebowałam - była zabawna, czasami zaskoczyła, namąciła, zawierała szalone przygody i dziwnych bohaterów. Wbrew pozorom tu nie ma szczęśliwego zakończenia. Jest takie słodko-gorzkie, życiowe, przez co lubię ją jeszcze bardziej, bo przypomina, że w życiu nie zawsze wszytko się udaje, ale jest jakaś nadzieje, a otwarte zakończenie każe przypuszczać, że w drugim tomie rozwiązane zostały wątki, które tu nie są domknięte.

Totalne zaskoczenie, na pewno zerknę jeszcze na inne książki autorki i będę wypatrywać polskiego wydania drugiego tomu!

Znacie film Wish Dragon na Netflix? To ma...

• Audiobooki
  • Przesłuchane
  • Romans
  • Inne
  • 📖 Zrecenzowane 📖

Dodaj cytat z książki Dziwnie, ale niewiarygodnie dobrze