Jak komunikować się efektywnie, paszport do komunikacji globalnej

Okładka książki Jak komunikować się efektywnie, paszport do komunikacji globalnej Dan Bullock, Raúl Sánchez-Serrano
Dan BullockRaúl Sánchez-Serrano Wydawnictwo: Rebis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
How to Communicate Effectively With Anyone, Anywhere: Your Passport to Connecting Globally
Rebis
2022-03-22
2022-03-22
Grażyna Skoczylas
komunikacja poradnik efektywna komunikacja

Książka „Jak komunikować się efektywnie” w nowatorski sposób ukazuje nabywanie kompetencji w komunikacji. Prezentuje zestaw praktycznych wzorców, które można wykorzystać do nawiązywania kontaktów z profesjonalistami z innych kultur świata. Autorzy korzystając ze swojej nabytej wiedzy starają się zapełnić lukę pomiędzy teorią skutecznego porozumiewania się oraz jej praktycznemu zastosowaniu na całym świecie.

„Jak komunikować się efektywnie” można czytać na wiele sposobów, zapoznawać się z kolejnymi rozdziałami, albo wybrać ten, który mówi o komunikacji potrzebnej w danej sytuacji. Sześć pierwszych sekcji tekstu zawiera łatwe wzory komunikacji, kreatywne ćwiczenia, ilustracje, przewodnik po regionach świata oraz różnego rodzaju załączniki. Natomiast ukazana w niej treść jest łatwo przyswajalna dla każdego, kto zawodowo działa na obszarze całego świata, a także dla tych, którzy poszukują sprawdzonych metod doskonalenia globalnej komunikacji.

Czytelnik dowie się z niektórych rozdziałów np. co to jest moc przemówienia, jak poprawnie nawiązać kontakt ze słuchaczami występując na scenie, jak sprawić, że prezentacja stanie się ważnym obiektem wizualnym oraz ciekawym nośnikiem informacji czy chociażby jak zaangażować biernych słuchaczy do czynnego udziału w dyskusji. Autorzy prezentując różne techniki komunikacji nauczą Cię jak należy budować sieci głębokich relacji, które służą wyższym celom – hojności, odkryciom i współpracy. Podzielą się nabytą wiedzą, która przy dobrym wykorzystaniu zmieni się w prawdziwe złoto. Otrzymasz paszport do porozumienia się ze wszystkimi na globie.

Oprócz tego, książka oferuje także wyjaśnienie terminu networking oraz praktyczne porady jak skutecznie przeprowadzić negocjacje. Pomimo, iż wszystko to brzmi niczym wykład dla studentów wydziału marketingu, to autorzy starają się niektóre ważne pojęcia czy techniki ugryźć z innej strony – tej łatwiejszej dla czytelnika. Wszystkie prezentowane tutaj informacje opierają się na badaniach naukowych bowiem Raúl Sánchez oraz Dan Bullock to wysokiej klasy specjaliści. Raúl jest profesorem Uniwersytetu Nowojorskiego, projektuje i prowadzi szkolenie w takich firmach jak: Deloitte czy Pfizer, zaś Dan wykłada na Wydziale Programów Biznesowych Uniwersytetu Nowojorskiego i szkoli m.in. pracowników Google'a.
Polecamy: Dobre Recenzje

Budowanie relacji i oferowanie korzyści drugiej stronie ma znaczącą rolę w naszych kontaktach z innymi. Umiejętności te przydają się w działaniach negocjacyjnych. Najlepszy, kreatywny negocjator to taki, który potrafi stworzyć rozwiązania, które obu stronom przysporzą zyski. Aby pogłębić partnerstwo w interesach ważne jest nieustannie angażować się w kolejne wspólne przedsięwzięcia. Negocjacje „ wygrana –wygrana ” są o wiele korzystniejsze dla obu stron, niż negocjacje typu „ wygrana – przegrana”. W drugim z tych przypadków, korzyści chce osiągnąć tylko jedna ze stron. Czasami takie podejście może zakończyć się brakiem porozumienia, i wtedy żadna ze stron nie osiągnie sukcesu. W negocjacjach ważne są szczegóły. Negocjacje niwelują luki w komunikacji, jak również łączą kultury. Kiedy nauczymy się odpuszczać, reagować we właściwy sposób i dostosować do otoczenia jesteśmy w stanie odnosić sukcesy w komunikacji globalnej. W książce „Jak komunikować się efektywnie” autor zebrał wszystkie ważne zagadnienia, które można śmiało wykorzystać w kontaktach międzyludzkich. Poznajemy tutaj sposoby komunikowania się w sposób niewerbalny. Nasze ciało to narzędzie komunikacji. Po przeczytaniu tej książki możemy nabrać pewności siebie. Dzięki kontaktom z innymi mamy możliwość rozwoju i uczenia się zachowań , które możemy wykorzystać aby osiągać coraz wyższe cele.

Na półkach: , , , , , ,

Książka pt. ”Jak komunikować się efektywnie. Paszport do komunikacji globalnej" jest w zasadzie instruktażem, jak i podręcznikiem „warsztatowym”, dotyczącym komunikacji globalnej.
Egzemplarz recenzencki otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Rebis- dziękuję📖😀
Autorzy: Rau'l Sa'nchez i Dan Bullock starali się przedstawić różnorodność możliwości, jakie mogą zaistnieć w kontaktach międzyludzkich.
Ich celem było wypracowanie „ mentalności globalnej”, która jest warunkiem tworzenia przekazów informacji zrozumiałych dla wszystkich.
Badania wykazują i potwierdzają, że jednym z najsilniejszych nośników prezentacji jest opowiadanie historii. Narracja oparta na podstawowych wartościach, tj: prawość, uczciwość, empatia, a także wspólne cele i rozwiązania dają pozytywny efekt.
Na podstawie bogatej grafiki oraz dołączonych ćwiczeń, łatwiej można zrozumieć i zapamiętać przekazywane treści.
Książka raczej trudna dla laików.
Polecana profesjonalistom, ponieważ mogą poszerzyć swoją wiedzę i wykorzystać ją w kontaktach międzynarodowych.
To wartościowa lektura, dlatego oceniam ją wysoko, bo na 10!

• Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane książki, e-booki, wysłuchane audiobooki w 2022r.
  • Samodzielne
  • Wydawnictwo Rebis
  • Socjologia, psychologia
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Jak komunikować się efektywnie, paszport do komunikacji globalnej