Tylko tam

Tylko tam
Empik Go
2021-12-09
2021-12-09

Od początku było wiadomo kto z kim się zwiąże. Niby po drodze pojawiły się jakieś zwroty akcji ale jakoś szczególnie porywająca to ta książka nie jest. Trochę odrealniona jak na mój gust.

Zaskoczyło mnie trochę zakończenie....

Zaskoczyło mnie trochę zakończenie....

Pierwszym określeniem jakie przychodzi mi na myśl w ocenie tej pozycji to "dialogi i akcja pozbawione emocji przez wtrącane przemyślenia". Kompletnie nie mogłam się wczuć w akcję, bo po każdym niemal zdaniu omawiającym akcję było kilka kolejnych opisujących myśli bohaterki, lub jej wspomnienia. To było tak irytujące, że w kulminacyjnych momentach przewracałam oczami tak często, że aż obawiałam się, że zostaną mi w czaszce! Tego typu wtrącenia mogłyby być ciekawe, ale nie w takiej ilości.
Główna bohaterka kompletnie oderwana od rzeczywistości, nie wierzę, że można być takim ignorantem i nie wiedzieć jak wygląda wieś. No, ale cóż. Największym zarzutem do niej jest to, że jako prawniczka jest albo mało inteligentna albo dostała papier po znajomości. Mąż ją zdradza, a ona nie potrafi wykrztusić słowa, w ogóle często w tej książce bezsłowie jej się zdarza. Nie uwierzę.
Poza tym pomysł odwiedzin u przyjaciółki z którą główna bohaterka była pokłócona od 10 lat jest nieprawdopodobny.
Zakończenie książki dramatycznie rozczarowujące i w sumie dziwnie niezrozumiałe. Po prostu nierealne. Miałam wrażenie, że autorce zgubiło się kilka rozdziałów, które mogłyby wyjaśnić epilog. Z przedstawionych bowiem zdarzeń epilog nie wynika, zupełnie jakby pochodził z innej książki.

Przyjemna, lekka książka z wątkiem romantycznym. Bardzo odprężająca, pisana prostym językiem ( choć można przyczepić się do kilku powtórzeń, które rzucały się w oczy). Bohaterka lekko irytująca, jednak dająca się polubić. W książce panuje przyjemna atmosfera, którą odczuwamy spędzając chwilę na łonie natury. Mimo swojej prostoty, historia porusza dość poważne, bardzo życiowe tematy.
Lekko rozczarowałam się zakończeniem książki, odniosłam wrażenie że było jakby urwane. Miedzy ostatnim rozdziałem a epilogiem jest wielka przepaść, którą autorka powinna wypełnić. Należałoby rozwinąć pewne kwestie i odrobinę wyjaśnić.
Polecam książkę na leniwe wieczory.

Książka idealna na przyjemny wieczór pod kocem z kubkiem gorącej herbaty :) Prosta, niezbyt skomplikowana, a przez to lekka w odbiorze obyczajówka z elementami romansu z sympatycznymi bohaterami. Akcja jest dość przewidywalna, ale nie przeszkadza to w spędzeniu miłych chwil nad lekturą. Dużą rolę odgrywają barwne opisy, którymi autorka tworzy przepiękne krajobrazy i wciągający klimat. Polecam szczególnie fanom gatunku :)

Uwielbiam takie lekkie i sielskie powieści i ta właśnie taka jest! Książka, która przeniesie Was w zupełnie inny świat. Z szarego i ponurego miasta, dzięki niej przeniesiecie się do pięknej i zielonej Suwalszczyzny!

To właśnie tam, po zdradzie swojego męża przenosi się nasza główna bohaterka Amelia. To właśnie tam poznaje Sebastiana, który jest gościem pensjonatu jej przyjaciółki. Oboje mają za sobą trudną przeszłość, która mocno odciska piętno na ich obecne życie. Widać ciężki bagaż doświadczeń i problemy z jakimi ta dwójka musi się zmagać. Powieść pokazuje nam , że każdy z nas ma za sobą cos ciężkiego i zawsze powinniśmy dawać sobie kolejne szanse i czerpać ze swojego życia jak najwięcej.

Jest to lekka i przyjemna książka, którą będziecie czytać z uśmiechem na ustach. Zdecydowanie idealna na oderwanie się od rzeczywistości!

Jest to bardzo lekki romans o nieskomplikowanej fabule. Główni bohaterowie zostały przedstawione jako naprawdę realne postacie. Czasami dość irytujące, lecz z drugiej strony nie ma nic irytującego w prawdziwości i w szczerości. Każdy z nas ma przeszłość, każdy z nas ma bagaż doświadczeń, każdy z nas ma prawo do błędu. Jeżeli szukacie czegoś życiowego, to romans Marty Bielawskiej "Tylko tam" jest zdecydowanie wart waszej uwagi.

Książka, którą czytałam z wielką przyjemnością. Ciekawa historia przedstawiona w fantastyczny sposób. Amelia i Sebastian to ludzie, którzy spotykają się w pewnym momencie swojego życia, ale każde z nich ma za sobą trudne przeżycia. Jedyne co mi nie odpowiada w książce, to otwarte zakończenie, no za nimi niestety nie przepadam. Całą historię poznajemy oczami autora, to i zakończenie chciałabym widzieć jego oczami.

"Tylko tam" to historia dobra, ale po opisie spodziewałam się czegoś trochę innego. Książka napisana jest dobrze, łatwym i przyjemnym językiem. Jest trochę dialogów i opisów przemyśleć, czy otoczenia. Wszystkiego jest w sam raz. Niestety nie czułam zbytnio chemii między Amelią a Sebastianem. Zakończenie również nie należy do moich ulubionych. Wolę jednak jak książka ma jedno określone zakończenie, nie przepadam za takimi otwartymi.
W "Tylko tam" podobało mi się, to, że autorka poruszyła w tej historii poważne tematy, jak depresja, czy trauma. W swojej historii pokazała również, że zmiany, czasami niechciane, w perspektywie jakiegoś czasu okazują się dla nas dobre.
Podsumowując, nie żałuję czasu spędzonego nad książką, chociaż nie do końca spełniała moje oczekiwania.

Już bardzo dawno nie sięgnęłam po współczesną książkę obyczajową. Ale ta lektura okazała się wyjątkowo przyjemna, o wiele bardziej niż się tego spodziewałam. Historia może nie jest zbyt oryginalna, ale wiadomo jak się toczy fabuła w takich powieściach. Jednak okoliczności, wyjątkowe miejsce opisywane przez autorkę tworzą niezwykły klimat i bardzo zrelaksowałam się i odstresowałam czytając tę książkę. Bardzo polecam tą lekturę jako odskocznię od dnia codziennego ;)

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2022
  • Romans
  • Przeczytane 2022
  • Empik go

Dodaj cytat z książki Tylko tam